Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33261
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Szóval az elsõ esetet így értem: cyclocross bringa, cyclorcross (verseny-)körülményekkel. Murva(sár, esetleg hó). Mondjuk sosem cyclocrossoztam, de nem véletlenül van sok elsõ keréken tárcsafék. A "vicces" mondjuk túlzó, valóban...


Hidd el, egy jó kantifékkel simán KTT-zel, igazából ilyen vékony gumis, könnyû bicajokra sztem inkább hátrány egy túl erõs tárcsafék- amellett, hogy versenyen tilos is.

Szvsz egy CX bicajjal jobb kerékpározni, mert sokoldalúbb, nem hatja meg a kicsit rosszabb minõségû "út" sem. Nincs az, hogy "Jaj, erre nem mehetek, mert xar az út, és féltem a bicót."
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33262
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Szóval az elsõ esetet így értem: cyclocross bringa, cyclorcross (verseny-)körülményekkel. Murva(sár, esetleg hó). Mondjuk sosem cyclocrossoztam, de nem véletlenül van sok elsõ keréken tárcsafék. A "vicces" mondjuk túlzó, valóban...


Ciklokorossz versenyzésben tilos a tárcsa. A mezõny 100%a kantival megy. Jó erõsen húzzák a kart és kész:D

#33263
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Szóval az elsõ esetet így értem: cyclocross bringa, cyclorcross (verseny-)körülményekkel. Murva(sár, esetleg hó). Mondjuk sosem cyclocrossoztam, de nem véletlenül van sok elsõ keréken tárcsafék. A "vicces" mondjuk túlzó, valóban...

#33264
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

Most cyclocross bringa építésrõl, vagy pedig országúton használt cyclocrossról van szó? Ha elöbbi, akkor kantifékkel vicces lenne...


Miért is?

#33265
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Most cyclocross bringa építésrõl, vagy pedig országúton használt cyclocrossról van szó? Ha elöbbi, akkor kantifékkel vicces lenne... ha utóbbi, akkor meg tökéletesen jó, még 35-ös gumival sem a fékpofa lenne a szûk keresztmetszet.

#33266
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Spéci fék is kell.
Meg abroncs.


Mi a spéci egy kantifékben? Pl. van B+, Avid, Shimano, Tektro
Abroncs: UCI szabályzat szerint 622-es méretû, vagyis outi felni jó, arra maximum 35X700C-s gumi kerülhet.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33267
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Milyen ekvert alkatrész?
Ami problémás lehet, az a váz+villa beszerzése. Amúgy minden van.


Spéci fék is kell.
Meg abroncs.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33268
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Milyen ekvert alkatrész?
Ami problémás lehet, az a váz+villa beszerzése. Amúgy minden van.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33269
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A cyclo tényleg jó lenne mindenre, aki nem túl háklis (én is oúti "érzékeny vagyok). Gondolom a mo-i kis elterjedtséggel van öszefüggésbe ez az "érdektelenség". Meg mondjuk nem tudom, hogy mennyire problémás a ekvert alkatrész beszerzése, fenntartása...
Egyébként oútival és 23-as gumival is meg lehet szokni a nem túl gyakori városi tekerést, persze ki kell alakítani az állandó ösztönös figyelmet: mit kerüljünk,mit ugorjunk át, mibe lehet belemenni, milyen szögben stb. De nagyrészt én is minél hamarabb ki a városból...

#33270
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Erre senki nem gondol?
www.cyclocrossworld.com
Terepkerékpár, amire a 20-as virslitõl a 35-ös traktorgumiig lehet pakolni.

Nem, én hiú vagyok! Nekem outi kell :icon_bigg
Amúgy az én 50 kg-omnak nem számít mibe megyek bele, mindent kibír, még a 20 küllõs kerék is ;)
Visszapattanok mint a tenisz labda! :fingerdan
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33271
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Erre senki nem gondol?
www.cyclocrossworld.com
Terepkerékpár, amire a 20-as virslitõl a 35-ös traktorgumiig lehet pakolni.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33272
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

A magyar utak mint montis terep... Nemhiába halódik az oútis szakág.
Egyébként most már elég sok olyan monti vázat látni, ami alig néz ki erõsebbnek, mint egy átlagos oúti váz.


de tudod egy 19, vagy 23as kevlar gumival és az aero felnivel nincs szivem ugratni a bukkanókon, meg a csatornafedelek között kacsázni. a vázba meg 25ös ami éppen hogy belefér.egy kis 8as és kész.

Így sajna a gép nagyrészt pihen. Igaz, nekem közel van .at. Na ott picit jobb tekerni... De most a hegyek jobban vonzanak.

#33273
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A magyar utak mint montis terep... Nemhiába halódik az oútis szakág.
Egyébként most már elég sok olyan monti vázat látni, ami alig néz ki erõsebbnek, mint egy átlagos oúti váz.

#33274
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Pfffff, reméljük, nem repedt meg:scared:

jól esik aggódások. szerdán kiderül minden. Addig izgulink.

Jó nem egy nagy etwas a gép. egyenes kormány, sch. 105, campa atlanta felni. 2x8 váltó.
Ha reped, keresek hozzá valami vázat. Sajnos az utak miatt fõleg a montit használom, mert ezt féltem ;)

#33275
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Pfffff, reméljük, nem repedt meg:scared:

#33276
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

köszi a tippeket mindenkinek pedál ügyben

tulajdonképpen végeredményében a nekem szimpatikus pedált vegyem meg, mert úgyis találok valami megfelelõ cipõt hozzá? csak mert nem lenne katasztrófa ha járni is tudnék benne:)
gondolom semmi nagy hátrányom nem származik abból, ha spd-t teszek az outira...


Mivel "fõfoglalkozásként" az mtb-t nyúzom, a nemrég vásárolt országútira is sima spd-t tettem, és így ugyan azzal az mtb cipõvel használom (http://www.sidisport...t_ID=MCBULLET2). Nem nyöszörög, nem nyomja a stopli a talpam, nem zsibbadok stb., semmi hátrányom nem származott belõle.
Ha csak országúton tekernék, akkor biztosan look vagy valamilyen rendes országúti pedált vennék, mert annak biztosan jobb az erõátvitele a nagyobb csatlakozási felület miatt.

#33277
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
de úgy érzem, hogy a középsõ tengelynél jelentkezik, és nem a monoblokk.

#33278
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Egyetértek. Monoblokk, kormány-kormányszár, sõt, nyeregcsõ is lehet (bár ha kiállva nyöszörög akkor nem)


kiállva is nyöszörög. szerdán megnézi a vázat yasec mester. jól megszakértjük. Félek, hogy vázcsere lesz.

#33279
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
köszi a tippeket mindenkinek pedál ügyben

tulajdonképpen végeredményében a nekem szimpatikus pedált vegyem meg, mert úgyis találok valami megfelelõ cipõt hozzá? csak mert nem lenne katasztrófa ha járni is tudnék benne:)
gondolom semmi nagy hátrányom nem származik abból, ha spd-t teszek az outira...

#33280
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
OFF!
Érdekel vkit esetleg cannondale wind kerekszett?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers: