Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A biciklisek köszönnek, nem?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
445 hozzászólás a témában

#1
Funki

Funki

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Üdv

én itt ahol élek mindenkinek köszönök,kezdve gyalogos turistáktól,bringásokig(már amikor ide tévednek) illetve helybeliekig.
ezzel való tapasztalataim azok,hogy általában a helyi lakos ha megismeri bukóban a fejem akkor köszön különben csodálkozik és b*szik visszaköszönni és ha utána szóváteszem még engem szidna le...
turisták megint csak csodálkoznak,hogy köszönnek nekik és megilletõdésükben ritkán köszönnek....
bringások nem szoktak erre járni(pedig pazar környék mtbvel és óutival is),de ha erre találnak jönni akkor kapásból rájuk köszönök illetve talán meg is köszönöm,hogy erre jöttek ugyanis 10 km-en belül 2 picivel komolyabb bringás van velem együtt:D:D akire ráköszönök az általában visszaköszön.

üdv,hátszelet
Péter

#2
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

A sporttársak köszönnek egymásnak, vannak azért kivételek mikor az outis nem fogadja el, ezt nem tudom mire vélni miért kell lenézni a másik szakágat. Tisztelet a kivételnek


_Szerintem_ nem lenézés, pusztán outival gyorsabban közlekedik a többség, mint MTB-n (ugye a magyar utak minõségét nem kell ismertetnem) és elvonja a figyelmét a kátyúk kerülgetése. Párom tegnap belement egy jókorába, ha outin ül, akkor valszleg nem megyünk tovább...

#3
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Lehet, hogy igy van de ez személyes tapasztalat és nem fújom fel a témát csak véleményeztem. Peace
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#4
venditti8

venditti8

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szerintem ez egy felfújt témára méltatni is felesleges hülyeség. Én montival, outival egyaránt szoktam edzeni, és teljesen vegyes tapasztalataim vannak. Egyátalán nem az határozza meg hogy köszön-e neked a veled szemben közlekedõ, hogy milyen típusú bringán ül vagy ülsz te, hanem hogy ki, milyen ember aki ül a bicajon...

#5
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
A sporttársak köszönnek egymásnak, vannak azért kivételek mikor az outis nem fogadja el, ezt nem tudom mire vélni miért kell lenézni a másik szakágat. Tisztelet a kivételnek
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#6
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Én még mindig meglepõdöm rajta, ha egy vadidegen rámköszön az utcán. Nem tudom, honnan ez a szokás (bevallom, csak beleolvastam a topic-ba, nem olvastam végig), zavarni különösebben nem zavar, vissza is köszönök, ha úgy adódik, de nem értem... Nekem az jön le az egészbõl, hogy ha valakin profi felszerelés van, azt mintegy klubtagnak tekintik egyesek. Tényleg a ruhán/felszerelésen múlik? Mert olyanra nem emlékszem, hogy mielõtt sisakot és bringásnadrágot vettem, valaha is rámköszöntek volna biciklizés közben. Sõt... olyanra sem, hogy utcai ruhába+sisakba öltözve megtörtént volna. Pedig esküszöm, nem váltok személyiséget azzal, hogy a bringáscuccot felveszem. :)

#7
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

kotomi, azok vszínû inkább divatemberek; ilyenek tucattal vannak alföldön is, bõ félmillás dh gépeken, tökig leengedett nyereggel...


Jó,jó értem én,csak elszomorít amikor a bringa teszi az embert...:(
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#8
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Én alapjáraton megköszönök mindent, elsõbbséget, elõzékenységet, segítséget, még akkor is, ha az alanyi jogon jár nekem. (zebrán elsõbbség meg ilyenek) Én nem divatból csinálom, csak hátha változik ezzel is a véleményük rólunk.


Mikor jár egy elsõbbség akkor azt azért nem köszönöm meg, mert azt hiszik én is olyan hülye vagyok mint a nagyja a környéken aki nem tudja a kreszt. Mikor még elféren de elenged azt megköszönöm, autóval/gyalog dettó.

