Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1681
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

amugy ar/ertek aranyban ezt dicserik a legtobben... extra nagy tepsi :) a reviewoknal is most vagy mindenkit lefizettek, vagy tenyleg jo. amugy az szimplan nem igaz hogy a platform pedalok olcsobbak. 30-40 euroert mar adnak egy jol hasznalhato m540et, ennyiert platform pedal alig van, plane nem ezen a szinvonalon.

 

http://www.superstar...no-x-pedals.htm

 

van titan verzioja is:

large_IMG_20160404_201122.jpg


arn módosította - 2017. március 21. - 16:00


#1682
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez azert beszaras... fa + csiszolopapir :) vegulis ha osszetorod az erdoben, faragsz egy masikat.

 

https://r2-bike.com/...r-Pedal-black_1



#1683
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

"...Viszont ne soroljuk a Decathlon-t se a kerékpárboltok közé, pedig ár/érték arányban vannak egész jó gépeik, bár főleg a belépő kategóriában. Viszont a szakértelem hiányos, elég csak megnézni a weboldaluk gyerekbringa szegmensét, ahol típusra, nemre, színre és árra is lehet szűrni, csak éppen a legfontosabbra nem, a kerékméretre, vagy esetleg a testmagasságra. Az eladóikat ugyan belső képzéseken oktatják, mégsem adnám kezükbe a gyerekeim első lépéseit...."

 

forrás  :D :D

Probléma az hogy ez elég általános, nemcsak "néhány" bringaboltban fogalmatlanok az eladók...

Viszont örömteli hogy a Canyon bôvítette kínálatát gyerekbringákkal, jó húzás volt.



#1684
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ontopic, mivel Canyon. ;)

http://ergonbike.com...n-herrmann.html

 

Platform a pedálja. Azért megemlítem, hogy nem egy bp.-i bringással bicajoztam már, aki 50-60 cm-re simán felugrott EggBeaterrel vagy Shimano SPD-vel, mikor kidőlt fán átugratott. Amit mi, a "többség" soha meg sem próbálnánk.

Ugyanaz a bringás simán megtenné ugyanazt taposó pedállal is? Természetesen van aki igen, de míg pl. SPD-vel simán megcsináltam szinte nulla gyakorlással, taposóval eltartott egy darabig. Nem volt elég hogy húztam be a fenekem alá a lábamat aztán jött vele a bicaj. :)



#1685
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

"...Viszont ne soroljuk a Decathlon-t se a kerékpárboltok közé, pedig ár/érték arányban vannak egész jó gépeik, bár főleg a belépő kategóriában. Viszont a szakértelem hiányos, elég csak megnézni a weboldaluk gyerekbringa szegmensét, ahol típusra, nemre, színre és árra is lehet szűrni, csak éppen a legfontosabbra nem, a kerékméretre, vagy esetleg a testmagasságra. Az eladóikat ugyan belső képzéseken oktatják, mégsem adnám kezükbe a gyerekeim első lépéseit...."

 

forrás :D :D

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1686
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Aki ezt jol nyomja, mindegy milyen pedalt hasznal, mert a technikan mulik. De szvsz helyesebb, ha vki taposopedallal tudja eloszor.

#1687
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ontopic, mivel Canyon. ;)

http://ergonbike.com...n-herrmann.html

 

Platform a pedálja. Azért megemlítem, hogy nem egy bp.-i bringással bicajoztam már, aki 50-60 cm-re simán felugrott EggBeaterrel vagy Shimano SPD-vel, mikor kidőlt fán átugratott. Amit mi, a "többség" soha meg sem próbálnánk.



#1688
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az spdvel emelni a bringat nem jo technika :) bar konnyu hozzaszokni, a multkor epp akkor csatolt ki, es majdnem akkorat pereceltem, mint a haz.

#1689
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Beleolvastam, az elején az arc leríja, hogy 1 hónapig erőltette a cliplesst, majd egy stoptáblánál eldőlés után váltott flat-re...

