Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A biciklisek köszönnek, nem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
445 hozzászólás a témában

#41
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
pár év és leszoktok róla...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#42
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
szvsz azért az ha nem is rázódott még bele a dologba, Dave szavaival élve, alap emberi meg neveltetési dolog (lenne), hogy ha köszönnek, visszaköszönsz.
és itt akkor nem csak a bringásokról beszélünk, hanem mindenkirõl.
hogy kurvára nincsenek megnevelve az emberek, bunkók, stb.
na mára kifröcsögtem magamból az emberiséggel szemben érzett utálatomat.:D

#43
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
szerintem nem a köszönés a lényeg, hanem az, hogy a bringások felismerjék, elfogadják egymást...a köszönés a felismerés jele.
Meg a sportolók közti összetartás egyik apró jele.

Izomtéridõninja-geológus!


#44
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

de ezen nem kell filózni - köszönj mindenkinek, aki bringázik, és úgy látod, hogy megérdemli (gy.k. nem egy tahó menõcsávó). ha mindenki így áll hozzá, akkor azon fog menni a verseny nemsokára, hogy ki köszön elõbb a másiknak...:)

és az kinek lesz jó ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#45
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
aki komolyabban, rendszeresen teker - legyen az sportszerû használat, vagy csak a mindennapi közlekedés-,és tényleg fontos neki a bringa, az elõbb-utóbb belerázódik ebbe a szubkultúrába, és köszönni fog. a menõcsávókról ne beszéljünk..

amikor nemrég Balaton-kört mentem, meg tudtam mondani a legtöbb bringásról, hogy köszönni fog e, vagy sem. persze voltak kivételek, de ez fõleg pozitív irányú volt - túrázók, pecások köszöntek vissza. ami viszont rosszul esett, hogy egy Merida Maraton Team-es, láthatóan profibb versenyzõ alakot 3x is láttam szembejönni - egyszer Veszprém fele, egyszer onnét vissza, illetve egyszer a parton, mind3x köszöntem bicentéssel és élõszóban is, de õ válaszra sem méltatott, le se húzódott a keskeny kerékpárútról, hogy elférjünk. a 3. alkalomnál már fogadni mertem volna, hogy az illetõ indult már párszor a RAAM-on, rendkívül ismerõs volt az újságokból...

de ezen nem kell filózni - köszönj mindenkinek, aki bringázik, és úgy látod, hogy megérdemli (gy.k. nem egy tahó menõcsávó). ha mindenki így áll hozzá, akkor azon fog menni a verseny nemsokára, hogy ki köszön elõbb a másiknak...:)

#46
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Itt van filozófia?


nevezd, ahogy akarod, de azoknak a bringásoknak a fejében, akik sportból csinálják, általában összeáll a fejében valami, hogy mit-miért-hogy csinál bringázás címszó alatt.
csak sajnos nem mindenkinek. jánoshegyi déhás "menõcsávók", cigivel, csokival, csikk és csokipapírt erdõben eldobálva. gratulálok.

#47
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Nem kell ideológiát gyártani, a bringát is "csak" mi, emberek hajtjuk, és bár én többre tartom mgunkat, mint az autós társakat, de azért itt is megvan a kálló.
Tény, ennek a közlekedési módnak is megvan a maga szubkultúrája, de ezt nem is kell mindenkinek követni. Ez nem is várható el mindenkitõl, és tán ez a jó, hiszen így tudjuk egymásról ki tartozik "közénk" és ki a "mûkedvelõ".

#48
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nah kezdõdik az ideológia gyártás :)

Hát nem tudom, nálunk kevés fixi van, az is inkább a bringára legkevesebbet áldozók tulajdonában. A topik címéhez kapcsolódva: Sopron környékén a legtöbben visszaköszönnek, az osztrákokról nem is beszélve, õk elõre integetnek, fõleg az öregek.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#49
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

sztem igen.


Elmeséled?


A sebesség mindent megold.

 


#50
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás

Itt van filozófia?


ha gyartunk, akkor van. amugy nincs.

----

FÁJVÓ

----


#51
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Itt van filozófia?


sztem igen.

#52
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás

Divat lett bringázni?? :S


Errefelé is... de jövõre úgyis abba hagyják, mert akkor megint a Simson meg Babetta lesz a divat.
Ja, meg a görkorisok száma is nõ...

Izomtéridõninja-geológus!


#53
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Itt van filozófia?


A sebesség mindent megold.

 


#54
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

hát, ha valami, akkor pont a fixi nem divat.


tévedsz. itt bp-en hirtelen kurva sok fixi lett. úgy fél-egy év alatt.
amúgy meg, abban igazsága van kokkknak, hogy inkább bringázzon, mint büdösítsen, csak az a baj, hogy biciklire nem kell "jogsit" csinálni, meg vizsgázni, mert némelyik olyan gyökér módon közlekedik- ön- és közveszélyes, na meg bunkó- aztán meg neki nagy a szája, ahelyett, hogy megköszönné, hogy nem mentek át rajta.
múltkor kis pöcs, két mammut közötti zebrán átment a piroson, mikor elindultak az autók. pöcsó vészfékkel megáll, gyerek meg röhög. utána jött egy futár, elmondtam neki a dolgot, és hozzátettem, hogy ha találkozik a gyerekkel, adjon neki egy büdös nagy pofont, és magyarázza el, hogy miért kapta.
off vége

és igen, divat lett bringázni, meg menõ, fõleg a fixi,meg az ugrabugra szakágak mind. és nagyon sokan ugye leragadnak ott, hogy tekernek, de az "életformával", filozófiával nem ismerkednek meg, na ezek azok, akik csak néznek nagy szemekkel, hogy te most miért köszöntél neki...

#55
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
hát, ha valami, akkor pont a fixi nem divat.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#56
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Bár lehet, fiximóka lehet az lett. Meg a dirtelés meg strítelés. Az nálunk is nagyon megy...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#57
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
Divat, nem divat, legalább bringázik és ha nem is sokat, de mozog.
Verhetné a nyálát egy 20 éves A8-asban is, mint sokan mások.
Az is divat.
Akkor már inkább a bringás verzió a jobb, nem?! ;)

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#58
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Divat lett bringázni?? :S

szerinted miért tekerek? szerinted élvezem, hogy hosszú kilómétereken át megyek fölfelé és az összes izzadtság a szemembe folyik? :D
viccen kívül szerintem is divatsport kezd lenni, fõleg a városban ûzhetõ fajtái...
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#59
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Divat lett bringázni?? :S

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#60
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
engem azért zavar amikor intek vagy biccentek, szemkontaktus megvan és baszik visszaköszönni. nem törne le tõle a keze.
amúgy ez lehet annak is köszönhetõ, hogy ugye most divat lett bringázni, de az "etikett" még nem ragadt rá az emberekre.