Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34214 hozzászólás a témában

#33181
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi!

Ez amit írtál, hogy max 6 bar, érvényes minden kis pumpára vagy csak a zsebben hordható egészen minire? Mert ha mindre, akkor mégsem cserélem le SKS-re az enyémet. Ezzel fújtam már 10 barra gumit, de a 8 az rendszeres.

Más. Most hogy volt ez a defekt sorozatom (részben magamnak köszönhetõen) vettem 2db latex belsõt próbából. Ezeket lehet egyáltalán ragasztani, vagy vigyek magammal tartalékot?

#33182
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Két helyre szoktak tenni pumpatartót: vagy a felsõcsõ alá egy kis pumpavégtartóval (a pumpa másik vége a nyeregvázcsõ és a felsõcsõ találkozási pontjánál rögzítik), vagy a kulacstartónál, a kulacstartófuratba rögzítik a kulacstartó alá, ilyenkor arra kell figyelni, hogy a kulacstartónak legyen elég "mélysége", hogy aláférjen a pumpatartó, vagy a csavart hosszabbra kicserélni. Az egészen kicsi pumpák (Barbieri) elférnek a hátsó zsebben, bár ez bukásnál veszélyes lehet.
És ilyen kis pumpákkal nem lehet 10barra felfújni a gumit, jó ha 6ra siekrül...

#33183
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Mykonzerv: a Decathlon nem a legjobb váz, olyan középkategóriás talán, az iylen szintû bicajokat Ultegrás felszereléssel már 380-400-tól adnak, a 740e nagyon sok, ennyiért az ún kiemelt kategóriás (Pinarello) bicajokat adják (esetleg + 80-100e). Összehasonlításként: a Merida csúcsaluvázat Dura-ace-val 800e körül adták még 1 v. 2 éve, de tavaly láttam Merida Theorémát (fullkarbon!) 750-ért Ultegrával.
Voti: Mátraháza-Kékes átlagos meredeksége 8% körül van, a legmeredekebb része olyan 12%, nagyon egyenletes emelkedésû ez a 3.65km-es szakasz (elágtól egészen a kilátó kerítéséig ennyi). Ha kétszer iylen hosszû lenne 2. kategóriás hegy lenne...

#33184
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sorry! Biztos volt már, de nem találom: a Kékes-tetõre vezetõ út milyen átlag emelkedésû és mennyi a maximum?

#33185
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
a decathlonról mint márkáról mit tudtok?
csak mert ma jártam ott és néztem az outikat. természetesen mind deca vázas, van amelyiken a fék meg a felni meg még pár alkatrész is az volt és bitang drágák...
meg kb. ugyanaz a deca fék volt a 400 és 160 ezres bringán...és ezeket ajánlják versenyzésre?
a 740 ezres bicóra legalább ultegrát tettek. de az is deca vázas volt. ezé kíváncsiskodom, hogy ennyire jó-e.

#33186
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Koponyaalapi törést általában úgy lehet beszerezni, hogy nagy sebességrõl pl. biztonsági övvel bekötött test hirtelen megáll, de a fej nincs rögzitve és a lendülete miatt leszakad a kopnya a gerinc végénél lévõ koponyaalapról.
Sima koponyatöréssel megúsztad volna ;).

#33187
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
köszi LóFarkas, megnyugodtam.
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#33188
Erke

Erke

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Szia!

Nekem a bukó tarkórésze repedt meg esés következtében, tehát a fejtetõ rész ép maradt. Gondoltam kukázás elõtt kipróbálom mit bír ki. Magasról ráejtettem <2kg-os kalapácsot a sisak fejtetõi ép részére. Az eredmény: a külsõ burkolat ép maradt (pár karc, repedés semmi), a belsõ hungarocell viszont teljes vastagságában repedt. Következtetésem szerint a fõ védelmet a belsõ hungarocell jelenti, én ezek után inkább kicserélném a repedt sisakot.

Mellesleg eséskor éreztem hogy piszkosul nagy ütést kaptam, de mivel se szédülés, se különösebb fájdalom, ezért folytattam az utat és csak kb 1 óra múlva a következõ megállásnál vettem észre a törést. Jók ezek a sisakok, koponyaalapi törés lehetett volna...

