Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33321
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Nem biztos, hogy mind a 10 hasznalhato. Elofordul pl, hogy a nagytanyer beleer, ha hatul a legkisebben van stb.

27-tel a falra is fel lehet menni - nem kellene hozza 3-as tanyer.
Ha megis, akkor mar inkabb 12-25 es kompakt hajtomu (50/34).

Hatul akkor a legjobb (nekem) amikor 1-es emelkedesu a sor majdnem vegig.
21-24-27 ez eleg durva, egyikkel nem haladsz, masikkal nem birod.
BMaFTe

#33322
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Már kérdeztem, de nem volt rá válasz - megpróbálom még egyszer:

Egy 3x10 sebességes gépen meg tudom-e csinálni azt, hogy elõl a lánc a középsõ fogaskeréken van, és végigváltom hátul mind a tíz sebességet? Vagy ez már nagyon rosszat tesz a láncnak, vagy esetleg a lánc hozzáérne az elsõ váltóhoz?

Azért kérdezem, mert most számolgatom ki, mekkora fogaskerekek kellenének nekem elõl-hátul, hogy minél kevesebb váltással tudjak tekerni.

Ha ez menne, akkor elõl szinte mindig középen lenne a lánc. Hátul 27-es lenne a legnagyobb, ezzel már elég meredeken is föl tudok menni, de ha nagyon bedurvul, akkor csak elõl váltanék a legkisebbre, hátul maradna a legnagyobbon. - Vagyis egyszerre mindig csak az egyik váltóval kéne váltani, nem pedig keresztbe-kasul bénázni.

Elõl pedig nem is tudom, váltanék-e valaha a legnagyobbra. Esetleg csak ha Dobogókõrõl lefelé sebesség-csúcsot akarok dönteni.

#33323
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Feltöltött kép

Na itt az én gépem! Látható a ropi kezem is, szóval a lehetõségeim korlátosak. :)
Amúgy én Timex-et vennék, mert az utcai órának is jól néz ki, igaz a jobbak 20 ezertõl kezdõdnek.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33324
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
hát a leolvashatóság nem méret függõ ;)
A Decathlon amolyan szükségmegoldás, hogy legyen vmim. Többre egyenlõre nem vágyom, mert jelenleg van egy csomó minden más amire költenem kéne...:D

De amúgy is a Vinkler akar venni órát!

Jujj mindjárt megkapjuk, hogy ez a téma nem idevaló! :)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33325
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
azért gondolj bele : ha kicsi, futás közben hogyan olvasod le ?

gondolkodtam én is a polarokon, de amire nekem kell, tökéletes ez az olcsóbb ketyere is (kocabiciklis-> évi 3000km)

itt egy részletes leírás :
http://www2.produkti..._pulzusmero.pdf
:rocketman

#33326
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Nem néz ki rosszul...de nálam pl nagyon fontos, hogy kicsi legyen az óra, mert a karom kb olyan vastag mint egy ropi. Próbáltam Ruby-t, Polart, nekem esetleg csak a derekamra lenne jó :)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33327
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sigma PC15-öm van

elég sokmindent tud, azt hogy mennyire pontos, nem tudom...

megvagyok vele elégedve, pláne, hogy ilyen olcsó volt (30 EUR)

ehhez is jár a biciklis tartó
Feltöltött kép
(jellemzõ, hogy itthon a duplájába kerül)
:rocketman

#33328
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Nos!
A minap tekeregtem a Décathlonban és találtam 4-5 ezer forint körül valami számomra ismeretlen gyártó által gyártott pulzusmérõt! Épen le volt akciózva, de nagyon elgondolkodtam a dolgon. Nekem nincs de próbaképen érdemes szerintetek megvenni, vagy hagyjam és vegyek egy komolyabbat? De a lényeg pont az lenne, hogy kipróbáljam, milyen pulzusmérõvel edzeni....


Aptonia vagy mi fene a neve. Én nem vettem volna meg, de a szüleimtõl megkaptam karácsonyra. Egész sokmindent tud.

