Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33161
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Most egyáltalán mi a kérdés?:confused:

#33162
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Nagyon ügyesen megtaláltad a topik címét, de ez nem változtat azon, hogy nem lesz elég a nyomás (állítólag). Ha utánaküldesz egy második patront, akkor sztem igen, ha csak nem ennyire ereszt az a szar.
Mert hogy a patronnak alighanem a nyomása elég nagy, csak nem jön ki belõle elég levegõ.
Tudod, a monti kerék térfogata 3x akkora mint az oútié, viszont az oútiba 2x kkora nyomás kell. Vazze...


Jóvan-jóvan, de próbálni te sem próbáltad!...meg én se!
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33163
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Nagyon ügyesen megtaláltad a topik címét, de ez nem változtat azon, hogy nem lesz elég a nyomás (állítólag). Ha utánaküldesz egy második patront, akkor sztem igen, ha csak nem ennyire ereszt az a szar.
Mert hogy a patronnak alighanem a nyomása elég nagy, csak nem jön ki belõle elég levegõ.
Tudod, a monti kerék térfogata 3x akkora mint az oútié, viszont az oútiba 2x kkora nyomás kell. Vazze...

#33164
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

De akkor is drága... Pláne ha 2 kell egy kerékbe (mekkora nyomás van egy patronban? Gondolom bõven sok.)
Cserébe kicsi és gyors.


Sorry, de a topic címe: Országútikról mindent :P Ezért én is outiban gondolkodom...nekem a boltban azt mondták egy patronnal 2 outi kereket fel lehet fújni, montira a 2 patron is kevés lehet 1 kerékbe.
Amúgy meg több mint 2 éve nem kaptam defektet.:D Meg anno ebbe ruháztam be, nem szaladok egybõl a boltba pumpáért, csak ha vkinek outival más a tapasztalata...
...tényleg nagyon kis helyen elfér!!!
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33165
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
De akkor is drága... Pláne ha 2 kell egy kerékbe (mekkora nyomás van egy patronban? Gondolom bõven sok.)
Cserébe kicsi és gyors.

#33166
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Sose használtam patront, de nem is fogok... A CO2 kiszökik a belsõ pórusain, úgyhogy a patron csak arra jó, hogy hazajuss vele. Utána leereszt, állópumpával rendesen felfúj... Ez a gyártó javaslata is, meg egyes felhasználók tapasztalata is. Sztem csak versenyzéshez érdemes szórakozni vele.

Nekem csak arra kell, hogy hazajussak vele ;)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33167
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Sose használtam patront, de nem is fogok... A CO2 kiszökik a belsõ pórusain, úgyhogy a patron csak arra jó, hogy hazajuss vele. Utána leereszt, állópumpával rendesen felfúj... Ez a gyártó javaslata is, meg egyes felhasználók tapasztalata is. Sztem csak versenyzéshez érdemes szórakozni vele.

#33168
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Természetesen próbáltam és tapasztalatból mondom.

Elõször SKS Airgun-t próbáltam, de az gyári hibás volt (a zárószelep nem zárt teljesen és folyamatosan jött belõle ki a CO2). Garanciális cserébe kaptam egy AirChamp-ot. Szerencsémre amikor csak az volt nálam és defektet kaptam nem volt messze a benzinkút, mert 2 patronnal sem sikerült rendes nyomást elérnem vele (igaz a defektet montin kaptam és nem outin, outi-n szerencsére eddig nem volt defektem) és emiatt inkább vettem egy vázra szerelhetõ pumpát...

Igen azt hallottam, hogy patron nem jó montihoz, hogy minimum 2 patron kell hozzá...ááá, ha nem lenne olyan drága, most gyorsan kipróbálnám. :D Ehh nekem is SKS-em van

De én a benzinkutakon sem vagyok kisegítve, mert ott általában 6,5 a max nyomás.

Valaki outis próbált már patront? Csak kell mûködnie, akkor gondolom nem gyártanák és nem lenne ilyen marha drága...Vagy csak naív vagyok? :D
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33169
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Én ezt az SKS pumpát használom. 6-7 bar simán fújható vele, méretileg meg a mezem egyik hátsó zsebében elfér.

Feltöltött kép

#33170
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Természetesen próbáltam és tapasztalatból mondom.

Elõször SKS Airgun-t próbáltam, de az gyári hibás volt (a zárószelep nem zárt teljesen és folyamatosan jött belõle ki a CO2). Garanciális cserébe kaptam egy AirChamp-ot. Szerencsémre amikor csak az volt nálam és defektet kaptam nem volt messze a benzinkút, mert 2 patronnal sem sikerült rendes nyomást elérnem vele (igaz a defektet montin kaptam és nem outin, outi-n szerencsére eddig nem volt defektem) és emiatt inkább vettem egy vázra szerelhetõ pumpát...

#33171
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Nem fogsz tudni a patronossal olyan nyolmást elérni outi-ba ami megfelelõ lenne. Ráadásul hiába jó mindenféle szeleptípushoz néha így is kiszökik belõle a levegõ pumpáláskor.
Szerintem egyszerûbb egy pumpa ami a vázra felszerelhetõ (egyálatalán nincs útba tekerés közben)


Én mindig patront viszek magammal, mert kisebb helyen elfér...de még sose kellett használnom.

Te már próbáltad és azt mondod nem a legszuperebb? Nekem azt mondták a boltban, hogy 1 patronnal 2 kereket lehet felfújni....akkor átvertek?

