Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33221
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
80 kg körüli hobby túrázó versenyzõ emberkének mit ajánlanátok ezek közül ?
Fontos lenne a tartósság, jó legyen síkon, hegyen.
Mi a különbség köztük ?

Aksium 138 EUR
Cosmic Elite 169+142 EUR
Cosmos 94+117 EUR
Ellipse 149 EUR
Ksyrium Elite 181+218 EUR
Ksyrium Equipe 114+141 EUR

#33222
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Csak esztétikai okokból sztem nagy hiba lenne oúti cipõt venni. Megevtted az SPD pedált, ami lehetõséget ad rá, hogy normálisan tudj járni patentcipõben. Mi a fenéért rúgnád magad seggbe azzal, hogy veszel olyan cipõt, aminek a betonmerev talpából majd úgyis kiáll a stopli, és tipeghetsz, mint pingvin a tükörjégen? Hogy ne nézzenek ki maguk küzül a májer oútisok? Ne má... Akkor miért nem vettél oúti pedált is, hogy tényleg kihasználd az elõnyeit?


pedig tényleg csak esztétikai okai vannak:) abban viszont tök igazad van, hogy a merevtalppal önmagam alatt vágnám a fát...ha meg a májer outisok kinéznek, az nem igazán érdekel. néztem is most az ebike-on spd cipõket és találtam frankósakat, egész jó áron, szóval valószínûleg leteszek az outi küllemrõl...

amúgy még mindig várok tppeket, hogy Bp-n hol tudok spd cipõt venni úgy, hogy fel is tudom próbálni.

köszi

#33223
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Csak esztétikai okokból sztem nagy hiba lenne oúti cipõt venni. Megevtted az SPD pedált, ami lehetõséget ad rá, hogy normálisan tudj járni patentcipõben. Mi a fenéért rúgnád magad seggbe azzal, hogy veszel olyan cipõt, aminek a betonmerev talpából majd úgyis kiáll a stopli, és tipeghetsz, mint pingvin a tükörjégen? Hogy ne nézzenek ki maguk küzül a májer oútisok? Ne má... Akkor miért nem vettél oúti pedált is, hogy tényleg kihasználd az elõnyeit?

11000 körül már vannak korrekt SPD cipõk. Szerény és teljesen tudománytalan becslésem szerint a hajlékonyabb talp miatt elvesztett energia pár tized, legföljebb 1 mp-et jelent kilométerenként. Kurvára mindegy... Az SPD cipõk talpa amúgy is inkább csak fölfelé hajlik (lásd: járás), arra se sokat. Lefelé (a pedál taposásakor) nemigen.

#33224
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
hello

köszi a hozzászólásokat, sejtettem, hogy megálmodni könnyebb, mint megszerezni:)
ez esetben sztem outis cipõt veszek, amire reámegy a pedálom stoplija
még egy hetem úgyis van, amíg megjön a lóvé, addig keresek:)

ja és még annyi, hogy mez és mez között mi a különbség? az árakon kívül

#33225
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mykonzerv: ezek a szempontok egyértelmûen montis cipõre mutatnak a oúti kinézetet leszámítva. Minden együtt nem lehet, el kell dönteni mit akarsz valójában. Ha oúton akarsz tekerni komolyabban a "puha" talp hátrány, a montis cipõ-oúti pedál nem tudom hogy oldható meg. Ha inkább túrázás lesz a kerékpározásodból, akkor még a klipszes megoldáson is lehet gonodlkodni, mert a Diadorának van ilyen cipõje, amiben rendesen leeht járni, de azért elég szilárd a cipõ a hajtáshoz is. VAgy trekking, esetleg oúti hibrid...

520 as montis pedálja van .....

de amugy az elvárások még magasabb áron sem teljesíthetõk sztem sem....a puha talpu süllyesztett stoplis a scott boulder, tán a speci taho de mind2 távol áll az outi kinézettõl, és 20 as árszinten van.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33226
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Mykonzerv: ezek a szempontok egyértelmûen montis cipõre mutatnak a oúti kinézetet leszámítva. Minden együtt nem lehet, el kell dönteni mit akarsz valójában. Ha oúton akarsz tekerni komolyabban a "puha" talp hátrány, a montis cipõ-oúti pedál nem tudom hogy oldható meg. Ha inkább túrázás lesz a kerékpározásodból, akkor még a klipszes megoldáson is lehet gonodlkodni, mert a Diadorának van ilyen cipõje, amiben rendesen leeht járni, de azért elég szilárd a cipõ a hajtáshoz is. VAgy trekking, esetleg oúti hibrid...

