Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1641
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

A képen is látszik, hogy, gyorszár van rajta.
A 2016-2017 között vázban nincs difi, mert nekem is az új GTB fényezésű SL vázzal adták - amikor január elején rendeltem nem is volt belőle, gondolom februárra gyártottak le egy adagot újra, akkor dobtak össze pár 2016-os modellt maradék alkatrészekből.
Nem ritka egyébként, hogy modellév váltásnál az új modell drágul és/vagy olcsóbb, de újabb évjáratú komponensek kerülnek rá. Bár az új Reba becsúszója fekete és a 2*10 trendibb mint a 3*10. :)
Ráadásul azt hittem végleg megváltak a Selle Italia X1-től, mert az enyémen egy "Iridium" saját márkás ülésük van, ami az első rövidke teszt alapján egészen használható.  Legalábbis az X1-nél sokkal jobb, bár mivel a múltkor vettem 2 használt Fizik ülést, ez is le fog róla kerülni és megy rá fel egy normálisabb. Erre most visszakerült a 2017-es modellre az X1... Megveszi azt az ülést valaki önszántából? :)

A női-férfi modell különbségre azért kérdezz rá a Canyonnál is. A geo-juk alapján a váz azonosnak látszik, bár a "Stand-over height" a nőinél alacsonyabb közel 1cm-rel. Amit nem értek, talán a felsőcsövet meredekebben húzzák le. A villánál annyi látszik, hogy más a gyári hangolása "könnyebb" felhasználókra szánják a női modellen, ezért még kérdéses, hogy mennyi a max terhelhetősége.

 

 

Köszönöm megint a sok infót. Írtam a Canyonnak, hogy tájékoztassanak arról, hogy mi a különbség a női és a férfi kerékpárjaik között. Igazság szerint nekem a 17-es 7.9 festése jobban tetszik, a fekete Rebával pláne komolyabb, a 2x10-es hajtással, de ha tényleg megegyezik a kettő váz és csak nyeregben tér el, akkor lehet bevállalok egy női 16-os 6.9-et...csak ebben mondjuk van valami rizikó ha esetleg félretájékoztatnak és akkor lehet visszaküldözgetni. Igazából 150 euró spórolásról van szó, ami nem kevés pénz ráadásul a 16-os SLX vs 17-es Deore szett is jelentős különbség.



#1642
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Na akkor így egyben válaszolnék mindenkinek:

 

Nem, nem az outletet néztem, nem is tudtam, hogy van ilyen is. Amit Ti is írtok, sajnos L-es méretben csak női vázas van már, de ha tényleg csak a kormányszár és a nyereg a különbség akkor ezt olcsó orvosolni. 

 

A vicc az, hogy a 2017-es 7.9 gyengébb felszereltségben mint a 2016-os 6.9. Arról nem is beszélve, hogy jóval drágább is.

 

A szín ami nagyon teszik a 17-es 7.9-nél az a Gran Turismo Blue.

 

Ezek alapján a GRAND CANYON AL SL 6.9 WMN 2016 1000 euróért jobb vétel, mint a GRAND CANYON AL SL 7.9 1150-ért, amennyiben a vázban és méretezésben nincs eltérés a női és férfi verzió között.

 

Azt honnan veszitek, hogy a Recon Gold nem QR15-ös?

 

A képen is látszik, hogy, gyorszár van rajta.
A 2016-2017 között vázban nincs difi, mert nekem is az új GTB fényezésű SL vázzal adták - amikor január elején rendeltem nem is volt belőle, gondolom februárra gyártottak le egy adagot újra, akkor dobtak össze pár 2016-os modellt maradék alkatrészekből.
Nem ritka egyébként, hogy modellév váltásnál az új modell drágul és/vagy olcsóbb, de újabb évjáratú komponensek kerülnek rá. Bár az új Reba becsúszója fekete és a 2*10 trendibb mint a 3*10. :)
Ráadásul azt hittem végleg megváltak a Selle Italia X1-től, mert az enyémen egy "Iridium" saját márkás ülésük van, ami az első rövidke teszt alapján egészen használható.  Legalábbis az X1-nél sokkal jobb, bár mivel a múltkor vettem 2 használt Fizik ülést, ez is le fog róla kerülni és megy rá fel egy normálisabb. Erre most visszakerült a 2017-es modellre az X1... Megveszi azt az ülést valaki önszántából? :)

A női-férfi modell különbségre azért kérdezz rá a Canyonnál is. A geo-juk alapján a váz azonosnak látszik, bár a "Stand-over height" a nőinél alacsonyabb közel 1cm-rel. Amit nem értek, talán a felsőcsövet meredekebben húzzák le. A villánál annyi látszik, hogy más a gyári hangolása "könnyebb" felhasználókra szánják a női modellen, ezért még kérdéses, hogy mennyi a max terhelhetősége.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1643
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

evrol evre egyre dragabbak a bringak :( nincs tiz eve, hogy 1000 euroba belefert egy reba + full xt bringa. kicsit messze vagyunk mar ettol, pedig jobbak se lettek.


arn módosította - 2017. március 28. - 15:47


#1644
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Na akkor így egyben válaszolnék mindenkinek:

 

Nem, nem az outletet néztem, nem is tudtam, hogy van ilyen is. Amit Ti is írtok, sajnos L-es méretben csak női vázas van már, de ha tényleg csak a kormányszár és a nyereg a különbség akkor ezt olcsó orvosolni. 

 

A vicc az, hogy a 2017-es 7.9 gyengébb felszereltségben mint a 2016-os 6.9. Arról nem is beszélve, hogy jóval drágább is.

 

A szín ami nagyon teszik a 17-es 7.9-nél az a Gran Turismo Blue.

 

Ezek alapján a GRAND CANYON AL SL 6.9 WMN 2016 1000 euróért jobb vétel, mint a GRAND CANYON AL SL 7.9 1150-ért, amennyiben a vázban és méretezésben nincs eltérés a női és férfi verzió között.

 

Azt honnan veszitek, hogy a Recon Gold nem QR15-ös?


Vasinger módosította - 2017. március 28. - 14:16


#1645
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...

Es a 2017-es 6.9 es 7.9 kozti egyik kulonbseg, hogy az elobbiben a Recon Gold sima gyorszaras, mig a 7.9-ben levo Rebaban qr15-os, mint ahogy a tavalyi SL 6.9-ben is (:

QR15 mindenképp! Nekem a recon 160as tárcsával ciripelt, ha döntöttem a gépet, 85 kiló körül. Átütős villától beállt az eleje, mint a fagyott kutyaláb, soha többé gyorszár!


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1646
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

En azert inkabb a szobaban ulnek ra, s ha tenyleg nagyon nem jo a meret, akkor rogton is tennem be a dobozaba. Egyszerubb egy null km-es bringa visszakuldeskor, ami azert nem is olcso Nemetorszagba. De amit irt, hogy 184 centi magas, akkor meg jonak kell lennie az L-es vaznak.

Szerintem is. A Canyon kicsit talán föléméretez (legalábbis pl. Kona-ból nekem kicsi volt az L-es, ezért is rontottam el az első Canyon rendelést), de pl. ennél a típusnál sincs nagyon hasalós geo, így nem érződik akkorának. Ha lábhosszal nincs gond, akkor jó lesz.
Nekem 91cm a lábhosszom, 187cm magas vagyok és az L teljesen jó. Az XL egyértelműen nagy volt, de ott nagy az ugrás.

@Vasinger: Itt az aktuális akció linkje

 

Az L ritkán marad meg nekik, eléggé gyakori méret, ezért ha konkrét modellt keresel nem biztos, hogy sokat érdemes akcióikra várni. Pláne, hogy olcsóbb bringákon nincs is nagy difi. 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1647
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ha megjön és úgy néz ki nagyon el van mérve, akkor visszaküldheted - persze pl. montit ne nyakig érő sárban próbálj ki, mert abból nehéz lesz gyári tisztaságúra visszavakarnod.

