Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1961
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

 



#1962
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Szevasztok! Rendelt már valaki a gyárból ill. annak az Outletjéből?


Team Heavy Pedál Szeged

#1963
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem szarral gurigaznak :)

#1964
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Canyon factory tour: http://www.pinkbike....rmany-2016.html



#1965
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Más boltban kapható márkák sem sokkal különbek. Az ember szeptemberben megrendeli a kerékpárt és talán márciusra-áprilisra megkapja.



A sebesség mindent megold.

 


#1966
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Nem tudok róla. Pedig igény az volna rá. :)
Ráadásul azt gondolom jogos is lenne, még ha csak valami jelzésértékű gesztus is. Jogilag egyébként nincsenek rá kötelezve, mert a weblapon csak tájékoztató jellegűek a dátumok, az számít amit az első hivatalos visszaigazolásban kapsz. Azt meg nem kaptam meg csak december elején.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1967
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sajnos én is beleestem a szórásba, október elején megrendelt Endurace CF-re eredetileg október végi szállítást írtak. Ebből lett a CEO levél meg október végén egy márciusi időpont. Ott jött el, hogy visszamondjam a rendelést, de még egyszer átfutva az alternatívákat, maradtam. Hasonló áron hasonló gépet nem találtam, vagy árban, vagy geometriában/felszereltségben/súlyban nem ott voltak. A Rose CGF még esélyes volt, de a kicsit kényelmesebb geometria fontosabb volt és télen Úgyis csak görgőn tekertem volna. Így maradt görgőzni az alumonti és remélem 1-1,5 hónapon belül megjön az Endurace...

Ezért ajánlanak fel valami compenzációt?


  • Szepy_lc8 kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1968
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Sajnos én is beleestem a szórásba, október elején megrendelt Endurace CF-re eredetileg október végi szállítást írtak. Ebből lett a CEO levél meg október végén egy márciusi időpont. Ott jött el, hogy visszamondjam a rendelést, de még egyszer átfutva az alternatívákat, maradtam. Hasonló áron hasonló gépet nem találtam, vagy árban, vagy geometriában/felszereltségben/súlyban nem ott voltak. A Rose CGF még esélyes volt, de a kicsit kényelmesebb geometria fontosabb volt és télen Úgyis csak görgőn tekertem volna. Így maradt görgőzni az alumonti és remélem 1-1,5 hónapon belül megjön az Endurace...

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1969
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

 

 

Tegnap elfelejtettem megírni. Mindannyian átsiklottunk a tömegadatok felett, amit a "Rahmen" mellett található "+" jelre kattintva a sima CF és a CF SL-nél is egyből megláthattunk volna. Tehát a lista, M-es vázmérettel, túltárgyalva, "túltóva"; íme. :)

 

  • 2016 AL SLX: 1620g
  • 2016 CF: 1480g
  • 2016 CF SL: 1184g
  • 2016 Exceed: 870g

 

 

nem kapkodtak el a valaszt... :)

 

There are different aluminium and carbon fibre frames named Grand Canyon.
The Grand Canyon AL at 1900g and the Grand Canyon AL SL at 1750g.
The Grand Canyon CF at 1470g and the Grand Canyon CF SL at 1200g.

Unfortunately we don´t have an overview of iridium part weight.


arn módosította - 2016. január 15. - 14:46


#1970
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Most van valami átállás a Canyon-nál de már lassan utolérik magukat. Nemrég láttam egy cikket a vezérükkel. Német cég, nagyon precízek, nagyon vásárlóközpontúak. Semmiképpen ne a magyaros hozzáálláshoz hasonlítsátok.

Havernak van egy Lux gépe, nagyon szép darab. Bármilyen gondja van/volt vele, egyből a segítőkészség és a kompromisszumkeresés volt minden mozdulatuk mögött. És pont EZ, ami a másik haver Bécsben vásárolt bringájánál volt tapasztalható. És pont EZ, ami csak nyomokban van meg a magyar forgalmazásban. Itt nagyon sokszor kell küzdened az igazadért. Persze, vannak jó példák is de azért még van mit tanulnunk itt Pannóniában.

Szerintem Stumpy sporttárs egyik legjobb döntése lesz ha mégis vesz tőlük egy bringát.

Ja !

Egy éve voltunk tekerni a Garda tó környékén. Az ott látott bringások (főleg németek persze de az olaszok is !!) hihetetlen mennyisége tekert Canyon géppel.

