Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1821
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

no most ket het... ez volt a jel, rendeltem egyet  ;) remelem tenyleg meg is erkezik addigra.

 

pedalt vegulis nem rendeltem, mert azt neztem, hogy vannak trail pedalok is. megeri? amugy regota m540et hasznalok.

 

Melyiket rendelted meg?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1822
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

no most ket het... ez volt a jel, rendeltem egyet  ;) remelem tenyleg meg is erkezik addigra.

 

pedalt vegulis nem rendeltem, mert azt neztem, hogy vannak trail pedalok is. megeri? amugy regota m540et hasznalok.

Szuper! :) Pedálhoz nem tudok hozzászólni, nekem a monti = taposó pedál - DMR Vault, Nukeproof Horizont Pro Sam Hill, FiveTen cipôkkel. :)



#1823
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

no most ket het... ez volt a jel, rendeltem egyet  ;) remelem tenyleg meg is erkezik addigra.

 

pedalt vegulis nem rendeltem, mert azt neztem, hogy vannak trail pedalok is. megeri? amugy regota m540et hasznalok.


arn módosította - 2016. szeptember 07. - 07:31


#1824
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

ez azert sokmindentol fugg... hogyan, hol tekersz. az ember eloszor sokmindent bealdoz az ossztelos dolgoert, de aztan rajon, hogy annyira megse szukseges, sok helyen meg lehet oldani nelkule. nekem pl elegge be volt anno korlatozva, hogy merre tudtam tekerni, es az ossztelos egyszeruen olte a terepezes elvezetet, mert annyira monotonna tette a jol ismert terepeket, kisimitott mindent. volt, hogy kinomban a varosi ss bringammal mentem mar az erdobe, csak hogy tortenjen "vmi". a 29er jobban bevalt oda, es aztan ezert valtottam a meg puritanabb cxre. gyor kornyekere most is a cxet valasztanam.

 

viszont a bakonyban a ritkan latott terepeken nagy kiralysag volt (foleg droppos csovel), de oda ritkan jutottam el. most hogy berendezkedtem cxre, olyan helyre koltozunk masfel eve, hogy 10 percre van az erdo meg a hegyek. ujabban egyre gyakrabban gondolok a montira, hianyzik. viszont az is benne van a pakliban, hogy csak gyertyalang lesz a dolog, es megint raunok - tenyleg valtozatos terep kell, ami kihozza az adrenalinfaktort. most tikitakizom a karbon 29er es az ossztelos kozott. a cx mindenesetre marad mellettuk.

 

remeltem, hogy ezeket az elektronikus rendszereket gyorsan adoptaljak, es megvalosithato lenne a folyamatos jelfeldolgozas, hogy mindig a megfelelo modon alakitsa a felfuggesztesek karakterisztikajat a rendszer. sajnos ebben szinte semmi elorelepes nem tortent, ugyanugy kezzel kell mindent allitgatni, en pedig utalom, ha nincsen minden az aktualis helyzetnek megfeleloen a legjobb allapotban. folyamatosan kapcsolgattam ezeket.

Persze ez sokmindentôl függ. Én enduró motorról ültem át bicajra (mármint komolyabbra) elôször merevhátúra, ami OK volt addig amíg egy normáis össztelóst ki nem próbáltam. :) Hely itt van bôven ahol ki lehet használni, így a Strive mellé lett most a Nerve a hosszabb túrázósabb tekerésekhez a hegyekben, amikor olyan helyekre megyek ahová nem kell a 16 centi rugóút. :)

 

Lapierre/Ghost-nak van az E:I a hátuljához, meg a specinek a brain.


950sm07 módosította - 2016. szeptember 06. - 23:06


#1825
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nyeregcsô megy ösztönösen, legszívesebben az országútimra is tennék :) Kompresszió tekerési stílustól függ, terepen nekem az eleje gyakorlatilag mindig nyitva van, max ha néha kiállva tekerek akkor zárom, hátulja meg vagy nyitva vagy közép. Valamit valamiért vagy egyszerûség vagy rugózás... :) Nekem az utóbbi jobban bejött, az országútit is ritkán veszem elô mert felénk az aszfalt utak is inkább össztelóst kívánnak. :)

 

ez azert sokmindentol fugg... hogyan, hol tekersz. az ember eloszor sokmindent bealdoz az ossztelos dolgoert, de aztan rajon, hogy annyira megse szukseges, sok helyen meg lehet oldani nelkule. nekem pl elegge be volt anno korlatozva, hogy merre tudtam tekerni, es az ossztelos egyszeruen olte a terepezes elvezetet, mert annyira monotonna tette a jol ismert terepeket, kisimitott mindent. volt, hogy kinomban a varosi ss bringammal mentem mar az erdobe, csak hogy tortenjen "vmi". a 29er jobban bevalt oda, es aztan ezert valtottam a meg puritanabb cxre. gyor kornyekere most is a cxet valasztanam.

