Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34211 hozzászólás a témában

#33281
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Egyetértek. Monoblokk, kormány-kormányszár, sõt, nyeregcsõ is lehet (bár ha kiállva nyöszörög akkor nem)


kiállva is nyöszörög. szerdán megnézi a vázat yasec mester. jól megszakértjük. Félek, hogy vázcsere lesz.

#33282
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
köszi a tippeket mindenkinek pedál ügyben

tulajdonképpen végeredményében a nekem szimpatikus pedált vegyem meg, mert úgyis találok valami megfelelõ cipõt hozzá? csak mert nem lenne katasztrófa ha járni is tudnék benne:)
gondolom semmi nagy hátrányom nem származik abból, ha spd-t teszek az outira...

#33283
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
OFF!
Érdekel vkit esetleg cannondale wind kerekszett?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#33284
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Egyetértek. Monoblokk, kormány-kormányszár, sõt, nyeregcsõ is lehet (bár ha kiállva nyöszörög akkor nem)

#33285
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

A másik baj, félek, hogy a alu vázam kezd kihalni. erõsen nyikorog ha nyomom neki (fõleg mászáskor).


Pedál, hajtókar, monoblokk? Ha tényleg a váz nyikorog, akkor elrepedt és kukaérett. Sztem takarítsd le és nézd át, mielõtt szétesik alattad. Az aluvázak híresek arról, hogy hirtelen adják meg magukat.
De leginkább csak szutyok ment a középcsapágy környékére...

#33286
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

erõsen nyikorog ha nyomom neki (fõleg mászáskor).


Nem biztos, hogy a váz. Nekme szokott a kormány, meg a nyereg is nyikorogni, ha nem húzom meg eléggé.

#33287
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Anno jártam én is ugyanígy... Nézd meg a fékpofát, nem csodálkoznék ha tükörsima lenne. Nagy valószínûséggel túlzottan rideg a gumi. Az olcsóságok már 2 kör után ilyenek lesznek, persze akad kivétél! Ha viszont nem ilyenrõl van szó akkor az öregedéstõl válhat csúszóssá ("kiszárad", kiszívja a nap, stb.). Tetézi mindezt egy esetlegesen tükörfényes felületû felni, ami gyakorlatilag polírozza a gumit -> ha fog is, el-el ugrál, "beremeg".
A gumi érdesítése ideiglenesen megoldhatja, de jobb ha veszel valami puhábbat...

elég rideg a gumi. A felni nem tükrös, az nem lehet. Veszek szépen új gumikat.
A másik baj, félek, hogy a alu vázam kezd kihalni. erõsen nyikorog ha nyomom neki (fõleg mászáskor).

#33288
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Nekem is remeg az egész bicó amikor fékezek.
A felnim krómozott, lehet hogy az a baj?
Milyen fékpofát érdemes hozzá venni?

#33289
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Anno jártam én is ugyanígy... Nézd meg a fékpofát, nem csodálkoznék ha tükörsima lenne. Nagy valószínûséggel túlzottan rideg a gumi. Az olcsóságok már 2 kör után ilyenek lesznek, persze akad kivétél! Ha viszont nem ilyenrõl van szó akkor az öregedéstõl válhat csúszóssá ("kiszárad", kiszívja a nap, stb.). Tetézi mindezt egy esetlegesen tükörfényes felületû felni, ami gyakorlatilag polírozza a gumit -> ha fog is, el-el ugrál, "beremeg".
A gumi érdesítése ideiglenesen megoldhatja, de jobb ha veszel valami puhábbat...

#33290
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
az elsõ fékem szépen szúszik az aero felnin :(
próbáltam zsírtalanítani, de semmi változás. Dobjam le a fékbetétet ?
sch. 105 ös szet, campa aero felni.