Azért hazajutok, ha azzal fújom fel a kereket?
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33172
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

a decathlonról mint márkáról mit tudtok?
csak mert ma jártam ott és néztem az outikat. természetesen mind deca vázas, van amelyiken a fék meg a felni meg még pár alkatrész is az volt és bitang drágák...
meg kb. ugyanaz a deca fék volt a 400 és 160 ezres bringán...és ezeket ajánlják versenyzésre?
a 740 ezres bicóra legalább ultegrát tettek. de az is deca vázas volt. ezé kíváncsiskodom, hogy ennyire jó-e.


Decathlonos bringákkal indulnak Tour de Francon, az AG2R csapata, szóval vmit tudhatnak.
A 750 ezres váz lehet full carbon váz volt, nem nézted meg jobban?Amúgy a Decatlon nem drága, 230-ért már 105-el szerelt bicajt kapsz. 300 ezer körül már karbon hátsó tám- és láncvillást adnak, plussz karbon villa.;)

Amúgy a outi fékekrõl annyit, hogy szerinetm tök felesleges túlmisztifikálni! Nekem egy no-name 2 forgáspontos fékem van a bicajomon, egy az egyben le van koppintva a Shimano Tiagra féke. Tökéletesen mûködik. Nem DH-ra kell a fék...! Nem olyan bonyolult szerkezetek, hogy akkora különbségek legyenek a márkák között. Csak az anyag, meg a súly.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33173
NoFear

NoFear

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Nem fogsz tudni a patronossal olyan nyolmást elérni outi-ba ami megfelelõ lenne. Ráadásul hiába jó mindenféle szeleptípushoz néha így is kiszökik belõle a levegõ pumpáláskor.
Szerintem egyszerûbb egy pumpa ami a vázra felszerelhetõ (egyálatalán nincs útba tekerés közben)

#33174
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Asszem végül a patronos megoldást fogom választani. Úgyis van már a gépen egy kis nyeregtáska, abba belefér még a gumi és a szerszámok mellé még két patron és a kis patron-adapter. - Van valakinek rossz tapasztalata ezzel patronos megoldással kapcsolatban?

#33175
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi!

Ez amit írtál, hogy max 6 bar, érvényes minden kis pumpára vagy csak a zsebben hordható egészen minire? Mert ha mindre, akkor mégsem cserélem le SKS-re az enyémet. Ezzel fújtam már 10 barra gumit, de a 8 az rendszeres.

Más. Most hogy volt ez a defekt sorozatom (részben magamnak köszönhetõen) vettem 2db latex belsõt próbából. Ezeket lehet egyáltalán ragasztani, vagy vigyek magammal tartalékot?

#33176
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Két helyre szoktak tenni pumpatartót: vagy a felsõcsõ alá egy kis pumpavégtartóval (a pumpa másik vége a nyeregvázcsõ és a felsõcsõ találkozási pontjánál rögzítik), vagy a kulacstartónál, a kulacstartófuratba rögzítik a kulacstartó alá, ilyenkor arra kell figyelni, hogy a kulacstartónak legyen elég "mélysége", hogy aláférjen a pumpatartó, vagy a csavart hosszabbra kicserélni. Az egészen kicsi pumpák (Barbieri) elférnek a hátsó zsebben, bár ez bukásnál veszélyes lehet.
És ilyen kis pumpákkal nem lehet 10barra felfújni a gumit, jó ha 6ra siekrül...

#33177
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Mykonzerv: a Decathlon nem a legjobb váz, olyan középkategóriás talán, az iylen szintû bicajokat Ultegrás felszereléssel már 380-400-tól adnak, a 740e nagyon sok, ennyiért az ún kiemelt kategóriás (Pinarello) bicajokat adják (esetleg + 80-100e). Összehasonlításként: a Merida csúcsaluvázat Dura-ace-val 800e körül adták még 1 v. 2 éve, de tavaly láttam Merida Theorémát (fullkarbon!) 750-ért Ultegrával.
Voti: Mátraháza-Kékes átlagos meredeksége 8% körül van, a legmeredekebb része olyan 12%, nagyon egyenletes emelkedésû ez a 3.65km-es szakasz (elágtól egészen a kilátó kerítéséig ennyi). Ha kétszer iylen hosszû lenne 2. kategóriás hegy lenne...

#33178
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sorry! Biztos volt már, de nem találom: a Kékes-tetõre vezetõ út milyen átlag emelkedésû és mennyi a maximum?

#33179
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
a decathlonról mint márkáról mit tudtok?
csak mert ma jártam ott és néztem az outikat. természetesen mind deca vázas, van amelyiken a fék meg a felni meg még pár alkatrész is az volt és bitang drágák...
meg kb. ugyanaz a deca fék volt a 400 és 160 ezres bringán...és ezeket ajánlják versenyzésre?
a 740 ezres bicóra legalább ultegrát tettek. de az is deca vázas volt. ezé kíváncsiskodom, hogy ennyire jó-e.

#33180
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Koponyaalapi törést általában úgy lehet beszerezni, hogy nagy sebességrõl pl. biztonsági övvel bekötött test hirtelen megáll, de a fej nincs rögzitve és a lendülete miatt leszakad a kopnya a gerinc végénél lévõ koponyaalapról.
Sima koponyatöréssel megúsztad volna ;).