Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1841
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Elég egyedi cuccot építettem, úgy érzem. ;) A hajtókar piros színe kilóg sajnos, anno a fekete/stealth színű kart csak 30mm-es tengellyel lehetett kapni. Azóta már tudom, az is jó lett volna a spéci 4130-as méretű pressfit csapágyakkal (Hope, Acros stb. kínál ilyet).

 

44_9029.jpg



#1842
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Stumpy: a fékeket rendesen központosítani és beállítani teljesen zöldként sem volt 15 percnél több az alkatrészek doksijai vagy netes leírások alapján. Persze jó ha van valami primitív állványszerűséged, úgy kényelmesebb. A Trim beállítása is simán ment a Shimano magyar nyelvű használati utasítása alapján, amit a viszonteladóknak szánt, de arra több idő kellett, rá kellett kicsit érezni. Nem nagy dolog, szerintem próbáld előbb magadnak, ha sikerül jobb érzés és menni fog az út szélén is. :)
Szerelők, akik után még nem kellett szerelnem, nem nagyon vannak... :(

Szepy_lc8 módosította - 2016. augusztus 09. - 11:51

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1843
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sok kulonbseg nincs a mukodesben... :) en a monti utan a cx bringat is ripityomra szedtem, sok ujdonsag nem volt benne. csak a fekvalto komplikaltsaga lenyugozo - olajos fekkel, vmi elkepeszto szerkezet.



#1844
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Meg volt az első kis kör a géppel (26km). Tetszik nagyon tetszik :-) , a méret nem lett kicsi sőt az M-es valószínű nagy lenne. Örülök hogy rábeszéltettek a drágábbikra , tényleg elég komfortos még rossz utakon is. Az összeszerelésnél siethettek a fiúk mert szerintem jobban be lehetne állítani a váltót (kistányéron trim ellenére is beleér a 2 legkisebb fogaskeréknél ) , a hátsó kerék is néha mintha akadna ha megpörgetem kézzel , lehet hogy a fékpofa van túl közel hozzá vagy a freehub lenne hibás? Nem mindig jelentkezik a probléma.

Lehet elviszem egy helyi boltba nézzék át :huh: mert országútihoz nem értek .endurace_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Stumpy módosította - 2016. augusztus 04. - 19:03

  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1845
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Neki, talán 1.5 éve vehette, ha jól rémlik. Maratonokon is ment vele és nagyon halad. :)

https://www.strava.c...ities/635506468

 

Köszi. Az nem kifejezés, hogy halad.....



#1846
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

nem hangoztatom hogy tökéletes megoldás, mert akkor kevesebb kormányra szerelhetőt tudnék eladni :)

 

Nem is kell mert messze a tökéletestől :) Arra jó hogy mérjen/elérhető légy/zenét hallgass ha órákon keresztül mész ismert útvonalon viszont barangolásnál rendszeres navigációra túl macerás egyfolytában elővenni/kibugyolálni/visszabugyolálni a telót. A záras/keményebb műanyagos megoldások meg még megnagyítják a már így is alig elférő, egyre nagyobb átmérőjű okostelókat.

 

A következő nagy lyuk a piacban ezen a téren szerintem a szemüvegre, későbbiekben a szembe vetített "augmented reality" HUD. Csak idő kérdése mert most megint halad a VR, csak megint miniatürizálni kell és költséghatékonnyá tenni. Ez megoldaná a visszapillantótükröt is :)



#1847
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Srácok, bármelyik boltban kaptok zipzáras zacskót, ha abban van a telefon, nem lesz gond! Például: http://www.pack-cent...aras_tasakok/37

37_cipzaras_tasakok.jpg

Legalább 2 éve csúsztatom ilyenbe a telefonjaimat, a nylonon keresztül még kezelhető maradt mind a Samsung, mind az iPhone menüje SMS vagy üzenet írásához - persze telefonáláshoz, fotózáshoz érdemes kivenni.

Több tucatnyiszor áztam el vagy áztattam el, sosem érte víz a telefont ezekben. Szinte fillérekbe kerül és innentől kezdve pont teljesen mindegy, vízálló-e a telefon vagy sem...

nem hangoztatom hogy tökéletes megoldás, mert akkor kevesebb kormányra szerelhetőt tudnék eladni :)

 

de én is ilyet szoktam

igazából csak azért veszek már hagypmányos km órát mert nem tudok együtt élni a gps alapú cuccok rettenet pontatlan magasságmérésével.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1848
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Paszta erősen javallott, pláne ha nem 80kg alatti egyszálbél vagy. ;)
4-5Nm-rel kell meghúzni, én annyival csinálom és teljesen stabilan tartott 90kg felett is.

Gratulálok a "vashoz"! :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1849
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Megjött a bicaj :-) , seatpostra szoktattok kenni pasztát? Mekkora nyomatékkal kell meghúzni ?


