Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34214 hozzászólás a témában

#33361
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Érdekes szerkentyû lehetett ez a kézihajtány, de szerintem összességében nem jelent elõnyt, inkább kolonc. Súlytöbblet és a kart is fárasztja plusszban. Ha levenné a könyöklõt meg ezt a tengelyt szerintem gyorsabb lenne.

#33362
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

es igy folfele 1-2 km/h-val tud gyorsabban menni, mint a szerkentyu nelkul.


Hmm. Hát még az is lehet, hogy azért megy gyorsabban, mert azt hiszi mûködik és megnõtt az önbizalma.:)

#33363
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Kuldtem Neked egy privat uzenetet - mar jo regen - nezd meg!

#33364
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Vasarnap Dobokore tekertem fel (meg mindig csak a trekking bicajommal, mert meg mindig csak agonizalok, mit vegyek), es mar a Pilisszentkereszt felett, vagyis a jo meredek szakaszon elhuzott mellettem egy outi gep. Ugy konyokolt a srac, mint a triatlonosok szoktak, de a kezevel valamifele, a bal elso hajtokarhoz kapcsolodo rudazatot "pumpalt"; huzott folfele (bicepszbol) nyomott lefele (tricepszbol). Osszeszedtem minden eromet, utolertem, parat kerdeztem tole: maga epitette, es igy folfele 1-2 km/h-val tud gyorsabban menni, mint a szerkentyu nelkul. Tobbet nem tudtam kerdezni, mert szerintem bantotta az onerzetet, hogy egy trekking bicajjal utolertek, es belehuzott - azt a tempot mar nem birtam. - Lattatok mar ilyet? Nem mintha akarnek ilyet, de erdekes szerkentyu volt, nem latszott tul bonyolultnak. Kivancsi vagyok, egy bicajos versenyen elindulhatna-e?

#33365
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
de qrva gyönyörü ez a bringa:
http://www.wiggle.co...ges/felt b2.jpg
sajnos ugy 1000$ -al kivül van a költségkeretemen...

itt az alkatreszlista:
Sizes 700c x 52,54,56,58
Frame Tri Specific Custom Butted Super-light 7005 w/carbon seat stays, full aero seat tube & down tube, CNC'd head tube & BB shell, forged dropouts w/replaceable hanger
Fork EC90-AERO 100% Carbon Momoquce Design. Carbon blades, Crown & 1-" Steerer with NEW Easton Compression Device
Headset FSA 1" Integrated
Stem Felt ST-13 CNC'd 7075AL, 0 Degree
Handlebar NEW FSA VISION Alloy Cowbar and Carbon Extension
Grips Felt Gel Ribbon Tape with FELT 3D Logo
Shifters Shimano Dura-Ace, 20 speed
Front Derailleur Shimano Dura-Ace
Rear Derailleur Shimano Dura-Ace
Crankset Shimano Dura-Ace, 53/39T for 700c
BB Set Shimano Dura-Ace Hollowtech-II
Chain Shimano 10-Speed
Freewheel Shimano 10-Speed Cassette, 11-23T
Brake Levers FSA VISION Aero Levers, Bar End Type
Brakes Shimano Dura-Ace
Saddle Felt Tri, Carbon Base with Waterproof Leather Cover and CRN/TI Extended Rails
Seat Post Felt Carbon Aero-Pro
Front Hub Zipp Carbon 404, '84'hub
Rear Hub Zipp Carbon 404, '202'hub
Rims Zipp Carbon 404, ICT Carbon/Graphite composite
Tyre Vittoria Diamante Pro-Light Folding 700x23c
Spokes Zipp Carbon 404, Sapim CX-Ray
Pedals none

#33366
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Nekem a Gipiemme 716-os kerék abszulút bevállt! Az ára is kedvezõ és a strapabírósága is! Az én 95 kilómat egyenlõre gyönyörûen bírja!

#33367
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Mavic, Mavic, Mavic, csak azt szereti, másra rá se néz:krol:

#33368
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ha már márkák... akkor a Shimanokat én sem ajánlom, a kerekeik nem túl jók, csak a legfelsõ kategória, a szettagyak sem. Gipiemme, Campa, Bontrager Race, v. Select, MAvic: cxp33-ból építve, vagy valamelyik masszívabb gyári, esetleg Fir. Ha 92kg-ból nem "adsz le", akkor a legkisebb küllõszám: 20/24-be érdemes lemenni gyári kerék esetén, de azt is elég masszív felnivel. Különben meg építve leginkább a MAvic cxp33 felnit ajánlom, lehetõleg nem Shimano aggyal és min 2.0-s küllõkkel.

#33369
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Az 550es nekem bejött, bár a porvédõt elveszítettem valahol Galyán :( Annyira nem profi, de viszonylag merev, nem is nehéz - 1.8, meg szép is. Egyszer belezakkantam vele egy kib@szott nagy kátyuba, aszittem széttörik a felni, de simán centírozható volt.
A karbonbicajban SSC SL van... kalsszissal jobb, merevebb, erõsebb, könnyebb, gyorsabb. Baba.

