Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1701
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a nervehez milyen pedalt hasznaltok? taposot vagy spdt (clipless)?

gondolkodom, hogy ideiglenesen visszaterek a taposopedalhoz a magas sulypont miatt, amig kiismerem rendesen.

 

@bikertigger - en nem zarkozom el sose semmi elol, szivesen kiprobalok barmit, es altalaban meg is teszem. ez a merevbringas-terepes felismeres amugy nekem epp a varosi bringazas felol jott, egyketszer elmentem vele a parkerdobe. utana kezdtem ezt a kozvetlenseget es egyszeruseget hianyolni a montibol, es valtottam folyamatosan lightosabb bringak fele. egyetlen bringanal tuti vmi 29er ht v cx lenne, tereptol fuggoen (gyorbe tuti a cxet bennem, a becsi erdobe talan a 29er lenne a befuto).


arn módosította - 2017. március 20. - 10:03


#1702
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az elmult evekben cx bringaval terepezem, megszoktam, hogy folyamatosan dolgozni kell a lefeleken. A masik elonye, hogy egy parkerdoben is lehet olyan osvenyeket talalni, ami elmeny es technikas egy 35os gumis merev bringaval, nem kell hozza eltekernem bizonyos helyekre. Az ossztelosnal eloszor mindig van nalam egy rozsaszin kod, aztan miutan kiismert terepeken kezdem unni, illetve mar akkora sebessegnel es olyan terepeken ad olyan adrenalinloketet, mint a cx, amit mar veszelyesnek talalok. Nem mintha cx bringaval nem lehetne 20-30al is nagyot perecelni, de 50nel atcsapatni ugyanazon a helyen mar nem az en mufajom, csalad var otthon :) most gyk olyan helyeken probalok menni, ami cxel mar nem volt jarhato, vagy elvezhetetlen. Meg kell talalni a szamomra megfelelo balanszot, felfedezni uj helyeket, nyarra mar okosabb leszek. Jelenleg ugy erzem, hogy a cx iranyaba mozdulnek, ami egy ht 29er lenne. Lejtozosebb bringa nem kene, nalam ez a plafon.

Most szerencsere megtehetem, hogy nem egy bringaval kell lefednem a dolgokat.

hát engem ez nem annyira vonz

sose szeretnék semmit (bringa nyilván) aminek legalább az eleje nem mozog , 2,25-nél keskenyebb gumija van, és 2,5- barnál több kell bele levegőbűl.

magamat ismerve ha lenne fullim kb csak akkor nem azzal mennék ha a gyereket is viszem. ahányszor felülök valami fullira mindig azt érzem hogy na igen ez az, otthon vagyok. :)

 

Wouternek meg igaza van hogy a maestro kb az egyik legjobb -de a jó vpp-k magasan vernek bármilyen más rendszert-

 

bocsi off


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1703
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nekem az a nyomasztó érzésem van, hogy a Nerve-en sem​a bringa a szűk keresztmetszet. :)
Ez a Giant felfüggesztés olyan rendszerű mint ami a Nerve-en is van, ugye?

Apropó, múlt hétvégén vasárnap Dobogókőn összefutottunk két országútis kollégával és az egyikük lelkesen felismerte a Nerve-et - ami mondjuk nem triviális Stealth fényezéssel és pár kg sárral. Mondta, hogy neki is az van - közülünk való volt? :)

Nem, a Giant-nek "Maestro" fantázia nevû felfüggesztése van ami egy merev hátsó háromszög és az alsó fele nem direktbe van a vázhoz kötve hanem van egy "virtual pivot" közdarab, a Canyon pedig "Horst link" rendszerût használ.


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1704
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Nekem az a nyomasztó érzésem van, hogy a Nerve-en sem​a bringa a szűk keresztmetszet. :)
Ez a Giant felfüggesztés olyan rendszerű mint ami a Nerve-en is van, ugye?

Apropó, múlt hétvégén vasárnap Dobogókőn összefutottunk két országútis kollégával és az egyikük lelkesen felismerte a Nerve-et - ami mondjuk nem triviális Stealth fényezéssel és pár kg sárral. Mondta, hogy neki is az van - közülünk való volt? :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1705
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Off.

http://www.alpinbike...ringat/65/253/0

On.

azért egy ilyet megpróbálnék. :) Wouter tudom, merre bicajozgat, elképesztő, milyen helyeken megy le ezzel a géppel.

