Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1661
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Sziasztok!

 

Új kerékpár vásárlása előtt állok és erősen a Canyon márka felé hajlok. 

 

Pár mondatban tudnátok írni, hogy mennyire ajánlott a márka, garanciáztatás, szállítás mennyire szokott gördülékenyen menni stb.?

 

Esetleg valami összefoglaló hozzászólás van erről?



#1662
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Pontosan!
 
Neked a lefty még a gumiharangos, vagy már a műanyag védős?
 
Canyon. Nemrég szereztem alig 20e-ért egy vadi új, dobozos PRC Carbon kormányt, 720mm széles és elképesztően könnyű, 134 grammot mértem. A high-end Meridákat szerelik ezzel. Ez vajon használható merev villával? :)
A dobozán azt írják, 5-year warranty... :D


Public republic of china? :)

#1663
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Pontosan!

 

Neked a lefty még a gumiharangos, vagy már a műanyag védős?

 

Canyon. Nemrég szereztem alig 20e-ért egy vadi új, dobozos PRC Carbon kormányt, 720mm széles és elképesztően könnyű, 134 grammot mértem. A high-end Meridákat szerelik ezzel. Ez vajon használható merev villával? :)

A dobozán azt írják, 5-year warranty... :D

Hybrid, a műanyag védős.



#1664
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Pontosan!

 

Neked a lefty még a gumiharangos, vagy már a műanyag védős?

 

Canyon. Nemrég szereztem alig 20e-ért egy vadi új, dobozos PRC Carbon kormányt, 720mm széles és elképesztően könnyű, 134 grammot mértem. A high-end Meridákat szerelik ezzel. Ez vajon használható merev villával? :)

A dobozán azt írják, 5-year warranty... :D



#1665
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

menet közben nem vészes, de a térdem közé fogtam, kormányt alig mozgattam jobbra-balra és csak úgy nyeklett-nyaklott! Merevsége fele vagy annyi sem, mint egy SID villáé, németek mérték. Ehhez jön, hogy olyan kerék kell előre, ami semmivel nem kompatibilis és nem adapterezhető. A merevség hiányával még csak-csak, de utóbbival nem tudnék kibékülni. Mozogni viszont szépen mozog. 2:1 a "nem kell" javára. ;)

Nem mellesleg, ha bekapsz egy követ a védtelen, alul levő becsúszóra, nem lesz őszinte a mosolyod szerintem amikor a számlát az orrod elé tolják... Salz expon, mi is elvégeztük ezt a csavargatást, a  barátom fogta be az első kereket a térdei közé, én meg majdnem körbe forgattam a kormányt, megmondom őszintén, kiröhögtük, mindkettőnknek Lefty van. 



#1666
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

menet közben nem vészes, de a térdem közé fogtam, kormányt alig mozgattam jobbra-balra és csak úgy nyeklett-nyaklott! Merevsége fele vagy annyi sem, mint egy SID villáé, németek mérték. Ehhez jön, hogy olyan kerék kell előre, ami semmivel nem kompatibilis és nem adapterezhető. A merevség hiányával még csak-csak, de utóbbival nem tudnék kibékülni. Mozogni viszont szépen mozog. 2:1 a "nem kell" javára. ;)


zscs módosította - 2017. március 23. - 19:01


#1667
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Engem ez a veszély különösebben nem fenyeget, de érdekel, hogy mi nem tetszett az USD RS telóban. 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1668
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sok minden megvan még. Az XR1501 kerékszettet megtartottam tartalék szettként, ott a Fox Terralogic villa, ami annyira jó, hogy nem szándékozom eladni tán évekig sem, eredeti még a kormánycsapágy, a nyeregcső, a hátsó átütő tengely, a hátsó váltó + bowdenek és a váltókar. Ennyi. :)

Az érdekesség kedvéért kiszámolgattam, ha gyári állapotban vásároltam volna hasonló tömegű és felszereltségű verziót, akkor jóval többe került volna, mint így. Nem is beszélve arról, hogy USD-s RS villát kaptam volna, mi nálam no way. (Próbáltam)



#1669
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

Én meg pont azt néztem, hogy mindent megtartanék a 3 éves Canyon bringámról (igaz nálam is csak a kerekek, villa, váz a gyári :) ) és cserélnék egy hasonló karbon vázra. Külön vázként csak a csúcs vázuk van de az 1800 €-t nem ér nekem, talán lemegy majd 1500-re de annyit sem: https://www.canyon.c...eed-cf-slx.html

Ennyi pénzből már megvenném ezt, viszont a jelenlegi kerékpárom utolsó csavarja is jobb mint ami ezen van, tehát csak a váz kellene belőle: https://www.canyon.c...-cf-sl-6-9.html

Mire mindent eladok róla megőszülök....