 

En azert inkabb a szobaban ulnek ra, s ha tenyleg nagyon nem jo a meret, akkor rogton is tennem be a dobozaba. Egyszerubb egy null km-es bringa visszakuldeskor, ami azert nem is olcso Nemetorszagba. De amit irt, hogy 184 centi magas, akkor meg jonak kell lennie az L-es vaznak.

 

Es a 2017-es 6.9 es 7.9 kozti egyik kulonbseg, hogy az elobbiben a Recon Gold sima gyorszaras, mig a 7.9-ben levo Rebaban qr15-os, mint ahogy a tavalyi SL 6.9-ben is (:


blash módosította - 2017. március 28. - 13:23

  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1648
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Na akkor egy cseles kérdés:

 

6.9 és 7.9 között vacillálok. Lényegében a 2x10 vs 3x10 és a Reba vs Recon Gold a különbség.

 

Nem tudom megéri a 7.9 a felárat, de annak a festése sokkal-sokkal jobban tetszik. Azért szerintem festésben nem igazán ugyanaz a kettő ;)

 

Szóval a kérdés: Mi okozhatja a közel 1 kilós súlykülönbséget a két bringa között? A teleszkóp önmagában nem könnyebb ennyivel és az az 1 fogaskerék se indokolja. Esetleg a váz lehet könnyebb? Mert ha így van, akkor más a geója is a kettőnek, így lehet nem sokra mennék, ha Tiédet kipróbálnám, jól sejtem?

 

Nekem _SL_ 6.9 van. Már nincs fent az oldalon. Full SLX szett - hátsó váltó XT Shadow, amúgy úgy nézem ugyanaz mint a 7.9 (a színe is azonos, ugyanúgy Gran Tourismo Blue a kék), csak 3*10-zel. Súlyra is ott van. 
A sima 6.9 váza más és a villa is meg van rajta egy sima flat pedál! A többin nincsen. Így könnyen összejöhet a bő 1kg difi.
Egyébként a sima 6.9-re írják az cosmic-blue - cyan-t , arra a színre gondoltál?


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1649
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás


Na akkor egy cseles kérdés:

 

6.9 és 7.9 között vacillálok. Lényegében a 2x10 vs 3x10 és a Reba vs Recon Gold a különbség.

 

Nem tudom megéri a 7.9 a felárat, de annak a festése sokkal-sokkal jobban tetszik. Azért szerintem festésben nem igazán ugyanaz a kettő ;)

 

Szóval a kérdés: Mi okozhatja a közel 1 kilós súlykülönbséget a két bringa között? A teleszkóp önmagában nem könnyebb ennyivel és az az 1 fogaskerék se indokolja. Esetleg a váz lehet könnyebb? Mert ha így van, akkor más a geója is a kettőnek, így lehet nem sokra mennék, ha Tiédet kipróbálnám, jól sejtem?

 

Az outletet nezted? Van 999 euroert L-es, 2016-os Grand Canyon AL SL 6.9 WMN kekben es feketeben. A kek:

 

4674ec231c8c7869f7dc06a5b06b8.jpg

 

 

Igaz noi valtozatok, de csak annyi a kulonbseg, hogy 70-es a kormanyszar (a 2017-es, L-es 7.9-en 80 mm hosszu) es noi nyereg van rajtuk. A nyeregert nem kar, mer a Selle Italia X1 eleg szar. A tavalyi 6.9-en me'g kevesebb Deore van, mint az idei 7.9-en. En inkabb azt valasztanam, vagy nem is, inkabb az ugyancsak outletes Spectral AL 5.0 EX (2017) 1849 euroert.

