Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1881
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

A kerékszett és az üléscső a difi, ha jól látom. Utóbbit erősen tudom javasolni ha gyakran tekersz vacak-rázós-kátyús utakon. Nekem L-es van, ha az a méret jó neked BP környékén szívesen megmutatom, ki tudod próbálni.
A kerékszett okozhatja a 0,6kg-mal kisebb súlyt, erre azt mondanám, hogy a lehető legolcsóbb súlytuning, már azon kívül, hogy te fogysz le - szóval ha ez utóbbi nem valószínű, pl. mert már nincsen honnan, akkor szerintem megéri a különbözetet. :)

Ha a mostani fejemmel venném kifizetném a 8.0 és a 9.0 között árkülönbözetet, nem is annyira a tömege miatt (jelentős fogyásom ellenére azért még van pár leadható kg rajtam), mint inkább az Ultegra szett miatt - de ez téged nem érint, az van az SL-ben is. Az üléscsőről viszont nem mondanék le.
 

Megint akcióznak a Canyonnál , két országúti között vacillálok 300euró különbség van a kettő között, megéri?
Canyon Endurace CF 7.0 SL vagy Canyon Endurace CF 9.0
A kerékszett jóval jobb a drágábbikban de hogy ezt én mennyire érezném meg ......


  • Stumpy kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1882
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Megint akcióznak a Canyonnál , két országúti között vacillálok 300euró különbség van a kettő között, megéri?
Canyon Endurace CF 7.0 SL vagy Canyon Endurace CF 9.0
A kerékszett jóval jobb a drágábbikban de hogy ezt én mennyire érezném meg ......



#1883
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Endusok, ha szeretnétek alacsonyabb beállításokat, anélkül, hogy 17 fok mínuszig mennétek:

 

http://www.probikeki...m/11239755.html

 

a hozzá tartozó kormánnyal szerintem nagyon jó kis felállás hozható össze, OLCSÓN (igaz, szerintem ezt a stucnit-kormányt idehaza olcsóbban megkapja az ember boltban..)

http://www.probikeki...r/11239739.html

 

igen, valószínűleg 12 órát kellett hozzá a webshopot böngésznem, vagy, csak ráklikkelni a hírlevelükre és kilistázni ár szerint a kormány-stucni kategóriát.. lehet tippelni, melyik módszerrel találtam


Vejne módosította - 2016. július 02. - 20:11


#1884
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Egyébként az Endu valóban egy kényelmesebb komfort outi kategória, de minőségre nagyon pöpec, minden tesztet és összehasonlítást megnyert az 1000 euró környéki outiknál, és nem kevés előnnyel.

 

Nekem most teljesen le vannak pakolva a spacerek, így elég nagy gumó lett a stucni tetején, de úgy sem volt gond, bár a Mesterbike-ban ma vágnak belőle egy kicsit. Én beraktam hosszabb stucnit, negatívban, így egész sportos lett, amikor a pakkban tekerek, simán tudok tartani bárkit, 70-75-ös tempókat megyünk lefelé, de szerintem versenyen meglesz a 80 is. Egyáltalán nem érzem, hogy bármi hátránya lenne komolyabb amatőr mezőnyben sem. Amíg fennt volt a spacereken a stucni, nagy oldalszélben idegesebb volt az eleje, de az XS extrém rövid 8cm-es eleve, 38-as kormánnyal. (Amit viszont szeretek). Az S 40-es kormánnyal, 9-es stucnival van.

 

Hegyen felfele meg szuper jó, és könnyű a gép, az enyém full Ultegrás 7.0 AL modell, ez pedállal, tokkal vonóval 8.1 kiló. Az Aksium kerékszett meglepően jó, de ha betennék egy komolyabbat, akkor 7.5kg is kihozható a gépből, ami a "belépő" kategóriát figyelembe véve nem rossz. Hétvégén kipróbáltam egy 1 milliós Speci Tarmac karbont, nem volt rossz, de nem éreztem túl nagy különbséget, pedig az elvileg egy extrém sportos váz.