A Mesterbike-nál nagyon szenvednek egy elvileg új Canyon vázra épített kerékpár eladásával, de esélyét sem látom, hogy tisztességes áron átruháznák rám :) : http://apro.bikemag....ar-l382306.html

 

 



#1670
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

s19.postimg.org/gxxq5tksz/IMG_1654.jpg


A vazon es a hatsovalton kivul mi maradt rajta? Ugy tunik, hogy szinte mindent lecsereltel (:

#1671
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Srácok, már ne is haragudjatok, de elméletben tök jól nyomjátok, ennyi elég lesz! Itt a szép idő, menjetek és tekerjetek! :-) :P

 

IMG_1654.jpg

Tekerek én is, itt a bizonyíték :)

https://www.facebook.com/bikeinbh/



#1672
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

állíts rá valami androidos arcot ebay aukciókra

 

http://www.ebay.com/...cvip=true&rt=nc

 

vettem már ettől olcsóbban is. Mondjuk magamnak még egyet sem, pedig városba kéne valami jobb taposó, mert télen volt pár meredek helyzetem :)

 

kinai cuccokat persze lehet olcsobban is (bar a superstar is hellyel kozzel az), csak kerdes milyenek. altalaban keves vasarlo kezen ment at sokfele pedal, hogy legyen osszehasonlitasi alapja. ezt a pedalt meg a legjobb flat pedalok kozott emlegetik (120 euros pedalokkal egyszinten).


arn módosította - 2017. március 22. - 19:01


#1673
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

amugy ar/ertek aranyban ezt dicserik a legtobben... extra nagy tepsi :) a reviewoknal is most vagy mindenkit lefizettek, vagy tenyleg jo. amugy az szimplan nem igaz hogy a platform pedalok olcsobbak. 30-40 euroert mar adnak egy jol hasznalhato m540et, ennyiert platform pedal alig van, plane nem ezen a szinvonalon.

 

http://www.superstar...no-x-pedals.htm

 

van titan verzioja is:

large_IMG_20160404_201122.jpg

állíts rá valami androidos arcot ebay aukciókra

 

http://www.ebay.com/...cvip=true&rt=nc

 

vettem már ettől olcsóbban is. Mondjuk magamnak még egyet sem, pedig városba kéne valami jobb taposó, mert télen volt pár meredek helyzetem :)



#1674
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hidd el, en mindig alkalmat megragadok a tekeresre - hogy ez mire eleg, az mas kerdes :)



#1675
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Srácok, már ne is haragudjatok, de elméletben tök jól nyomjátok, ennyi elég lesz! Itt a szép idő, menjetek és tekerjetek! :-) :P

 

IMG_1654.jpg


zscs módosította - 2017. március 22. - 10:20

  • laczie kedveli ezt

#1676
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Majd a nyeregcsohoz idozitek asszem, egekbe emelt ulessel ugysem lehet normalisan kihasznalni a platform pedal elonyeit. Addig kikiserletezem a megfelelo nyomast.

#1677
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

amugy ar/ertek aranyban ezt dicserik a legtobben... extra nagy tepsi :) a reviewoknal is most vagy mindenkit lefizettek, vagy tenyleg jo. amugy az szimplan nem igaz hogy a platform pedalok olcsobbak. 30-40 euroert mar adnak egy jol hasznalhato m540et, ennyiert platform pedal alig van, plane nem ezen a szinvonalon.

 

http://www.superstar...no-x-pedals.htm

 

van titan verzioja is:

large_IMG_20160404_201122.jpg

 

Ezen gondolkodtam én is mielôtt a Nukeproof-ot vettem. Jó kis pedál, az egyetlen negatívuma a tengelynél a vastagítás, ott felül a talp, nem tapad annyira. Akit viszont nem zavar annak jó választás lehet, szervizkitt is jó áron kapható hozzá és gyakran van náluk 20% körüli leárazás. 5GBP-ért szállítanak hozzánk (még kerékszettet is) UPS-el ami szintén nem rossz.



#1678
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

a canyon mellett emlegetik a rose-t is: index.hu/kerekagy/2017/03/21/online_kerekparvasarlas/

Csak beleolvastam de túl hosszú volt és a cikkíró túlbonyolította. Maradok a Canyonnál... :)



#1679
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
a canyon mellett emlegetik a rose-t is: index.hu/kerekagy/2017/03/21/online_kerekparvasarlas/

#1680
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Megfontolom ha elkopik vagy kevés lesz a 13 dolcsis kínai... :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016