Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1921
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

gyonyoru gep, melyik pontosan? :)

Köszi!

Villából kitalálható. :)



#1922
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

gyonyoru gep, melyik pontosan? :)



#1923
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
...

zscs: majd kérünk képet!

...

 

canyon_cf_oldal.jpg

canyon_cf_elol.jpg

 

Kevés időm volt szerelgetésre, kormány, markolatok, hátsó külső gumi nyereg más lesz.


zscs módosította - 2016. március 23. - 14:24

  • karakoram kedveli ezt

#1924
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Vasárnap szerelés közben eltörtem a kormánycsapágy kis műanyag kupakját ("AHEAD top cap") a Canyon-on.

Írtam egy e-mailt az általános support címre - maguktól előszedték az adataim, hogy milyen bringám van tőlük és ma már úton van a pótalkatrész tök ingyen. Se nem kérdezték, hogy hogy tört el, se semmi, csak intézték a dolgokat amolyan németes pontossággal.

 

Én csak ajánlani tudom őket továbbra is.



#1925
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Picit off. Mézeskalácsos :)

 

cookie-decorating-art-mezesmanna-12.jpg

 

rég nem látott Grande! :)


  • zeezoltano kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1926
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Picit off. Mézeskalácsos :)

 

cookie-decorating-art-mezesmanna-12.jpg


  • zeezoltano kedveli ezt

#1927
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Úgy tudom, inkább a carbon vázas modellek jönnek meg nehezebben.

Haverom múlt héten rendelt egy ilyen gépet, 4 napon belül nála volt a bringa.

https://www.canyon.c...yon-al-6-9.html

 

"from stock" a kulcsszó, az nekem se volt egy hétnél több. de igen, alapvetően a karbon vázaknál volt probléma a szállítással, mostanra már normálisabb azért a helyzet, jönnek szépen a bringák :)



#1928
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Úgy tudom, inkább a carbon vázas modellek jönnek meg nehezebben.

Haverom múlt héten rendelt egy ilyen gépet, 4 napon belül nála volt a bringa.

https://www.canyon.c...yon-al-6-9.html



#1929
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Gratulálok a kerékpárhoz, nagyon szép!!!!!

 

zscs: majd kérünk képet!

 

Off:

OTP Bank? Kénytelen vagyok tartani ott egy számlát, arról szoktam a netes dolgokat is intézni. Ugyan ezt szokták csinálni velem is, most itt nem ragozom de iszonyatosan kőkorszaki egy bank. 30 napra zároltak mindig. A bike24.com-nál is az a bevett szokás, hogy nem emelik le azonnal csak zárolják és ha minden a helyén van akkor lehívják az összeget. Az OTP a zárolás lehívását mindig egy teljesen új tranzakciónak kezeli. Futottam már köröket a Paypal és a webshop vonalán is, egyértelműen a bank a hibás. Semmit nem értettek abból amit mondtam, mivel nem milliókról volt szó soha így hagytam a francba....  

Köszönöm!
Erre nagyon igaz, hogy élőben sokkal jobban néz ki mint a gyári képeken. Most nem volt igazán szabadba vivős - jófényes lehetőségem, de remélem lesz még rá alkalmam, hogy szép helyeken és jó fényekkel is meglőjem. :)

Bank: Unicredit. Eddig nem volt ilyen problémám velük, pedig bike24 nekem sem ismeretlen. Telefonbankon keresztül egyébként azonnal feloldották a lekötést, de mivel nem számítottam rá, igencsak kellemetlenül érintett. Szívás lett volna pl. egy benzinkúton, ha nincs nálam kp és elutasítják a kártyámat. Ők arra hivatkoztak, hogy ha nem azonos a dátum a "rendszerük" külön tranzakciónak értelmezi. Mondjuk ez hadd ne legyen már mentség arra, hogy szar a megoldásuk. Ha az azonosító / engedélyszám megegyezik, az miért nem elég? No mindegy, ez offtopic, csak érdemes rá figyelni, ha rendel az ember.

Inkább nézegessük a szép képeket/gépeket meg persze tekerjük őket amennyit csak lehet. :)


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1930
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Gratulálok a kerékpárhoz, nagyon szép!!!!!

Az a váz és a nyeregcső együtt nagyon kényelmes kell legyen. 

 

zscs: majd kérünk képet!

 

Off:

OTP Bank? Kénytelen vagyok tartani ott egy számlát, arról szoktam a netes dolgokat is intézni. Ugyan ezt szokták csinálni velem is, most itt nem ragozom de iszonyatosan kőkorszaki egy bank. 30 napra zároltak mindig. A bike24.com-nál is az a bevett szokás, hogy nem emelik le azonnal csak zárolják és ha minden a helyén van akkor lehívják az összeget. Az OTP a zárolás lehívását mindig egy teljesen új tranzakciónak kezeli. Futottam már köröket a Paypal és a webshop vonalán is, egyértelműen a bank a hibás. Semmit nem értettek abból amit mondtam, mivel nem milliókról volt szó soha így hagytam a francba....  Az Unicredit-nél nem volt ilyen soha.


