Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
3264 hozzászólás a témában

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 692 hozzászólás

Köszi, azóta a Glympse- et használgatom, de lehet hogy a Locus prora is ránézek, mert az már megvan, de nem is jutott eszembe, hogy tudhatja.

Amúgy az a tapasztalat, hogy inkább az adatkapcsolat a szűk keresztmetszet, legalábbis a Vértes tetején nagyon hamar elfogy a térerő, aztán akkor tér vissza, amikor lejövök a műútra, ahonnan már csak 15 perc az út hazáig... így sokat nem segítene, ha bajba kerülnék. nyíltabb terepen oké.

Egy ideje már repcsi módba rakom a telefont, ha valami használja a gps-t, mert szörnyen gyorsan merül (xiaomi redmi 3), de kikapcsolt gsm-mel sokkal jobban bírja. Meg hozzávéve, hogy sok helyen nincs térerő vagy csak 2g, nincs túl sok értelme az ilyesminek terepen. Ja, meg digis kártyát állítottam be az adatkapcsolatra, macerás váltogatni a másikra. Inkább városi futkározásnál lehet ennek értelme vagy használható jobban.

• ultio kedveli ezt

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

Köszi, azóta a Glympse- et használgatom, de lehet hogy a Locus prora is ránézek, mert az már megvan, de nem is jutott eszembe, hogy tudhatja.

Amúgy az a tapasztalat, hogy inkább az adatkapcsolat a szűk keresztmetszet, legalábbis a Vértes tetején nagyon hamar elfogy a térerő, aztán akkor tér vissza, amikor lejövök a műútra, ahonnan már csak 15 perc az út hazáig... így sokat nem segítene, ha bajba kerülnék. nyíltabb terepen oké.

Stravanal havi ket dollar a safety pack, ha kifizeted egyben egy evre: strava.com/summit/join

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 692 hozzászólás

Nem pont ez (vagy végülis nem tudom, mert egyelőre csak feltelepítettem, nem néztem bele, mit tud) , de a Glympse appot ajánlották arra, hogy megosszam a helyzetemet. Meg a Strava fizetősen tud ilyet, de ne hagyd magad besszippantani!

Stravanal havi ket dollar a safety pack, ha kifizeted egyben egy evre: strava.com/summit/join

De talan ez is tudja ezt, az logolja utvonalat, amit bongeszobol meg lehet nezni, meg lehet fizetni is erte, de nem probaltam:

greenalp.com/RealTimeTracker/

Hasonlot tudhat a fizetos valtozata a locusnak, ez csak egyszeri 2600 ft-os kiadas, vagy mennyibe kerul. Ez kovetheto az ingyenes locusszal is meg tala ezen az oldalon is, me'g nem probaltam ki:

live-tracking.locusmap.app/

locusmap.eu/locus-live-tracking-with-gpsies/

blash módosította - 2019. december 01. - 19:20

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.071 hozzászólás

Tudtok megoldást újabb Garmin EDGE-eknél az adatmezők betűméretének változtatására? Megdöbbentően szar a gyári, apróka az adat, feleslegesen nagy a mezőhöz tartozó cimke (minek oda, úgyis tudom, hova mit raktam).

Megoldás lehet a Connect IQ-ról vadászni másikat (vagy írni egyet), de egyelőre nem találtam, meg nem volt kedvem megtanulni egy újabb nyelvet, hogy magamnak csináljak. :D

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

Azt láttad, hogy a 2. évtől fizetős? Nem drága, de a másik, hogy külön kütyüt sem hordanék az okostelefonos világban hasonlóért.
Persze extrém felhasználási körülmények indokoltá tehetik (világvégére túrák egy személyben, hegymászás, lavina, töltés lehetőségének hiánya, stb).

A jobb Garmin eszközökben is van hasonló funkció, ha jól rémlik az 520-as egységem is ilyen.

Van, en par teves riasztas utan ki is kapcsoltam :)

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.269 hozzászólás

A specialized angi pont erre való. https://www.mozgasvi...pecialized-angi

Éppen rendeltem egyet, ha megjön tesztelem, és megosztom a tapasztalatokat. 

Azt láttad, hogy a 2. évtől fizetős? Nem drága, de a másik, hogy külön kütyüt sem hordanék az okostelefonos világban hasonlóért.