 

Amire azt irjak, hogy in stock, azt kuldek par napon belul. Akkor nincs igy, ha tobb hetet irnak a szallitasra, de az is valtozhat, neha rovidul. Ha esetleg most nem tudnal donteni, akkor a nagy korversenyek alatt is szoktak kicsit akciozni, de az olcsobb modelleknel csak 50-100 euro kozti osszeget.


blash módosította - 2017. március 28. - 13:05


#1650
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Nekem L-es bringáim vannak. Éppen egy Grand Canyon AL SL 6.9 az újabb szerzemény. Kékben. Szóval ennyit az egyediségről. :)
Ezen vehetsz üléspróbát, ha szeretnél. Többit magánban...

Ha azt írják, hogy raktáron van, akkor max. 1-2 napon belül feladják szerintem. Akkor nem kell rá várni.
 

 

Na akkor egy cseles kérdés:

 

6.9 és 7.9 között vacillálok. Lényegében a 2x10 vs 3x10 és a Reba vs Recon Gold a különbség.

 

Nem tudom megéri a 7.9 a felárat, de annak a festése sokkal-sokkal jobban tetszik. Azért szerintem festésben nem igazán ugyanaz a kettő ;)

 

Szóval a kérdés: Mi okozhatja a közel 1 kilós súlykülönbséget a két bringa között? A teleszkóp önmagában nem könnyebb ennyivel és az az 1 fogaskerék se indokolja. Esetleg a váz lehet könnyebb? Mert ha így van, akkor más a geója is a kettőnek, így lehet nem sokra mennék, ha Tiédet kipróbálnám, jól sejtem?



#1651
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Nekem L-es bringáim vannak. Éppen egy Grand Canyon AL SL 6.9 az újabb szerzemény. Kékben. Szóval ennyit az egyediségről. :)
Ezen vehetsz üléspróbát, ha szeretnél. Többit magánban...

Ha azt írják, hogy raktáron van, akkor max. 1-2 napon belül feladják szerintem. Akkor nem kell rá várni.
 

 

Fú hát nehéz leírni mennyire köszönöm, hogy ilyen részletesen írtál róluk.  :o

 

Egy GRAND CANYON AL SL 7.9-et néztem ki, montis vagyok. A festése nagyon-nagyon tetszik cián kékben. Tudom, hogy bárhol fogok vele tekerni, nem fog velem ilyen bringa szembejönni velem, ez igazán egyedi. :)

 

A szállításos részt nem igazán értem. Ha azt írja, hogy raktáron van a bringából, akkor csak nem tart pár hétnél tovább a szállítás, nem? 2017-es bringát vennék.

Ha hozza a futár a bringát akkor kérhetem mondjuk idős családtaghoz és majd oda berakják ahova kéri? (mivel idős, nem tudná emelgetni)

 

Méretezés:

PPS alapján mértem be magamat, elvileg pont az M és L határán vagyok a 184-es magasságommal, de az oldal L-eset ajánl, eddig L-es bringáim voltak 26-osból, 29-ből nincs tapasztalatom. 

Az lenne a legjobb, ha itthon rá tudnék ülni egy ilyenre, de sajnos erre sok esélyt nem látok, jól sejtem?

Igazság szerint mivel 30 napon belül visszaküldhetem, ezért annyi idő alatt simán eldől majd, hogy jó-e a méret, vagy sem.

 

Köszi még egyszer!


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1652
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Simán L-es a méreted, hacsak nincsenek nagyon rövid lábaid.



#1653
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Szia!