 

Csomó érdekes dolog van benne, de szerintem nem túl objektív írás, mert:

  1. Egy platform pedál gyártó linkje van a hatvanakárhány oldal mindegyikén, akik a "világ legjobb pedálját" árulják
  2. Nehéz elhinni, hogy egy több billió dolláros ipar "mindenkit megvezet", csak hogy a klipszes pedált rásózzák a szerencsétlenekre (platform pedálokat és cipőket ugyanúgy rá(nk)sóznak túlárazva
  3. Abszolút hobbistaként átülök egy platformpedálos bringára és mikor a "húzó fázishoz" érek, úgy felkapom a lábam a pedálról, mintha parázsba léptem volna, csak rásegítek valamit az SPD-n ;)

Engem az SPD ízületekre gyakorolt hatása miatt mégis megfogott az írás, lehet tényleg nem a legjobb, ha mindig ugyanabban a pozícióban van a láb. Az is igaz, hogy nem enduro/DH user vagyok, legtöbbször olyan helyen jövök le, ahol fel is tudok tekerni, de ott nekem stabilitást ad az SPD lefelé is.

Mutass nekem egy teljesen objektív írást... :)

Engem nem az összeesküvés elmélet része fogott meg, hanem az hogy valami sántított nekem az SPD-vel, nem jött a csoda és a leírtak összhangban voltak azzal ahogy éreztem, de mivel körülöttem mindenki SPD-t használt azt hittem bennem van a hiba. Aztán vettem egy normális taposó pedált meg egy hozzávaló cipôt és minden megváltozott. Megtanultam normálisan tekerni taposóval, 120-ig elpörgetem ha kell, és nem kell hogy össze legyek kapcsolva a pedállal ahhoz hogy az erdôben egy kidôlt fát átugorjak. Nincs végig ugyanabban a pozícióban a lábam, teljesen szabad vagyok, de "negatívumként" nagyritkán nem tudok belehúzni a pedálba ami egy hobbi bicajosnál nem a világ vége, ha meg annyira hiányzik megyek egy kört az országútimmal. :) Ha leszállok a bicajról és a hátamon kell cipelnem sokkal könnyebb mászni a sziklákon egy nem SPDs cipôben, az erdôben nem tömôdik el a stopli sárral és nem csúszkál a lábam a pedálon, úgyhogy én is úgy döntöttem hogy akkor lesz újra SPD a montin ha már annyira jó leszek hogy csak a taposó pedál tart vissza. :)
Semmi bajom azzal ha valaki SPD-vel teker mert akármi miatt az jön be neki, de nagyon sokan azért váltanak és kockáztatják értelmetlenül az itt-ott borulást, sérülést, elbizonytalanodást mert nem tudják hogy a tescós pedál helyett van másik is amivel élvezettel, hatékonyan lehet a tekerni. A bringaboltosok is ludasak ebben, mert az SPD pedállal általában egy pár 20-30eFt-os cipôt is azonnal eladnak, azt ugye nem lehet a már meglévô edzôcipôben tekerni. :)

 

Hogy ne legyünk annyira off:
 

28086559524_2fd871f820_o.jpg


950sm07 módosította - 2017. március 20. - 21:23


#1690
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

....A kezdeti "csoda" után nekem nem jött igazán be és miután olvastam ezt (https://www.bikejame...th-flat-pedals/) váltottam és jött a megváltás. :)

Beleolvastam, az elején az arc leríja, hogy 1 hónapig erőltette a cliplesst, majd egy stoptáblánál eldőlés után váltott flat-re...

 

Csomó érdekes dolog van benne, de szerintem nem túl objektív írás, mert:

  1. Egy platform pedál gyártó linkje van a hatvanakárhány oldal mindegyikén, akik a "világ legjobb pedálját" árulják
  2. Nehéz elhinni, hogy egy több billió dolláros ipar "mindenkit megvezet", csak hogy a klipszes pedált rásózzák a szerencsétlenekre (platform pedálokat és cipőket ugyanúgy rá(nk)sóznak túlárazva
  3. Abszolút hobbistaként átülök egy platformpedálos bringára és mikor a "húzó fázishoz" érek, úgy felkapom a lábam a pedálról, mintha parázsba léptem volna, csak rásegítek valamit az SPD-n ;)

Engem az SPD ízületekre gyakorolt hatása miatt mégis megfogott az írás, lehet tényleg nem a legjobb, ha mindig ugyanabban a pozícióban van a láb. Az is igaz, hogy nem enduro/DH user vagyok, legtöbbször olyan helyen jövök le, ahol fel is tudok tekerni, de ott nekem stabilitást ad az SPD lefelé is.


