Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#33201
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

A fülem feletti rész indult repedésnek. Nemtom mit értetek kemény rész alatt. A bukóm két anyagból van összerakva,annak az alsó részérõl van szó.
edit: két anyag: egy alsó szemcsés anyag és egy látszólag egybefüggõ mûanyag felül.


A "hungarocell-típusú" indult repedésnek? Az gáz. Én azonnal lecserélném!!! A sisaknak az a része az, ami felfogja az ütést. Ütés hatására az nyomódik össze és fogja fel az erõt. A külsõ kemény rész azért van, hogy a "hungarocell-típusú" részt ne forgácsolja el az idõjárás meg egyebek.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33202
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Azért ne essünk túlzásokba meg demagógiába (pár ezer forint/élet). A kerékpárosbukó nem csodaszer, mindenki láthatja mibõl van... Az a repedés valszeg a hungarocell-jellegû részen van, ha így van, akkor nem kell cserélni, ha a keménymûanyagos részen, akkor meg --mint ahogy már írták-- a mélységétõl függ.
A bukó hatékonysága pedig a fejen való elhelyezéstõl is függ és a rögzítés szorosságától, ugyanakkor ha esésnél valami hátrahúzza a bukót, meg is fojthatja a ridert!
Az a baj, hogy a bukó nem oldja meg a közlekedési problémákat (amit más módon kellene, csak úgy nem annyira kényelmes): túlzott forgalom-túlterhelt utak, forgalomszervezés, -korlátozás hiánya, figyelmetlenség, nemtörõdömség, erõfölénnyel való visszaélés, stb... Különben meg (kisforgalomnál, terepen) a keróson áll a biztonságos tekerés kérdése.

#33203
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
ha repedt azonnal csere +1.

csak többet ér az életed mint pár ezer forint.

#33204
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
A fülem feletti rész indult repedésnek. Nemtom mit értetek kemény rész alatt. A bukóm két anyagból van összerakva,annak az alsó részérõl van szó.
edit: két anyag: egy alsó szemcsés anyag és egy látszólag egybefüggõ mûanyag felül.

#33205
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Bár én soha nem hordok...


:scared:
Neked nincs olyan ismerõsöd, akinek megmentette az életét a sisakja???
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33206
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Ha a sisak kemény része repedt meg, azonnal csere. Az életeddel jáccol, és Murphy törvénye szerint akkor ütsz el egy gyalogost vagy egy autót, mikor repedt sisak van a fejeden, az meg pont a sérülés miatt elgyengült, és semmit sem véd. Bár én soha nem hordok...

#33207
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Sziasztok! Ha meg van repedve a bukóm, az nagy baj? Mármint egy kis helyen egy törésvonal kezd kialakulni rajta,de ettõl ugye még lehet használni, védeni továbra is véd,csak nem esztétikus? VAgy azonnal kuka és nézzek vmi új után? Ha kutatnom kell,akkor mégis milyen márka és milyen típust ildomos keresni?


Hogyan reped meg? Ha ütéstõl, akkor valószínüleg egy esetlege bukásnál kevesebbet fog fel. Ott fog elõször eltörni. És nem mindegy, hogy elõször ütõdik, vagy másodszor...érted...
De ez attól is függ, hogy mekkor, milyen mély...

Vigyázni kell ezekkel a sisakokkal. A motorosoknak pl 2-3 évente új bukót kell venni, mert bejáratódik a szivacs-bélés és akkor már nem véd olyan jól. Persze cangás bukón más a szempont.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33208
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok! Ha meg van repedve a bukóm, az nagy baj? Mármint egy kis helyen egy törésvonal kezd kialakulni rajta,de ettõl ugye még lehet használni, védeni továbra is véd,csak nem esztétikus? VAgy azonnal kuka és nézzek vmi új után? Ha kutatnom kell,akkor mégis milyen márka és milyen típust ildomos keresni?

#33209
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Amúgy ahogy ígértem itt az összehasonlító kép (bocsi, hogy dzsuvás a cipõ:D csak most hirtelen felindulásból fotóztam)

Túra cipõ kontra outi. SPD kontra Look.

http://kep.tar.hu/so...3381/23410262#2

http://kep.tar.hu/so...3381/23410261#2
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33210
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

még egy kérdés:
outi cipõk közül rámegy mindre az spd stopli?

A képen látható outi cipõre csak Look-típus szerelhetõ. Azt úgy tudod megnézni, hogy ha hárömszög alakban van a lyuk, akkor Look, ha egymás mellet 2 (vagy egymás alatt 2 pár) akkor SPD. A vegyeseken természetesen van mindenféle luk (min5-7 lyuk)

Az idei Shimanokon ez az "újítás", hogy nem kombinálható. Átok és pokol, de a tavalyi modellek vegyesek voltak...ebayen még lehet kapni, meg szerintem pár bicósbolt nyakán is maradt.

Az olcsóbb kategóriák általában kombinálhatók...ha nem, akkor egy vegyél verseny montis cipõt, tényleg csak annyi a különbség, hogy annak dudoros/rücskös a talpa.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33211
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
még egy kérdés:
outi cipõk közül rámegy mindre az spd stopli?