De ha nem adják meg azt azért szóvá teszem az is tuti; hogy jól érezze magát...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#9
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Aszittem én vok helikopter hogy outisok nem igazán köszönnek montisok/ciklokorsszosokkal meg ha terepen/közelében találkozunk akkor megy a köszönés...
Bukó dologban lehet valami, hisz ha meg kéne mondanod egy bringásról hogy igazi bringás vagy csak sörért leugrok típus azt fõleg tekeréstechnika+fejvédõbõl mondom meg, a bringa kevésbé pontos támpont. :)

A taknyos dirtösök (értsd azért taknyos mert 16 alatti nem azért mert dörtös; bár idõsebbet még nem láttam :D) alap hogy nem köszönnek igen vissza, bár nekik nem is nagyon köszönök.

kotomi, azok vszínû inkább divatemberek; ilyenek tucattal vannak alföldön is, bõ félmillás dh gépeken, tökig leengedett nyereggel...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#10
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

biztos :D nekem a hegyi "menõ arcok" (ha jól sejtem, kb 2 nagy csoport) sose köszönt vissza, mert UMFel mentem, de majd most a csillivilli Stabbel :D


Jujj de jóóóó...ha látlak a fogasnál,és felismerlek a csillivilli stabodról,biztos köszönni fogok.
Mi,kitaszítottak tartsunk össze! :cheers:
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#11
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Éppen ez a vicc,35 éves vagyok,és nem "divatzebra"
Lehet az a baj,hogy csak egy Vegám van? Hmmm...:chin:



biztos :D nekem a hegyi "menõ arcok" (ha jól sejtem, kb 2 nagy csoport) sose köszönt vissza, mert UMFel mentem, de majd most a csillivilli Stabbel :D

#12
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

mondjuk ha komoly bringás, akkor látásból már úgyis ismerem, és tudom h visszaköszön-e vagy se, ha meg látszik rajta, hogy a boltba szinszerint válaszott bicós 12éves nyominger divatzebra akkor nem is köszönök:D


Éppen ez a vicc,35 éves vagyok,és nem "divatzebra"
Lehet az a baj,hogy csak egy Vegám van? Hmmm...:chin:
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#13
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.220 hozzászólás

bohócruhában


lol!!

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#14
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

...

Viszont! Elég visszataszító amikor a fogaskerekû megállójában ott ül vagy 5 dh-s emberke,és a köszönésedre rá sem bagóznak.


mondjuk ha komoly bringás, akkor látásból már úgyis ismerem, és tudom h visszaköszön-e vagy se, ha meg látszik rajta, hogy a boltba szinszerint válaszott bicós 12éves nyominger divatzebra akkor nem is köszönök:D

#15
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

Én úgy vagyok vele, hogy ha látom, hogy valami komolyabb bringás közeledik akkor figyelem és ha köszön visszaköszönök. Amúgy pl. hegyen ha találkozunk egy másik csoportal, akkor mindig köszönünk nekik


Ezzel valahogy én is így vagyok! :cheers:

Viszont! Elég visszataszító amikor a fogaskerekû megállójában ott ül vagy 5 dh-s emberke,és a köszönésedre rá sem bagóznak.
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#16
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Én úgy vagyok vele, hogy ha látom, hogy valami komolyabb bringás közeledik akkor figyelem és ha köszön visszaköszönök. Amúgy pl. hegyen ha találkozunk egy másik csoportal, akkor mindig köszönünk nekik

#17
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
Lakhelyem:Budapest,Mátra csak a második :) Pilis meg a 3. :D
Egyébként meg tisztelet a kivételnek...
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tiszta vicc ez a köszönõsdi... 10-bõl 9 ember rád sem ba..ik,még téged néznek hülyének,hogy mit kalimpálsz.
Milyen érdekes,hogy itt mindenki állítja,hogy õ köszön. .



én pl sose mondtam

én csak annak köszönök akit ismerek. annak is csak ha megismerem a bohócruhában...vagy legalább a bringájáról.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
kotomi007: a lakhelyeddel kapcsolatban... erdekes a Matraban minden bringas koszon, de tenyleg!! sajat tapasztalat....

#20
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
Tiszta vicc ez a köszönõsdi... 10-bõl 9 ember rád sem ba..ik,még téged néznek hülyének,hogy mit kalimpálsz.
Milyen érdekes,hogy itt mindenki állítja,hogy õ köszön. Hmmm...
Megfigyeltem viszont,hogy a bringásfutárok sokszor üdvözölnek. Ma már oda jutottam,hogy köszönök ha köszönnek.
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."