karakoram módosította - 2016. március 01. - 16:24


#1931
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

25289404962_96bb1a8a21_c.jpg


  • DaveRider kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1932
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Nekem kicsit hányattatottabb a sorsom. Ugye októberben rendeltem, novemberi szállítással. A feladást átütemezték előbb március közepére, majd december elején a mostani hétre.
2 hete levonták a kártyáról a pénzt, ill. csak zárolták, mint tegnap kiderült. Múlt hét közepén feladták a csomagot és tegnapi határidővel élesítették a zárolás levonását.
A tehetséges bank erre levonta még egyszer a számlámról a pénzt, így eléggé durva mínuszba kerültem, pedig nincs folyószámla hitelem sem. A korábbi zárolt összeget nem oldották fel, mert hiába "azonos a megbízás azonosítója, ha más a dátuma".
Ja és a slusszpoén, hogy a korábban zárolt összegnél 30e-rel többet vontak le tegnap, mert közben annyit változott az árfolyam. Mert ők ugye csak forintot zárolhatnak, így ha EUR igény jön a zárolás levonását aznapi árfolyamon intézik, nem a zároláskor élő árfolyamon.

Azért a bringa tegnapi megérkezése kissé kárpótolt (képet majd berakok ha utánanéztem, hogy a legegyszerűbb feltennem :) ), de ez most összességében nem esett jól - nemcsak a Canyon szívatott meg, de a végén még a bank is...

 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1933
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mi 2 hete rendeltünk egy Canyont, április végére írták az érkezését. Nos, már úton van a csomag, a héten itt lesz... :-)


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1934
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Sziasztok!

 

Rendeltem a héten egy Pure Cycling Grand Canyon AL SLX 7.9 2015 bringát, ami meg is jött tegnap, de a bringára TOBEL AL SLX 7.9 van írva. Mit lehet tudni mi ez a Tobel megnevezés? Kicsit zavar, hogy ezt kaptam, mert eddig mindenhol Canyonként van hirdetve ez a bringa.

Szia!

2010 óta nem szállíthatnak Svájcba Canyon néven bringákat (ott is van egy ilyen nevű márka), emiatt az ottani piacra szánt bringák más nevet kapnak. 
Külön oldala van ezeknek, a www.purecycling.ch



#1935
Betgo

Betgo

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Sziasztok!

 

Rendeltem a héten egy Pure Cycling Grand Canyon AL SLX 7.9 2015 bringát, ami meg is jött tegnap, de a bringára TOBEL AL SLX 7.9 van írva. Mit lehet tudni mi ez a Tobel megnevezés? Kicsit zavar, hogy ezt kaptam, mert eddig mindenhol Canyonként van hirdetve ez a bringa.



#1936
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Akkor nálad sem tartották a szállítási határidőt, simán 1 héttel korábban elküldték. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj. :)

A határidő a számla szerint a jövő hét lett volna.Helyette megjött a héten!


  • zeezoltano és Szepy_lc8 kedveli ezt
Team Heavy Pedál Szeged

#1937
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Akkor nálad sem tartották a szállítási határidőt, simán 1 héttel korábban elküldték. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj. :)

ez amúgy gyakori, hogy a futár már meghozza, mire a tracking rendszerbe egyszerűen felkerül :D

 

érdemes nézegetni az outletet, montikból vannak értelmes méretek is, oútikból főleg az extra törpéknek vagy az óriásoknak maradnak. most ráadásul raktársöprés is van, ilyen volt karácsony előtt is, olcsóbb bringáknál is legalább a szállítási költséget megspórolod, de volt pl. 650 euróért full 105 + mavic szettes endurace al is, arról csúsztam pont le

 

meg ugye van az express bikes oldaluk amit lentebb linkeltem, hogy mi az ami raktárról rendelhető.



#1938
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Így van! El kell utalni a Zsét!

Amúgy napi szinten kell nézni az Outletet!

Én múlthét szerdán fedeztem fel egy Grand Canyon cf 5.9-et S-es méretben 1300eu-ért! Egyből rácsaptam!E hét hétfőn adták fel szerdán itt volt.(!)

Akkor nálad sem tartották a szállítási határidőt, simán 1 héttel korábban elküldték. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj. :)


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1939
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Elvileg egyszerűbb és olcsóbb bankkártyával, ha éppen a rendszerük nem keveri kicsit össze az adatokat és ha megbízol bennük annyira, hogy lehúzhatják a kártyádat. :)
Persze ettől a rendelés feladásakor ugyanúgy egy "order confirmationt" kell azonnal kapnod, abban pedig a fizetési mód és persze a várható szállítási határidő is kell, hogy szerepeljen.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1940
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Így van. Ha sikeres volt a vásárlás, online order confirmation e-mailt, pre-payment invoince dokumentumot (utalás esetén) kapsz. Ha raktáron van a bicaj, lehetőleg 1-2 napon belül utald a fizetendő összeget a közlemény rovatban a megadott customer number és invoice number feltültetéseivel. Figyelem, ez IBAN kódos, nemzetködi utalás legyen! Ha nem vagy biztos abban, hogyan kell például online bankolással, érdemes bemenni a bankod legközelebbi fiókjába. Nem nagy ördöngősség mondjuk.