#33291
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Szerintem ott sem hajlana kisebb sugárral, mint pl. a hátsó váltónál. Sõt, ott majdnem U alakba visszahajlik, a karnál meg S alakban (kar-> bandázs vége -> kanyar a kormányban). Amúgy gyanítom jobban mozog a hagyományosan, kívül vezetett bowden, hacsak nem valami hiperszuper csúszós ez a Nokon :D

#33292
LanceHid

LanceHid

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

http://www.nokon.de/...rad-schaltg.pdf

1. oldal, szerelési útmutató, 2. pontjának shimanos része, a rajz szerint ha jól látom alatta fut.



Ááááá! Tényleg. Csak ettõl nem romlik a váltás teljesítmény, vagy nem törik meg a bowden túlságosan?
Hunor

#33293
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

Tényleg meg lehet oldani vele a bandázs alatti kábelvezetést (váltóbowden) Shimano karoknál is?


http://www.nokon.de/...rad-schaltg.pdf

1. oldal, szerelési útmutató, 2. pontjának shimanos része, a rajz szerint ha jól látom alatta fut.

#33294
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Én sosem dõltem el patenttel, bibííííí!




(Csak klipsszel, de azzal kétszer az elsõ napon)

#33295
LanceHid

LanceHid

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Szeretnék egy kis segítséget kérni. 1 éves a bringám, szerény 5500 kmrrel a háta mögött, és már rendesen érzem hogy a bowdenházak nem tiszták belülrõl (fõleg a fékekét). Sok jót hallottam a Nokon bowdenházakról, tényleg olyan jók? Tényleg meg lehet oldani vele a bandázs alatti kábelvezetést (váltóbowden) Shimano karoknál is?
Hunor

#33296
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hát én is eldõltem párszor a lookkal.:)

#33297
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

...esetleg egy ilyen BikePositive-et(nem tudom mit bírhat): http://ebike.hu/term...d-/-patent/1228


Hát én ezt tuti nem venném meg. Dög nehéz ráadásul gyanúsan olcsó. Én már megszívtam az olcsó pedálok terén (Acor) Inkább kifizetek 12 ezer Ft, de akkor no para.

Amúgy a Look típusú pedálokba is igen könnyû belépni, mert mindig rugójával lefele lóg így pont lábra áll.

Ja és egy jó tanács azoknak aki patentpedál vásárláson törik a fejüket: Miután felszerelted, a szobádban gyakorold a ki és belépegetést, mert a rugó bejáratós. Meg kell szokni, hogy a lábadat oldalra fordítva tudod kivenni, de le merem fogadni így sem úszod meg az elsõ borulást vmelyik megállásnál. Én se maradtam adós ezen a téren. :D
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33298
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

Bár van a stoplin egy icipici gumibizbasz, de az lóf@szt se ér


Nemmondod, hogy azt azért találták ki? Egyik elveszett, másikat kidobtam... halottnak a csók kb.

#33299
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Megszokás kérdése, 2 pattintás, és az egyoldalas pedál se jelent többé gondot. Viszont, ha esik az esõ... nah, akkor rámálom a Look-ba lépni, retttenetesen csúszik. Bár van a stoplin egy icipici gumibizbasz, de az lóf@szt se ér

#33300
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
A két(ill. 4) oldalas pedálok eleve azért lettek kitalálva, hogy gyorsabban bele lehessen pattintani a cipõt, minél kevesebbet kelljen bíbelõdni a pozíciójával. Pl. egy meredek, dagonyás részt követõen. XC mellett cyclocrossban is ilyeneket használnak általában.
Ezzel szemben országúton - jobb esetben - belépsz, elindulsz, célba érsz, kilépsz, vagyis nem vesz el értékes idõt. Ugyanakkor a kétoldalas pedálok "másik" oldalán lévõ alkatrészek súlyát fel lehet használni pl. a nagyobb dokkoló felület kialakításához. Amit hosszú távon igencsak meg lehet érezni.
Ha olcsót akarsz, akkor vegyél Shimano 540-est (105, SPD-SL), vagy belépõ szintû Look-ot, esetleg egy ilyen BikePositive-et(nem tudom mit bírhat): http://ebike.hu/term...d-/-patent/1228