Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1861
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

@trek8k: A legtöbb telefon vízállósági viszonylagos, bár egy esőt kibírhatnak. Rezgésállóságuk többnyire nagyon gyenge, a felületszerelt cuccok és nyákok ha nem erre vannak tervezve hajlamosak igen korán elhagyni magukat emiatt.
Éppen holnap érkezik meg a Caterpillar S60-om, az valszeg már bringára rakható masszivitással bír, de nem sok másikat tudok mutatni, Samsungot egyet sem ismerek.
Nem tudom neked pontosan milyen modelled van és mekkora akksival, nekem még nem volt telefonom, ami bekapcsolt képernyővel + GPS-szel 3-4 óránál tovább bírta volna önerőből. Az nevetségesen kevés még egy közepes gurulás sem fér bele, nemhogy egy hosszabb túranap. Mondjuk a kisebb készülékek hátránya, hogy csak USB-ről tölthetőek, de most már egészen jó powerbankot vihetsz hozzá magaddal de az már simán 0,5kg plusz cucc - és reméld, hogy nem pont arra esel, ha úgy alakul. :)

A Montana másik nagy előnye, hogy bárhol beszerezhető ceruzaelemmel is elmegy, így igazi soknapos "túra/outdoor" GPS, ha tényleg szempont a navigáció.
Ha a sport a lényeg, akkor a böszme telefon megint csak felesleges és semmi előnye. Ráadásul a rázkódás nemcsak terepen, de országútin is legalább akkora probléma, ha nem nagyobb - egy 8-10 bar-os gumin futó merev vason még a felfestéseket is megérzed az aszfalton, nemhogy az itthoni utak "sajátos minőségét".
 


Szepy_lc8 módosította - 2016. július 31. - 22:50

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1862
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Szerintem a dedikált bicajos kütyük kora lejárt.

Én egy Samsung vízálló telefont használok ant+-os szenzorokkal + IpBike nevű app-pal: szabadon konfigurálható képernyők, GPS, offline térkép, strava támogatás, stb.

Fél óra alatt kb 4% akksit fogyaszt bekapcsolt képernyővel (5 inch FullHD amoled) + GPS-szel (térkép mutatása nélkül).

 

Szerintem a dedikált bicajos kütyük kora lejárt.

Én egy Samsung vízálló telefont használok ant+-os szenzorokkal + IpBike nevű app-pal: szabadon konfigurálható képernyők, GPS, offline térkép, strava támogatás, stb.

Fél óra alatt kb 4% akksit fogyaszt bekapcsolt képernyővel (5 inch FullHD amoled) + GPS-szel (térkép mutatása nélkül).

 

Én nem lennék abban olyan biztos, nálam max egy GPS multisport óra válthatná ki de nem szeretem a csuklómon az órát bicajozás közben, és montira fel nem raknék telefont. A Garmin nemcsak víz hanem ütésálló is, párszor volt szerencsém tesztelni. A 800-as 12-14 órát elmegy, megnézem melyik telefon képes erre bekapcsolt navigációval. :)


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1863
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Hétfőn érkezik meg a bicaj, úgy látszik tényleg rendbe szedték a rendszert a Canyonnál :-) .
Pici off : ajánlanátok hozzá gps km órát! Szeretném stravába menteni a túrákat mert ott elég jól követhető a fejlődés . Néztem a garmin 1000ét meg az új 820ast . Szóval milyet ajánlotok és miért ?


Szerintem a dedikált bicajos kütyük kora lejárt.

Én egy Samsung vízálló telefont használok ant+-os szenzorokkal + IpBike nevű app-pal: szabadon konfigurálható képernyők, GPS, offline térkép, strava támogatás, stb.

