Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A biciklisek köszönnek, nem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
445 hozzászólás a témában

#21
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Budapesten regetegen nem köszönnek, na de erre most mit mondjon az ember.... :S

#22
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Nekem errefelé(Ócsa-Inárcs-Üllõ) szoktak köszönni(a többség)... akik nem... azok lehet, hogy megijednek a hihetetlen nagy sebességemtõl:D!
Csak tudnám kik õk...

#23
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Városon belül nálunk is csak a max profi cuccban lévõk köszönnek( az ismerõsök persze mindig). A BMX-esek meg a streetesek eléggé vegyesek. Ha egyikük köszön,mert ismerem a többi még akkor sem mindig.
De városon kívül meg elég sok országútis és montis is köszön és tényleg jól esik. :)

#24
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.220 hozzászólás
tavaly nyáron gurultam a 6os mellett a járdán a tüzér u környékén. már vagy 50 méterrõl láttam egy mammert, aki szintén észre vett engem. na gondoltam, ez most szupernagyi lesz, mert hogy merek én az õ járdáján blablabla, de NEM! nekihátrált egy kapunak, a szatyrot szorongató kezével teátrális mozdulattal mutatott a járdára és azt mondta: tessék parancsolni
most már tudom, hogy meg kellett volna állnom és megölelnem.

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#25
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
bükkbe rendes népek vanak többnyire...egykét buknüó mindig van aki nem köszön vissza de na

#26
ynga

ynga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 541 hozzászólás
Nem vettem észre, h itt nálunk divat lenne köszöngetni. Viszont ma voltam Bükkben, figyeltem direkt, sokan kedvesen mosolyogtak meg köszöntek.:)
Ride 'n' roll

#27
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
õõõ.valami változhatott,de a múltkor azért mé megpróbáltak elcsapni.Én kanyarodó fõútvonalon haladtam kanyarodva,mellékrendû útról érkezett egy fiatal suttyó aki azt leste hogy a domb felõl jön e valami és akkor lendületbõl át tud jönni.aha addigra én odaértem,akit észre sem vett addig.már egy leheletnyi gázt is adott mert nála nagyobb jármû fentrõl nem jött.rám se néz,nem is int anyósülésen át felém hogy bocsi kistestvér nem láttalak.szimplán kikerül és hatalmas gázzal elporol.köv autó is csak nézett rám értetlenkedve,mi volt ez,stb.
kommentet nem mondok,mert úgy járok mint lor :)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#28
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

a másik dolog, hogy a szoci érában kinevelt gyökerek kölykei ugyanígy nevelõdtek, tehát megvan a következõ gyökérgeneráció is.


Komoly szociológiai tanulmányra azért ne vállalkozz!


#29
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
itt ugyanaz van, mint mindenhol máshol. van 5% gyökér, aki húzza magával a többit, mert azok azt látják, hogy ezzel elõre lehet jutni. aztán amikor mindenki gyökér lesz, akkor nem lehet elõre jutni, és feleszmélnek, hogy jé, ha nm vagyunk gyökerek, akkor elõbbre jutunk. és akkor megint lesz 5%, aki gyökér... na a többit ki lehet találni.
a másik dolog, hogy a szoci érában kinevelt gyökerek kölykei ugyanígy nevelõdtek, tehát megvan a következõ gyökérgeneráció is.

#30
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
vagy pedig tényleg változás következett be.
Nem hinném, hogy az emberi tulajdonságok divatból megváltoznának.ha igen, akkor elõbb-utóbb már nem divat lesz.reméljük, erre tartunk.

Joe is jól mondja.csak normális hozzáállással vívhatjuk ki mások tiszteletét/megbecsülését/figyelmességét.Valakinek kezdeményezni kell...

Izomtéridõninja-geológus!


#31
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Én alapjáraton megköszönök mindent, elsõbbséget, elõzékenységet, segítséget, még akkor is, ha az alanyi jogon jár nekem. (zebrán elsõbbség meg ilyenek) Én nem divatból csinálom, csak hátha változik ezzel is a véleményük rólunk.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#32
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
én azt a pozitív változást vettem most nyáron észre a magyar autósokon, hogy egyszerûen divat lett megköszönni az udvariasságot. pl. elakadásjelzõvel, intéssel stb. ennek az a folyománya, hogy udvariasnak lenni is 'divat' lett.. legalábbis én ennek a kezdetét vettem észre

#33
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Ahogy én érzékelem egy ideje a kocsisok hozzáállása megváltozott a bicajosokhoz a pozitív irányba (azért még mindig siralmas a helyzet).
Tapasztalatom: ahogy átlépjük a Dunát,(keletrõl...) mindenki sokkal barátságosabb (kiv. Bp.).A kocsisok elõzékenyebbek, minden bicajos üdvözli a másikat.

Izomtéridõninja-geológus!


#34
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Tegnap meglepi:
- szerelek az út mellett egy parkolóban - elsõ fékbetét csere
bringa fejre állítva pihen, én matatok az elsõ féknyeregben.
Autós elsuhan kinn az úton, megáll, visszatol.
Bejön, és megkérdi, kell-é segítségség, mert van egy rahedli szerszáma.
Na ez kellemes meglepi volt számomra! Üdítõ kivétel.

#35
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Hát na... a bringások között is van, aki nem tiszteli a természetet, amiért ikább teker, mint kocsiba pattanna.
Bár versenyeken nem tudom hogy megy a szemetelés, nemtom, azt meg lehet-e érteni.

...és ezt lehet folytatni vhol máshol, csakmert nem ez a topik témája, és nem akarok lecseszve lenni. vagy jó ez itt, ahol van?

Izomtéridõninja-geológus!


#36
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hát sajnos igen. a Föld hamarosan egy szemétdomb lesz.vagy már az is...
Ami bosszantó még, hogy hiába szedjük a szemetet, másokat ez nem érdekel. Mondjuk nem is a szemétszedés a lényeg, hanem az, hogy nagyobb azok aránya akik lenézik a természetet, mint azoké, akik megbecsülik.

Na, mindegy, köszönjünk az a lényeg.

és milyen frankó dolog az erdõ közepén bringaolajos flaskát meg konzervspermás (energiazselé gyk) tasakot találni. azt sajna rohadtul nem lehet a bunkó turistákra meg a kötsög erdészeti betanított munkásokra fogni.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#37
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
hát sajnos igen. a Föld hamarosan egy szemétdomb lesz.vagy már az is...
Ami bosszantó még, hogy hiába szedjük a szemetet, másokat ez nem érdekel. Mondjuk nem is a szemétszedés a lényeg, hanem az, hogy nagyobb azok aránya akik lenézik a természetet, mint azoké, akik megbecsülik.

Na, mindegy, köszönjünk az a lényeg.

Izomtéridõninja-geológus!


#38
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de szerintem aki szeret bicajozni, az a természetet is szereti. ..

meglepõen csekély az arány aki valóban
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#39
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de szerintem aki szeret bicajozni, az a természetet is szereti. Már részt vettem egy pár szemétszedõ túrán, de azok a " droidok" le se szarják, mit csinálsz, képesek eléd ledobni a szemetet.És ne rúgjam oldalba...

Izomtéridõninja-geológus!


#40
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

pár év és leszoktok róla...


és beállunk a bunkó droidok hadába, megtörten, fázva és éhesen. szép kilátások, mondhatom:D