 

Egyébként a Canyon Ultimate CF is inkább komfort outis (geóra), 1.45-ös stack/reach aránnyal. A Speci 1.36-os volt, amit próbáltam, az Endu 1.5-1.55 közötti, de a stucni/spacer beállítással sokat lehet variálni.

egyébként, meg, ha túl magasnak érezné valaki az elejét, nem nehéz orvosolni: sima 1.125-ös a villanyak fölső része, így 6ezer ft körül kaphat rá 17 fokos stucnit (ami még mindig vízszintes, ha 73 fok a homlokcsőszög :) )

 

pl. kisebb váz, meg ilyesmi szörny:

http://bikemarkt.mtb...rx-pro-140mm-17

 

... 

 

Az 1.36 stack-reach arányról nekem valahogy már ránézésre a számban van a térdem... 

 

Egyébként most néztem, hogy canyonnál a kiegészítők közül a kormány is mérethez van igazítva: keskenyebb kormány kisebb drop-reach értékű, mint a szélesebb. Ez mindenképp előnyt jelent, mert különít a lapátkezű és kismancsú közt.

 

Ami még pluszpont nálam: a q-bik nyereg. volt olyanom, és nagyon jónak találtam. 140mm széles, szerintem, több emberrel kompatibilis, mint a 130-as kukibotok. 


Vejne módosította - 2016. április 22. - 06:22

  • Gianni kedveli ezt

#1885
Gianni

Gianni

    újonc

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Egyébként az Endu valóban egy kényelmesebb komfort outi kategória, de minőségre nagyon pöpec, minden tesztet és összehasonlítást megnyert az 1000 euró környéki outiknál, és nem kevés előnnyel.

 

Nekem most teljesen le vannak pakolva a spacerek, így elég nagy gumó lett a stucni tetején, de úgy sem volt gond, bár a Mesterbike-ban ma vágnak belőle egy kicsit. Én beraktam hosszabb stucnit, negatívban, így egész sportos lett, amikor a pakkban tekerek, simán tudok tartani bárkit, 70-75-ös tempókat megyünk lefelé, de szerintem versenyen meglesz a 80 is. Egyáltalán nem érzem, hogy bármi hátránya lenne komolyabb amatőr mezőnyben sem. Amíg fennt volt a spacereken a stucni, nagy oldalszélben idegesebb volt az eleje, de az XS extrém rövid 8cm-es eleve, 38-as kormánnyal. (Amit viszont szeretek). Az S 40-es kormánnyal, 9-es stucnival van.

 

Hegyen felfele meg szuper jó, és könnyű a gép, az enyém full Ultegrás 7.0 AL modell, ez pedállal, tokkal vonóval 8.1 kiló. Az Aksium kerékszett meglepően jó, de ha betennék egy komolyabbat, akkor 7.5kg is kihozható a gépből, ami a "belépő" kategóriát figyelembe véve nem rossz. Hétvégén kipróbáltam egy 1 milliós Speci Tarmac karbont, nem volt rossz, de nem éreztem túl nagy különbséget, pedig az elvileg egy extrém sportos váz.

 

Egyébként a Canyon Ultimate CF is inkább komfort outis (geóra), 1.45-ös stack/reach aránnyal. A Speci 1.36-os volt, amit próbáltam, az Endu 1.5-1.55 közötti, de a stucni/spacer beállítással sokat lehet variálni.


  • Vejne kedveli ezt

#1886
Gianni

Gianni

    újonc

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

 79cm, tényleg rosszul mértem

az új mérés alapján S-est ajánl de picit félek hogy kicsi lenne :huh:

 

Az S biztos, hogy tökéletes lenne, az 53-as váz. Nekem 76 cm, de csak 167 vagyok, és az XS jó (50-es). Az Enduból az M-es biztos, hogy nagy lenne, meg magas.