Persze extrém felhasználási körülmények indokoltá tehetik (világvégére túrák egy személyben, hegymászás, lavina, töltés lehetőségének hiánya, stb).

A jobb Garmin eszközökben is van hasonló funkció, ha jól rémlik az 520-as egységem is ilyen.       

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.867 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem pont ez (vagy végülis nem tudom, mert egyelőre csak feltelepítettem, nem néztem bele, mit tud) , de a Glympse appot ajánlották arra, hogy megosszam a helyzetemet. Meg a Strava fizetősen tud ilyet, de ne hagyd magad besszippantani! :D
(Ha mégis talász ilyet, szólj. Aztán majd magyarázkodhatok otthon, hogy most kicsit tovább söröztem)

Ja! Még mintha a sima FB Messenger is tudna ilyet, hogy egy óráig megosztod a pozíciód például, de azt sem próbáltam.

Ezt a messanger es a gmap is tudja regota.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás
Amit láttam valahol, csak hát a zára...

Ezt találtam, elvileg pont ezt tudja:
https://play.google....com.igs.sosfree

A kertben működik. :-)

Néztem még a RideSafeMTB-t,de az fejlesztés alatt van, emiatt nem is tűnt igazán használhatónak.
  • ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 316 hozzászólás

Okostelefonra - eddig eredménytelenül - keresgélek appot, ami tudja azt, hogy ha megadott ideig nem mozdulok, küld egy sms-t (koordinátákkal) egy megadott számra. Létezik ilyen?

A specialized angi pont erre való. https://www.mozgasvi...pecialized-angi

Éppen rendeltem egyet, ha megjön tesztelem, és megosztom a tapasztalatokat. 

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

Nem pont ez (vagy végülis nem tudom, mert egyelőre csak feltelepítettem, nem néztem bele, mit tud) , de a Glympse appot ajánlották arra, hogy megosszam a helyzetemet. Meg a Strava fizetősen tud ilyet, de ne hagyd magad besszippantani! :D

(Ha mégis talász ilyet, szólj. Aztán majd magyarázkodhatok otthon, hogy most kicsit tovább söröztem)

Ja! Még mintha a sima FB Messenger is tudna ilyet, hogy egy óráig megosztod a pozíciód például, de azt sem próbáltam.

ZolkoW módosította - 2019. július 30. - 09:16

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás
Okostelefonra - eddig eredménytelenül - keresgélek appot, ami tudja azt, hogy ha megadott ideig nem mozdulok, küld egy sms-t (koordinátákkal) egy megadott számra. Létezik ilyen?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.055 hozzászólás

Cserélj elemet, csak márkásat vegyél és ha tudod mérd meg az elem feszültségét lehet hogy már újonnan sem adja le  gyári értéket.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

Sosy

Sosy

újonc

• fórumtag
  • 3 hozzászólás

Hali,

mostanában egy igen érdekes pulzusmérős anomália bukkant fel nálam. Bryton 330-as computert használok egy Megane HRM szenzorral, ez jól is működött. Aztán hétvége során egyszer csak teljesen fals adatokat kezdett el dobálni (full terhelésnél 60-as pulzus stb.).

Cseréltem elemet, hátha ez a gond, de most már jel sem igazán van. Vagyis van olyan, hogy kiírja a Bryton, hogy HRM sensor detected, de nincs megjelenő érték. Olyan is van, hogy rajtam van az öv, be van pattintva a szenzor még sincs jel, az érzékelésről sem dob fel jelzést.

Próbáltam telefonnal csatlakoztatni az övet (Ant+ kompatibilis a telefon) nem találta a sensort.

A computeren végeztem gyári resetet nem oldotta meg a problémát. Próbáltam másik pulzus övre is rárakni, de úgy sem működik.

Az a furcsa a dologban, hogy ideáig jó volt, aztán hirtelenjében elkezdett nem működni a dolog.

Kontakt pontoknál gondoltam kicsit megtisztítom hátha az a ludas.

Bármi ötlet, hogy mi okozhat ilyen hibát?

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 69 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Nekem van, szerintem pontatlan. Én azt tapasztaltam, hogy kb.-i rögzítésre jó.

Ha feltöltöd az aktivitásokat Stravába, ott lehet korrigálni a távolságot és a szintet is.

Egy összehasonlító bicajozás adatai. A telefonom a Strava saját programja futott a telefon gps-ével.