De vannak hibái.
1.Elõfordul, hogy hosszabb tekerés közben lenézek az órára és látom nem mér. ÁÁÁÁ! Ez a halálom. Akkor megütögetem picit, meg megigazítom aztán mindjárt jó. Lehet baja van, de annyira nem érdekel, hogy visszavigyem.
2. Csak nedves testfelületen mér pontosan. De ugye ha tekersz máris izzadsz, viszont az ébredési pulzushoz be kell nedvesíteni az érzékelõket.
3. Van rajta egy gomb amitõl zölden világít a háttér. Ugyanezzel a gombbal lehet törölni a programokat. Szerintem ez óriási hiba. Az a hülye fény-gomb frankón leszívja az elemeket. Jó még nem tette meg, de nem is szívesen használom...törölni pedig kell!
4. Olyan halk az ébresztõje, hogy én nemtok rá felkelni, pedig én ha akarok bármire felkelek, de ez még az én képességeimet is meghaladta :D
5. Az enyim pl nem mér max, meg min pulzust, csak átlagot, meg zónában tartózkodási idõt!

Kipróbálni szerintem érdemes. Nekem 13 ezerbe került és nem bántam meg. Úgyse kaptam volna 30 ezres Polart, akkor meg nem mindegy? Én csak arra használom, hogy mérjem a pillanatnyi pulzusom,meg tudok részidõt mérni és megnézni mikor mentem legjobban...(de általában nem vacakolok vele) szóval nem értékelem ki a nap végén a teljesítményemet.
Ja és adnak mindegyikhez bicóra szerelhetõ adaptert. Ami mondjuk a Sigmánál, meg a Timex-nél nem alap.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33329
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Mindig azt mondom, hogy nagyon jó edzõtárs. Megmutatja a maxpulzusodat, ebbõl kiszámolod, hogy milyen értékkel kéne résztávozni, vagy állóképességre edzeni... Aztán reggelente megmondja, hogy aznap mit kéne menni, fáradt vagy-e, ilyenek. :)


Nos!
A minap tekeregtem a Décathlonban és találtam 4-5 ezer forint körül valami számomra ismeretlen gyártó által gyártott pulzusmérõt! Épen le volt akciózva, de nagyon elgondolkodtam a dolgon. Nekem nincs de próbaképen érdemes szerintetek megvenni, vagy hagyjam és vegyek egy komolyabbat? De a lényeg pont az lenne, hogy kipróbáljam, milyen pulzusmérõvel edzeni....

#33330
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Van Novatec, Bike+, Zoggie (American Classic) és persze az épített, gyári kerekekben sok más, márkásabb gyártó. Az Am Classicról az azonos nevû topicban már volt pro es kontra, a B+ es a Novatec jónak (es olcsónak) tûnik.
A montis, ilyen márkájú agyakat használók tudnának még a minõségérõl nyilatkozni. Szerintem lényeges, hogy márkás, jó minõségû csapágyakat lehessen hozzájuk kapni itthon.
BMaFTe

#33331
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Lehet itthon kapni ipari csapágyas országúti agyat?


Az okosok nem írtak, úgyhogy beledumálok: Persze. Én csak a Novatecrõl tudok, nekem az van (csak elsõ) 10 hónapja. Egyelõre semmi panasz rá. Levehetõ a gyz kar, én azért vettem ilyet a városi bicóba. 5800 vagy valami ilyesmi volt.
Biztos van egy csomó más is.

(Hmmm, neten sehol se találom a típust, sem más novatec oúti agyat. Elvileg akár monti is lehetne, de sztem oúti...)