Ez sem rosszabb mint az Anthem, és mától az Absa Cape Epicen. :)
https://www.canyon.com/en-hu/mtb/lux/



#1706
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ezt én is így gondoltam míg ki nem próbáltam egy 29-es SUP-ot. azóta kéne, nagyon is.
bocs a fél offért :)

Az elmult evekben cx bringaval terepezem, megszoktam, hogy folyamatosan dolgozni kell a lefeleken. A masik elonye, hogy egy parkerdoben is lehet olyan osvenyeket talalni, ami elmeny es technikas egy 35os gumis merev bringaval, nem kell hozza eltekernem bizonyos helyekre. Az ossztelosnal eloszor mindig van nalam egy rozsaszin kod, aztan miutan kiismert terepeken kezdem unni, illetve mar akkora sebessegnel es olyan terepeken ad olyan adrenalinloketet, mint a cx, amit mar veszelyesnek talalok. Nem mintha cx bringaval nem lehetne 20-30al is nagyot perecelni, de 50nel atcsapatni ugyanazon a helyen mar nem az en mufajom, csalad var otthon :) most gyk olyan helyeken probalok menni, ami cxel mar nem volt jarhato, vagy elvezhetetlen. Meg kell talalni a szamomra megfelelo balanszot, felfedezni uj helyeket, nyarra mar okosabb leszek. Jelenleg ugy erzem, hogy a cx iranyaba mozdulnek, ami egy ht 29er lenne. Lejtozosebb bringa nem kene, nalam ez a plafon.

Most szerencsere megtehetem, hogy nem egy bringaval kell lefednem a dolgokat.

arn módosította - 2017. március 19. - 21:20


#1707
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Off.

http://www.alpinbike...ringat/65/253/0

On.

azért egy ilyet megpróbálnék. :) Wouter tudom, merre bicajozgat, elképesztő, milyen helyeken megy le ezzel a géppel.



#1708
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

En 29erbol nem vettem volna ossztelosat az tuti tul sok lett volna nekem - vagy ht 29er, vagy kisebb kereku ossztelos volt tervben.

ezt én is így gondoltam míg ki nem próbáltam egy 29-es SUP-ot. azóta kéne, nagyon is.

bocs a fél offért :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1709
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Én az utóbbi hónapokban vettem elő kicsit gyakrabban a Nerve-et (2014-es 8.9) és még bőven van mit állítanom rajta. Most tanulgatom ezt a terepezés dolgot. :)
A telót és a hátsó tagot már szerelni kellett, kb. 500km után. Teló beesett, tagból elfolyt az olaj. Szarul voltak gyárilag összerakva, FOX finoman szólva nem lopta be magát a szívembe. Ehhez képest a HT-t a RockShox Reba örök életűnek tűnik... Azóta ilyen bajom nincsen (kb. 1200km van a gépben összesen), de idénre betervezek még egy szervízt.

93kg körül vagyok, így a 95/270psi körüli nyomásokkal kapok 15%-os sag-et (elöl 1,5cm, hátul kb. 7mm a beülés). Ezt most állítottam be, mert eddig 220psi volt hátul amit kevésnek éreztem - az adott 25%-os beülést. A visszarugózás csillapításával nincs bajom, azt elég jól be tudom állítani, jól lassítja és nem "ugrik" vissza - elöl 10 kattintás, hátul most 12-őn van (asszem 14 a max. de ott nem éreztem nagy különbséget).
A teló CTD-je egészen vállalhatóan működik, az összenyomási ellenállást érezhetően szabályozza (mondjuk Trail és Descent között annyira nagy difi nincsen, de Climb állásban jó mereven tartja), viszont a tag beállításai között szinte semmi különbséget nem érzek. Azt gondoltam a Climb ott is "lockout-közeli", de messze nem - majdnem ugyanúgy mozog, mint Descent állásban.

@Blash: neked miért cserélték vissza a telót?
 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1710
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

En 29erbol nem vettem volna ossztelosat az tuti tul sok lett volna nekem - vagy ht 29er, vagy kisebb kereku ossztelos volt tervben.

Szerencsére van választék, mindenki megtalálja a megfelelôt. :) Volt mindenem de mostanra merevhátúból csak a plusszos jön szóba, 29-esnél kissebb kerekûbôl meg csak hosszabb rugóutas (150-160). Volt egy idô amikor nem volt 29-esem azt hittem nem fog kelleni de hiányzott a haladóssága, a 27,5 arra nekem nem jött be. Ha egy bicajom lehetne akkor az egy 29-es Jeffsy/Stumpy vagy egy Spectral 29-es - ha egyszer ismét lesz.