Stumpy módosította - 2016. augusztus 03. - 18:19

  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1850
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Srácok, bármelyik boltban kaptok zipzáras zacskót, ha abban van a telefon, nem lesz gond! Például: http://www.pack-cent...aras_tasakok/37

37_cipzaras_tasakok.jpg

Legalább 2 éve csúsztatom ilyenbe a telefonjaimat, a nylonon keresztül még kezelhető maradt mind a Samsung, mind az iPhone menüje SMS vagy üzenet írásához - persze telefonáláshoz, fotózáshoz érdemes kivenni.

Több tucatnyiszor áztam el vagy áztattam el, sosem érte víz a telefont ezekben. Szinte fillérekbe kerül és innentől kezdve pont teljesen mindegy, vízálló-e a telefon vagy sem...



#1851
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Haver izzad mint egy állat de 2 éve csakis a mez zsebében hordja a Samsung S5-öst, a nap végén meg lemossa.

De tudom, csak véletlen szerencséje volt. :P

 

Igen pontosan, ezt úgy hívják hogy anekdotális bizonyíték: "én ismerek 2 embert tehát úgy van". A statisztika szerint viszont a vízkár a második leggyakoribb (40% iPhone-nál, 33% más okostelóknál). Bár az S5-ös IP67, ha rákeresel a "water damage samsung s5"-ra 433000 találatot kapsz. Az S7-es élvileg még jobb (IP68), de arról is most derült ki hogy még se vízálló.

 

Egyébként az IP rating vízsugár, merülés illetve csöpp formájú (eső) érintkezéssel kapcsolatos, amelyeknél a víz felületi feszültsége akadályozza meg a beázást, a pára jóval kissebb molekula csoportosulásokból áll. Így az izzadtság is lehet veszelytelen ha folyik rólad, viszont ahogy párolog a mezedből az pont károsabb lehet.



#1852
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Neki, talán 1.5 éve vehette, ha jól rémlik. Maratonokon is ment vele és nagyon halad. :)

https://www.strava.c...ities/635506468



#1853
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

On:

Canyon fatbike van itthon valakinek? 

 

Off:

Látom sokan csuklón hordjátok a multisport órákat tekerés közben is, nekem Suunto Ambit2S van (egyébként nagyon szeretem) és ez a Garmin tartó nagyon-nagyon bevált. 2 bringát használok, nem szereltem a kormányra fixen, az óra maga maximálisan a helyén tartja így át tudom tenni mindig az éppen használatos táltosra.

https://www.amazon.c...t/dp/B000VK5BMQ

 



#1854
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Ezeknél inkább az a baj hogy pára megy bele, ami lehet enyhe esőben is, ködben, vagy simán izzadságtól ha a mez-zsebedben van. Nemrég derült ki pl. a Samsung S7-ről ami elvileg "ip68"-as hogy nem vízálló, nincs garancia hogy megúszod :)

Haver izzad mint egy állat de 2 éve csakis a mez zsebében hordja a Samsung S5-öst, a nap végén meg lemossa.

De tudom, csak véletlen szerencséje volt. :P 

Ha meg nem folyamatosan kell a GPS, hanem csak a nap folyamán néha ellenőrizni akarod a helyzetedet, akkor bőven elég a mobilteló is.


Marci

#1855
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az én Edge 800-am "munka" közben:

28086534204_a7efe6a4a2_b.jpg

 

 

Haverom Polar V800-a:

28704156305_bed0002e9c_b.jpg
 



#1856
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az ütésállósághoz csak 1 jó tok kell. A 10000+ mAh-s powerbank-ok korában pedig a telefonok is simán bírják a 10+ órát. Én csak annyit állítok, hogy egy meglévő telefon mellé nem biztos, hogy megéri egy 100-150+ kHuf-os garmint megvenni. Hidd el, nem rossz az a fullhd 5 collon ;-)

 

Van amire és van akinek jó a telefon, de én nem tudnék elképzelni az endúrón egy 5 colos telefont full HD ide vagy oda, semmi szükség rá. :) Nekem ütésállóság és vízállóság kell, a Garmin Edge 500 és a 800 hozta mindegyiket, az iPhone-t nem fogom tesztelgetni. Méretben az Edge 800 ami nekem optimális, az 1000-es már nagy, az 500-as kicsi volt és nem kezelte a térképet. Powerbankot nem fogok hurcolni csak extra súly, telefonnak meg egy tíz éves Nokia 2610-et viszek a túrákra, egy hétig bírja az akksija és elpusztíthatatlan.
Persze mindenki el tudja dönteni mi a jó neki, de aki komolyabban belemélyed a bringázásba azok nagy része nem telefont használ, elôbb-utóbb vált valami megfelelôbbre. Baráti körömben az Edge 520 és 810 a leggyakoribb, de mostanában a multisport órák egyre népszerûbbek.


