Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3261
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Az alap Sigmákon kívül nem érdemes méregdrága pulzusmérõket venni, egy amatõr úgysem használja ki, különösen, hogy fogadóképes számítógéphez csatlakoztatva hozza ki teljes tudását (ami azért még nincs mindenkinek otthon). Fõként 100-200e-res gépekre rátenni 80-e ketyerét -- enyhén szólva aránytalan. (hacsak nem tudod megszerezni max 30e körül) Aki komolyan edz, a pillanatnyi pulzusértékekbõl is eleget megtud.

#3262
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Trollember:

Én Sigma PC-7-est használok bicajra is és utcára is. Teljesen jó és az ára sem annyira vészes. Az alapfunkciókat tudja:
Óra
Stopper
Dátum
Elért Max. pulzus érték
Alsó/felsõ határérték (jelez ha a beállított érték alá ill.felé mész)
Pillanatnyi pulzus
Utcára is viselhetõ.


#3263
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
tamaska kössz az infot!
tudod a casio az nálam ilyen berögzõdés, :) de akkor megnézem a többi márkát is.
THX

#3264
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
szerintem egy polar A-5 kezdesnek boven eleg ..

csajom fitnessre hasznalja es a felet sem hasznalja ki ..

tartozek a melkas szenzor , es karszij .. rendelheto extraban kormany felfogatashoz cucc.

nincs magassagmero , nincs km ora,nincs szamitogepre valo feltoltes,

van "self walking test" ..megmondja milyen fitt vagy,es segit beallitani az edzes tervet
eltarol egy "filet"
beallithato also-felso pulzishatar "TargetZone" (TZ)
elegetett kaloria
edzes ido stopper
max.pulzus
hatterfeny
total edzes ido
atlag pulzus szam
eltoltott ido TZ-ben

stb.. es fele aru az elozonek ..



#3265
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Ez a Polar S720-as, az egyik
legolcsóbb az S210-es ez is nagyon sokat tud
50 ezer körüli az ár.

#3266
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
NVik

melyik típus ez?
gondolom nem volt egy olcsó darab....
létezik ilyenbõl pl. olyan, amin nincs magasságmérõ,pulzusmérõ,számítógépes kapcsolat?
olyan emberi árú cuccra gondoltam, ami óraként is funkcionál... :)

#3267
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
trollember én ilyet használok.
Van hozzá rádiós sebességmérõ, a kerékpárra
szerelhetõ megfelelõ tartó. Tud mindent amit egy normál kerékpárkomputer. 5 másodpercenként eltárol minden fontos információt : magasság, sebesség, pulzus , pedálfordulatszám (ha veszel hozzá szenzort 8 ezerért). Feltöltheted az adatokat
számitógépre egy infra led segítségével.( Az infra adó benne van az órában). Átlag pulzus, maximális pulzus, intervall edzésekhez beállíthasz céltartományokat idõket. Pl. 3 perc 170-180 pulzussal aztán 3 perc recovery megint 3 perc intenzív. Méri az idõket jelez ha kikerültél a cél pulzustartományból. Persze lehet távolság alapú intervallokat is csinálni. Karbonból készült az óra burkolata, vízálló stb. Van beépített fitness test ami
a VOmax-ra mond egy becsült értéket. Bringázás közben soha nem volt semmi problémám vele, viszont futás alatt érzékenyebb az elektromos zavarokra. Úgy látszik ekkor hosszabb idõt tölt az ember a zavaró mezõ közelében.

#3268
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
yala: nem tudok róla, hogy a Casio pulzusmérõs órákat lehet kapni itthon. Azt sem tudom, hogy gyártanak-e egyáltalán. www.casio-europe.com Nézelõdj. :) De remek más márkájú órákat is lehet kapni, amikkel szintén semmi baj nem lesz. (Polar, Sigma). Ezek az órák kb 7-8 ezernél kezdõdnek, amik még a pulzusmérésen kívül semmi mást nem tudnak. Amiben már van pl stopper, max/min pulzus, meg ilyenak, azok 15-20 körül alakulnak. Az igazán profi cuccok meg 80nál kezdõdnek.

#3269
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
használ valaki olyan (esetleg pulzusmérõs) km-órát, amit a foglalatából kivéve karóraként lehet hordani?
meséljen már róla kicsit :)

és használ-e vki cateye OS-1 km órát?
szintén várom az élménybeszámolót :)

#3270
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Lovas Gabi:
Örülök, hogy sikerült jól menni.
Ha erõs szeretnél lenni, és megvan már az alap-állóképességed, lehet jó kis erõedzéseket csinálni felétek.

Az én véleménym szerint, ki kell választani 1 "hosszabb" emelkedõt.
Ez edzetségi szinttõl függ, 1-3-5km hosszú, min. 4-5%-os, lehetõleg egyenletesen emelkedõ út az ideális.