#33227
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

ami puha talpú (tehát lehessen járni benne jól), süllyesztett stoplijú ill. külsõre outis
kb. ennyi az igény (tudom, nem kevés, de tuti van szintézis rá)


Szerintem erre egyszerû válasz: ilyen cipó nem létezik.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33228
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
hello!:wazuuup:

no megvan az spd pedál (shimano pd-m520), már csak a megfelelõ cipõ kéne nekem. ebben kéne a segítség.
14 ezernél többet nem szánok rá, de olyan kell nekem, ami puha talpú (tehát lehessen járni benne jól), süllyesztett stoplijú ill. külsõre outis
kb. ennyi az igény (tudom, nem kevés, de tuti van szintézis rá)

akár cipõtípust, akár (web)boltot ilyenekkel szívesen fogadok. Bp-i vagyok.

köszi:) :clap:

#33229
szmöre

szmöre

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Nekem is volt már hasonló recsegés, 2-szer szétszedtem a közepét és semmi. Majd meghúztam a pedálokat és láss csodát megszünt a nyikogás.

#33230
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
A váz erõsíti a hangot. Meg nem mondod, hol a recsegés eredete. Lehet, hogy nem a középrész, hanem a nyeregcsõ a vázban, vagy a nyereg maga. Ezt a gyanút erõsíti az is, hogy ha "ugrálsz" az ülésen, akkor jelentkezik. Ha a nyeregcsõ, akkor asszem kicsit be kell zsírozni és úgy visszatenni. Próba szerencse. Nálam végül a nyeregcsõ a vázban volt a ludas.

#33231
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
helo
nem lene yobb ha garanciális cserére küldenéd a Fondriest?
mert gondolom töb mint 2 év a garancia ráyuk :)
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#33232
zzoka

zzoka

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
egyébként azért is vagyok biztos a váz problémakörben, mert nem is kell erõvel nyomnom a pedált a recsegéshez, elég, ha "ugrálok" az ülésen, és attól is jön a recsgés lentrõl. és bazi hangos.

#33233
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Hááááát... nem irigyellek, egy ilyen kategóriájú cucc elkezd recsegni... stressz a javából.
Nagyon alap dolog, de: próbáld meg a monoblokkot teflonszalaggal körbetekerve behajtani, a kar(oka)t meg zsírral bekenve feltenni.
De ha a szerelõk a vázat mondták, akkor eléggé reménytelennek igérkezik...

#33234
szmöre

szmöre

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Elõfrdulhat, hogy a középcsapágynál a jobb és bal oldali menet nem teljesen párhuzamos. Bár egy ilyen szintû bringánál azért ez nem valószinû.

#33235
zzoka

zzoka

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok! Van egy Fondriest Megalu bicajom, kb 2 és fél éves. (én építettem, fõként Dura-Ace cucokkal van díszítve). Már régóta elkezdett enyhe recsegés-ropogás jönni a középcsapágy környékérõl, ami idén olyannyira felerõsödött, hogy már élvezhetetlen vele a bicajozás. Többször szétszedettem a középrészt idén szervízekben, és mindenki egyöntetûen a vázat jelölte meg okként. Kb 2000 km van a bicajban, és én sem vagyok több 70 kilónál, nagyon megkímélt a rendszer. Nem tudom, lehet-e valamit tenni a recsegés ellen, minden megoldás érdekelne. Ha van valakinek bármilyen tippje, ötlete, írja meg. köszönöm elõre is!

#33236
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Váltáskönnyítõ, de nem a szegecsek, hanem a bemarások, spirálisan emelkedve a fogaskoszorún, ill. a hajtómûn.

http://www.branfordb...cog4.html#item2

#33237
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Hali

Mit jelent a Campagnolo lánctányérokon az EXA Drive felirat??

ya köszi megtaláltam váltáskönyitõ szegecs...
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#33238
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Kuka. Bár nekem csak a porvédõ veszett el az 550bõl, nem lehetett szerezni. Szal inkább csináltam. Azé a küllõvel ne próbálkozz.

#33239
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
A helyzet nem túl rózsás kerék ügyben:

Kiderült, hogy Matuzéknak Dunakeszin mégsincs küllõjük hozzá :(

Kiderült az is, hogy 20-ért csak a 40 ezres Moserbe számítaná be, az meg nekem nem nagyon tetszik ennyiért.

Felhívtam a Ridebike-ot, tényleg rendeltek anno egyet, de annyira sokat kellett várni rá, hogy mégegyszer nem rendelnek.

Tehát ismét kérnék segítséget azügyben, hogy hol lehetne beszerezni küllõt ehhez a WH-R535-höz. Ja és lehet, hogy egy anya is fog kelleni, mert a törött darab benne van, még nem próbáltam kiszedni.

A bringám kerekek nélkül hever ebben a szép idõben:cry:

#33240
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Szerintem nem az agyak súlylimitáltak, hanem a kerékszett egésze. A csak a peremnek kell bírnia a súlyt és azt nem csinálják karbonból (kivétel itt is van, pl. Obermayer, de ezt nem tudjuk megfizetni különben sem). EGyébként is a 80 kg. alatti kategória nagyon ritkán esik a súlylimitbe, csak az extrakönnyû dolgoknál (1000 gr, alatti vázak, 1300gr. alatti kerékszettek, 100 gr. alatti nyergek, nyeregcsövek, stb.)
Gsüveg: nyereg alatt repedés, hát nem egy tipikus vázrepedési hely, nemcsak karc? Ha nem, akkor inkább a nyeregcsõ túlzott meghúzásától lehet...