 

becsben is teljesen ellustultak... mar messze nem az a hozzaalas, mint akar 10 eve. bringanal speciel at se volt nezve, es en allitottam be mindent rajta, nem is tudom, aki nem ert hozza, mit csinalt volna. nem mondom, hogy nem jobb, mint otthon, de aki vmi nagy differenciara szamit az csalodni fog.

 

a keszletben van nagy kulonbseg - egy kisvarosi bringauzletben is volt, hogy a dragabb bringakbol is volt minden meretbol keszleten.

 

es otthon is tudnek jol peldaval jonni :) ketszer korbeugraltak, precizen beallitottak mindent, stb


arn módosította - 2016. január 14. - 14:12


#1971
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az átállás nagyobb problémákat okozott nekik mint ahogy legrosszabb rémálmukban gondolták volna. Én a régi rendszerük alatt rendeltem meg a gépet szeptember végén és akkor jött a váltás. Fogalmuk nem volt a rendelések állapotáról, hetente kétszer jött bocsánatkérô email a CEO-tól még azután is hogy a bicaj már megérkezett mindenféle értesítés nélkül. :) Októberben 2-3 hetet írtak amíg rendbe teszik a rendszert, most 4-6 hetet ígérnek ami érthetô hogy a rendelésükre azóta is váróknak nagyon komolytalan. Ha viszont végre 100%-on lesznek akkor remélhetôleg minden jobb lesz mint elôtte volt.
 

Nekem az elmút két évben a garis ügyintézésükkel az égvilágon semmi gondom nem volt, és vidékiként sokkal elônyösebb, olcsóbb és gyorsabb volt mint az itton Bp.-en vásárolt bicajom esetében, még a postakötséget is visszatérítették minden esetben. Ez is egy oka ami miatt fel sem merült bennem hogy itthon komolyabb bringát vegyek. Nem tudom meddig tartana pl egy RS Reverb garanciális ügyintézése, a Canyonnál ez annyi volt hogy a hibásat visszaküldtem és kaptam egy dobozos újat. Amikor a rugóstagom CTD-je szállt el akkor megegyeztem velük és küldtek egy újat, miután azt megkaptam és beépítettem visszaküldtem a régit. Asszem itthon körberöhögnének egy mezei vásárlót ilyen igénnyel. :) Nem mondom hogy ez a bicajt eladó bolt hibája, de azt se mondja nekem senki hogy az direct sales bicajok hátrányban vannak a boltihoz képest a garancia miatt mert ez tapasztalatom alapján nagyon nem igaz.


  • zscs kedveli ezt

#1972
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Most van valami átállás a Canyon-nál de már lassan utolérik magukat. Nemrég láttam egy cikket a vezérükkel. Német cég, nagyon precízek, nagyon vásárlóközpontúak. Semmiképpen ne a magyaros hozzáálláshoz hasonlítsátok.

Havernak van egy Lux gépe, nagyon szép darab. Bármilyen gondja van/volt vele, egyből a segítőkészség és a kompromisszumkeresés volt minden mozdulatuk mögött. És pont EZ, ami a másik haver Bécsben vásárolt bringájánál volt tapasztalható. És pont EZ, ami csak nyomokban van meg a magyar forgalmazásban. Itt nagyon sokszor kell küzdened az igazadért. Persze, vannak jó példák is de azért még van mit tanulnunk itt Pannóniában.

Szerintem Stumpy sporttárs egyik legjobb döntése lesz ha mégis vesz tőlük egy bringát.

Ja !

Egy éve voltunk tekerni a Garda tó környékén. Az ott látott bringások (főleg németek persze de az olaszok is !!) hihetetlen mennyisége tekert Canyon géppel.


marton módosította - 2016. január 14. - 00:59

Marci

#1973
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Biztos hogy vannak problémák de nem hinném hogy szándékosan okozzák, és az SAP átállás meg a gyár költöztetés több galibát okozott mint amire számítottak ami kicsit fura, de ez van.

Nekem november közepén jött meg a gép, a shapeshifter két hét után elkezdett szarakodni. November 30-án jeleztem nekik és elôször februári idôpontot miondtak az újra, kérdeztem hogy kell-e addig kérdeznem, mondták hogy nem mert benne vagyok a rendszerben és küldik maguktól. Karácsony elôtt jelezték hogy úton van, a két ünnep között megkaptam. Közben a régit légtelenítettem és azóta nincs gond vele, az új meg itt van tartalékban. Érdekes hogy nem kellett a régit visszaküdeni.


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1974
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Sajnos nagyon sok ember külföldön is azt hiszi, hogy 2-3000 euróért fényesre nyalják a hátsóját és neki azonnal és hirtelen lesz bringája.