 

A bringák nekem bejönnek. A "prémium" márkákhoz hasonló a minőség (talán az egyedi fejlesztések, újdonságok kevésbé jellemzőek), jól átgondolt szerintem a legtöbb bringa koncepciója. Adataik alapján (súly, felszereltség, stb.) erősen veri a prémium márkákat és ráülve ill. a kidolgozása alapján sincs az az érzésed, hogy ég és föld a difi. Nekem legalábbis nincs. Most már a színekkel is egyre bátrabban bánnak, korábban ez volt az egyik komoly panasz rájuk, hogy kissé unalmasok. :)
Amikor oda jutok, hogy kellene valami, általában legalább 10 itthon is ismertebb márkát hasonlítok össze és eddig egy alkalommal volt csak jobb másik (egy Rose), de az női monti volt 2014-ben.
Gyakran még a nagy téli, előző modellévi leértékeléseikkel együtt sincsenek pariban ár-érték arányban a többiek.

Nekem sok gari ügyem eddig nem volt velük. Az Endurace-ben találtam egy műanyag darabot, ami szemmel láthatóan a középcsapágy alatti bovden kivezetés része lehetett, küldtek egy új kivezetőt napok alatt. Mondták, hogy van szétszedem én magamnak, vagy ők állják a szervíz költséget (kb. 50 eur-ig ha jól emlékszem), de egyszerű a művelet. Megcsináltam magamnak, tényleg nem volt nehéz - ekkor kiderült, hogy a mi a vázban volt, az hibátlan, valszeg összeszereléskor egy korábbi darab eltört, ez a része benne maradt és azt nem találták meg a gyárban, később  szabadult csak el.
Ez alapján nincs bajom a garis ügyintézésükkel. Újabban a chat-en egészen gyorsan elérhetőek és válaszolnak.

Szállítás: 4 bringát rendeltem eddig tőlük, 3 a kezdetben megadottnál valamivel hamarabb érkezett (1-2 héttel - 1 hónappal jöttek hamarabb), egy durván késett, majdnem fél évet. :) Utóbbi extrém példa volt, belehúztam 2015-ben a raktár átalakításba és az SAP (gondolom) hozzá okosításába. Ősszel rendeltem meg, akkor úgy látszott, hogy 2-3 hét múlva küldik (október végére adták meg), de kiderült, hogy téves volt az info a weboldalon és csak február végére lett bringa.  Decemberben tudtak először reális küldési dátumot adni, annál azért 2 héttel korábban ideért, de összességében nem volt jó érzés. Igaz szerencsére éppen szezon elejére meglett. 
Legutóbbi bringát január elején rendeltem, március közepére volt kiírva, kezemben volt február közepén.
A feladástól számítva pár munkanap (4-5) alatt megjön a jószág, végig szépen trackelve.

Rendelés: Könnyű, hacsak nincsenek extrém arányaid, vagy nagyon bevált geo-d, akkor a PPS- javaslom kiindulópontnak. Egyszer tértem el tőle, akkor sem kellett volna. Amiket én rendeltem (Yellowstone, Grand Canyon, Nerve, Endurace) nem annyira "divatos" versenyzős hasalós-nyúlós hosszú bringák, de nekem így öregesen megteszik. Mondjuk ezek egyike sem profi versenyre van tervezve.
Ha megjön és úgy néz ki nagyon el van mérve, akkor visszaküldheted - persze pl. montit ne nyakig érő sárban próbálj ki, mert abból nehéz lesz gyári tisztaságúra visszavakarnod.

 

 

Fú hát nehéz leírni mennyire köszönöm, hogy ilyen részletesen írtál róluk.  :o

 

Egy GRAND CANYON AL SL 7.9-et néztem ki, montis vagyok. A festése nagyon-nagyon tetszik cián kékben. Tudom, hogy bárhol fogok vele tekerni, nem fog velem ilyen bringa szembejönni velem, ez igazán egyedi. :)

 

A szállításos részt nem igazán értem. Ha azt írja, hogy raktáron van a bringából, akkor csak nem tart pár hétnél tovább a szállítás, nem? 2017-es bringát vennék.

