Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33341
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Jóaz, csak kereket kell cserélni, meg hajtókart, meg láncot, kell még rá egy pulzusmérõ, oszt kész :)

#33342
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Én már ajánlottam itt bringát, amit láttam a neten(bár nem tudom van-e). http://kerekpar.hu/t.../orszaguti/1013 Egy próbát megér.

#33343
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Pár napja láttam a Hervisben egy országutit. 170rõl volt 120ra árazva. Én még olyan gagyit életemben nem láttam. Campa xenon szett volt rajta(de hát ez is marha gagyinak látszott), meg miche kerekek. Inkább nézet ki mûanyag játéknak,mint bicónak. A pedál(look rendszerû) pl elég nehezen fordúlt körbe.

#33344
DarkMole

DarkMole

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

...mert nehezebb, lomhább gépet kapsz, mint egy jó monti slick gumival...


Ez tényleg így van??? Mármint hogy mondjuk egy Merida 850-esnél jobb egy kicsit átalakított monti?

Ez azért is érdekelne, mert én is most akarok valami alap országútit venni. Eddig csak montijaim voltak, de most valahogy kedvet kaptam egy kis száguldáshoz. :) Szóval a helyzet az, hogy egyelõre nem akarok sokat költeni erre, csak ki szeretném próbálni.

A kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetek hol kezdõdik az a kategória, amit már érdemes megvenni? Én egyelõre a következõkben gondolkodok: Giant OCR3, Trek 1000, vagy Merida Road 901. Ezek mind 150-200e közötti árban vannak, ennél többet nem nagyon szeretnék áldozni egyelõre.
We don't block the traffic, we ARE the traffic!

#33345
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Egyelõre sajnos csak 2 szettel jönnek ki, Dura Ace és Ultegra (ár) kategóriában.

#33346
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Jövõre jön ki az elsõ outis sram szett

http://www.roadbikerider.com/sram.htm

#33347
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
hello
nem tudyátok hogy miért nem használ ezen transamerika nyugatipart-keleti part versenyen Attila srác könyöklõt??

furcsa
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#33348
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
1etértek. Pattints össze inkább egy jobb bicajt, és ha nem jön be az országút, úgy is el lehet adni...

#33349
nocturnus

nocturnus

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Köszi a gyors választ pcycle! Szívesen várom mások válaszát és véleményét is.

#33350
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nocturnus: az általad említett vázak közül egyértelmûen a Merida 850 a jobb, persze ez sem egy igazán jó... Még hasonló kategóriában a Schwinn Csepelt (boltja a Rákóczi tér mögötti utcában) tudnám említeni, esetelg az Author belépõ szintû vázát. De ajánlom, hogy nézz szét néhány boltban, lehet több jó megoldás (Vár, Corratec, Probike, Nella, Bikeart, Biondó, Ridebike, Goodbike). A szettben nem tudnám ajánlani a két alsókategóriás Shimanót, elég gyenge, nehéz és pld. az agyak idõvel beáznak, ill. rossz a futásuk. A fejlesztés meg csak akkor megoldható, ha amit most veszel legalább 9-es rendszer, mert a 105-ös az (de azt hiszem már 10-es is van v. lesz). Minden attól függ, mennyire és mire akarod használni, ha túra jellegû kerekezésekre, akkor jó a Sora/2200 megoldás is, de ha komolyabbra, akkor nem, mert nehezebb, lomhább gépet kapsz, mint egy jó monti slick gumival. A késõbbi fejlesztés plussz költség és technikai akadályba is ütközhet. A SRam abszolút alternatíva, kompatibilis a Shimanóval (lánc-fogas), de én nem tudok róla, hogy már kapható lenne komplett oúti szettjük.

#33351
nocturnus

nocturnus

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Sziasztok!
Inkább ebbe a topikba dobom be a kérdésemet, mint a "milyen bringát vegyekbe", hisz itt javarészt oútisok vannak. Nagyon ráindultam a virsligumi-km/h-süvítõmenetszél feelingre és vennék/összerakatnék egy alapabb gépet. Arra gondoltam, hogy egy 850-es merida vázra rakatnék sora/2200 alkatrészeket. Kezdésnek, hobbi célra mennyire lenne ez megfelelõ? Használt cangában nem gondolkodok, hisz az sohasem lenne teljesen az enyém... Mennyire megbízhatóak az alacsonyabb kategóriás shimano alkatrészek? Ha tehetném 105-t vennék, de a késõbbiekben ha a váz is beválik még apránként lehet cserélgetni. Alapban a whirlwind 1.0-n gondolkodtam, de arról elég sok rosszat hallottam. Ja még egy kérdés: SRAM mennyire lehet alternatíva, fékekben ill. váltókban? (mert azt még annyira sem ismerem) Köszi a válaszokat.