Fél óra alatt kb 4% akksit fogyaszt bekapcsolt képernyővel (5 inch FullHD amoled) + GPS-szel (térkép mutatása nélkül).

trek8k módosította - 2016. július 31. - 11:28


#1864
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Ha navigáció nem fontos, akkor 510 vagy 520 is fullos. 510 érintős, 520 nem (nem értem miért), de vannak jó funkciói. Mindkettő 10+ órát bírja livetrackkel is. Az 510 talán kicsit többet, mint az 520. Az 520-ra lehet alaptérképet rakni, de ez inkább csak látvány, navigálni nem lehet vele és a kezelése is nehézkes.
Én olyan helyre, ahol tényleg Kell a navigáció, a Montanat rakom fel. Böszme, de használható - nem tudom a 820 meg az 1000 mennyire jók és mennyit bírnak, nekem kicsinek tűnnek.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1865
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Hétfőn érkezik meg a bicaj, úgy látszik tényleg rendbe szedték a rendszert a Canyonnál :-) .

Pici off : ajánlanátok hozzá gps km órát! Szeretném stravába menteni a túrákat mert ott elég jól követhető a fejlődés . Néztem a garmin 1000ét meg az új 820ast . Szóval milyet ajánlotok és miért ?

Stravahoz az Edge 25 is elég mert minden adatot rögzít az is, a kérdés az hogy tekerés közben mit akarsz látni. Ha kell a nagyobb kijelző és sok info akkor 1000-es, ha a kissebb méretet preferálod akkor 820, annak már kapacitív a kijelzője meg az akksija is jobban bírja elvileg. Én 800-at használok Forerunner and Edge 500 után már három éve és nagyon bejött. Csak azért hogy új legyen lecseréltem volna 820-ra de annak a kissebb képernyője nekem nem jó. Külföldön a hegyekben kell a navi úgyhogy képernyő méretben nekem csak felfelé... Az 1000 a bike-discount-on most elég jó áron van - olcsóbb mint a 820 - gondolkodom egyen én is csak vannak egésznapos tekeréseim amiket a 800-as végig bír de az 1000-től tartok hogy nem fogja.



#1866
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Hétfőn érkezik meg a bicaj, úgy látszik tényleg rendbe szedték a rendszert a Canyonnál :-) .

Pici off : ajánlanátok hozzá gps km órát! Szeretném stravába menteni a túrákat mert ott elég jól követhető a fejlődés . Néztem a garmin 1000ét meg az új 820ast . Szóval milyet ajánlotok és miért ?


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1867
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

A "nem" kimaradt abból amit írtam csak siettem valahova, szóval: szerencsére nem hitt benne



#1868
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Szerencsére hitt benne :P :)

Majd kérünk képeket!

A jel az volt legközelebb ne szarakodjak :-)

Stumpy módosította - 2016. július 20. - 17:59


#1869
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

ez egy jel. ;)

Szerencsére hitt benne  :P  :)

 

Majd kérünk képeket!



#1870
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Na ma a Canyon oldalán aug 1-6 szállítással írták a feketét , meg is rendeltem az Endurace CF 9.0 :) , a számlán júl25-27 írnak szállításra remélem tartják magukat és augusztusban újra tekerhetek .


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1871
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Van köztünk olyan Budapesti akinek S vagy M-es Endurace-e van és megnézhetném ? Picit félek az Canyon oldalán ajánlott S-es mérettől nehogy pici legyen .

Ugye nekem is 91-92cm-es lábhosszal lett L-es váz (elvileg 86-90cm közötti lábhosszal ajánlják) és nem kicsi, pedig nagyjából 50-50% a lábhosszom és a törzshosszom. Annyi van,a, hogy a cipőm orra bele tud érni az első kerékbe, de az az XL-nél is ilyen lenne ahogy a méreteket néztem (nem ugrik annyit a tengelytáv, mint amennyire most beleér. Amúgy gyári stucnival teljesen jó ez a méret nekem. Neked legrosszabb esetben kell egy hosszabb stucni, de vázat inkább lábhosszhoz vennék mint a felsőtest hosszához - az utóbbin eléggé egyszerű változtatni, de egy nagyobb vázba pl. az sem biztos, hogy ezt az üléscsövet eléggé bele tudod tolni (a rugózás miatt nem tudod koppig betolni!). Olvastam fórumokon, volt aki így járt. Nekem úgy van most az ülés a minimumon felül 3,8cm-re kihúzva a vázból, hogy elvileg kicsi a váz - és ezt a beállítást nem (csak) az ujjamból szoptam, ez jött ki a BikeFit mérésén is.
A nagyobb vázzal lehet, hogy nem kell másik stucni, de lehet, hogy nem tudod eléggé betolni az üléscsövet!
Amúgy meg legrosszabb esetben visszaküldöd és kérsz egy másik méretet. Persze az is extra várakozás, de itt kell megfizetni azt, hogy nincs itthoni képviseletük még mintapéldány bringákkal sem...