1. nap: kimész az emelkedõre, elõtte legyen min. fél óra bemelgítõ tekerés.
2-4-6 ismétléssel kell menni fel, az 1. legyen kemény, idõre, a lehetõ legtöbbet kihozva magadból, a 2. ennél könnyebb, lehetõleg végig nyeregben ülve, kisebb áttétellel, de magasabb csapásszámmal.
Az idõ ne legyen 10-15%-nál rosszab mint a kemény menetnél.
Érdemes kiválasztani két ponto, ami között mondjuk pont X km a táv, és ott edzeni mindig.

2. nap: Szintén hegyi edzés, de most 1 kört mész, amibe vannak 1-2km-es emelkedõk, lehetõleg 3-5-8db.
A köztes szakaszokon alacsony áttétellel magas csapásszámmal, míg az emelkedõkön végig erõbõl, közel max. pulzussal menni fel(ami a csövön kifér).

A köv. nap(3.) pihenõ !!!!
1-1.5 óra sík terepen való biciklizés ajánlott, alacsony intenzitáson, max. 140-155 pulzussal, sokat forgatva( 95-110 pedálford.).

4. nap: Állóképességi edzés, edzettségi szinttõl függõen 2-4 órás edzés, amit én úgy szoktam csinálni, hogy nem viszek magammal csak folyadékot, és addig megyek, amíg ki nem ürülnek a raktárak teljesen.
Ezt mindenki máshogy veszi észre, és ki is kell tapasztalni, hogy mennyi idõ alatt fogy el az energia.
Nekem ez kb. 3-3.5 óra kerékpározás, 29-30-as átlagot hajtva. Úgy igyekszem, hogy ekkora visszaérjek a lakóhelyem közelébe, és itt a környéken tekerek amíg meg nem éhezek, nálam ez az elsõ tünet az eléhezés elõtt...utánna még van kb. 20-30 perc, mire eléheznék, legtöbbször még elõtte hazaérek.
Otthon aztán nagy adag tészta.

Az elsõ két napi edzés után is szénhidrát javasolt, majd kicsivel késõbb v.mi fehérjedús kaja(csirkehús, hal, ilyesmi).
A fehérjeutánpótlással kis mértékben, de nõ az izomtömeg.
Az elsõ két nap lényege: Minnél jobban bírd az elsavasodást.
Utánna pihenõnap, majd az állóképesség megtartása érdekében köv. a 4. nap.

Ez nem szentírás, hanem egy ideális terv.
mindenki számára személyre szabható, csak az irányelveket kell logikusan követni.

#3271
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
off
én egy pulzus mérõs karórát szeretnék leheõleg casio-t mert idáig csak ilyen óráim voltak és nem volt v elük semmi baj.
milyen árban lehet kb ilyenhez hozzá jutni és miket tud?
a segítségeteket megköszönném!
ahoy yala

#3272
Mellon

Mellon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 697 hozzászólás

hogyan lehet 60% mászás, ha kört mész? távolságban azért nem ugyanaz... ;)


A mászásoknál meredekebb lefelékkel könnyen elképzelhetõ, hogy a távban több a felfele mint a lefele. Körben csak a szint emelkedés = süllyedés

de az nem veszélyes, ha sportkaját eszel? persze én is sokszor szoktam, de mindig volt egy olyan félelmem, hogy a koffeinhez hasonlóan erre is ráállhat a szerkezet, s egy idõ után már izo-izé nélkül már a dvd-kölcsönzõbe sem tudok eltekerni...szóval a kérdés így is feltehetõ, ha nem a pillanatnyi teljesítmény érdekel, hanem a hosszútávú fejlõdés, akkor nem fejlõdsz jobban tápszer nélkül?


Powerade nem energiaital, kevés kalória van benne (rá si van írva, hogy energiaszegény, erre mondtuk, hogy energiaszegény energiaital ;D), kifejezetten csak a folyadékpótlásra tervezték, ásványi sók vitaminok meg szennyanyag van benne.
Ehhez nem nagyon lehet hozzászokni, vagy beviszel elég sót, vagy nem tudják a sejtjeid felvenni a vizet a szükséges mennyiségben.

A kajához elvileg egy picit lehet, de nem kell abbahagyni és akkor nincs gond. 8)
A változások egy picit mindig visszavethetik a szervezetet, amíg alkalmazkodik az újhoz.
Kíváncsi lennék mit mondana erre egy doki, vagy egy hasonló szaki aki ért is hozzá, de gondolom ezekhez a "mû" cuccokhoz sem szoksz hozzá jobban, mint a jó normál, természetes étrendhez, hiszen ugyan azokból az elemekbõl épülnek fel.