#33352
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Bocsi Mephisoft! Elkerulte a figyelmemet, valaszoltam!
BMaFTe

#33353
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
nekem a karom nem szokott fájni...valamit rosszul csinálok?:wtf: :)
gondol a bicepszemet kéne érezni a kiadós tekerés után...

és amit kérdeznék:
1. ha lejtõn lefele zúzásnál kicsit remeg a kormány a kezemben a menetszéltõl akkor csak rá kell markolni jobban, vagy lötyög vmi vhol?

2. lecserélném alura a mostani felnieimet (36 küllõs, ambrosio élite, sztem acél). kicsit könnyebb kéne. duplafalú, ha lehet. 80-84 kiló közt mozgok.
milyen árakra számítsak? akár használt is érdekelne

#33354
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

a kart is fárasztja plusszban.


Nekem így is elfárad a karom, ha nagyon megyek.:)

#33355
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Érdekes szerkentyû lehetett ez a kézihajtány, de szerintem összességében nem jelent elõnyt, inkább kolonc. Súlytöbblet és a kart is fárasztja plusszban. Ha levenné a könyöklõt meg ezt a tengelyt szerintem gyorsabb lenne.

#33356
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

es igy folfele 1-2 km/h-val tud gyorsabban menni, mint a szerkentyu nelkul.


Hmm. Hát még az is lehet, hogy azért megy gyorsabban, mert azt hiszi mûködik és megnõtt az önbizalma.:)

#33357
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Kuldtem Neked egy privat uzenetet - mar jo regen - nezd meg!

#33358
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Vasarnap Dobokore tekertem fel (meg mindig csak a trekking bicajommal, mert meg mindig csak agonizalok, mit vegyek), es mar a Pilisszentkereszt felett, vagyis a jo meredek szakaszon elhuzott mellettem egy outi gep. Ugy konyokolt a srac, mint a triatlonosok szoktak, de a kezevel valamifele, a bal elso hajtokarhoz kapcsolodo rudazatot "pumpalt"; huzott folfele (bicepszbol) nyomott lefele (tricepszbol). Osszeszedtem minden eromet, utolertem, parat kerdeztem tole: maga epitette, es igy folfele 1-2 km/h-val tud gyorsabban menni, mint a szerkentyu nelkul. Tobbet nem tudtam kerdezni, mert szerintem bantotta az onerzetet, hogy egy trekking bicajjal utolertek, es belehuzott - azt a tempot mar nem birtam. - Lattatok mar ilyet? Nem mintha akarnek ilyet, de erdekes szerkentyu volt, nem latszott tul bonyolultnak. Kivancsi vagyok, egy bicajos versenyen elindulhatna-e?

#33359
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
de qrva gyönyörü ez a bringa:
http://www.wiggle.co...ges/felt b2.jpg
sajnos ugy 1000$ -al kivül van a költségkeretemen...

itt az alkatreszlista:
Sizes 700c x 52,54,56,58
Frame Tri Specific Custom Butted Super-light 7005 w/carbon seat stays, full aero seat tube & down tube, CNC'd head tube & BB shell, forged dropouts w/replaceable hanger
Fork EC90-AERO 100% Carbon Momoquce Design. Carbon blades, Crown & 1-" Steerer with NEW Easton Compression Device
Headset FSA 1" Integrated
Stem Felt ST-13 CNC'd 7075AL, 0 Degree
Handlebar NEW FSA VISION Alloy Cowbar and Carbon Extension
Grips Felt Gel Ribbon Tape with FELT 3D Logo
Shifters Shimano Dura-Ace, 20 speed
Front Derailleur Shimano Dura-Ace
Rear Derailleur Shimano Dura-Ace
Crankset Shimano Dura-Ace, 53/39T for 700c
BB Set Shimano Dura-Ace Hollowtech-II
Chain Shimano 10-Speed
Freewheel Shimano 10-Speed Cassette, 11-23T
Brake Levers FSA VISION Aero Levers, Bar End Type
Brakes Shimano Dura-Ace
Saddle Felt Tri, Carbon Base with Waterproof Leather Cover and CRN/TI Extended Rails
Seat Post Felt Carbon Aero-Pro
Front Hub Zipp Carbon 404, '84'hub
Rear Hub Zipp Carbon 404, '202'hub
Rims Zipp Carbon 404, ICT Carbon/Graphite composite
Tyre Vittoria Diamante Pro-Light Folding 700x23c
Spokes Zipp Carbon 404, Sapim CX-Ray
Pedals none

#33360
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Nekem a Gipiemme 716-os kerék abszulút bevállt! Az ára is kedvezõ és a strapabírósága is! Az én 95 kilómat egyenlõre gyönyörûen bírja!