Ha hozza a futár a bringát akkor kérhetem mondjuk idős családtaghoz és majd oda berakják ahova kéri? (mivel idős, nem tudná emelgetni)

 

Méretezés:

PPS alapján mértem be magamat, elvileg pont az M és L határán vagyok a 184-es magasságommal, de az oldal L-eset ajánl, eddig L-es bringáim voltak 26-osból, 29-ből nincs tapasztalatom. 

Az lenne a legjobb, ha itthon rá tudnék ülni egy ilyenre, de sajnos erre sok esélyt nem látok, jól sejtem?

Igazság szerint mivel 30 napon belül visszaküldhetem, ezért annyi idő alatt simán eldől majd, hogy jó-e a méret, vagy sem.

 

Köszi még egyszer!



#1654
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Public republic of china? :)

Inkább: People's Republic of China  - és tényleg PRC -nek rövidítik.

Amúgy elvileg egy jó cég.

(legalábbis nagyon remélem, mert olyan carbon nyeregcsövön ülök (a nem éppen pille súlyommal :) )

 

Canyon-ról annyit, hogy havernak pont most repedt el a 2,5 éves carbon váza (Lux). Csak fotót kértek a repedésről és el is fogadták a problémát, most várja az új vázát.

Szerintem nagyon korrekt cég.


marton módosította - 2017. március 27. - 22:33

Marci

#1655
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Sziasztok!

 

Új kerékpár vásárlása előtt állok és erősen a Canyon márka felé hajlok. 

 

Pár mondatban tudnátok írni, hogy mennyire ajánlott a márka, garanciáztatás, szállítás mennyire szokott gördülékenyen menni stb.?

 

Esetleg valami összefoglaló hozzászólás van erről?

Szia!

 

A bringák nekem bejönnek. A "prémium" márkákhoz hasonló a minőség (talán az egyedi fejlesztések, újdonságok kevésbé jellemzőek), jól átgondolt szerintem a legtöbb bringa koncepciója. Adataik alapján (súly, felszereltség, stb.) erősen veri a prémium márkákat és ráülve ill. a kidolgozása alapján sincs az az érzésed, hogy ég és föld a difi. Nekem legalábbis nincs. Most már a színekkel is egyre bátrabban bánnak, korábban ez volt az egyik komoly panasz rájuk, hogy kissé unalmasok. :)
Amikor oda jutok, hogy kellene valami, általában legalább 10 itthon is ismertebb márkát hasonlítok össze és eddig egy alkalommal volt csak jobb másik (egy Rose), de az női monti volt 2014-ben.
Gyakran még a nagy téli, előző modellévi leértékeléseikkel együtt sincsenek pariban ár-érték arányban a többiek.

Nekem sok gari ügyem eddig nem volt velük. Az Endurace-ben találtam egy műanyag darabot, ami szemmel láthatóan a középcsapágy alatti bovden kivezetés része lehetett, küldtek egy új kivezetőt napok alatt. Mondták, hogy van szétszedem én magamnak, vagy ők állják a szervíz költséget (kb. 50 eur-ig ha jól emlékszem), de egyszerű a művelet. Megcsináltam magamnak, tényleg nem volt nehéz - ekkor kiderült, hogy a mi a vázban volt, az hibátlan, valszeg összeszereléskor egy korábbi darab eltört, ez a része benne maradt és azt nem találták meg a gyárban, később  szabadult csak el.
Ez alapján nincs bajom a garis ügyintézésükkel. Újabban a chat-en egészen gyorsan elérhetőek és válaszolnak.

Szállítás: 4 bringát rendeltem eddig tőlük, 3 a kezdetben megadottnál valamivel hamarabb érkezett (1-2 héttel - 1 hónappal jöttek hamarabb), egy durván késett, majdnem fél évet. :) Utóbbi extrém példa volt, belehúztam 2015-ben a raktár átalakításba és az SAP (gondolom) hozzá okosításába. Ősszel rendeltem meg, akkor úgy látszott, hogy 2-3 hét múlva küldik (október végére adták meg), de kiderült, hogy téves volt az info a weboldalon és csak február végére lett bringa.  Decemberben tudtak először reális küldési dátumot adni, annál azért 2 héttel korábban ideért, de összességében nem volt jó érzés. Igaz szerencsére éppen szezon elejére meglett. 
Legutóbbi bringát január elején rendeltem, március közepére volt kiírva, kezemben volt február közepén.
A feladástól számítva pár munkanap (4-5) alatt megjön a jószág, végig szépen trackelve.

