Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#3241
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hi

Azért csak foglalkoztat eza pulzusmérõ- dolog, mégpedig annyiban, hogy longitudinálisan biztosan sokat ér. Szóval ha módseresen, hosszú ideig figyelem magamat ennek segítségével, tényleg informatív lehet. Merthogy arra gondolok, hogy most az idén tényleg elég jókat megyek edigi siralmas erõnlétemhez képest, de nem vagyok biztos abban, hogy jobb is vagyok-e, vagy csak keményeben megszorongatom magam.Ilyenkor jó lene tudni, hogy mondjuk ugyanitt, ugyanezzel a tempóval mennyit vert a szívem, és most mi a pulzusom. Ez objektív. Aztán legközelebb megint összevethetem a kilométer/idõ/pulzusszám faktorokat. Mit gondoltok?

#3242
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Tpresident, szerintem is ésszerû az energiabeosztás. Egyébként is, minden bringás és futós könyv is azt mondja, hogy jobb lassabban nekiindulni, mert nagyon hervasztó, ha az ember nem bírja a magára szabott tempót! Ráadásul tekeréskor még ott van a terhelés alatti váltás, amit semmilyen alkatrész nem kedvel! Szóval praktikusabb a kis(ebb) lánctányéron nekiindulni, ahogy Te is tanácsolod! Az már más kérdés, hogy én magam is inkább kiállok, és felrobbantom a puskaport, legalábbis országútival.
Lovas Gabi, remélem nem bántódtál meg, csak poénnak szántam!
BombrideR, jó volt a szívdonor- szöveg! Még jó, hogy csak vicc! AH, mi ez a mellkasi szorítás???? ÁÁÁÁÁ!!!!
jkhdferh8opniqaeniorqöüíwyruweji

#3243
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Szerintem nem hülye dolog tartalékolni az energiával.
A pulzusmérõvel való edzés/versenyzés során ha ismeri az ember a saját testét, tudja, hogy hol a határ és ebben a pulzusmérõ segít.

Nagyon sokszor van úgy, hogy mikor a barátaimmal tekerni megyünk, és jön egy hosszabb(1km+) emelkedõ, nikindulnak nagytányér-kónuszon, és 1-2 perc után nem bírják a max. erõt, és egyre kisebb áttételek használnak, végül gyök2-vel haladnak át a hegytetõn.

Én ésszerûbnek tartom, ráálni 1 áttételre, és azt forgatva, körökörösen hajtva tartani egy tisztességes tempót, és nem menni egy bizonyos érték alá(ezt ugye emelkedõnként más és más).
És ha van még 5-10 perc a hegytetõig, és érzem, hogy maximumon megyek, inkább visszaveszek 1 kicsit, nem pedig nyomom tovább, mint a kerge birka, hogy 3 perccel a vége elõtt: Nyekk!

#3244
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Igen, LCS visszavettem. de nem is volt semmilyen problémám menet közben (gondolok itt a görcsre, légszomjra stb)
Mivel ezt a pályát elõször láttam és nem volt módom megedzeni, ezért hallgattam a pulzusmérõmre.

Nekem a legnagyobb problémát az a hasmenés :-\okozta, ami miatt háromszor is meg kellett állnom. >:( >:( >:(
Sok idõt vesztettem vele.

#3245
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Azért verseny közben és edzés közben is mások az értékek ugyanazon a pályán.

ennek a ket dolognak esszeru kombinacioja hozza meg a sikert ..



8)

Erre való az edzés hogy kitapasztaljuk hogy mi is a jó nekünk és fölkészítsük szervezetünket a bringázás által ért fokozott terhelésre.



#3246
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

valaki nem attol lessz fitt, mert rajta van egy pulzus mero szerkezet, es nem is attol mert nyomja ami kifer a csovon .. ennek a ket dolognak esszeru kombinacioja hozza meg a sikert ..

#3247
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
majd ha sziv donorra vartok szabad idotokben nezzetek ebbe a topicba vissza..

#3248
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Azért annyira nem kell komolyan venni a pulzusmérõsdit. Igaza van lcs-nek, a saját testünkre kell halgatnunk. A pulzusmérõ csak egy adatot szolgáltat. Azt is inkább edzésen érdemes használni.
Mi lenne ha egy versenyen viszavennék a tempóból mert a pulzusom felment 180-190 fölé. CC versenyen nincs is rajtam a pánt, így nem idegesítenek a magas értékek. Úgyis nyomni kell ahogy a csövön kifér.

#3249
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
lcs

khm ... ;D

#3250
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hi
Lovas Gabi, Te visszavettél a tempóból, csak mert a pulzusmérõd azt mondta? Akkor sose veszek ilyet ;D ;D ;D
Namármost gyerekek, nekem az a meglátásom, hogy a halandó bicajos hallgasson a saját testére: van-e még bennem szufla, vagy nincs? Az ördögoldalban, amikor leszálltam :-\, rögtön eszembe jutott, hogy futva gyorsabban felérnék, mint más tekerve, csak valahogy qrvára nem akaródzott felfutni :P
Bye

#3251
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
volt már egy kajás topik:
http://www.bikemag.h...y;threadid=2387

Dante:
VDO

#3252
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Lovas Gabi:

remélem frankón ment a Maraton.
Próbáld majd 1szer ki, hogy elmész pár cimbiddel tekerni, és versenyeztek pl. a hegytetõért, vagy tepelüléstábláért.
garantálom, hogy a moticáció miatt(hogy van cél, amiért kihozzd a maximumot) simán 185-190es pulzus is ki fog jönni.
Én 2 hónapja hsználom a pulzusmérõt, és még mindig nem tudom kihajtani magamat maximálisan, ha egyedül tekerek.

Más kérdés:
Valamilyen táplálékkiegészítõt vagy hasonlót eszik valaki????
mik a tapsztalatok???

#3253
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Tegnap a Caprine Maratonon használtam elõször élesben a pulzusmérõmet.
Sokat segített, elsõsorban abban, hpogy mennyire terhelhetem magam. A 160-170 közötti érték volt megfelelõ, ha 170 fölé ment, askkor már visszábbvettem a terhelést. Az érték elég gyorsan visszaállt a TZ-be, a körülményekhez képest jól is bírtam.
Hasznos ketyere.

#3254
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
tpresident

.. epp ezert irtam be en az A-5 funkcioit


termeszetesen nem art ha tisztaba van az ember egy kis biologiaval .. de nem mindenkit erdekel , ill. nem mindenki veszi a faradsagot ra .. / a kondi termekben szinte mindenki a gepekre halgat ../

na ez az ora is olyan .. csak kovetned kell .. persze lehet nem a max. teljesitmenyt hozza ki belolled, de tuti szivinkfartust nem kapsz edzes alatt ..



#3255
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
és mihelyzet a VDO termékskálával? ha jól emlékszem régebben volt róla szó, de nem bírtam rákeresni, pedig mostanság érdekelne a dolog, volt valami hiper-szuper órájuk, azt hiszem M 1.0 néven, abban volt minden, mi szem-szájnak ingere, magasságmérõ meg miegymás

nem tudjátok mi a honlapjuk, vagy esetleg, ha van, hazai nagyker? ha nincs, az sem gond, beszerzem külföldrõl, de egy honlapcímért nagyon hálás lennék...

#3256
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
mindenkinek köszi a segítség(ek)et! :)

#3257
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
1et értek pcycle!
Én 1 Sigma PC-3at használok.
Ahhoz, hogy valaki jól tudjon hjasználni 1 pulzusmérõt, ismerni kell az egész (testi) mûködés elméletet.
Ha tudod, hogy elméletben bizonyos pulzusértékek mit jelentenek, és milyen terhelésnél(intervall, állókép. ,hegy...stb) mi az ideális, és mi a nem jó pulzusérték, nem kell több, csak ránézni a pillanatyi értékre, és tudod, hogy mi van.
hiába csipog egy 3 órás edzés végén a csodaóra, hogy a céltartomány alatt vagy, ha már csak vánszorogsz fel a 75. emelkedõre, és hiába pittyeg akkor is, ha mész fel dobogókõre 28km/hval, savasodsz el, kiugrik a szived, de KURV@ jól esik, mert dolgozik benned az adrenalin.

Mutassa az aktulis pulzust, és ha a fejedben ott az elmélet, tudni fogod, hogy ideális-e, vagy nem.
ilyen 1szerû.

#3258
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

engem alapvetõen olyan változat érdekel, amiben km-óra mindenképp van!


A Cateye-nek létezik/létezett pulzusmérõs kilóméterórája kb 13e Ft körül.

#3259
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Azt hiszem stoperral, stb. együtt csak drágább van, de meg ha külön veszed is jóval olcsóbb

#3260
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
köszi a tanácsokat.
engem alapvetõen olyan változat érdekel, amiben km-óra mindenképp van! ilyenbõl csak drága létezik?
mondjuk az az 50e nem volt sok ahhoz képest, amit nyújt, csak a pénztárcámhoz képest :)