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1857
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.884 hozzászólás

khm... :)

 

http://forum.bikemag...ilkommunikáció/

http://forum.bikemag...18-gps-topik-2/

http://forum.bikemag...b-nyalánkságok/


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1858
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A telefonom már több esőt kibírt, nekem ennyi teljesen jó, fürdeni nem akarok vele :-)


Ezeknél inkább az a baj hogy pára megy bele, ami lehet enyhe esőben is, ködben, vagy simán izzadságtól ha a mez-zsebedben van. Nemrég derült ki pl. a Samsung S7-ről ami elvileg "ip68"-as hogy nem vízálló, nincs garancia hogy megúszod :)

A rezgésállóságról annyit tudok mondani, hogy az előző telefonom, amit km órának használtam (xperia x8), 4 évet simán kibírt a kormányon (napi 20 km). Ez egy rugós villás montin volt, de egy megfelelően párnázott tokkal a merev villás outikat is túl kellene élnie egy telefonnak.


Nekem iPhone-ra kitalált párnázott tokban ment tönkre két HTC, rugós villán, túrázva (Duna mentén nagyjából aszfalton, nem durván terepezve). Tipikus érintkezési hibák (antennák, hirtelen lemerül/kikapcsol, újraindul stb.). Szóval tipusa válogatja, lehet hogy csak szerencséd volt, de ezek nem erre vannak tervezve. Talán egy régi Nokia bírta volna :)
 
Nekem tetszik a mobil fejlődése és szívesen használnám csak azt, de egyre nagyobbak és egyre kevésbé férnek el a mezben, kormányon meg szétrázodnak.

#1859
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Én nem lennék abban olyan biztos, nálam max egy GPS multisport óra válthatná ki de nem szeretem a csuklómon az órát bicajozás közben, és montira fel nem raknék telefont. A Garmin nemcsak víz hanem ütésálló is, párszor volt szerencsém tesztelni. A 800-as 12-14 órát elmegy, megnézem melyik telefon képes erre bekapcsolt navigációval. :)

 

Az ütésállósághoz csak 1 jó tok kell. A 10000+ mAh-s powerbank-ok korában pedig a telefonok is simán bírják a 10+ órát. Én csak annyit állítok, hogy egy meglévő telefon mellé nem biztos, hogy megéri egy 100-150+ kHuf-os garmint megvenni. Hidd el, nem rossz az a fullhd 5 collon ;-)

 

@trek8k: A legtöbb telefon vízállósági viszonylagos, bár egy esőt kibírhatnak. Rezgésállóságuk többnyire nagyon gyenge, a felületszerelt cuccok és nyákok ha nem erre vannak tervezve hajlamosak igen korán elhagyni magukat emiatt.

Éppen holnap érkezik meg a Caterpillar S60-om, az valszeg már bringára rakható masszivitással bír, de nem sok másikat tudok mutatni, Samsungot egyet sem ismerek.
Nem tudom neked pontosan milyen modelled van és mekkora akksival, nekem még nem volt telefonom, ami bekapcsolt képernyővel + GPS-szel 3-4 óránál tovább bírta volna önerőből. Az nevetségesen kevés még egy közepes gurulás sem fér bele, nemhogy egy hosszabb túranap. Mondjuk a kisebb készülékek hátránya, hogy csak USB-ről tölthetőek, de most már egészen jó powerbankot vihetsz hozzá magaddal de az már simán 0,5kg plusz cucc - és reméld, hogy nem pont arra esel, ha úgy alakul. :)

A Montana másik nagy előnye, hogy bárhol beszerezhető ceruzaelemmel is elmegy, így igazi soknapos "túra/outdoor" GPS, ha tényleg szempont a navigáció.
Ha a sport a lényeg, akkor a böszme telefon megint csak felesleges és semmi előnye. Ráadásul a rázkódás nemcsak terepen, de országútin is legalább akkora probléma, ha nem nagyobb - egy 8-10 bar-os gumin futó merev vason még a felfestéseket is megérzed az aszfalton, nemhogy az itthoni utak "sajátos minőségét".
 

 

A telefonom már több esőt kibírt, nekem ennyi teljesen jó, fürdeni nem akarok vele :-)

 

A rezgésállóságról annyit tudok mondani, hogy az előző telefonom, amit km órának használtam (xperia x8), 4 évet simán kibírt a kormányon (napi 20 km). Ez egy rugós villás montin volt, de egy megfelelően párnázott tokkal a merev villás outikat is túl kellene élnie egy telefonnak.

 

Egy S5 Neo-m van 2800 mAh-s akksival. Fél óra=4% akksi GPS & aktív képernyővel.

 

A sok napos túrákra egyébként is érdemes egy powerbank-ot vinni a telefon "telefonálós" része miatt, szóval az nem plusz súly. Szerintem a plusz súly az extra GPS-es kütyü + elemek hozzá. :-)

 

De persze ez csak egy lehetőség, nyugodtan használja mindenki azt az eszközt, ami neki a legkényelmesebb.


trek8k módosította - 2016. augusztus 01. - 18:36


#1860
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Asszem jó bringát választottam. Tegnap sikerült letekernem a nagyatádi Ironman bringatávot 29,8-as átlaggal, (6:01) minimális kerékpáros előélettel és pár hónap edzéssel. Bejött ez a "vas", a kényelme sokat segített, de tempósabban is tudtam vele menni amikor kellett/lehetett. :)
 


  • zscs és Stumpy kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016