Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34211 replies to this topic

#33121
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts

Sziasztok! A shimano gyári kerekek JÓ centírozása ígényel vmi spec szervízt? Ma sajna sikerült egy kisebb nyolcast tennem a hátsó kerekembe:( Tudtok vmi helyet, ahol garantáltan meg tudják rendesen csinálni, nem pedig, amolyan "érzésre centíroznak"?

A centírozás nem bûvész mutatvány, csak kell vki aki már sokat csinált...attól mert Shimano kerekek, még ugyanúgy kell centírozni.
De ha gondolod, vidd el Shimano szervízbe, van belõle jópár.
Egerben: Nagy Kerékpár, Pacsirta út 13. tel: 0636/410-405
http://www.nagykerekpar.hu/
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33122
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 posts
Kell, két "kiskütyü". Az egyikkel a küllõre fognak rá, a másikkal az anyákat csavargatják

#33123
_A

_A

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 posts
Sziasztok! A shimano gyári kerekek JÓ centírozása ígényel vmi spec szervízt? Ma sajna sikerült egy kisebb nyolcast tennem a hátsó kerekembe:( Tudtok vmi helyet, ahol garantáltan meg tudják rendesen csinálni, nem pedig, amolyan "érzésre centíroznak"?

#33124
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 posts
Akkor valami kánya lehet. Nekem is ilyen kerékszettem van. A fékem Shimano régi ('88-as) 600-as egyforgáspontos Jagwire pofákkal szerelve és Sh. 105 fvk-al kezelem. Szinte egyujjal tudom blokkolni a hátsó kereket. Esetleg nagyon hosszú lejtmenetekben (értsd Pilisben 150km, vagy az Alpok) fárad el a fékezéstõl a csuklóm. Egyébbként tökéletesen fékez.

#33125
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 posts
grt, Olee, picsajól néz ki a gép (bocs a nem túl íirodalmi fogalmazásért:))
ill. az asszony is jól mutat vele. szerencséd, hogy nem kell választani a kettõ közt:P:P

#33126
Shoshi

Shoshi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,011 posts
Elég igényes masina! Gratula!

"Give me a chance to shine and I'ma blind the world..."
SS Ultimate 2013 YZ0 Flamethrower 2011 Penge 2011.


#33127
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
Olee! Gratula ehhez a gyöngyszemhez! :cool2:

#33128
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Teljesen mindegy, hogy hol dolgozol, csak saját magadnál tedd!:)

#33129
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts

Köszi!
Dura Ace.


Jajj bocsánat...:wow: ezt benéztem.
Hú így közelibben még jobban csecse!
Hol kell dolgoznom, hogy nekem is Dura Ace-em legyen? :D

Ja tényleg nézegettem a Touros bicókat, és láttam, hogy soron 11/21-et tesznek fel...most nem azért, de minek 10 sebességes bicó ehez? Minden egyes koszorú egy foggal több. Bár sejtem a Pireneusokban majd elõkerülnek a 27-es fogaskerekek is :P
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33130
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Köszi!
Dura Ace.

Posted Image


Posted Image

#33131
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts

Készen van a gépem.
Itt asszonnyal van fotózva a hétvégi viharelõlmenekülõs túra alkalmával.


Ehh! Azt hittem reklámfotó! :D

Nagyon csini gép!!!! Gratula hozzá! Teccik-teccik-teccik
105?
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33132
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Az Alpokban lefele kiprobaltam ugyanazon helyen montival is, BB5-os tarcsafekekkel.
Eg es fold (a BB5 javara), egyszeruen elhiszed, hogy be tudod fekezni a kanyar elott, akar meg meg is tudnek allni stb.

Orszagutival meg kell tanulni fekezni. Amugy jo pofakat gyart Ritchey bacsi, olcsobbat meg a BBB, ez utobbit lehet itthon kapni.
BMaFTe

#33133
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Készen van a gépem.
Itt asszonnyal van fotózva a hétvégi viharelõlmenekülõs túra alkalmával.

