Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
3006 hozzászólás a témában

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

nincs új a nap alatt, ugye? :)

http://dirtragmag.co...opper-seatpost/

Kisherceg módosította - 2018. július 01. - 22:51

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 508 hozzászólás

blueliquidlabs.com/repairs/the-seatpost-whisperer/

Tetszik az ötlete, hogy a Reverbbe műanyag perselyt tesz, az alura ragasztott teflon helyett. Meg, hogy az inner seal headben lévő u-gyűrű miatt levegősödik fel, mert az csak egyirányba tartja a nyomást. Az A2-es Reverb Stealth-em is már egyre jobban kezdett beülni, így szétszedtem, meg próbáltam utánajárni, hogy melyik tömítéseket kell kicserélni benne.

Így néz ki belülről a Reverb: pinkbike.com/news/sram-talks-tech-inside-the-rockshox-reverb-interbike-2016.html

Nem is értettem a nyeregcső megmondó írás utolsó részében az IFP gyűrűnél, hogy miért érdemes meghagyni a régit. De ebből pinkbike-os képből már érthető lett. Az első szériában (gondolom A1) még fém hengert használtak, az ó gyűrű mellett volt egy-egy műanyag hézagoló vagy micsoda. Majd a fém hengert lecserélték műanyagra, ilyen volt már nekem is, de a henger külsején és belsején túl bő a vájat, ezért nem feszül neki eléggé az ógyűrű a cső falának. Majd váltottak a jobb szélen lévő, sötét kék színű, két oldalú ú-gyűrűre.

p5pb13974766.jpg

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.529 hozzászólás

Dropper post 315 gramm, remote lockout kittel, kábellel együtt? :)

https://www.facebook...621579787910396

• Vejne kedveli ezt

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

sisqo

sisqo

törzsvendég

• fórumtag
  • 836 hozzászólás

Nekem Merida expert dropper van, ami ugyanaz. Nekem semmit nem kellett állítgatni rajta, az első összerakás óta tökéletes. Ha a végállásaiban van, gyakrolatilag nem kotyog. Ha félúton megállítom, van egy minimális kottyanása, de abszolút nem zavaró. A távirányító kar felszerelése kicsit nehezebb, lehetne átgondoltabb is. Túl sok üzemóra nincs benne, talán 20 nekem is. 

• Kisherceg kedveli ezt

Szepy_lc8

Szepy_lc8

fórumtag

• fórumtag
  • 128 hozzászólás

...és milyen? (Korábban írtad, hogy ha van rá igény, megosztod a tapasztalatokat. Most itt az igény. :) )

:)
Azért nem írtam mert azóta keveset mentem azzal a bringával (is :( ), szóval nincs benne túl sok üzemóra. A mostani dzsuvába inkább a HT-t viszem ki.

Talán egy 20 üzemóra került bele, jó sok állítgatással (tanulni kellett, meg ha már van szeretem használni :) ), eleddig tökéletes. Nem kotyog, szépen működik a 90+kg-om alatt.
Ha nem esik szét augusztus vége után azonnal, akkor jobban megéri nekem a viszonylag kevés használat mellett, mint egy márkásabb. Azok sem örök életűek és azokra sincs több gari, de ha megmakkan 3-4 TranzX kijön az árából. Ha sokat használod a márkásabb  jobb alkatrész ellátásnak nagyobb lehet a jelentősége (bár még nem próbáltam TranzX-hez szerezni semmit, lehet, hogy az sem nagy truváj). A gari idő alatt szerintem mindegy, ugyanúgy a BikeDiscount intézné mindkettőt. :)

• Kisherceg kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

Igen. Nekem a 150mm-es belsős TranzX van, azt jobban ismerem, az egy az egyben úgy néz ki mint ebből az ugyanilyen paraméterű, a távkapcsoló is ugyanaz. Csak TranzX-ből van függőleges kapcsolós is egy ideje, ill. kapható külön is a kapcsoló. Mintha korábban is lett volna róla szó, hogy nagyon azonos a két cucc külsőre. 

...és milyen? (Korábban írtad, hogy ha van rá igény, megosztod a tapasztalatokat. Most itt az igény. :) )

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 389 hozzászólás

Igen. Nekem a 150mm-es belsős TranzX van, azt jobban ismerem, az egy az egyben úgy néz ki mint ebből az ugyanilyen paraméterű, a távkapcsoló is ugyanaz. Csak TranzX-ből van függőleges kapcsolós is egy ideje, ill. kapható külön is a kapcsoló. Mintha korábban is lett volna róla szó, hogy nagyon azonos a két cucc külsőre. 

Ezek ugyanaz a cucc 3-4-X féle márkanévvel.

