Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33081
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Igen, ilyesmire gondoltam, köszi az infókat
Az SRM oldal komolyan live adat???? :)
beszarok....

#33082
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

... és megvan a pedálozás ereje.


amibõl a középtengely hosszát figyelembe véve lehet okoskodni a vázat érõ erõhatásokat illetõen. :)

#33083
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

A SRM a Touron mer teljesitmenyt, sot nehany televizion, meg a neten eloben is lehet kovetni:

http://www.srmdatase...metry/races.php


Ebbõl minden megvan:
A teljesítménybõl és a sebességbõl meg van az erõ, ami elõre viszi a bringát. Egy átlag kerékméretet feltételezve megvan a hátsó kereket hajtó nyomaték. A sebességbõl és a pedálfordulatból megvan az áttétel, ebbõl megvan a pedál nyomatéka. Ehhez már csak egy hajtókarhossz kell, és megvan a pedálozás ereje.
A mai L’Alpe d’Huez-i befutón ki kell derülni a maximális erõnek! :)

#33084
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
A SRM a Touron mer teljesitmenyt, sot nehany televizion, meg a neten eloben is lehet kovetni:

http://www.srmdatase...metry/races.php
BMaFTe

#33085
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Sprintben, hegymenetben sztem 130-150kg; 1300-1500N körül lehet a max., amikor a pedál vízszint körül/alatt van. Elég keményen húzzák felfelé a hátul lévõ pedált fiúk...
Neten tutira van wattban megadott teljesítményadat, de abból erõt számolni bajos.

#33086
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Nem igazán az idõfutam menõn van a hangsúly, hanem a max pedálon kifejthetõ erõn. Persze tisztában vagyok az áttételek rejtelmeivel :) Szeretném feltérképezni egy profi szinten használt outi váz max terheléseit. (erõk, nyomatékok...)

#33087
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
A felnibe nekem is rendszeresen bele megy a víz, az nem gáz. Volt olyan hogy egy hét után is vizes volt a belsõ. Csak az agyba ne menjen bele.

#33088
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Nekem Ultegra agyas kerekeim vannak, gyönyörûen gurulnak. A múltkor egy elég rendes vihar kapott el Páty és Zsámbék között, volt, hogy 5-10 cm vízben mentem kilométereket. Utána szétszedtem az agyakat, víznek semmi nyoma nem volt bennük, a racsni-szerkezetben sem. Nem úgy az FSA Mega Exo középrészben, abban ki is kellett cserélnem a két golyóscsapágyat.

Egy ilyen nagy zuhi után egyszer még a felniben is víz volt. Le kellett ereszteni a gumit, hogy ki tudjon folyni.

#33089
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Ha alu és peremes, akkor a Mavic Open Pro. Elméletileg 425 g, saját mérés szerint 435-436 g.

#33090
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Melyik az itthon kapható legkönnyebb felni?

#33091
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Így van, idõfutamon egyszer megindul, onnantól "csak" lendületben kell tartani, talán a legkevesebb erõt igénylõ módozat. A legnagyobb pedig a pályások sprintjeinél van, úgy alleszusamme.

#33092
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Hali!
Nem tudjátok véletlenül, h egy kõ keméyn idõfutam bajnok mekkor erõvel tapossa a pedált? (nem hülyülök, számolok:) , newtonban)

Egy kõ kemény idõfutam bajnok idõfutam közben töredék résznyi erõt fejt ki a pedálra, ahhoz képest, amire akár egy amatõr is képes a legkisebb áttételben egy meredek emelkedõn a nyeregbõl kiállva.
Minél nagyobb a sebesség, annál kisebb az erõ a pedálon a.

#33093
Alonso

Alonso

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Igaz nekem 535-ös volt, de Shimano kereket soha többé!!!
Minden esõ után fél deci víz az agyakban.
Racsnit a víz mindig kimossa.
Egy küllõtörés után pedig kiderült itthon nincs hozzá semmilyen alkatrész.
Csapágyazásról meg annyit, hogy a Mavic Cosmossal a szokásos utamon 2km/h-t javítottam.


Nekem Ultegra agyas kerekeim vannak, gyönyörûen gurulnak. A múltkor egy elég rendes vihar kapott el Páty és Zsámbék között, volt, hogy 5-10 cm vízben mentem kilométereket. Utána szétszedtem az agyakat, víznek semmi nyoma nem volt bennük, a racsni-szerkezetben sem. Nem úgy az FSA Mega Exo középrészben, abban ki is kellett cserélnem a két golyóscsapágyat.

#33094
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Nem, de ez esetleg segíthet: http://www.kreuzotte...lish/espeed.htm
Amúgy durván(eléggé...) 450 W körül, aztán, hogy ebbõl hogy kapsz N-t fogalmam sincs.
P = E * T [W = J * sec]
I = F * s [Nm = N * m]
Jó szórakozást! :pisze:
Hajtókarhosszos témából jött az ötlet? De amúgy ki lehet számolni: ha egy lábbal áll a pedálon (és nem nyomja kézzel lefele magát) akkor testtömeg*9.81 N-nyi erõvel. Értelemszerûen van húzás is, és a kettõ abszolutértékének összege határozza meg a kifejtett erõt.
Majd írd ám le mire jutottál! ;)

Sprintnél a 450W-nak persze a jónéhányszorosa ég el.

#33095
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Hali!
Nem tudjátok véletlenül, h egy kõ keméyn idõfutam bajnok mekkor erõvel tapossa a pedált? (nem hülyülök, számolok:) , newtonban)

#33096
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Sziasztok!
Érdekelne info a Shimano WH-R550 kerékszettrõl,ha ismeri ill.használja valaki.
Érdemes ebben a szettben gondolkodni 1 Merida Road901(2006)gépre?
Milyen elõnyei vannak a gyári 32küllös AlexDA16felni Sora aggyal szerelt kerékhez képest?35ropi lenne a vadiúj cucc, megéri?
Köszi mindenkinek aki tud segíteni!

Igaz nekem 535-ös volt, de Shimano kereket soha többé!!!
Minden esõ után fél deci víz az agyakban.
Racsnit a víz mindig kimossa.
Egy küllõtörés után pedig kiderült itthon nincs hozzá semmilyen alkatrész.
Csapágyazásról meg annyit, hogy a Mavic Cosmossal a szokásos utamon 2km/h-t javítottam.

#33097
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Jah, 180 :)

Az 550rõl annyit, hogy nem rossz, nem rossz, a légellenállása relatíve kicsi, síkon nagyon baba. Hegyen se rossz, egy picit nehéz, 1.8körül lehet, de annyi baj legyen. Sokan szidják az 550es agyait, de csak be kell állíttatni, ennyi. A merevségével sincs gond. Bár a Mavic kerekek jobban bejönnek, nem lesz vele baj :) 35öt szerintem megér

#33098
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!
Érdekelne info a Shimano WH-R550 kerékszettrõl,ha ismeri ill.használja valaki.
Érdemes ebben a szettben gondolkodni 1 Merida Road901(2006)gépre?
Milyen elõnyei vannak a gyári 32küllös AlexDA16felni Sora aggyal szerelt kerékhez képest?35ropi lenne a vadiúj cucc, megéri?
Köszi mindenkinek aki tud segíteni!

#33099
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
leadod? :)
viccesen hangzik.
ahuh 180?
nayovan akkor marad egelõre polcon aztán egyszer csak lessz megfelelõ bicayom hozzá.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#33100
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Figyelj, leadom. A síkvidéki bicajon 172.5ös van, a hegyin 180. Így a jó