Szepy_lc8 módosította - 2016. július 20. - 13:45

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1872
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Van köztünk olyan Budapesti akinek S vagy M-es Endurace-e van és megnézhetném ? Picit félek az Canyon oldalán ajánlott S-es mérettől nehogy pici legyen .

Nem lesz az, olyan homlokcsöve van, hogy 180 centivel is simán használható :)



#1873
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Van köztünk olyan Budapesti akinek S vagy M-es Endurace-e van és megnézhetném ? Picit félek az Canyon oldalán ajánlott S-es mérettől nehogy pici legyen .



#1874
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.884 hozzászólás

ez egy jel. ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1875
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Na ez az én formám, rávettem magam a 9.0ra, kártyalimit átállít , canyon oldalra felmegyek és feketében S-es méretben out of stock :) , vajon átmeneti ?

Délután még volt available as bike to go


Stumpy módosította - 2016. július 13. - 19:00


#1876
Bagameri

Bagameri

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Én tavaly tavasszal rendeltem cf7.0 sl-t. Persze 9.0-t szerettem volna, de fél évet nem akartam várni. Meglepően kényelmesnek bizonyult az sl. Mostanra azért kapott leaf nyeregcsövet-ami tényleg simítja a göröngyöket- meg jobb nyerget, meg spline23 kerekeket, amikben a legjobb az, hogy most már 28mm-es tubless külsőkkel használom. Na ez az igazi komfort. Gravelként is használom, eddig 0 defekt.

#1877
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Ha a derekaddal nincs gondod és nem igényled a kényelmes, országútihoz képest "repülő szőnyeges" érzést és a jobb kereket akkor tényleg nincs szükséged a drágábbra. Nem tudom, hogy a drágább kerék hogy viseli a rossz utakat, alattam (90kg körül vagyok) a 24-es Spline egészen komoly durva kátyúkat is rezzenéstelenül bírt. Ide a végekre (Bp-től 20km, csak nem a civilizált irányba) nem is vennék napi használatra drágábbat, de ha a Duna másik oldalán ill. értelmes útminőségen tudsz tekerni, akkor nem hiszem, hogy sokat kockáztatsz vele. Aksiumot nem ismerem.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1878
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

 Nekem L-es van, ha az a méret jó neked BP környékén szívesen megmutatom, ki tudod próbálni.

 

Köszi a felajánlást de szerintem az nagy lenne nekem (175cm vagyok) .

Budapesti "szar" utakra nem volna jobb az Aksium ? Lehet kezdésnek berendelem a CF 7.0 ......



#1879
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Utána nézve ez a 2 különbség kb 700-800eurós upgrade így a 300as felár nem is rossz .



#1880
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Megint akcióznak a Canyonnál , két országúti között vacillálok 300euró különbség van a kettő között, megéri?
Canyon Endurace CF 7.0 SL vagy Canyon Endurace CF 9.0
A kerékszett jóval jobb a drágábbikban de hogy ezt én mennyire érezném meg ......

 

Én nagyon szeretem a könnyebb kerékszettet tehát biztosan azt választanám. Gyorsabb nem leszek tőle (illetve lehet, de nem érdekel), viszont számomra nagyban növeli az élvezeti faktort :). Könnyedebb hajtani, barátságosabb mindenhol, stb. Hangsúlyozom nem a súly és a 3 tizedmásodperc miatt! A nyeregcsőről mindenhol csak jókat írnak! Szóval nálam a 9.0 lenne a nyerő és az a 300 € plusz nem olyan rossz tekintve, hogy a 9.0-ban nem egy olcsó kerék van (a nyeregcső is drága).  


  • Stumpy kedveli ezt