Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A biciklisek köszönnek, nem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
445 hozzászólás a témában

#61
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én csak annak köszöngetek akit ismerek.
azoknak is csak akkor ha +ismerem a bohócruhában.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#62
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Inteni mindig szoktam, de néha unom, hogy nem intenek vissza, pedig figyelnek. Balatonon sok bicajossal szóba elegyedtem, egyikkel végig jöttem az északi parton, még ebédelni is meghívott a Fék ABC-be. :)
Ilyen is van.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#63
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás

mostansag orszagutizom viszonylag sokat es azt kell mondjam a sok bunko montis nem koszon.
hiaba intek neki meg mondok vmit
/csak remelve, hogy az hagyja el a szamat amit akarok. zene miatt nem minidg hallom/
azok meg csak ott kuksolnak a kover gumijaikon es pislognak.

aki rajon a megoldasra az nyer valamit!


Én nem köszönök minden egyes embernek, aki szembejön velem és bicaj van alatta. Túrákon ha szembejön velem(legyen az országutis, montis), és látszik rajta, hogy sportból csinálja, köszönök neki. Ha látom, hogy zenét hallgat akkor intek is neki. Ha úgy adódik, hogy egy másik sporttárs is ott pihen meg, ahol én, akkor még meg is szólítom(honnan merre tart, jó a bicaja stb.) Általában jól lehet így haverkodni.
Eleinte én se köszöntem vissza mindenkinek, aki rámköszön, "Nem is ismerem.Te ismerted?" alapon.Aztán rájöttem, nem azért köszön, mert ismer, hanem mert õ is sporttársnak tekint engem

Sziasztok! :D

#64
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Amikor még motoroztam,akkor találkoztam ezzel az "azonos jármûvön utazunk,hát köszönünk egymásnak"dologgal.:)A "komoly" bringások kb 70%-a köszön errefelé.

#65
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

A múltkoriban egy kerékpárúton mentem, Bikemag fórumos mezben.
Jött szemben az egyik Bikemag újságíró és nem köszönt.
A környéken nem volt más, szembe mentünk egymással, nem lehetett elnézni a dolgot.

Ilyen is van.

Ejj,ejj...
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#66
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
A múltkoriban egy kerékpárúton mentem, Bikemag fórumos mezben.
Jött szemben az egyik Bikemag újságíró és nem köszönt.
A környéken nem volt más, szembe mentünk egymással, nem lehetett elnézni a dolgot.

Ilyen is van.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#67
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Én mindig elõre köszönök a bukósoknak (ha az illetõ nem elõz meg :)). Egyebeknek max akkor, ha õk intenek elsõként.

Országúti-montis különbséget eddig nem vettem észre. Mindkettõvel hajtok és én sem változom meg, ha mondjuk virsligumisra ülök a traktorom helyett. Ha mégis van olyan, aki le se sz*r, hogy köszöntem, hát úgy kell neki... Hétvégén viszont aranyos volt Budaörs felé egy hat év körüli gyerkõc, aki azt se tudta hogy egyensúlyozzon, de megeresztett egy jó hangos sziát :D

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#68
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás
én is általában annak köszönök, akin bukó van, vagy legalább látszik, hogy magáért a bringázásért teker. meg keresem a szemkontaktot elõtte. ha ez nincs, valszeg én sem köszönök.... sokszor rossz, hogy biccentek, de nem látok reakciót - viszont tudom, hogy gyakran nincs rá idõ, mert mire visszajelezne, már elhaladt mellettem, ugyanis sokszor vagyok én is így.
nem vettem észre, hogy oútisok és montisok között lenne különbség ebben... a Balcsinál viszont elég kevesen köszöngettek vissza múlt héten :(

#69
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
nekem az a tapasztalatom hogy dh-sok köszönnek egymásnak.. ha megyek valahova és jön szembe egy cc-s-outis, köszönök de az csak megy tovább...(ritkán visszaköszönnek). dh-sok mindig vissza biccentenek vagy köszönnek. De bringa függõ is ugyanis mióta megvan a bighit többször elõfordult már hogy odajöttek, bemutatkoztak, távolról integettek ismeretlen emberek :D

#70
Vöge

Vöge

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Egész jók a tapasztalataim eddig, bár én sem köszönök minden bringásnak, csak annak, akin látom, hogy komolyabban tapossa a pedált. Általában elõre, jó messzirõl intek, az esetek többségében visszaintettek, vagy biccentettek :) Mûfajok szerint meg nem lehet általánosítani, köszönt montis, országútis egyaránt.