#3273
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
hogyan lehet 60% mászás, ha kört mész? távolságban azért nem ugyanaz... ;)

na jó, tudom én is, marha fárasztó az, ha mászol 10 kilómétren át, utána meg lelejtõzöl kettõn...

de az nem veszélyes, ha sportkaját eszel? persze én is sokszor szoktam, de mindig volt egy olyan félelmem, hogy a koffeinhez hasonlóan erre is ráállhat a szerkezet, s egy idõ után már izo-izé nélkül már a dvd-kölcsönzõbe sem tudok eltekerni...szóval a kérdés így is feltehetõ, ha nem a pillanatnyi teljesítmény érdekel, hanem a hosszútávú fejlõdés, akkor nem fejlõdsz jobban tápszer nélkül?

bocsi hogy átment OFFba

#3274
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Tegnap kipróbáltam néhány tanácsot és mondhatom, bejött a dolog.
Szokásos körömet (Avas-Miskolctapolca-Komlóstetõ-Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt- Száraz szinva- Lillafüred- Avas) nyomva bemelegítésként egy laza, tényleg szolíd tempóval kezdtem. Tapolcára kiérve kezdtem a szokott tempót, illetve közel azonosat, figyelve a pulzusra. 170-178 között mozgott és észrevettem, hogy nem fáradok annyira, valahogy jobban megy a hajtás is. Bükkszentlászlónál álltam meg kb 5 percre és innen nyomás tovább fölfelé. Benyakaltam kb 2 üveg Powerade italt menet közben, szerintem ez is használt.
A teljes táv Avastól Avasig 45,2 km, és az idõmön voltam elcsodálkozva: 2 óra 09, amiben benne volt a városi rész is, illetve a tapolcára kigurulás is! A szintemelkedés 680 m körüli érték.
A pulzusmérõvel figyeltem az értékeket és ha túl magas volt, egy kicsit csökkentettem a terhelést. Aránylag hamar visszaesett a célzónába.
Jót tekertem, igaz, most érzem magamon a tegnapi napot, de mûködik a dolog. A tereprõl csak annyit, hogy kb 60% a mászás és a többi a lefelé vagy a sík terep.

Köszi mindenkinek a jó tanácsokat!



#3275
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Thank's a segítséget.
Ha lesz 1 kis idõm az érettségi után, szigorúan nyomom a résztávokat.

hátszelet mindenkinek!

#3276
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Tpresident;

a gyorsaságot legjobban intervalledzéssel tudod fokozni, mondjuk 5 perc laza pörgetés után, nyomj 1 perces brutál-intenzív sprintet, s így tovább - én nagyon sokat fejlõdtem így; elõnyös, ha dimbes-dombos a terp, olyankor idõzítsd úgy, hogy a sprint vége éppen az emelkedõ tetejére jusson, onnan könnyû kilazulni

#3277
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Sprint/hosszútáv:
A vázizomzatunkban kétféle rost van, ezeket vörös és fehér rostoknak nevezik. Az egyik való a sprintre(gyorsaság, erõ, robbanékonyság, de rövid idõtartamú terhelhetõség), a másik nem olyan gyors, és nem annyira erõs, dinamikus, viszont idõben jól bírja. A kettõ aránya genetikailag meghatározott, de edzéssel alakítható. Emiatt van, hogy bizonyos emberekbõl soha nem lesz gyors sprinter, mások meg hiába gyorsak, sose lesznek maratonisták. Jól felszerelt helyeken lehet vizsgálatot végezni, hogy alkatilag melyikre vagy inkább predesztinálva.
Az edzésükre is különbözõ módszerek valók. Az a gáz, hogy nekünk bicajosoknak mindkettõ kell :o
legjobb, ha változatosan készülsz.
üdv


#3278
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Én is mostanában hallottam, hogy élsportolóknak
van 200 fölötti max. pulzusuk. Kezdhedsz bizakodni. ;D (Armstrong 201)

#3279
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Bemelegítésnek ajánlom mindenkinek a tekerés elõtti gimnasztikát, ez az izületeknek és izmoknak jó, nem helyettesíti a terhelésest. A bemelegítésnek is vannak szakaszai, az "igazi" 10-20 percessel könnyû forgatással nem ér véget, pl. verseny elõtt jó 8-10 "lendületet", "fokozót" venni (kb 200m-ek). Sõt még ezután is eltelik pár km vagy perc míg a szervezet teljesen bemelegszik.
a 200-as pulzus nem az edzetlenség jele, hanem éppen a szervezet terhelhetõségét mutatja, ha valakinek már 160-nál problémája van, az lehet gond (vagy a pulzusmérõvel). Egyszer mutatták a nagyok pulzusát verseny közben: 182-188 között volt és nem véghajrában! amellett, hogy (nekik) nyugis hajtásban kb 120 körüli.

#3280
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Tpresident intervallozzál mint állat ;D.
Hetente max. 1-2
Majd összefutunk és csinálunk egy üldözéses versenyt ;D.