Üdv,
Erke

#33189
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Ja, 31.8-ról átmegy normálba, nekem is OS van

#33190
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy létezik olyan országúti kormány, aminek a befogója oversize (a pontos méretet nem biztos de 31,8mm) de a kormány többi része elkeskenyedik 25,8mm esre? Meg a fékváltókaroknak (shimano) szabvány bilincse van, vagy van külön as25,8as meg 31,8as? Köszi a segítséget

Például ilyen?
http://www.bike-comp...oducts_id=10092
Erre rámegy a fv.kar.

#33191
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Sztem a hajtókar pont nem... A váz meg a kerekek ált. gyakrabban adják meg magukat. Kormány, elsõ villa szintén. De ha az a régi fajta vékony hajtókar van rajta, az esetleg veszélyben lehet... de valószínûtlen.
Jahh, egy hajtókar nemigen tud tartósan görbülni. Egész picit hajlonghat alattad, de azt rugalmasan. Azzal nincs is gond. Viszont ha meghal, akkor azt egy reccsenéssel teszi:eek:
Pedál nemigen tud eltörni, legföljebb kiszakad a menet a hajtókarból, de az is csak akkor, ha nincs rendesen becsavarva a pedál.

#33192
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem is sikerült szert tennem egy outi bicóra. Fondriest váz, Campagnolo alaktrészek. Nemtom a pontos korát, de olyan 10 éves körül lehet. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a hajtókarok milyen nagy súlyt bírnak el? Én speciel 97 kiló vagyok, ami legjobb tudomásom szerint, nem a standard versenysúlya egy átlag outisnak. :) Nem kell attól tartanom, hogy elgörbül, eltekeredik a hajtókar, ne adj' isten, letörik a pedál? :scared:

köszi, parej
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#33193
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy létezik olyan országúti kormány, aminek a befogója oversize (a pontos méretet nem biztos de 31,8mm) de a kormány többi része elkeskenyedik 25,8mm esre? Meg a fékváltókaroknak (shimano) szabvány bilincse van, vagy van külön as25,8as meg 31,8as? Köszi a segítséget

#33194
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Hát én kényszerbõl a nyeregcsõre tettem, de inkább a kulacs mellé szerelhetõ a szimpatikusabb. Most néztem a Decathlonban egy pici könnyû SKS-t, ami 10barig fúj ~3-4000Ft.

Enyém MTB-s :icon_roll

#33195
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Még egy kérdés: hová szokás a pumpát tenni-szerelni outi gépen?

#33196
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Amiket én eddig néztem bukókat mindben benne volt a méret cm-ben is. Hívd fel õket és kérdezz rá.

#33197
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Akkor most megyek, feltöltöm magam az internetre, belopózom az eBike raktárba és felpróbálom...:D
A baj az,hogy egri vagyok, és nagyon kevés az esélye,hogy alkalmam nyílna a dolgok kipróbálására. Mégha, elõ is fordulna hogy egy hónap alatt valamelyik boltos lehozza a bukót,az hogy cseréljenek méretre... háát nagyon nagy szerencse kell hozzá.
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#33198
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Megnéztem, az én Bell bukómban az M=59cm, az asszony nemtommilyenjében az L=57cm. Szerintem fel kellene próbálni, mert ahány gyártó annyi méret.

#33199
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Szerintem ha a hungarocell van elrepedve az a kisebbik baj, a külsõ résznek az a feladata, hogy ütésnél egyben tartsa a bukót. A belsõ nyeli el az ütés energiáját, ha nem hiányzik belõle, akkor így is mûködik valamennyire. Azért abban egyetértünk, hogy illene lecserélni, bár az enyém is hasonló állapotban van :).

Akkor csere... De milyenre?:) - Nézegettem a bukókat, Cratoni Tremor Tribal tetszik meg a Giro Mira.
Lehet különbség a két bukó képességeiben, mármint 3szoros?! - mert a Cratoni majdnem 3x annyiba kerül, mint a Giro... A másik,ami érdekelne, az a fejméret osztályzás,mert nekem egy a Girohoz hasonló unifit verzió van,de a Cratóniban meg van s-m-l-xl... Ez most gondolom fejkerületre vonatkozhat, de sajnos semmi adatom nincs, hogy hol kezdõdik az L vagy végzõdik az M.
És Jézus szóla hozzájuk: - Mondjátok, ki vagyok én?
És õk felelék: - Te vagy létünk alapjának eszkatológiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégsõ értelme tárul fel elõttünk.
És Jézus ismét szóla: - Mi???

#33200
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ismered ezt az emelkedõt?

persze csak bringával ritkán járok arra, mert nappal qrva nagy a forgalom, este meg fosok a kutyáktól......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való