A Sigmában csak barometrikus magasságmérés van, mindig beállítom induláskor a pontos magasságot.

20 000 Ft körüli összeget írtál, 30 000 Ft körül (külföldről rendelve) az igpsport 618-as csúcskészülékét is megveheted. Persze ez nem karon hordható.

Bip distance: 29.54 km.
Redmi 3S distance: 29.66 km.
Sigma BC14.12 distance: 30.20 km.

Bip moving time: 2:27:26.
Redmi 3S moving time: 2:33:41.
Sigma BC14.12 moving time: 2:22:46.

Bip elavation:534 m.
Redmi 3S elavation: 538 m.
Sigma BC14.12 elavation: 575 m.

Bip avg speed: 12 km/h.
Redmi 3S avg speed: 11.6 km/h.
Sigma BC14.12 avg speed: 12.69 km/h.

Bip max speed: 59 km/h.
Redmi 3S max speed: 44.6 km/h.
Sigma BC14.12 max speed: 44.66 km/h.

Köszi. Nem mostanában veszek majd ilyesmi órát, szóval rendesen utána nézek azért. És mire veszek, lehet nem csak 20ezret áldozok majd rá :-) De jó tudni, hogy azért vannak....

Egy kicsit drágábban és használtan Suunto Ambit 2S modellt ajánlanék. A kínai termékek minőségben nem tudom hogyan állnak ehhez képest. Ez egy jó multisport óra, mint sportos digitális óra is nagyon rendben van (nem karkötőnek néz ki :) ). Ha mégis letöltenéd az adatokat valahova akkor a Suunto Movescount webes alkalmazása nagyon jó, természetesen mindennel kapcsolatot tud teremteni (Strava, FB, stb hülyeségek).    

Hm. Na ez pl jobban tetszik, mert sokkal jobban bejön, ami NEM színes kijelzős, hanem simán csak lcd, vagy e-ink stb. Köszi az infót!

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.269 hozzászólás

Létezik olyan kerékpár computer, amit karon lehet hordani? Tudok a Garminról és hasonlókról, de az drága, nagy és overkill is nekem.

Olyasmit keresek, mint egy fitness óra/karkötő (tehát kicsi), csak tudja, hogy mennyit mentem aznap. (tehát gondolom GPS-es) És mindezt magán az órán jelezze ki, ne kelljen hozzá okostelefon. Többi funkció nekem lényegtelen. És mindezt persze olcsón! :D Tehát maximum 20.000 HUF.

Egy kicsit drágábban és használtan Suunto Ambit 2S modellt ajánlanék. A kínai termékek minőségben nem tudom hogyan állnak ehhez képest. Ez egy jó multisport óra, mint sportos digitális óra is nagyon rendben van (nem karkötőnek néz ki :) ). Ha mégis letöltenéd az adatokat valahova akkor a Suunto Movescount webes alkalmazása nagyon jó, természetesen mindennel kapcsolatot tud teremteni (Strava, FB, stb hülyeségek).    

ultio

ultio

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.118 hozzászólás

Köszi.. utánanézek mélyebben :)

Nekem van, szerintem pontatlan. Én azt tapasztaltam, hogy kb.-i rögzítésre jó.

Ha feltöltöd az aktivitásokat Stravába, ott lehet korrigálni a távolságot és a szintet is.

Egy összehasonlító bicajozás adatai. A telefonom a Strava saját programja futott a telefon gps-ével.

A Sigmában csak barometrikus magasságmérés van, mindig beállítom induláskor a pontos magasságot.

20 000 Ft körüli összeget írtál, 30 000 Ft körül (külföldről rendelve) az igpsport 618-as csúcskészülékét is megveheted. Persze ez nem karon hordható.

Bip distance: 29.54 km.
Redmi 3S distance: 29.66 km.
Sigma BC14.12 distance: 30.20 km.

Bip moving time: 2:27:26.
Redmi 3S moving time: 2:33:41.
Sigma BC14.12 moving time: 2:22:46.

Bip elavation:534 m.
Redmi 3S elavation: 538 m.
Sigma BC14.12 elavation: 575 m.

Bip avg speed: 12 km/h.
Redmi 3S avg speed: 11.6 km/h.
Sigma BC14.12 avg speed: 12.69 km/h.