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1691
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Nekem egyértelműen a legjobb döntés volt monti terén félretenni az SPD-t. Igaz erősen tanulgatom csak a dolgokat, de pár éve próbálkozom az SPD-vel és ahhoz képest most pár hónap alatt többet tanultam, magabiztosabb lettem, mint előtte 2-3 év alatt.
Nem mondom, hogy nincsenek előnyei, már csak azt is ideszámítva, hogy nem csúszik/rázódik le a lábad a pedálról, szükség esetén váratlan helyzetben a húzással adható kis erőtöbblet is számíthat - de nekem kezdőként sokkal több frusztrációt okozott mint amennyi előnyét tapasztaltam.
Most azon vagyok, hogy flat pedállal tanuljak, szerezzek tapasztalatot és később, jóval magabiztosabban (egyensúlyérzék és a technika fejlődése után) visszatérek, megpróbálom az SPD-t újra, hogy tudom-e már élvezni az előnyeit.
Baráti körben amúgy ezzel teljesen egyedül vagyok, mindenki SPD-fixált. Ami persze nem baj, sokkal rutinosabbak és ha nekik úgy jobb, tekerjenek csak azzal - bár éppen a múlt hétvégén adott elő az egyik kolléga egy eléggé érdekes szabadgyakorlatot, mert nem kattant be a patent időben elindulás után egy lejtőn és lecsúszott a pedálról a lába. Persze ez nem gyakori, nem láttam még ilyet tőle, de érdekes volt, hogy pont akkor vacakolt, amikor engem húztak a dekás taposó pedál miatt. :)
 

Szóval én az ügyetlenebb kezdőknek inkább a flat-et javasolnám elsőre, aztán ha úgy érzi, hogy ez a szűk keresztmetszet, váltson csak. A technikákat (bunnyhop, stb.) is érdemesebb flattel megtanulni, mert SPD-vel rángatva a gépet teljesen más mozdulat - és nem a jó megoldás - rögzül. Ha valaki hosszú másodpercekig álldogál magabiztosan bármilyen terepen a pedálokon állva, annak vélhetően nem okoz stresszt az SPD - de őt nem mondanám se kezdőnek, se ügyetlennek. :)


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1692
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a nerve szvsz elegge hatarvonal, hogy melyikkel hasznalod. mindkettoben van pro es kontra.

 

a gcnes video kicsit felrevezeto, mert siman lehet olyan helyzetet kitalalni, ahol az spd elonyosebb lesz. pl probalj nagy attetellel feltekerni egy kaptaton az egyikkel es a masikkal - ket lab erosebb, mint egy  :)



#1693
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

en annyira nem akarok azert belelendulni, hogy cipot is vegyek :) a varosimon taposopedal van, es szeretem alapvetoen az spdt, de a hatarok feszegetesere nem jo, ha tenyleg egy kevesen mulik, hogy eppen elveszted az egyensulyt, vagy nem. lejtozeses szakagban nem veletlenul nem egyseges a velemeny.

 

hajtas szempontjabol en ket helyen latom ertelmet: kevesbe pogozol osszteloson, alacsonyabb fordulatoknal nagyobb erot tudsz kifejlteni, ha nem tudod porgetni.

 

youtubeon vannak osszehasonlito videok a hatekonysagot illetoen.

Ha nem tervezed hosszú távra a taposót akkor felesleges a cipô, ha igen akkor meg ég és föld egy sima sportcipôben tekerni vagy egy 510-ben.