Szepy_lc8

Szepy_lc8

fórumtag

• fórumtag
  • 128 hozzászólás

Canyon Nerve AL 8.9 2014

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

Ránézésre átszitázott TranzX. Vagy fordítva. Mindenesetre vagy ugyanott gyártják, vagy ugyanonnan loptak. :)

ez, ugye? :)

https://www.bike-dis...85?varid=624689

Szepy_lc8

Szepy_lc8

fórumtag

• fórumtag
  • 128 hozzászólás

ezt (vagy az I változatot) próbálta már valaki?

http://www.wiggle.co...per-seatpost-1/

Ránézésre átszitázott TranzX. Vagy fordítva. Mindenesetre vagy ugyanott gyártják, vagy ugyanonnan loptak. :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.853 hozzászólás

ezt (vagy az I változatot) próbálta már valaki?

http://www.wiggle.co...per-seatpost-1/

trek8k

trek8k

vendég

• fórumtag
  • 132 hozzászólás

Végül egy hibás DT villa lockout lett a távkioldó.

95120171203_173941.jpg

Kicsit béna lett a kábel íve. Esetleg látott valaki ilyesmi kábelvezetőt itthon? Gondolom a fékhez valók nem jók...

1920507_1.a14zuacjhr.jpg

trek8k

trek8k

vendég

• fórumtag
  • 132 hozzászólás

Én az rcz-n lőttem pár hete fox transfert szállitással együtt 200 EUR-ért (távkioldó nélkül). Most éppen a raceface turbinok vannak akcióban, de szokott reverb is lenni 200 alatt.

http://www.rczbikesh...0blk-31886.html

Végül egy hibás DT villa lockout lett a távkioldó.

95120171203_173941.jpg

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

köszi srácok, meglátjuk

sajna van még időm gondolkodni rajta

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.030 hozzászólás

Szerintem itt van egy kis félreértés.
1. Zsírozni valóban nem kell, sőt nem is szabad a karbont, mert csak még jobban csúszna. :)

2. A karbon paszta nem zsír és igen, a súrlódás növelése a célja - hogy ne kelljen a karbon alkatrészeket brutál erővel meghúzni.

3. Az angolban én még nem láttam, hogy a karbon pasztát zsírnak mondták volna - ezt csak itthon hallottam. 

Ahogy a szöveget olvasom, ők zsír alatt valóban a gépzsírt értik és első körben csak a fém alkatrészekről beszélnek - a karbon nem korrodál, nem "ragad meg" idővel.
Karbon pasztát kifejezetten javasolják, sőt előírják az általam eddig olvasottak alapján a gyártók a karbon-karbon és fém-karbon alkatrészek találkozásához is. Zsírt pedig csak a fém-fém találkozásnál, ahol nehezen oldható korróziónak van kitéve. Igen, az alu is. A vázból kiszedett "feketeség" simán lehet alu oxidáció, ha kezeletlen felületű a fém.

Köszi, elfogadom amit írsz :)

Pasztával van összerakva az elejétől fogva egyébként.

Ettől függetlenül ha megint 100-150 km után kattogni fog akkor próbaképpen bele fogok tenni egy sima csövet. Ha azzal jó lesz akkor legalább lesz miért megvenni egy másikat :)

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.238 hozzászólás
  • LocationBécs

na pont ez az amivel nem szeretnék foglalkozni. akkor legyen 400euro, de ne kelljen álllandóan a nyűgökkel törődni.

nekem szimpi ez a race face is ami a mieinkben van, de semmit nem tudok róla

meg thomsoknak milyen a híre ?

Epp a kazettassal kell kevesebbet foglalkozni.. 2-3x ritkabban kell szetberhelni. de amugy olyan mint a telo, nem uszod meg, mozgoalkatresz.

950sm07

950sm07

törzsvendég

• fórumtag
  • 389 hozzászólás

na pont ez az amivel nem szeretnék foglalkozni. akkor legyen 400euro, de ne kelljen álllandóan a  nyűgökkel törődni.

400€-ért is kb zsákbamacskát kapsz, de a tökéletes, karbantartás/javítás nélküli üléscsô még nem született meg - legalábbis az mtbr fórumok olvasgatása alapján az a tapasztalat. A 400€-s ár sem biztosíték a hibamentes, és fôleg karbantartás nélküli mûködésre de újra van gari ha gond van. Bikeyoke Revive-ról jókat írnak de még elég új, 9point8 is jó de az ~600€ és nem biztos hogy tovább bírja mint pl 4 TranzX...

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.824 hozzászólás

a proban annyi elony van, hogy ahhoz nagyobb valoszinuseggel kapsz potalkatreszt :) abban kazetta van, tehat nagygeneralnal regi kuka, es csere. csereben 2-3x hosszabb a szervizintervallum.

na pont ez az amivel nem szeretnék foglalkozni. akkor legyen 400euro, de ne kelljen álllandóan a  nyűgökkel törődni.

Bikertigger módosította - 2017. október 24. - 19:06

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.035 hozzászólás

Urak, ti többet nézelődtetek a témában. melyik a leginkánn ajánlott dropper post mostanság. szempontok, 30,9, 100-125 út elég, 400 körüli hossz, madzag vázban megy. elvárás meg minimál karbantartással működjön soká szépen.

köszi

Haveri körben a KindShock-okat nagyon szeretik, a RockShox-okat meg gyalázzák.

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.238 hozzászólás
  • LocationBécs

a proban annyi elony van, hogy ahhoz nagyobb valoszinuseggel kapsz potalkatreszt :) abban kazetta van, tehat nagygeneralnal regi kuka, es csere. csereben 2-3x hosszabb a szervizintervallum.