#33212
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Országúti cipõ. Nem az különbözteti meg a montis cipõktõl, hogy drágább! Ez pl 15 ezer Ft, de én tudok egy helyet, 12 ezerért is meg lehet kapni, és talán van még tavalyi, amire SPD is szerlhetõ.

Feltöltött kép

Montis verseny cipõ...jól látható, a különbség a talp mintázaton van, ez a talp arra szolgál, hogy sárban is tudj lépegetni (outi cipõnél nincs erre szükség)...mind a kettõ (ez, meg az outi) cipõ iszonyat merev talpú, egyáltalán nem hajlik.

Feltöltött kép

Montis túra cipõ...Ennek vmivel rugalmasabb a talpa (de nem annyira, mint egy sport cipõ, hosszú távon gyalogolni ebben is kínszenvedés, csak nem csattog a betonon, mert a mûanyag talpra gumi felület van téve) Látható, hogy ez úgy néz ki mint egy átlagos cipõ, ebbõl kifolyólag nem tartja olyan jól a lábat, mint egy verseny, vagy outi cipõ, vagyis sprintelésnél, monoton tekerésnél, nem a legideálisabb. Ez is szerelhetõ SPD-vel csak azt a védõrész le kell róla csavarozni
Feltöltött kép
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33213
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Nekem egy Gaerne Gecko cipõm van. Melóbajárós SS géphez használom SPD-vel. Az országúti Gaerne Elios után iszonyú hajlékony a talpa. Néha már kellemetlen, így három hónap után még puhult is. Persze ha simán pörgetek nem probléma. Viszont kiállva már engem zavar. Kb olyan érzés, mint egy 1000Ft-os tornacipõben tekerni fémpedálon.
Én a merevebb montis cipõt ajánlom, ha hosszabb távon is mész.


országúti cipõknem nem sajátossága, hogy hajlik a talpa! Ott vmi bibi lesz
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33214
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Nekem két montis SPD-s cipõm van, az egyik egy Shimano (kb. 24eFt volt), a másikat egy Rockrider (a Decathlonban vettem, kb. 15eFt?), mind a 3 bicajomon (oúti, monti, munkábajárós) ezeket használom 520-as pedállal. A Rockrider talpa sokkal keményebb, mint a Shimanóé, meg az egész sokkal könnyebb is. Amúgy nem tudom, mi alapján lehetne ránézésre megmondani, hogy ez montis cipõ, nem pedig oútis. Úgy rémlik a Decathlonban volt oútis cipõ is, a különbség felületes megfigyelés alapján csupán csak az, hogy az oútisak kékek (a montis piros), a talpuk simább és máshogy vannak a lyukak a talpán.

#33215
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Srácok, :offtopic: Ha valakinek megvan a MotoGP 3, jáccunkmá online, mer esténként hullafoltos vagyok az unalomtól

#33216
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Nekem egy Gaerne Gecko cipõm van. Melóbajárós SS géphez használom SPD-vel. Az országúti Gaerne Elios után iszonyú hajlékony a talpa. Néha már kellemetlen, így három hónap után még puhult is. Persze ha simán pörgetek nem probléma. Viszont kiállva már engem zavar. Kb olyan érzés, mint egy 1000Ft-os tornacipõben tekerni fémpedálon.
Én a merevebb montis cipõt ajánlom, ha hosszabb távon is mész.


megyek én minden távon
igaz is, hogy a talpa nem árt ha kemény, de nem tök merev legyen. ez az 1000 ft-os tornacipõ fíling meg nem hiányzik
de asszem keresek valami spd topikot, hogy ne ezt offoljam szét:)

#33217
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Nekem egy Gaerne Gecko cipõm van. Melóbajárós SS géphez használom SPD-vel. Az országúti Gaerne Elios után iszonyú hajlékony a talpa. Néha már kellemetlen, így három hónap után még puhult is. Persze ha simán pörgetek nem probléma. Viszont kiállva már engem zavar. Kb olyan érzés, mint egy 1000Ft-os tornacipõben tekerni fémpedálon.
Én a merevebb montis cipõt ajánlom, ha hosszabb távon is mész.

#33218
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Kuka. Bár nekem csak a porvédõ veszett el az 550bõl, nem lehetett szerezni. Szal inkább csináltam. Azé a küllõvel ne próbálkozz.

Elcseréltem Mavic Cosmicra :). Persze ráfizettem, nem is keveset, de még mindig jobb mint a kuka. Remélem ehhez jobban lehet alkatrészt beszerezni...

#33219
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Jó az SL, de mégeccer nem vennék. ELITE

#33220
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
zsola: nézz be a mavic honlapra, ott pontosan leírják miylen kerék milyen, mivel van kezelve. Hogy mit vegyél ez inkább a pénztárcádtól és igényedtõl függ, mintsem ún. "szakmai" szempontoktól, hisz mindegyik jó egy hobbistának. Ha a pénz/tartósság/minõség hármas a fontos akkor: Cosmos, azt hiszem ez is 1800 gr. körül van, tehát akadályozni nem fog. Ha többet bírsz rá áldozni, akkor a Ksyrium. VAgy ha esetleg használtban is gondolkodnál: hirdetnek Ksyrium ssc sl-t (2004-es) 110e Ft-ért (Nellában van kitéve, 1540 gr., csak a küllõje karcos, a többi tényleg jó, viszont nem akar engedni belõle).