Posted Image

#33134
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
Mennyire nincs megelégedve, elõzõ kerékkel jobban fogott a fék? MErt igazából mindegy milyen (márkájú) fékgumival megy, mivel a Ksyrium Elite is alufelnis, tehát nem kell hozzá különleges fékgumi (elméletileg), a honlapja sem írja. Külön fékgumit a karbonfelnihez írnak elõ (oda tényleg szükséges). LEhet még próbálkozni puha fékgumikkal (ezek jobban is kopnak). EGyébként oúton nem annál jobb, minél durvább a fékhatás...

#33135
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,889 posts
cimbinek van egy kis problémája. kérlek segítsetek.
mavic ksyrium elite kerekei vannak és nincs elhasalva a fékhatástól.
eddig ultegra fékpofái volt. most vett jagwire-t de ez sem százas.
akinek ilyen vagy hasonló kerékszettje van kérem írjon milyen fékpofát használ.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#33136
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Az eredeti ultegraval adott az gagyi, pedig tuti, hogy gyari ...
Shimano koszorult, jo rozsdamentes acel fekbowdent pedig itthon is lehet kapni.
Lassan cserelnem is kellene ...

Filleres dolog, ezert erthetetlen - mint az, hogy szerszamot nem adnak az integralt hajtokarokhoz, meg azt kis muanyag tekerot sem, pedig az aztan van vagy 2 Ft
BMaFTe

#33137
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts
Ezt nem értem!:ysz: Nekem is különbözõ a Shimanon a hozzáadott fékbowden és váltóbowden.
A váltób. tök masszívnak meg jónak néz ki, ellenben a fékbowden egy vékony gagyi, igaz még nem korrodálódik, de úgy, hogy egymás mellett van a kettõ nagyon látszik a különbség.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33138
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Shimano fekvaltokar kotyogasai¸, zorgesei:
- a kis kar csavarja lelazult (kicsit nehez hozzaferni);
- regebbi tipusokon nem volt meg gumigyuru a kis karon, ez gondolom 10-es 105-nel mar van;
- fejnehez mindegyik shimano, ezert alapbol erosebb utesre billen, kottyan egyet a fekvaltokar; (a rugoja is gyenge)
- az elobbi sulyosabb esete: az elso kar holtjateka a rosszul bekotott, tul laza, vagy rossz bowdenhazu bowden miatt vagy tul gyenge, szorulo fek miatt; ekkor mar kisebb utesre is kottyan, inkabb zorombol;
- trivialis zorges: a gyarilag adott valtobowden-hazak, amik lognak a karbol, tul hosszuak, a fejcso elott keresztezik egymast, osszeverodnek es zorognek (lustak voltak meretre vagni).

A jol felrakott es jol karbantartott bowdenezes nagyon lenyeges: le kell szepen koszorulni a bowdenhaz vegeit, rozsdamentes acel, koszorult bowdeneket kell hasznalni stb.
Nekem peldaul a gyarilag a 9-es ultegrahoz adott fekbowdenek korrodalodnak ... a valtobowdenjei viszont nem ...
BMaFTe

#33139
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 posts

Campagnolo (~10 éves) bal oldali hajtókarom állandóan meglazul annyira, hogy brutál erõsen recseg. :mad: Van vmi módszer, amivel kajakra meg tudom tépni? Rá kell kalapálni? Eddig nem nagyon mertem.

köszi, parej


ottan a csavarral vagy a menettel lesz a gondo amire csavarod... nekem anno ráhegesztette a hajtókart az autószerelõ a monoblokkra. most asszem szívrohamot kapnék:)
lehet, hogy csak egy új anya kell neked

#33140
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 posts
Campagnolo (~10 éves) bal oldali hajtókarom állandóan meglazul annyira, hogy brutál erõsen recseg. :mad: Van vmi módszer, amivel kajakra meg tudom tépni? Rá kell kalapálni? Eddig nem nagyon mertem.

köszi, parej
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep