Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1721
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Melyik Nerve-ed van? Én szopok az enyémmel (7.9) nem tudom a hátulját rendesen beállítani (Float DPS). Nagyon alulcsillapított, a leglassabb állásban is túl gyorsan jön vissza. Visszaküldtem garanciában, szétszedték/szervizelték de gyakorlatilag semmi sem változott.

 

2016os 8.0, 27.5os.

 

2mw6upu.jpg

 

a csillapitassal nincs semmi gondom, rendesen be lehet allitani, egyszeruen tul beult. nekem mas gondjaim vannak vele:

* ez a 3x11 elsore jopofanak tunt, de mar zavar, hogy sok az atfedes, ha nem nezek le, fogalmam nincs, hogy melyik tanyeron vagyok. tul sok a gangolas, hatul is sokat kell valtani, hogyha az ember jobban akar haladni, gyakran van mokuskerek erzesem. teljesen mashogy mukodik, mint a regi 3as rendszerek.

* magas a sulypont - rengeteg fele bringam volt a cxtol az enduroig, de egyiknel sem volt ilyen magasan az ulespoziciom. alapvetoen kenyelmes, csak kis sebessegnel nagyon billeg, illetve ugy kell ra "felugrani". ami nem eppen elonyos, ha kicsit bizonytalan az ember, vagy docogosebb vhol (pl lefagyott saron felfele). ilyenkor ugy benazok rajta neha, ha elakadtam, mintha sose ultem volna meg bringan.

 

igy 25%ra allitva nem az en mufajom, egy regebbi stilusu endurohoz kozelebb all, mint a 140et mozgo stumpjumperhez, ami az utolso ossztelosom volt, es szerettem. igy atkonfigolva meglatjuk :) nekem csak ket celom van, hogy fitt maradjak, es hogy kozben elvezzem amit csinalok. lefele franko, de felfele annyira kinlodok vele (kondicio...), hogy nem eri meg. a cx is elvezetes lefele, csak az felfele is lenduletes. megprobalom eltolni kicsit xc fele.


arn módosította - 2017. március 18. - 22:31


#1722
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

merev farú merev villával, oszt' jóva'! :D

Azt meghagyom a fakíroknak... :)



#1723
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

merev farú merev villával, oszt' jóva'! :D



#1724
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

atallitottam a nervet, szvsz nagyon lomha 25% saggel. most elol-hatul 15% van, probaltam kicsit utanaolvasni, a canyon is 15%ot ajanl, es a reviewban is 25% helyett 15ot ajanlottak. a gumikat viszont kicsit lejjebb vettem, mert amivel jott, az egy vekonyfalu magas tpis gumi volt, ott kellett a 2-2.2 bar koruli ertek, de a snakeskinnel 1.5-1.8at erzem jonak, amugy mind a tapadas es a csillapitas is erosen romlik.

 

hasonlot tapasztaltam mar cx bringanal is, az meg erzekenyebb a guminyomasra (mivel nincs nagyon mas csillapitas) - ott is vekonyfalu gumival 3 baron mentem, vastagfalu 60 tpissel meg 2.5on. a vekonyfalut 2.5baron siman felutottem a gyokereknel, a masiknal nem problema.

 

az is lehet, hogy a pumpam nyomasmeroje csal (persze magahoz viszonyitva tokmindegy, a lenyeg, hogy jo legyen erzesre), majd rendelek vmi digitalis merot, mert kivancsi vagyok, hogy mennyi az annyi. kezzel megnyomkodva sem tunik tul kevesnek a 1.5 bar.

Melyik Nerve-ed van? Én szopok az enyémmel (7.9) nem tudom a hátulját rendesen beállítani (Float DPS). Nagyon alulcsillapított, a leglassabb állásban is túl gyorsan jön vissza. Visszaküldtem garanciában, szétszedték/szervizelték de gyakorlatilag semmi sem változott.