#33332
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok Outi Királyok!
Olvasom 1 ideje eszmecseréiteket,sok okos dolgot láttam már itt,lehet tanulni
Tõletek.Én montizom és kb 1 hónapja erõnléti edzés miatt kölcsönkaptam1
Merida Road 901 (2006)Sora-val szerelt bringát és egyre jobban elkap az outi
láz.Ma volt lehetõségem elõször kiprobálni az igazi outis érzést,hála 1-2 temposan tekerõ fiatalembernek.Pécs-Harkány túrának indult a dolog,idõmérés
nélkül,vagy kb100indulóval különbözõ bringákkal.Egy két srácon látszott,hogy
nem ma ülnek elõször outin,szépen mozogtak együtt és elég jól betették a tétet.Igyekeztem tartani a tempót velük,hála a Mecseki montis mászásoknak
nem volt gond az erõnléttel,sikerült az 5-ös élbolyban maradni.Szóval szépen
"lekocogtunk"35,5átlaggal(23km)Harkányba,és óriási élmény volt így és ilyet
menni.Szóval a monti mellett(vagy azzal együtt) naccerü dolog egy outi is,csak ajánlani tudom mindenkinek.Ja és a bringa csak 1 beszálló hobby-túra
model amit ma nyujtott az nekem nagyon tetszet,elgondoltatva vajon milyen lehet 1 komoly géppel menni,ha egy mezei model is ilyen örömet okoz?!
Üdv,Gyuri

#33333
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Lehet itthon kapni ipari csapágyas országúti agyat?

#33334
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Priv

#33335
nocturnus

nocturnus

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Köszi Groschl!
Beleugrok. Megnyugtattál, mert nekem pont a fekete merida váz jött be legjobban. Kezdésnek jó lesz.

#33336
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mindig azt mondom, hogy nagyon jó edzõtárs. Megmutatja a maxpulzusodat, ebbõl kiszámolod, hogy milyen értékkel kéne résztávozni, vagy állóképességre edzeni... Aztán reggelente megmondja, hogy aznap mit kéne menni, fáradt vagy-e, ilyenek. :)


Kávét fõz?:)

Na akkor mit jelent a résztávozni,meg max pulzusból számolgatni, meg mikor edz az ember állóképességre? Szóval hogy tudom jól használni? Mert eddig csak úgy tekerek, ahogy megy, azt kész.:)
Egyszer volt rajtam egy pulzusmérõ, mert haver azt mondta nem nagyon tud egy átlagember 200fölé menni pulzussal és nem hittem neki, de 192-ig jutottam csak, szóval csak ennyit volt rajtam.

#33337
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Húha!
Ha lenne ennyi zsetonom jelenleg, nem gondolkoznék, h mit vegyek. A kérdés továbbra is az, h van-e értelme mondjuk 110-bõl összedobni egy brinyát vagy kidobott pénz? Van vkinek 850-es merida váza, mik a tapasztalatai?


Ha ki akarod próbálni a feelinget, akkor tökéletes. Alu váz, Sorával más nem is kell. Én is azzal kezdtem (Alu Schwinn váz plusz fékváltókar, montis váltók, tökéletesen mûködött 85 ezerért). Aztán rájöttem milyen klasz outizni és vettem egy jobb gépet.

Ennyi!
Vágj bele nyugodtan. Nincs baj a Merida vázakkal. Hobbi szinten, meg kipróbálósdiba nem is kell több.
Amúgy a 850-es vázat használják egészen 906-ig, csak a villa meg a kormánycsapágy más.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33338
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Mindig azt mondom, hogy nagyon jó edzõtárs. Megmutatja a maxpulzusodat, ebbõl kiszámolod, hogy milyen értékkel kéne résztávozni, vagy állóképességre edzeni... Aztán reggelente megmondja, hogy aznap mit kéne menni, fáradt vagy-e, ilyenek. :)

#33339
nocturnus

nocturnus

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Húha!
Ha lenne ennyi zsetonom jelenleg, nem gondolkoznék, h mit vegyek. A kérdés továbbra is az, h van-e értelme mondjuk 110-bõl összedobni egy brinyát vagy kidobott pénz? Van vkinek 850-es merida váza, mik a tapasztalatai?

#33340
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Akkor itt van ez: http://kerekpar.hu/t.../orszaguti/1012 :)

Egyébként ha már szóba hoztad a pulzusmérõt. Gondoltam veszek egyet. Az lenne a kérdés, hogy igazából miért is jó az? Illetve azon kívül, hogy tudom mennyi a pulzusom.:)