Bip max speed: 59 km/h.
Redmi 3S max speed: 44.6 km/h.
Sigma BC14.12 max speed: 44.66 km/h.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

MJani01

MJani01

maximus

• fórumtag
  • 15.881 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az amazfit bip talan jo lehet erre, van benne gps, es 20 ezer korul van, bar ez ora. Jo kerdes, hogy mennyire lehet jo arra, amire szeretned hasznalni...

mobilarena.hu/teszt/amazfit_bip_kovet-kezetes/kulso_kialakitas.html

egesz szepen rajzolja a bringas utvonalat:

197614_screenshot_2018-05-17-16-09-43-04

logout.hu/cikk/xiaomi_huami_amazfit_bip_lite_kitolti_az_urt/bevezeto_tartozekok.html

A bip, bip lite ugyanaz, csak a lite mar alapbol tud angolul. Idehaza 20-22 ezer korul aruljak, ha me'g van, kinabol 60 dollar. Kar, hogy nem kezel pulzusmero mellkaspantot, de a (dragabb) stratos mar igen. A bip-en valami sajat rendszer fut, a stratos, pace meg wearOS alapu. Straros-rol itt egy alapos teszt: the5krunner.com/2018/05/04/amazfit-stratos-review/

Ha lenne locus tamogatas a bip-hez, akkor me'g tecene is, bar nem tudom, hogy miben merulne ki ez. Ketlem, hogy ilyen wearOS-fele lenne.

MJani: ebben a Bryton Rider 450-ben sincs szintvonal megjelenites? Mert oke, hogy openstreetmap terkep van rajta, de lehet ezt cserelni, frissiteni? Vagy egy kulon reteget megjeleniteni? Jopofa az esovizelvezetes (:

bryton_rider_450_gps_computer-13-1275x85

Nem tudom, nem próbálkoztam vele majd megnézem. Annyi, hogy a második navigációs oldalon a magassággörbét mutatja.

A sebesség mindent megold.

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 69 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Az amazfit bip talan jo lehet erre, van benne gps, es 20 ezer korul van, bar ez ora. Jo kerdes, hogy mennyire lehet jo arra, amire szeretned hasznalni...

....

Köszi.. utánanézek mélyebben :)

deviantRider módosította - 2019. május 12. - 20:16

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 692 hozzászólás

Létezik olyan kerékpár computer, amit karon lehet hordani? Tudok a Garminról és hasonlókról, de az drága, nagy és overkill is nekem.
Olyasmit keresek, mint egy fitness óra/karkötő (tehát kicsi), csak tudja, hogy mennyit mentem aznap. (tehát gondolom GPS-es) És mindezt magán az órán jelezze ki, ne kelljen hozzá okostelefon. Többi funkció nekem lényegtelen. És mindezt persze olcsón! :D Tehát maximum 20 000 HUF.

197614_screenshot_2018-05-17-16-09-43-04

logout.hu/cikk/xiaomi_huami_amazfit_bip_lite_kitolti_az_urt/bevezeto_tartozekok.html

A bip, bip lite ugyanaz, csak a lite mar alapbol tud angolul. Idehaza 20-22 ezer korul aruljak, ha me'g van, kinabol 60 dollar. Kar, hogy nem kezel pulzusmero mellkaspantot, de a (dragabb) stratos mar igen. A bip-en valami sajat rendszer fut, a stratos, pace meg wearOS alapu. Straros-rol itt egy alapos teszt: the5krunner.com/2018/05/04/amazfit-stratos-review/

Ha lenne locus tamogatas a bip-hez, akkor me'g tecene is, bar nem tudom, hogy miben merulne ki ez. Ketlem, hogy ilyen wearOS-fele lenne.

MJani: ebben a Bryton Rider 450-ben sincs szintvonal megjelenites? Mert oke, hogy openstreetmap terkep van rajta, de lehet ezt cserelni, frissiteni? Vagy egy kulon reteget megjeleniteni? Jopofa az esovizelvezetes (:

bryton_rider_450_gps_computer-13-1275x85

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 69 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Olyasmit keresek, mint egy fitness óra/karkötő (tehát kicsi), csak tudja, hogy mennyit mentem aznap. (tehát gondolom GPS-es) És mindezt magán az órán jelezze ki, ne kelljen hozzá okostelefon. Többi funkció nekem lényegtelen. És mindezt persze olcsón! :D Tehát maximum 20.000 HUF.