#1725
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

atallitottam a nervet, szvsz nagyon lomha 25% saggel. most elol-hatul 15% van, probaltam kicsit utanaolvasni, a canyon is 15%ot ajanl, es a reviewban is 25% helyett 15ot ajanlottak. a gumikat viszont kicsit lejjebb vettem, mert amivel jott, az egy vekonyfalu magas tpis gumi volt, ott kellett a 2-2.2 bar koruli ertek, de a snakeskinnel 1.5-1.8at erzem jonak, amugy mind a tapadas es a csillapitas is erosen romlik.

 

hasonlot tapasztaltam mar cx bringanal is, az meg erzekenyebb a guminyomasra (mivel nincs nagyon mas csillapitas) - ott is vekonyfalu gumival 3 baron mentem, vastagfalu 60 tpissel meg 2.5on. a vekonyfalut 2.5baron siman felutottem a gyokereknel, a masiknal nem problema.

 

az is lehet, hogy a pumpam nyomasmeroje csal (persze magahoz viszonyitva tokmindegy, a lenyeg, hogy jo legyen erzesre), majd rendelek vmi digitalis merot, mert kivancsi vagyok, hogy mennyi az annyi. kezzel megnyomkodva sem tunik tul kevesnek a 1.5 bar.



#1726
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A Nyeregcsövekhez kapcsolódó postokat a kérésnek megfelelően átmozgattam a Nyeregcső topicba.

 

en kertem, koszi!



#1727
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

A Nyeregcsövekhez kapcsolódó postokat a kérésnek megfelelően átmozgattam a Nyeregcső topicba.


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1728
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Láttátok az új Dude modelleket? 

Komorabbak, nekem jobban tetszenek. Különösen a full merev.

https://www.canyon.com/en-hu/mtb/dude/

 

frankok... csak nemtom hany bringamnak kellene lennie, hogy egy fatbike beferjen az istalloba.

 

mongy ha nincs megkotes... kellene aero - endurance outi - cx - ht - enduro. hatodiknak! :D



#1729
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Láttátok az új Dude modelleket? 

Komorabbak, nekem jobban tetszenek. Különösen a full merev.

https://www.canyon.com/en-hu/mtb/dude/

 



#1730
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

SRAM Red eTap-ról egy rossz szót nem tudnék írni - a magas árán kívül talán. Nagyon beVÁLT! :)

Gyors és pontos, installálni bruttó 15 perc volt mindenestől. Hátsó akksi 3 hónapig bírta koppra merülésig (villogó alró piros led és Battery level critical felirat a Garmin 520-as fejegységen), ez természetesen nyaralás közben történt:), de csak megcseréltem az első és hátsó akkut és még simán mentem egy 150 km-es túrát, végig működött.

Állítólag az átdobó lassabb, mint a Di2 átdobója. Szerintem meg gyorsabb, mint ahogy én váltanék egy manuális váltóval. :)

 

Köszi az infot.

Pont most számolgatjuk, hogy a Hylex fékkarhoz mennyi lenne az Ultegra elektromos hátsó rendszert bekötni. Na meg ugye miként nézne ki, de izgalmas lenne a dolog az biztos :)

Az is lehet, hogy meg kellene próbálnom eladni ahogy van a CX bringámat és venni kellene egy ilyet feketében :)

https://www.canyon.c...0-pro-race.html

Tudja valaki, hogy 40-es külső elfér benne? Elöl biztosan - még sokkal nagyobb is - de a hátsó részről nem látok képeket.


karakoram módosította - 2016. november 16. - 12:38


#1731
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ha mar szoba kerult az atdobo es a sebesseg... az mert van, hogy az outis atdobo nagyobb fogkulonbsegnel is gyorsabban es biztosabban valt? Terhelesre is kevesbe erzekeny, szinte nem is kell foglalkozni vele, mindket cxbringan ezt tapasztaltam, es mindketto mixelt alkatreszekkel volt. (fsa omega + 105-10 + kmc, most meg fsa gossamer + ultegra-11 + kmc, az aktualis monti 3x11es homogen xt sor).

