Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3301
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Huhh... Az elég komoly cucc. Olyan 70-80 körül van, nem? A 38-42-es pulzus az már elég jó. Arra kell törekedni, hogy ugyanazt a távolságot ugyanazzal a sebességgel egyre alacsonyabb pulzuson sikerüljön teljesíteni. Akkor fejlõdik az ember igazán.

#3302
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Én is csodálkoztam tpresident 200-210 -es
pulzusadatain. Nekem még sosem ment 186 fölé
a nyugalmi meg 38-42 körüli. (Sokat futok is)
Ezek a 200 fölötti értékek is lehetnek teljesen normálisak embere válogatja. Én egyébként egy
Polar S720-ast használok ,sebességmérõ, lábfordulatszám,magasságmérõ, 5 másodpercenként eltárol minden fontos információt (összesen 8 órányit max.). Ezeket feltölthetem a számitógépemre és nézhetem hogyan alakult a sebességem stb. az edzés alatt. Szeretem nézegetni a terep profilt. :))))
Szuper kis szerkezet.

#3303
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Ez a 200-210-es pulzus azért megütötte a szemem. Az NAGYON sok. Akinek alapból sok a pulzusa, és nem edz rendszeresen, annak szokott ilyen magas lenni. Vagy aki cigizik. Egyébként abnormális.

Az edzõkörömet nyomva viszont megfigyeltem, hogy amikor a pulzusom 160 fölé ér, akkor kezdõdik a dübörgés az agyamban és elfogy a levegõ. Ilyenkor muszály megállnom és egy kis szünetet tartani. Pár perc után az érték visszaáll 100-110 közötti értékre és innentõl kezdve már megint megy a tekerés.


Ebben más is közre jácchat. Nem hülyeség csináltatni egy vérképet. Haverom is csináltatott egyet, és kiderült, hogy a kevés a Vas a szervezetében. (mondtam neki, hogy nyalogassa a kilincset ;D). Az õ értéke 4-5 között volt a kellõ 9-hez képest. Ha jól tévedek. De kapott valami gyógyszert (Makrofer), és azóta sokkal kevésbé fáradékony, jobban tud koncentrálni, és gyorsabb az edzéseken. (Õ is futó)

#3304
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Elõre is köszi tamaskaa!

Érdekel a dolog, hátha tudok javítani valamit a jelenlegi állapotomon!

#3305
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Egy haverom most ír a TF-nek egy elõadást a pulzusmérésrõl. Igaz futó, de majd elkérem tõle, és feltesszük a cikkekhez. Amúgy nem hülyeség ez a pulzusmérés dolog... ::)

#3306
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Próbálgattam tegnap éás ma is a dolgot és az alábbi megállapításra jutottam.
A nyugalmi pulzusom 68-70 közötti érték.
Az edzõkörömet nyomva viszont megfigyeltem, hogy amikor a pulzusom 160 fölé ér, akkor kezdõdik a dübörgés az agyamban és elfogy a levegõ. Ilyenkor muszály megállnom és egy kis szünetet tartani. Pár perc után az érték visszaáll 100-110 közötti értékre és innentõl kezdve már megint megy a tekerés.
Ezeket a megállásokat szeretném valahogy kiiktatni.
Megfigyeltem azt is, hogy ha emelkedõn fölfelé pörgetõsen megyek, akkor megint elszalad a pulzus ugyanúgy, mint ha nagy áttétellel, kis csapásszámmal hajtok.
Gondolom, hogy a megoldás az lehet, hogy megtalálni azt az ideális áttételt, amivel a pulzus valóban 160 alatt tartható.

#3307
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
A pulzusmérõvel való edzés nagyon jó dolog.
Én 1 Sigma PC-3asat használok. Van rajta óra, stopper és pulzusmérés.
Nekem ennyi elég, ha ránézek, tudom, hogy mi az érték és az jó, vagy nem.
Nekem ne csipogjon, hogy ezt vagy azt csináljam, bár ez már izlés kérdése.
A lényeg, hogy ha haverokkal megyünk bringázni(edzeni), 1-1 hegytetõért-sprintnél 200-210 simán kijön.
Állóképessségnél is jó, lehet játszani, hogy miként lehet 140-160 között tartani a pulzust.
Idõfutamon nagy segítség, mezõnyversenyben nem sokat ad, ott úgyis menni kell, ha megy a mezõny...ha 120 a pulzus, ha 200.
Viszont nem szabad nagyon belebolondulni.
Ha nem edzeni, csak pörgetni mész 1-2 órát, tök fölösleges magaddal vinni, én néha még állóképességhez sem viselem.
Intervallumnál és hegyi iedzésnél, valamint idõfutamnál nagyon hasznos információt közöl.

#3308
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
ja és tudod szabályozni... kicsit lassabban tekersz.
amugy minnél eddzettebb vagy annál kevésbé megy fel a pulzusod és annál gyosabban áll vissza.

#3309
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
nekem volt/van ilyen eddzéstervem (pulzushoz kötve) és ott ugy csináltuk, hogy felkellett szaladni egy hegyre meg minden és a pulzusodat mérik, de nem feltétlenül akkor a legmagasabb,amikor felérsz.


#3310
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A MAx Pulzusra van egy számítási mód, de az persze "biztonsági" (30 felüli nem túl edzetteknek van elsõsorban kitalálva), nem pontos. EGy amatõrnek 30 alatt általában 200-210 körül van, persze eltérések vannak. Aki egészséges nemigazán számít mennyi, mert a szervezet automatikusan leállít, ha átléped. Ha mégis tudni akarod, akkor legkönnyebb formája: emelkedõn felfelé nagy tárcsával nyomod, amennyire csak birod. És persze több alkalommal, mert több adatból jön ki az igazi max. A pulzusórákba aztán ezt a adatot be lehet rakni és sípolni fog, ha átléped. (Edzésen érdemes kevesebbet beírni, ill. változtatni a különféle terhelések szerint) Huzamosabban pedig nem jó 170-180 felett tekerni.
Szabályozni a terhelés csökentésével vagy növelésével lehet. Hogy mitõl függ az leginkább öröklött képesség, + edzettség, pillanatnyi állapot, idõjárási viszonyok esetleg tengerszint feletti magasság.

#3311
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ezt a témakört azért nyitottam, mert még nem találkoztam hasonlóval.

A zöldpókok listájáról olvastam, hogy hasznos segítõ a felkészülésben a pulzusmérõ.
Be is szereztem egy ECHOWELL Ruby-t, ami elég sokoldalú ketyere és elfogadható áron volt. (9900 Huf)
A használatával és a pulzusértékekkel kapcsolatban várom tapasztalt társak véleményét.
pl:
Hogyan szabályozható a pulzus? (egyáltalán lehet szabályozni?)
Mitõl függ a maximális pulzus?
stb.

Elõre is köszi!