 

viszont a bakonyban a ritkan latott terepeken nagy kiralysag volt (foleg droppos csovel), de oda ritkan jutottam el. most hogy berendezkedtem cxre, olyan helyre koltozunk masfel eve, hogy 10 percre van az erdo meg a hegyek. ujabban egyre gyakrabban gondolok a montira, hianyzik. viszont az is benne van a pakliban, hogy csak gyertyalang lesz a dolog, es megint raunok - tenyleg valtozatos terep kell, ami kihozza az adrenalinfaktort. most tikitakizom a karbon 29er es az ossztelos kozott. a cx mindenesetre marad mellettuk.

 

remeltem, hogy ezeket az elektronikus rendszereket gyorsan adoptaljak, es megvalosithato lenne a folyamatos jelfeldolgozas, hogy mindig a megfelelo modon alakitsa a felfuggesztesek karakterisztikajat a rendszer. sajnos ebben szinte semmi elorelepes nem tortent, ugyanugy kezzel kell mindent allitgatni, en pedig utalom, ha nincsen minden az aktualis helyzetnek megfeleloen a legjobb allapotban. folyamatosan kapcsolgattam ezeket.


arn módosította - 2016. szeptember 06. - 22:41


#1826
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

ez a szallitasi ido amugy mennyire fix? szal elofordulhat, hogy azt irja, hogy x, aztan kesobb jon meg? mert ilyen ket het varakozas belefer, de ket honapot varjon ra, akinek hat anyja van.

 

ha reggelre lesz, akkor ez az en bringam, es rendelek egyet, ha nem, akkor nem.

Csúszás nincs fôleg a 2016-os modellekkel. Külföldi fórumokat is követem és mostanában csak olyant olvastam hogy elôbb jött meg mint ahogy visszaigazolták. Nekem egy héttel jött elôbb, a banki utalásos fizetés után pár nappal már úton volt.



#1827
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

kompresszio elol, hatul, nyeregcso - ez az ami plusz. a valtas, fekezestol eltekintek, mert az van a tobbin is :) a cxben baromi sokra becsulom, hogy szinte csak a lancot olajozom.

Nyeregcsô megy ösztönösen, legszívesebben az országútimra is tennék :) Kompresszió tekerési stílustól függ, terepen nekem az eleje gyakorlatilag mindig nyitva van, max ha néha kiállva tekerek akkor zárom, hátulja meg vagy nyitva vagy közép. Valamit valamiért vagy egyszerûség vagy rugózás... :) Nekem az utóbbi jobban bejött, az országútit is ritkán veszem elô mert felénk az aszfalt utak is inkább össztelóst kívánnak. :)



#1828
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez a szallitasi ido amugy mennyire fix? szal elofordulhat, hogy azt irja, hogy x, aztan kesobb jon meg? mert ilyen ket het varakozas belefer, de ket honapot varjon ra, akinek hat anyja van.

 

ha reggelre lesz, akkor ez az en bringam, es rendelek egyet, ha nem, akkor nem.



#1829
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Mostanában átalában elôbb szállítják le a gépeket mint késôbb, nekem is elôbb jött meg a Nerve az augusztusi leárazáskor. Amúgy milyen öt bizbaszt kell folyamatosan tekeregetni? Én csak a pedált szoktam... :)

 

kompresszio elol, hatul, nyeregcso - ez az ami plusz. a valtas, fekezestol eltekintek, mert az van a tobbin is :) a cxben baromi sokra becsulom, hogy szinte csak a lancot olajozom.


arn módosította - 2016. szeptember 06. - 22:14


#1830
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

majdnem vettem egy nervet :) este meg raktarrol, mondom rendelek... ket hetre irta mar akkor. most meg oktober vege. nah itt szalltam ki a bulibol, elmegy az egesz osz, ugyanugy a cxet tekerem vegig. jo kontraszt lenne a cxhez... de az ossztelos dologban bizonytalan vagyok. mert marha jo lefele, de a karbantartasi igenye, meg az, hogy ot bizbazt kell folyamatosan tekergetni visszatart nemileg.