Értelmes kommunikációval és megfelelő hozzáállással egyszerűbb előre jutni, mint pattogással, rinyálással - nem véletlen lett letiltva a felhasználói kommentelés ma a FB oldalukon.

 

Jó olvasni hogy van pozitív példa is főleg itthonról, én a hivatalos facebook oldalukat szoktam nézni és minden nap több problémás vásárló ír oda.

Tavaly mikor rendeltem nekem sem volt gondom velük de az átállás óta csak rosszat olvastam róluk.



#1975
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Jó olvasni hogy van pozitív példa is főleg itthonról, én a hivatalos facebook oldalukat szoktam nézni és minden nap több problémás vásárló ír oda.

Tavaly mikor rendeltem nekem sem volt gondom velük de az átállás óta csak rosszat olvastam róluk.

 



#1976
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Én most tuti nem vennék bringát tőlük, több mint fél éve csak szívatják a vásárlókat :huh:  . Ígérgetnek fűt fát és persze nem tartják be, érdemes a facebook oldalukon elolvasni a sok negatív kommentet . Ha nem így lenne már megrendeltem volna a 2016os Grand Canyon CF SL 7.9-t . Luxot szerettem volna de az idei modellek túlárazottak szerintem.

Én most vettem tőlük, semmi gondom nem volt azon kívül hogy az átállás miatt egy hetet csúszott és nem kaptam értesítést amikor feladták, egyszercsak megjelent a UPS a dobozzal.

Az idei modellek árai minden gyártónál drágultak, a Lux a Cube AMS100 karbon modelljeivel egy áron van, nem tudom hogy az túlárazottnak számít-e...



#1977
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

van egy canyon bikes facebook csoport, érdemes ott is olvasgatni, vannak ám bőven pozitív példák is. van egy "törzsvásárlójuk", vele a CEO is személyesen találkozott és elmagyarázta, hogy az új üzem + informatikai rendszer még nem állt össze igazán és emiatt elsősorban a drágább, karbon vázas paripáknál vannak csúszások. más kérdés, hogy a customer support valóban botrány, szerintem az alkalmazottak se látnak semmit, hogy mikorra áll össze újra a normális ügymenet.

 

én is bizonytalan voltam, december elején írták, hogy dec 11-12 lesz "on stock" a kinézett bringa. pontosan ekkorra lett "on stock", 13-n megrendeltem és 23-n már a fa alá raktam be az új masinát. az "on stock" állapotok elvileg negyed óránként frissülnek, ha olyan bringát rendelsz 99%, hogy meg is kapod hamarosan...montiból nem ismerem most, mi a jó ár/érték, de azt lekopogom hogy az alu országúti vázuk kenterbe veri akármelyik elterjedt "bolti" márkáét minőségben.

 

Én most tuti nem vennék bringát tőlük, több mint fél éve csak szívatják a vásárlókat :huh:  . Ígérgetnek fűt fát és persze nem tartják be, érdemes a facebook oldalukon elolvasni a sok negatív kommentet . Ha nem így lenne már megrendeltem volna a 2016os Grand Canyon CF SL 7.9-t . Luxot szerettem volna de az idei modellek túlárazottak szerintem.



#1978
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Én most tuti nem vennék bringát tőlük, több mint fél éve csak szívatják a vásárlókat :huh:  . Ígérgetnek fűt fát és persze nem tartják be, érdemes a facebook oldalukon elolvasni a sok negatív kommentet . Ha nem így lenne már megrendeltem volna a 2016os Grand Canyon CF SL 7.9-t . Luxot szerettem volna de az idei modellek túlárazottak szerintem.


Biztos nem igaz minden modelljukre a jo ar/ertek arany, de azert rengetegre igen...

#1979
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Én most tuti nem vennék bringát tőlük, több mint fél éve csak szívatják a vásárlókat :huh:  . Ígérgetnek fűt fát és persze nem tartják be, érdemes a facebook oldalukon elolvasni a sok negatív kommentet . Ha nem így lenne már megrendeltem volna a 2016os Grand Canyon CF SL 7.9-t . Luxot szerettem volna de az idei modellek túlárazottak szerintem.



#1980
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ez tenyleg volt korabban? en egen foldon kerestem az oldalon, aztan amikor itt rakerdeztem, akkor irtam nekik egy levelet.

A Dude CF adatára emlékezem, hogy láttam pár napja, de a többinél nem rémlik ilyesmi. Valóban frissen közzétett adatok lehetnek.