 

Ja, láttam egy pár összehasonlítást, pl a GCN-ét és ôket is meglepte az eredmény. :)
 

Amúgy motorról ültem át és kezdtem komolyabban montizni, aztán beleestem a hibába mert mindenki mondta hogy "SPD kell" és két évig használtam. A kezdeti "csoda" után nekem nem jött igazán be és miután olvastam ezt (https://www.bikejame...th-flat-pedals/) váltottam és jött a megváltás. :)



#1694
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en annyira nem akarok azert belelendulni, hogy cipot is vegyek :) a varosimon taposopedal van, es szeretem alapvetoen az spdt, de a hatarok feszegetesere nem jo, ha tenyleg egy kevesen mulik, hogy eppen elveszted az egyensulyt, vagy nem. lejtozeses szakagban nem veletlenul nem egyseges a velemeny.

 

hajtas szempontjabol en ket helyen latom ertelmet: kevesbe pogozol osszteloson, alacsonyabb fordulatoknal nagyobb erot tudsz kifejlteni, ha nem tudod porgetni.

 

youtubeon vannak osszehasonlito videok a hatekonysagot illetoen.



#1695
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ez tényleg eléggé jól néz ki, ennyiért csak cserélhető tüske nélküli igen egyszerű darabok szoktak csak lenni. Kösz a tippet, szerintem rápróbálok és remélem, nem alattam fog eltörni. :)

 

950sm07, on 20 Mar 2017 - 10:10, said:

Nekem nagyon bejött, eddig kb 300km-t raktam bele. Szétszedhetô, ami ritka ebben az árkategóriában, nekem az elsô az volt hogy megtömtem zsírral. Belül persely, kívül golyóscsapágy.

 

Én keretes XT SPD pedált használtam, de sok helyen tudás és magabiztosság hiányában elbizonytalanodtam, nem mertem belemenni. Ugye ha párszor nem sikerül időben levenni a lábadat és becsatolva borulsz meg, az nem tesz jót az önbizalomnak. :)
Úgyhogy most a téli szezon előtt feldobtam rá a legolcsóbb dekás műanyag "monti" pedált próbaképpen. Azóta is az van rajta. Valószínűleg visszatérek majd az SPD-re, de  amióta taposóval tekerek (és az optimálisnál kb. 1,5-2cm-rel alacsonyabb nyeregmagassággal), rengeteget tanultam és sokkal jobban élvezem a tekeréseket terepen. Egyelőre a hatékonyság csökkenés nem zavar, nem az első 3 hely a kérdés, hanem hogy átjutok-e a sáron. :)
Azon is gondolkodtam, hogy veszek egy értelmesebb taposót is, de még nem tudom pontosan milyen is kellene, kivárok vele.

Az SPD hatékonysága szerintem túlértékelt - fôleg ha hobbiból tekersz. Én négy éve tértem vissza taposóra és miután megszoktam egyszerûen nem érzem hogy bármiben visszafogna, és SPDs társaimnál sem vagyok semmivel sem lassabb - illetve ha mégis akkor az nem a pedál miatt. Tavaly a Zselic maratonon elsô negyedben végeztem a kategóriámban az enduróval, SPD-vel sem lettem volna dobogós. :)
A kulcs az szerintem az, hogy jó pedál kell és hozzávaló cipô. Nekem pl a DMR Vault/FiveTen Freerider az abszolút csúcs, hobbistaként az égvilágon semmi elônyét nem látom az SPD-nek ezzel szemben montin. Rengeteget fejlôdtem vele, a technikás helyeken nem kell gondolkodnom hogy legyen elég idôm kilépni, néha pont az a tized másodperc hiányzott hozzá... :)



#1696
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

en ezt neztem... 45 eur, 247g

https://r2-bike.com/...id-schwarz-247g

 

Contec-rapid-flat-pedal.jpg

Nekem ez nem igazán jön be, én preferálom a szélesebbet és azt amelyiknek kívül nincs lecsapva a sarka meg nincs a tengelynél megvastagítva inkább egy kicsit konkáv. Az eddigi legjobb pedálom a DMR Vault de annak húzós az ára.
Az alis mûanyag ledöbbentett mert az asszony trekkingjére akartam de kipróbáltam és nem kapja meg mert annyira jó. :)



