Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33241
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

milyen váz ?

és hány kg vagy ?

mongoose iboc nagyon nem mai darab, és 75.

#33242
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
milyen váz ?

és hány kg vagy ?
:rocketman

#33243
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
nagyon úgy tûnik, hogy a aluvázamnak eddig tartott a pályafutása. A nyeregnél szépen vagy egy-két repedés. Kereshetek vázat, a cuccok jók rajta (sch 105, campa aero felni), lehet, hogy egyszerûbb eladni és venni komplett bringát. lehet ki kéne nézni matuzhoz.

#33244
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Figy, valahol kell lennie manualnak. Én is nemrég láttam, hogy a Speci Pave nyeregcsõnek milyen kitételei vannak, külömben "megsérülsz, vagy meghalsz" Kikötik a pilóta súlyát, 240-250lbs, nem mehecc terepen, ilyenek.

Most hogy egy agy hogy reagálna a "nagyobb" súlyra? Réges rég, mikor elkezdték a kerekek tuningolását, annyit tettek közzé Mavic-ék, hogy az õ agyaikat nyugodtan fûzheted radiálisan, mert másoké lehet, hogy agyperemnél szétszakad. De a súlyról õk se írtak semmit...

#33245
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ehh... akkor ehhez az FRMhez még lehet hogy nehéz vagyok? Mennyire lehet ez maximalizálva?

#33246
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Csak arról nem találtam semmit az frmbike.com oldalon, hogy ezekhez a pehely agyakhoz van e maximalizálva a bringás súlya, ...


asszem általában van....nekem "nem adtak" a srácok montis frm agyat akkor sem mikor versenysúlyomnál voltam..../85 körül/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33247
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Csak arról nem találtam semmit az frmbike.com oldalon, hogy ezekhez a pehely agyakhoz van e maximalizálva a bringás súlya, bár lassan remélem hetessel kezdõdik már a súlyom :)

Árakkial kapcsolatban nekem is általában ez a véleményem, de beszámítja a kerekeimet hibásan 20-ért ami asszem nem rossz ár...

#33248
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Az FRM a világ egyik legjobb agya. (3 féle oúti agya van a cégnek, honlapját érdemes megnézni) Láttam én is ezt a kerékszettet a MAtúz honlapján. Jónak néz ki, azonban vigyázni kell vele, mert használt holmikkal kereskedik és általában irreálisan drágán. Jól meg kell vizsgálni: felnit, agyperemet, megpörgetni (mennyire fut akadálytalanul és hangtalanul). Ha az agy új lenne megérné az árát.

#33249
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszönöm!

Még nem tudom mi lesz, de a Mavicok nagyon tetszenek, fõleg a Ksyrium sl, csak most anyagilag nem alkalmas.

Lehet hogy építtetés lesz, a CXP33-al már én is szemeztem, sajnos a Campa agyak kiesnek az Ultegra miatt, Tune-t nem ismerem, de bike-componentsen nem láttam 400Euro alatt párját, tehát ez is kilõve. Amclass nem szimpi a tartóssága miatt...

Lassan a vicc jut eszembe saját magamról:
Doktor úr olyan bizonytalan vagyok. Vagy nem is? :D

szerk:
Laklóthék honlapján láttam FRM aggyal épített 1460gr-os kereket. Azok milyen agyak lehetnek???

#33250
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Voti: szerintem építtessél kereket 60e Ft-bõl nagyon jót és könnyût lehet! Ha sima küllõvel, akkor olcsóbban is. Szerintem csakis MAvic felnivel (esetleg olcsóbban Ambrosio v. Fir): Open pro, CXP33, 21 ; agyban elég nehéz a választás nálunk: a Shimanót nem tudom jó szívvel ajánlani, a Campát igen, de ha nem iylen a rendszered, akkor ez kiesik, AmClassic nagyon könnyû és olcsó, de nehéz beszerezni és nem túl tartós. A Probikeban szoktam látni Tune agyat, no ez nagyon jó, de elég drága. Küllökben Sapim vagy Dt 2.0-1.8 körül.
A Shimano gyári kerekeket ha tudod, tényleg felejtsd el, elég rosszak, a csúcsmodellje (aluban) jó csak drága és elég spéci (csak 10-es Dura-ace sor megy rá fel!)

#33251
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem hiszem, hogy montival kevesebb a defekt. Azért nem ez az általános, az elõzõ 5000km-en egy sem volt. ;)

szerk:
Nem látott valaki valami verhetetlen jó árú kerekeket valahol, mondjuk 60 esetleg 80 ezer alatt???

mavic cosmos? /nem tom milyen, tudod virsligumi nem az erõsségem/ 70/pár probike....
http://www.mavic.com...t=2&gamme=route
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33252
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

látod a defect miatt nem járok országútival.

Nem hiszem, hogy montival kevesebb a defekt. Azért nem ez az általános, az elõzõ 5000km-en egy sem volt. ;)

szerk:
Nem látott valaki valami verhetetlen jó árú kerekeket valahol, mondjuk 60 esetleg 80 ezer alatt???

#33253
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Köszi szépen mindenkinek, Dunakeszin találtam :)

Asszem lecserélem ezeket a kerekeket, csak tudnám mit vegyek helyette...

Most költhetek a bringára rendesen, elrepedt a láncom, tönkrement a nyeregcsövem, kitört egy küllõm, mindez 50km alatt. Az elõzõ 400km-en meg volt 6 defektem, ebbõl az egyik Németországban, ahol 7 Euroért vettem belsõt, de gyárilag néha fordítva mûködött a szelepje. :(


matuznál van minden ? :)
látod a defect miatt nem járok országútival.

#33254
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi szépen mindenkinek, Dunakeszin találtam :)

Asszem lecserélem ezeket a kerekeket, csak tudnám mit vegyek helyette...

Most költhetek a bringára rendesen, elrepedt a láncom, tönkrement a nyeregcsövem, kitört egy küllõm, mindez 50km alatt. Az elõzõ 400km-en meg volt 6 defektem, ebbõl az egyik Németországban, ahol 7 Euroért vettem belsõt, de gyárilag néha fordítva mûködött a szelepje. :(

#33255
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Voti:
Régen volt a Ridebike-ban, egy telefont szerintem megér...

#33256
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Sziasztok!

Van valakinek ötlete honnan tudnék beszerezni egy darab küllõt Shimano WHR-535 kerékbe? Sajnos eltörött :(


Vicces, de multkor bementem egy osztrák hervisbe, keresem fixi agyat. Nagy tanakodás, katalógus bogarászása. Két lehetõség: schimano pálya alkaltrészt rendelnek, vagy elmegyek XY volt (pontos cím) ott van egy szaki, aki tud majd segíteni. Na errõl ennyit. Picit OT lett, max moderáljátok ;)

ma ha lesz idõm benézek és megkérdem neked kinn.

#33257
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Voti, próbáld meg a Shimano hazai forgalmazójánál!
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33258
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Hehe, még van XTR-es kantifékem, Krisztus elõtt idõkbõl... Mondanom se kell, aki a csapatba cyclocrossozik, mindeki megtette már a tétjeit :bananadan

#33259
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek ötlete honnan tudnék beszerezni egy darab küllõt Shimano WHR-535 kerékbe? Sajnos eltörött :(

#33260
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Pék vagyok a témában :D csak egy-két képbõl indultam ki (és szokás szerint neki álltam gondolkodni :)) Én szentül meg voltam gyõzõdve, hogy elöl lehet tárcsa... hátul meg úgy is blokkolna.
Nah, szúrok egy lájtos negyveneset aszfalton :) gyorsan míg be nem sötétedik.