#1887
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

 79cm, tényleg rosszul mértem

az új mérés alapján S-est ajánl de picit félek hogy kicsi lenne :huh:


Stumpy módosította - 2016. április 21. - 16:46


#1888
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Köszönöm a sok választ, sajnos rövid a lábam de lehet picit elmértem 1-2 centivel. Hogy kell pontosan mérni ?

https://youtu.be/Nw_SAdVffek?t=54s


950sm07 módosította - 2016. április 21. - 16:28

  • Stumpy kedveli ezt

#1889
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Köszönöm a sok választ, sajnos rövid a lábam de lehet picit elmértem 1-2 centivel. Hogy kell pontosan mérni ?



#1890
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Az outletjükkel az a gond, hogy országútiból vagy csak xs-es, vagy csak xxl-es van. Az értelmes méret elég ritka. Tour de France-kor is szoktak akciózni, kb. 100-200 eurót. És nemcsak országútikat.

 

Magamnak Endurance-t választanék, nem jön be már a nyakamnak a nagyon alsó fogás, meg a görnyedés.


blash módosította - 2016. április 21. - 13:31


#1891
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Nézegettem a geo különbségeket de ha őszinte akarok lenni nem nagyon láttok akkora különbséget . Vagy talán nem is igazán tudom hogy ezek a pár millis különbségek mennyit számítanak  :(  .

175cm magas vagyok és inseam :75cm, ezt beütve a pps nekem xs vázat adott ki amit kétlek . Szerintem az M-s méret lenne jó de ha nem kérlek javítsatok ki.

 

azt szerintem félremérted, nem vagyok egy hosszú lábú, de 173 cm mellett nekem 78 cm a belső lábhosszam. a PPS tool elsősorban ez alapján javasol.

79 cm-től javasol S-t, én azt vettem, az XS elég kicsi és tökéletesen bevált az Endurace Al. a geoból annyit érezni, hogy 55-60 km/h környékén kissé instabilabb, mint a korábbi, versenyzős geojú Trekem, de gyárilag 2.5 cm spacerel érkezik, bőven van hova lepakolni a kormányt és akkor kicsit stabilabb lesz...de kifejezetten kényelmes váz, élmény vele tekerni, semmi hát vagy derékfájás, mint korábban, a nyeregcső kb félig van kihúzva nekem, egy hosszabb stucnit majd alkalomadtán azért belerakok, mert ezek tényleg rövidecske, komfort vázak.

 

az M-es alu enduraceket olyan 177-180cm magasságnál kezdik venni emberek, a karbon váz meg egy kicsit sportosabb, szóval én a helyedben az S-est venném. erről a vázról nagyon sokan írják a márka facebook csoportjában, hogy a szinte tökéletes hobbista-amatőr geometria, semmiképp sem rossz választás. kérdezz be itt is, hogy mi lehet a te méreted, kapni fogsz egy csomó kommentet konkrét adatokkal és be tudod lőni magad. XS-t semmiképp ne vegyél, ha 170 felett vagy.

 

https://www.facebook...s/138954291670/

 

az Ultimate geo már a klasszikus versenyzősebb, nyilván merevebb, kevésbé kényelmes geometria, stb. én nem bántam meg, hogy Endurace-t vettem, ezt is be lehet állítani kellemesen sportosra, mégis nagyon kényelmes.

 

az akciókról: most volt ez a canyon factory days akciózás, a factory outletben szokott lenni 1-2 darab viszonylag jó áron. karácsony előtt szokott lenni nekik nagy akciózás még, meg tavasz elején mikor jönnek az új modellek és a régit ki kell szórni.



#1892
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nézegettem a geo különbségeket de ha őszinte akarok lenni nem nagyon láttok akkora különbséget . Vagy talán nem is igazán tudom hogy ezek a pár millis különbségek mennyit számítanak  :(  .

175cm magas vagyok és inseam :75cm, ezt beütve a pps nekem xs vázat adott ki amit kétlek . Szerintem az M-s méret lenne jó de ha nem kérlek javítsatok ki.