#1711
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En 29erbol nem vettem volna ossztelosat az tuti tul sok lett volna nekem - vagy ht 29er, vagy kisebb kereku ossztelos volt tervben.

#1712
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Van par kep a nem gyari allapotrol is. Es hogy tetszik a 3"-os gumi? Meg az a Suntour telo?

 

A 3.0 gumi az erdôben baromkodni kiváló, igazi élménybringa. A Suntour Raidon teljesen jó XC/maraton tekerésekhez, de a bicaj nem arra való, annál agresszívabb, így egy 140-es Fox 34 ugrott a helyére, azzal be lehet ereszteni bárhova. :)



#1713
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Orbea Loki H30+, egy 27,5+ merevhátú.

Itt van róla pár képem még gyári állapotban:https://www.flickr.c...157666671570465



Van par kep a nem gyari allapotrol is. Es hogy tetszik a 3"-os gumi? Meg az a Suntour telo?

meg most is olyan alacsony nyomason hasznalod? tuti jol mered a saget, es allitod hozza a csillapitast? eddig olyan 80/140-en volt nalam, most 80/160-nal fogok probalkozni (~15% merve), 1,5-1,8 bar kereknyomassal.



Nem, mikor ez feltunt, utana fujtam a tagba. Franc tudja, hogy vegul sikerult-e barmit is jol mernem vagy beallitanom. De mikor probaltam beallitani, direkt tul is fujtam, hogy majd igy talan kevesbe mozog a hatulja, de sok kulonbseget nem vettem eszre.

A gumikat 2 bar korulre szoktam fujni, de ugye en sem tudom, hogy mennyire lehet pontos az ezereves spyral allopumpam. Belsot hasznalok, me'g mindig azt, ami benne volt: Schwalbe 19A extralight.


A 2014-esekben még CTD teló van amik nem a legjobban sikerült darabok, igaz egy fokkal jobbak mint a 2013-asok - volt mindegyikhez szerecsém. Valószínû abban rejlik a problémád, én is szenvedtem a 2014-es Strive-om telójával. Az újak már jobbak, nem is CTD-nek nevezik ôket annak ellenére hogy ugyanúgy három állásuk van.

Tavaly nyaron kicserelte a canyon ezt a 2014-es telot. Valami ujabbat kaptam, mert a jobb szar tetejen van me'g egy pici, fekete tekerentyu bizbasz. Talan ugyanugy Evolution series, most nem tudom megnezni. Hirtelen nem talaltam jobb kepet:

57d30d94e4b0ea908ac01b67.jpg

blash módosította - 2017. március 19. - 00:43


#1714
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Mi ez a loki? Irtad multkor is, de azota sem jottem ra, hogy mifele bringa.

Orbea Loki H30+, egy 27,5+ merevhátú.

 

Itt van róla pár képem még gyári állapotban:
https://www.flickr.c...157666671570465


950sm07 módosította - 2017. március 18. - 23:39


#1715
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

meg most is olyan alacsony nyomason hasznalod? tuti jol mered a saget, es allitod hozza a csillapitast? eddig olyan 80/140en volt nalam, most 80/160al fogok probalkozni (~15% merve), 1.5-1.8 bar kereknyomassal.


arn módosította - 2017. március 18. - 23:36


#1716
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Egy darabig jartam jo nagy beulessel, mert valamit felremertem, s alig fujtam a tagba (float akarmi a 2014-es nerve 7.9-ben), de felfele ez sem zavart, lefele viszont furabb volt, mar kezdtem azt hinni, hogy felkoppant vagy valami hasonlo, de ugy vagyok ezzel az ossztelos, telos dologgal, hogy feladtam hogy be tudom allitani, mert ez a 15-20%-os saggel a telo a 120 mm-bol jo ha kimozog 70-80-at, a hatulja meg tul sokat mozgolodik. A visszaut csillapitast is talan sikerult beallitanom, hogy se tul lassu, se tul gyors ne legyen. De lehet, hogy nekem is egy teljesen merev bringa kene, peldaul egy surly krampus 3"-os gumikkal (:

A 2014-esekben még CTD teló van amik nem a legjobban sikerült darabok, igaz egy fokkal jobbak mint a 2013-asok - volt mindegyikhez szerecsém. Valószínû abban rejlik a problémád, én is szenvedtem a 2014-es Strive-om telójával. Az újak már jobbak, nem is CTD-nek nevezik ôket annak ellenére hogy ugyanúgy három állásuk van.



#1717
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A Lokimon 2x10 van 24/34-gyel és 11-40 Sunrace kazettával, arra meg az a pont jó.