#1732
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Most mit nézzek egy eTAP-on vagy egy TRP HY/RD-n egy Canyon CX bringán?  :P Nagyon király, jó is?

Nálad a hajtókar mindig kilóg a sorból  :)  :rolleyes:

A TRP-n én is agyaltam mikor építkeztem/fejlesztettem de inkább megvettem Hylex-et. Ha valami oknál fogva váltó kellene, abba a Di2 rendszert lehet beleaplikálni hátra.

Gratulálok! 

 

SRAM Red eTap-ról egy rossz szót nem tudnék írni - a magas árán kívül talán. Nagyon beVÁLT! :)

Gyors és pontos, installálni bruttó 15 perc volt mindenestől. Hátsó akksi 3 hónapig bírta koppra merülésig (villogó alró piros led és Battery level critical felirat a Garmin 520-as fejegységen), ez természetesen nyaralás közben történt:), de csak megcseréltem az első és hátsó akkut és még simán mentem egy 150 km-es túrát, végig működött.

Állítólag az átdobó lassabb, mint a Di2 átdobója. Szerintem meg gyorsabb, mint ahogy én váltanék egy manuális váltóval. :)



#1733
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nemrég haverokkal tekertem, Speci Epiccel jöttek. A Nervet kipróbálták, azt mondták, hogy sokkal rövidebb, jobban felegyenesedve ültek rajta, a Speci meg nyújtózkodósabb. Gondolom az Epic inkább XC, míg a Nerve kényelmesebb, univerzálisabb geo.


A pozicio egyertelmuen turageo... Bar egy setbackes nyeregcsovel sokat nyulna a cockpit. Ez a bringa nem a hatekonyagrol es a teljesitmenyrol szol, igazi kenyelmes elmenybringa, mindenes.

#1734
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Nemrég haverokkal tekertem, Speci Epiccel jöttek. A Nervet kipróbálták, azt mondták, hogy sokkal rövidebb, jobban felegyenesedve ültek rajta, a Speci meg nyújtózkodósabb. Gondolom az Epic inkább XC, míg a Nerve kényelmesebb, univerzálisabb geo.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1735
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Vajon 2017-re miért nevezték át a Nerve szériát Neuronra?
 
canyon.com/en-hu/mtb/neuron/


Valszeg mert ez sokkal inkabb trail bike mar (drop cso, 34es villa, nehezebbek is), a nerve meg volt amolyan xc-am keverek volt eredendoen. Ezt meg is erositem, mert a speci pitchem vaza (akkor meg enduro) volt hasonloan "tankos". Bar altalanosan jellemzo, hogy minden monti felfele mozdult, korabban elkepzelhetetlen volt, hogy egy xc bringara 72cmes kormanyt tesznek. Pl a 2010es fsr stumpim 140et mozgott, de sokkal filigranabb bringa volt.

Szerencsere a szogekkel finoman bantak, igy azert a jo iranyithatosag es tekerhetoseg megmaradt.

#1736
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Vajon 2017-re miért nevezték át a Nerve szériát Neuronra?

 

canyon.com/en-hu/mtb/neuron/



#1737
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Én is lestem a sztárok kerékpárjait.

Szép a lopakodó (tank) arn!

 

Lesz még újdonság, bár lehet csak én nem láttam eddig:

Exceed CF SL

Canyon_Exceed-CF_affordable-carbon-hardt

 



#1738
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Katusha és Movistar versenybringák:  canyon.com/en/factory-outlet/original-pro-bikes/


Ez allat, hogy igy kirakjak... :) erdekes latni, hogy ki milyen stucni, kormany, etc valasztassal megy.

#1739
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Katusha és Movistar versenybringák:  canyon.com/en/factory-outlet/original-pro-bikes/



#1740
mail-box

mail-box

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Sziasztok,

 

Exceed-ről vélemény valakinek?

Esetleg használ vki ilyet?

 

Köszi,