#1697
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Ez tényleg eléggé jól néz ki, ennyiért csak cserélhető tüske nélküli igen egyszerű darabok szoktak csak lenni. Kösz a tippet, szerintem rápróbálok és remélem, nem alattam fog eltörni. :)

 

950sm07, on 20 Mar 2017 - 10:10, said:

Én mindegyik montimon taposót használok már 4 éve, csak az országúti clipless. A Nerve-en egy Nukeproof Horizont Pro van, a Strive-on meg DMR Vault de nemrég találtam az alin egy mûanyag pedált a Spank Spike helyére a Lokihoz és szuper, soha többet nem veszek drágább pedált! :)
https://www.aliexpre...9999.264.D9bRv3
 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1698
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Én mindegyik montimon taposót használok már 4 éve, csak az országúti clipless. A Nerve-en egy Nukeproof Horizont Pro van, a Strive-on meg DMR Vault de nemrég találtam az alin egy mûanyag pedált a Spank Spike helyére a Lokihoz és szuper, soha többet nem veszek drágább pedált! :)
https://www.aliexpre...9999.264.D9bRv3
 

 

en ezt neztem... 45 eur, 247g

https://r2-bike.com/...id-schwarz-247g

 

Contec-rapid-flat-pedal.jpg


arn módosította - 2017. március 20. - 11:20


#1699
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

a nervehez milyen pedalt hasznaltok? taposot vagy spdt (clipless)?

gondolkodom, hogy ideiglenesen visszaterek a taposopedalhoz a magas sulypont miatt, amig kiismerem rendesen.

 

 

Én keretes XT SPD pedált használtam, de sok helyen tudás és magabiztosság hiányában elbizonytalanodtam, nem mertem belemenni. Ugye ha párszor nem sikerül időben levenni a lábadat és becsatolva borulsz meg, az nem tesz jót az önbizalomnak. :)
Úgyhogy most a téli szezon előtt feldobtam rá a legolcsóbb dekás műanyag "monti" pedált próbaképpen. Azóta is az van rajta. Valószínűleg visszatérek majd az SPD-re, de  amióta taposóval tekerek (és az optimálisnál kb. 1,5-2cm-rel alacsonyabb nyeregmagassággal), rengeteget tanultam és sokkal jobban élvezem a tekeréseket terepen. Egyelőre a hatékonyság csökkenés nem zavar, nem az első 3 hely a kérdés, hanem hogy átjutok-e a sáron. :)
Azon is gondolkodtam, hogy veszek egy értelmesebb taposót is, de még nem tudom pontosan milyen is kellene, kivárok vele.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1700
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

a nervehez milyen pedalt hasznaltok? taposot vagy spdt (clipless)?

gondolkodom, hogy ideiglenesen visszaterek a taposopedalhoz a magas sulypont miatt, amig kiismerem rendesen.

 

@bikertigger - en nem zarkozom el sose semmi elol, szivesen kiprobalok barmit, es altalaban meg is teszem. ez a merevbringas-terepes felismeres amugy nekem epp a varosi bringazas felol jott, egyketszer elmentem vele a parkerdobe. utana kezdtem ezt a kozvetlenseget es egyszeruseget hianyolni a montibol, es valtottam folyamatosan lightosabb bringak fele. egyetlen bringanal tuti vmi 29er ht v cx lenne, tereptol fuggoen (gyorbe tuti a cxet bennem, a becsi erdobe talan a 29er lenne a befuto).

Én mindegyik montimon taposót használok már 4 éve, csak az országúti clipless. A Nerve-en egy Nukeproof Horizont Pro van, a Strive-on meg DMR Vault de nemrég találtam az alin egy mûanyag pedált a Spank Spike helyére a Lokihoz és szuper, soha többet nem veszek drágább pedált! :)
https://www.aliexpre...9999.264.D9bRv3
 


  • Szepy_lc8 kedveli ezt