Mi ez a loki? Irtad multkor is, de azota sem jottem ra, hogy mifele bringa.

#1718
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

2016os 8.0, 27.5os.

 

2mw6upu.jpg

 

a csillapitassal nincs semmi gondom, rendesen be lehet allitani, egyszeruen tul beult. nekem mas gondjaim vannak vele:

* ez a 3x11 elsore jopofanak tunt, de mar zavar, hogy sok az atfedes, ha nem nezek le, fogalmam nincs, hogy melyik tanyeron vagyok. tul sok a gangolas, hatul is sokat kell valtani, hogyha az ember jobban akar haladni, gyakran van mokuskerek erzesem. teljesen mashogy mukodik, mint a regi 3as rendszerek.

* magas a sulypont - rengeteg fele bringam volt a cxtol az enduroig, de egyiknel sem volt ilyen magasan az ulespoziciom. alapvetoen kenyelmes, csak kis sebessegnel nagyon billeg, illetve ugy kell ra "felugrani". ami nem eppen elonyos, ha kicsit bizonytalan az ember, vagy docogosebb vhol (pl lefagyott saron felfele). ilyenkor ugy benazok rajta neha, ha elakadtam, mintha sose ultem volna meg bringan.

 

igy 25%ra allitva nem az en mufajom, egy regebbi stilusu endurohoz kozelebb all, mint a 140et mozgo stumpjumperhez, ami az utolso ossztelosom volt, es szerettem. igy atkonfigolva meglatjuk :) nekem csak ket celom van, hogy fitt maradjak, es hogy kozben elvezzem amit csinalok. lefele franko, de felfele annyira kinlodok vele (kondicio...), hogy nem eri meg. a cx is elvezetes lefele, csak az felfele is lenduletes. megprobalom eltolni kicsit xc fele.

Jól néz ki feketében!
Nekem amúgy semmi gondom a magasságával, igaz a dropper benne van ami megkönnyíti a dolgokat, pl az általad említett kis sebességnél történô manôverezést is.
  A tag nekem 15-20% közöttire van állítva, 25-nél elég könnyen bekoppanna annak ellenére hogy gyárilag a legnagyobb térfogatcsökkentô van benne. A csillapítás gyorsasága zavaró nagyobb tempónál és rázósabb helyeken mert nincs normális egyensúly az eleje-hátulja között, a hátulja könnyen ideges lesz. Gondolkodtam rajta hogy a BD-n veszek egy rugóstagot ott viszonylag olcsó de nem akarok most 220€-t rákölteni.
  A 3x10 nekem meg jobban bejött mint elsôre gondoltam volna mert az endurón 1x11-hez szoktam, de a 30-as középsô tányér nagyon optimális nagyrészt azon hajtom. A 2x hajtókaroknál a 24/34 végsebessége ezen a bicajon kevés lenne, a 26/36 mászásokhoz lenne néha túl hosszú nekem, de a 22/30/40 mindenhova jó. A Lokimon 2x10 van 24/34-el és 11-40 Sunrace kazettával, arra meg az a pont jó. :)

29183688146_c4cccf697c_b.jpg



#1719
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
Egy darabig jartam jo nagy beulessel, mert valamit felremertem, s alig fujtam a tagba (float akarmi a 2014-es nerve 7.9-ben), de felfele ez sem zavart, lefele viszont furabb volt, mar kezdtem azt hinni, hogy felkoppant vagy valami hasonlo, de ugy vagyok ezzel az ossztelos, telos dologgal, hogy feladtam hogy be tudom allitani, mert ez a 15-20%-os saggel a telo a 120 mm-bol jo ha kimozog 70-80-at, a hatulja meg tul sokat mozgolodik. A visszaut csillapitast is talan sikerult beallitanom, hogy se tul lassu, se tul gyors ne legyen. De lehet, hogy nekem is egy teljesen merev bringa kene, peldaul egy surly krampus 3"-os gumikkal (:

#1720
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

merev farú merev villával, oszt' jóva'! :D

 

cx elott rengeteget gondolkodtam rajta, csak mindig oda lyukadtam ki, hogy draga lett volna, meg nem voltam benne biztos, hogy melyik vaz fejcsove fogja elbirni. vegulis a cx is jo irany volt, mellette talan mar tul nagy lenne az atfedes - a ht monti helyett is inkabb azert valasztottam ezt, hogy nagyobb legyen a kulonbseg. bar egy paraszthajszalon mult, hogy most nem egy karbon cubeom van.


arn módosította - 2017. március 18. - 22:37