Én 180 centivel M és L között vagyok bár az inseam 86cm, biztos hogy jól mérted a 75-öt? Azért az XS-t a PPS. Nem nagyok a különbségek de az 1-1 centi stack/reach hosszabb távon érezhetô.


  • DaveRider kedveli ezt

#1893
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Nézegettem a geo különbségeket de ha őszinte akarok lenni nem nagyon láttok akkora különbséget . Vagy talán nem is igazán tudom hogy ezek a pár millis különbségek mennyit számítanak  :(  .

175cm magas vagyok és inseam :75cm, ezt beütve a pps nekem xs vázat adott ki amit kétlek . Szerintem az M-s méret lenne jó de ha nem kérlek javítsatok ki.



#1894
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Akcióban elég jó áron volt az Endurace CF 7.0 SL és az Ultimate CF SL 7.0 de sajnos lemaradtam róla :-( .

Van rá esély hogy hamarosan újra akciózzák ?

Addig is hogy könnyebb legyen dönteni mi a különbség az Endurace és az Ultimate között ?

Az Endurace "endurance" geometriás magasabb fejcső és egyenesebb üléshelyzet mig az Ultimate "verseny" geo, aerosabb üléspozició.



#1895
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Főleg a geometria. Úgy néztem a váz megoldásai amúgy eléggé hasonlóak.

 

Akcióban elég jó áron volt az Endurace CF 7.0 SL és az Ultimate CF SL 7.0 de sajnos lemaradtam róla :-( .

Van rá esély hogy hamarosan újra akciózzák ?

Addig is hogy könnyebb legyen dönteni mi a különbség az Endurace és az Ultimate között ?


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1896
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Akcióban elég jó áron volt az Endurace CF 7.0 SL és az Ultimate CF SL 7.0 de sajnos lemaradtam róla :-( .

Van rá esély hogy hamarosan újra akciózzák ?

Addig is hogy könnyebb legyen dönteni mi a különbség az Endurace és az Ultimate között ?



#1897
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Elvben lehet, hogy így van, mégis azt vettem észre, hogy a távolság állítása után a sor also vagy felső harmadában kevésbé pontos a váltás - én meg nem bírom ha nem működik a technika precízen. :)
Picit mindig meg kellett mozgatni.
 

 

lehet csak véletlen egybeesés, én elég jelentősen állítottam a fékváltókar elérésén és a váltónál semmiféle változást nem tapasztalt, csak féknél.


  • Vejne kedveli ezt

#1898
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Elvben lehet, hogy így van, mégis azt vettem észre, hogy a távolság állítása után a sor also vagy felső harmadában kevésbé pontos a váltás - én meg nem bírom ha nem működik a technika precízen. :)
Picit mindig meg kellett mozgatni.
 

"Mivel állítanom kellett a félváltókarok távolságán, ezért utána kellett hangolni a váltókat is"

 

ezt nem pontosan értem, mit állítottál? a "reach adjust", hogy közelebb legyen a kormányhoz a fékkar csak a fékbowdent húzza közvetlenül, a váltásra nincs hatással.

 

a nagytányér-felső lánckerék meg egyszerűen már keresztbeváltás, jobban is feszül a lánc és nagyobb szögben is fut be a lánckerékre, érezhetően nő az ellenállása. azokat én is inkább a tempóból megtekerhető, rövidebb emelkedőkön használom, amiknél lendületvesztés lenne lerakni kistányérra.....


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1899
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

erzesre azert nem ugyanaz tekerni :) elmeletileg nem sokat visz el a hajtas, de vhogy megis erezni.



#1900
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Tiszta káosz minden a fejemben mert nagyon tetszik a single speed világ és jó lenne az mtb-t használni single-ben. Sok pénz lenne átvariálni a kettőt.... 

 

Tényleg káosz lehet, ha nem nyúlsz hozzá a váltokarhoz máris single speed, nem kell átvariálni semmit :P  :D