 

reggelre hatha meggondoljak magukat, en meg alszom ra egyet :D

Mostanában átalában elôbb szállítják le a gépeket mint késôbb, nekem is elôbb jött meg a Nerve az augusztusi leárazáskor. Amúgy milyen öt bizbaszt kell folyamatosan tekeregetni? Én csak a pedált szoktam... :)



#1831
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

majdnem vettem egy nervet :) este meg raktarrol, mondom rendelek... ket hetre irta mar akkor. most meg oktober vege. nah itt szalltam ki a bulibol, elmegy az egesz osz, ugyanugy a cxet tekerem vegig. jo kontraszt lenne a cxhez... de az ossztelos dologban bizonytalan vagyok. mert marha jo lefele, de a karbantartasi igenye, meg az, hogy ot bizbazt kell folyamatosan tekergetni visszatart nemileg. amikor eladtam az ossztelosat 2011ben, akkor sok szerepe volt ennek is benne.

 

reggelre hatha meggondoljak magukat, en meg alszom ra egyet :D

 

amugy erdekes a hasonlosag, szerettem a stumpit.

 

3_stumpjumper_2.jpg


arn módosította - 2016. szeptember 06. - 22:12


#1832
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

2016-os maradékok akcióban:

https://www.canyon.c...dad43c3ad631ec1

 

 



#1833
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az ilyet nem mindig egyszeru kinyomozni, mert  a vaz jol felerositi a hangot, es lehet nem is onnan hallod, ahol a problema van. egy ossztelosnal meg kulon elmeny :D



#1834
pasztorjt

pasztorjt

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok,

 

Két hete hajtok egy Nerve AL 8.0 típusú Canyont, ami 250 kilométerrel a pedáljaiban baromira elkezdett recsegni hajtás közben.

 

Először a nyeregszárra gyanakodtam, kitisztítottam, újrazsíroztam, de nincs változás, reccs-reccs-reccs , félek kettétörik alattam a váz.

 

Valamit elfelejtettem utánahúzni, esetleg a középcsapágy körül kellene nézelődnöm?

 

Tudom, még azért pár dolgot kipróbálhatnék, mielőtt itt picsogok, de nekem nagyon gyanús ez a két darabból álló nyeregcső, csak ma már nem volt időm nyereg nélkül is megtekerni.

 

Tapasztaltatok hasonlót?

 

Amúgy a bringa egy álom, új dimenziókat nyitott a kerékpározásban minden tekintetben... :)



#1835
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

itt az eurobike... az europai gyartok viritjak az uj modelleket :) canyon, cube, etc... ma frissitettek az oldalakat.



#1836
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

Nincs terv, pihen a garázsban.

Érdekelne? ;) Megvannak a singlespeed papucsok hozzá. :P

 

Még az is lehet. Középcsapágy mennyire recseg? :P PM?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1837
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

@zscs: Jók ezek a cangák,egységes az istálló! :) A szénalapú, nagykerekű On-One-nal mi a terv?

Nincs terv, pihen a garázsban.

Érdekelne? ;) Megvannak a singlespeed papucsok hozzá. :P



#1838
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

@zscs: Jók ezek a cangák,egységes az istálló! :) A szénalapú, nagykerekű On-One-nal mi a terv?


  • zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1839
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hogy jó-e? Míg nem előzi meg 1-2 hónap használat, nem nyilatkozom. :P

 

Ultegra Di2-n gondolkoztam még, de egy nap bogarászás után kicsit elment tőle a kedvem, amit a műszaki leírásokban tettem. Próbáltam élőben előtte azt is, használat közben nagyon pöpec. Szóval, inkább a SRAM Red eTap lett.

 

Ez meg a másik cajga, tegnap mértem, pedállal kulacstartókkal 9.7 kg volt (kampós Kern halmérleggel mértem, ez +/- 50g pontosságú). Terralogic villa szervizre vár, így visszatettem a jó öreg fehér Rebát. Egész pofás azzal is szerintem. :)

 

45_2913.jpg



#1840
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Most mit nézzek egy eTAP-on vagy egy TRP HY/RD-n egy Canyon CX bringán?  :P Nagyon király, jó is?

Nálad a hajtókar mindig kilóg a sorból  :)  :rolleyes:

A TRP-n én is agyaltam mikor építkeztem/fejlesztettem de inkább megvettem Hylex-et. Ha valami oknál fogva váltó kellene, abba a Di2 rendszert lehet beleaplikálni hátra.

Gratulálok!