A helyedben inkább Maviccal próbálkoznék, az Elite is nagyon jó volt, kicsit drágább, mint az 550es 43ezerért, BikeArt-on asszem 91e

#33370
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Nekem 550-es van, es van a kornyezetemben 560-as. Az 550-es agyai egy kalap kakit ernek (egy sima 105-os agy jobb). Ha ilyet veszel rogton szet kell szedni, normalis zsirral, normalisan bezsirozni es szepen beallitani a konuszokat - akkor talan jo. Amugy 16/20 kullos, jol nez ki - azert 92 kg-hoz nem biztos, hogy jo ... (en 75-tel hasznalom)

Az 560-asat meg nem szedtem szet - nem tudom a kulonbseget - talan az, hogy az agyatest mas anyagbol van, az al porvedok femek, nem muanyagok, csak ezustben kaphato ...

Ventot is neztem a multkor, az agy sokkal szebben fut mint a Shimano.

Bar meg egyszer mondom nagyon franyo bicot tudnek neked osszerakni ...
BMaFTe

#33371
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
A Biondo-ban a net szerint 37e a WHR550es, szerintem ennyiért elég jó vétel, bár nem tudom miben különbözik a 560astól, de szerintem sokban nem.

#33372
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Tudják kezelni ezeket a kevésküllõsöket, bár leginkább a néhány oútis boltban (Probike, Nella, Corratec, Vár, stc.). Ezekkel a kerekekkel sincs több gond, mint egy átlagos építettel, centrírozni sem kell többet, ermt a felnijük erõs, a küllõk pedig "alkalmazkodnak" az ütésekhez. (Léteznek kevés küllõsek között is naygon könnyû kerekek, de ezekrõl kár is szólni áruk és elérhetõségük miatt) A te esetedben egy strapabíróbb, nehezebb kerékszettet kell venned (min. 1800-1900gr./szett), amit írtal, azok olyanok. És ezek alig drágábbak, mint ha hasonlót építtetsz. PErsze nem árt kerülni a nagyon rossz utakat és fogyni is, mert olyan gödrök vannak, hogy azokba beleszállva komoly esetek lehetnek.

#33373
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Még mindig a kerékpár-vásárlási dilemmánál tartok. Most éppen kerekrõl gondolkodom...

Vannak ezek az új csoda kerekek, alig van küllõjük. Pl. Shimano WH-R 560, vagy valami még egzotikusabb: Campagnolo Vento. Szépek, könnyûek, és ezek még számomra éppen hogy csak megfizethetõek. (És éppen ezeket most tesztelték a Tour/Rennrad magazinban.)

A kérdés az, hogy a hazai útviszonyok mellett, a 92 kilómmal mire számíthatok? Remélhetem-e, hogy elmennek gond nélkül évekig? Kis centírozás persze belefér. És ha mégis baj van, hova tudok velük menni? Van szervíz, amki ilyenekkel foglakozik?

#33374
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Tudnék 4000 Ft/db áron, annyit megér?

#33375
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Continental Ultra 3000-et ismeri valaki?

Nekem az elõdjébõl, az Ultra 2000-bõl van egy pár, piros-szürke színû. Többezer km után is vadiújnak néz ki :)
192 g mérve (persze lehet, h már lekopott belõle néhány g...)
Egy kapitális hibája van: vizes felületen iszonyat csúszik. A Bükk fennsíkról leereszkedtem vele csuromvizes úton... idõnként lépésben is halálfélelmem volt.

#33376
transzporter

transzporter

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 363 hozzászólás

Continental Ultra 3000-et ismeri valaki?

Ez egy már-már versenysúlyban lévõ külsõ a Conti edzõgumipalettájának tetejérõl :)
teccikérteni.
Szerintem jó választás nekünk földi halandóknak, ha nincs pénz a GP3000/4000re

#33377
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Continental Ultra 3000-et ismeri valaki?

#33378
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Nézegettem sárvédõket oútira. Fekete pattintós vackok ugye kizárva. Talán itt olvastam az SKS Raceblade-rõl, biker.hu-n látható is. Pálcás, de nem kell hozzá csomagtartó szem (nekem nincs sajna), ehelyett a hátsót a támvillákra, az elsõt meg a villára kell rögzíteni. Vettem egy nagy lélegzetet az ajánlott árát látva (11900 HUF), és itthon körbekérdeztem pár boltot. Sehol nem volt.

Viszont találtam egy kellemes meglepetést: Luongo-ban van Zéfal Protector nevû termék, ami olyan mint az SKS Raceblade, de 5780 HUF, fele annyiba kerül. :)
Csak mondom. Ugyan még nem szereltem fel. De a Luongóban még volt pár.
--
tocsa

#33379
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

majd a tiedet megkapargatom:mad: :)


Akkor haragban leszünk...:P

#33380
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

a) reszelõvel lekapod a festéket egy tenyérnyi részrõl, kirakod az esõre, és megvárod, rozsdásodik-e
B) mágnes

Más: jó. A montis pótbelsõ viszont nem;)




áááááááááááááááááááá
majd a tiedet megkapargatom:mad: :)

és a pótbelsõt is sejtettem...
de a többi infót köszi