#71
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Na azért annál jobban megy! :) Az már a falon figyel bekeretezve! A szép idõkre emlékeztetve! :D

#72
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Kapott új belsõt+felniszalagot-leukoplasztból


TE! Second-hand szalagot adtál neki? Csak nem a zöld-sárga csíkosat!!! :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#73
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Én azt vettem észre hogy aki sisakban van általában köszön :-)

#74
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nem akarom fényezni magunkat, de a hétvégén egy skacnak igencsak leesett az álla. Defit kapott kint a Kõ-hegyrõl lefelé. Visszacammogott a kilátóhoz, mert mi oda kaptattunk fel a bicóinkall. Kérdi tudnánk-e segíteni? Ja! Kapott új belsõt+felniszalagot-leukoplasztból, mert a jó kiscserkésznél mindég van eü-csomag-aztán megetettük finom hazai fasírtal. Szegény azt se tudta mit nyögjön erre. De! Elõte, míg lefelé száguldott köszönt! Erre is vlt idelye, míg kapkodta a bringa elejét a kövek közt.

#75
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Mióta felköltöztem pestre, volt pár kellemes csalódásom, pl a legtöbb futár visszaköszön, vagy bólint, és az is nagyon meglepett hogy a minap megállt egy segítséget nyújtani amikor defektet szereltünk, pedig 20 kilós traktorokkal, meg full face-szel közlekedek...

#76
repuloszonyeg

repuloszonyeg

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás
kb 3/4 éve járkálok városba is bicóval, igy nem vmi nagy a tapasztalat, csak annyi a megfigyelés, h télen, vagy este sötétbe késõn csaknem mindenki köszön, de 3-ból egy az tuti. mondjuk vmennyi logika is van benne, pl ha tömve van a bringaút, akkor vicces lenne köszöngetni mindenkinek, jobban elfáradna az ember, mint a tekeréstõl. :D
" Azt a
sátrat könnyen észre fogjátok venni, van rajta álcaháló. :D "

#77
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jah, elfelejtettem mondani.
a nyeremeny a kovetkezo lett volna.
TAPASZTALAT
:-)
ahogy anno a modellezo szakkor vezetoje mondta amikor kerdeztem az elso helyezetten kivuliek mit nyernek. /jo magyar volt/

go uzifalra
http://forum.bikemag...t=2269&page=157

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#78
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Na ez fészkes fõvárosunkban sincs másképpen. Jól látod a lényeget! De érdekes, sokat túráztam /-ok külhonban,és ott - de ez jobbára itthon is igaz - a málhás bringás mindig köszön! Így már az óperenciáson túli ismerettségekre is szert tettem. Pedig csak az út túlsó oldalán álltam.

Az ötlet a középrészre nem rossz, fõleg egy rohloff aggyal. A miskolci egyetemen még vázat is gyártanak Neked! :D
Amúgy csak terv, vagy már kivitelezési stádiumban van? Egy biztos, ennek a bicónak a súlypontja tuti jó helyen lesz! Amostaniról tudsz képet?

#79
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szal.
az ugy van, hogy
nem szamit milyen bringan ulsz
ha bunko vagy tok mindegy milyen bico van alattad ugysem fogsz koszonni a masiknak.
erdoben ugye illik mindenkinek aki szembegyun.
varosban kinek hogy. tobbnyire akin latszik, hogy hajtja a gepet annak szinten.
atlag user nem fogja tudni miert koszonsz de lehet visszakoszon iledelmessegbol.
/en ha szutyok bicoval vagyok -amin nem latszik mekkora giga bringas vagyok- akkor en koszonok elore/ /bar miskoc kis varos azaz nagy falu szal itt ismerjuk tobbnyire egymast.

jah egy sajat hulyeseg
rohloff agyvalto egy vazba bele vmi kozepresz megokositva /kb, mint ahogy a mostanim is/ aztan orules neki.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#80
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Én maximalista vagyok! Mindent, vagy semmit!
Azért köszi! ( de mi a nyeremény? ) :D
lor! A lor-inc g-boxx, egy saját tervezésû középrész, váltóval egyben? (Azok a régi diplomamunkák!)