Rendelés: Könnyű, hacsak nincsenek extrém arányaid, vagy nagyon bevált geo-d, akkor a PPS- javaslom kiindulópontnak. Egyszer tértem el tőle, akkor sem kellett volna. Amiket én rendeltem (Yellowstone, Grand Canyon, Nerve, Endurace) nem annyira "divatos" versenyzős hasalós-nyúlós hosszú bringák, de nekem így öregesen megteszik. Mondjuk ezek egyike sem profi versenyre van tervezve.
Ha megjön és úgy néz ki nagyon el van mérve, akkor visszaküldheted - persze pl. montit ne nyakig érő sárban próbálj ki, mert abból nehéz lesz gyári tisztaságúra visszavakarnod.

 


  • Vasinger kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1656
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

lmgtfy.com, első találat? :D

https://www.bikerumo...lus-new-neuron/

"The hardtail mountain bike tech of the Exceed CF SLX trickles down too. Maybe it doesn’t have as far to go as the road bikes, because Canyon has still tagged this bike as the Exceed CF SL (frame weight is said to be about 1050g, up from 820g for the SLX). At first glance the frame looks identical to the race bike introduced last summer. Like the more expensive carbon bike the CF SL includes full internal routing for mechanical and electronic group sets, and uses a Di2 internal battery mount inside the downtube just in front of the bottom bracket to keep weight low."



#1657
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Teljesen más, mint a GC. Az SL az Exceed csúcs SLX váznak olcsóbb gyártási költségű, kicsit nehezebb verziója.

 

geo? suly?

 

mennyiben ter el az slxtol?


arn módosította - 2017. március 27. - 16:18


#1658
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

@Blash: neked miért cserélték vissza a telót?

Emailben megkerdeztem, hogy normalis-e hogy a telo bal becsuszoja jobban kotyog, mint a jobb oldali. Szerintuk sem volt az, es kertek, hogy kuldjem el, s megnezik. Vegul 2-3 het utan kuldtek egy majdnem ugyanolyan foxot (evolution valami), a gyari szama service karakterekkel kezdodik. 180-as tarcsaval hasznaltam, ekkora volt rajta alapbol is. Kotyog kisse az uj is, de legalabb egyforman a ket oldal. Es mar 5 km utan is kotyogott. Inkabb nem foglalkozom ezzel, amig csak egy kicsit.

Me'g annyi volt, hogy mikor mondtak, hogy kuldjem el nekik a telot, akkor kertem, hogy kerjenek csomagfelvetelt a szallitoceggel (talan ups-szel vannak szerzodve), mer nekik es nekem is egyszerubb, mint postan elkuldeni, majd sepa-s atutalassal visszafizetniuk a postazast. Kurva raifeisennel 1800 plusz nemtom me'g hany szazalek volt a sepa tranzakcio dija... O, es tanacsos elotte a cimet egyeztetni, mert mar nem volt aktualis az a cim, amit a bringarendeles miatt megadtam, igy kicsit kesett a telo elszallitas, meg me'g kerhettem ujra, de nem problemaztak ezen (:

#1659
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a mostani canyon exceed sl minek felel meg? a tavalyi grand canyonnak, vagy egy zsir uj vaz?

Teljesen más, mint a GC. Az SL az Exceed csúcs SLX váznak olcsóbb gyártási költségű, kicsit nehezebb verziója.



#1660
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a mostani canyon exceed sl minek felel meg? a tavalyi grand canyonnak, vagy egy zsir uj vaz?