Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34214 replies to this topic

#32521
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Igen!
Sajnos outiban ez a helyzet itthon :-((
ha nekem kell valami, tömbösítve leadom a rendelést versenyzõknek itthon és szlovák kerósoknak egyaránt és lõn: árban és gyorsaságban vernek mindenkit!!! :-)
Kérdés. Tudok jó áron beszerezni dura ace 7801-es kereket. Sajnos a problémám az, hogy a keró amibe kell 9-es rendszer. Az ugye kizárt (próbáltam), hogy felmenjen a 9-es sor a 10-es kerékre. Járható az az út, hogy rotort cserélek a gyári dura keréken, és mûxik vagy ott is valami trükk van belül amit nem látok ??
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#32522
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
"NAgy mosoda"... Hát nagyon olyan ez a nagyker dolog, mint a kokszolásban a fedõszerek...

#32523
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 posts

Nekem sem sikerült hazai forgalmazóktól Dura bovdenszettet rendelnem, olaszból hozattam végül. Azért ez döbbenetes, pedig úgy látom lenne kereslet sokmindenre. Monti cuccokkal is ez van?


Éppen most telefonáltak, hogy jött Shimano szállítmány a Velotradebe, de fél órán belül telefonáljak mi kell mert akkora menniység jött, hogy kábé addig fog tartani :-) Zsííííííííír nem?

Montis cuccokkal eddig nem volt gondom ...

#32524
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
Nekem sem sikerült hazai forgalmazóktól Dura bovdenszettet rendelnem, olaszból hozattam végül. Azért ez döbbenetes, pedig úgy látom lenne kereslet sokmindenre. Monti cuccokkal is ez van?

#32525
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 posts
Hát igen ... egy kereskedõ ismerõsöm szerint a Velotrade-nal nincs semmi ... szó szerint ... én is külföldi beszerzési forrás után fordultam ... olyan egyszerû dolgok nincsennek a nagykerben, mint lánc, racsni ... Dura Ace fékbetétre lassan két hónapja várok ...

#32526
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
Hm, már van és szereltek is Sramot?! Mirõl maradok le... A gyártó írta, hogy csak 2008-ban dobják piacra mert addig ilyen meg olyan tesztrendszereken megy át. Úgy látszik azért sietõsebb volt... Van róla valami konkrét tapasztalat, ára?
Méghogy EU-ba vagyunk !! Pont mióta beléptünk inkább Balkánon, az egész ország állapotát is tekintve... Ami topiktémába vágó, az is inkább az, mert piacgazdaság helyett változatlanul hiánygazdaság van, meg egy-két gazd. klikk kénye-kedve...

#32527
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

nem vagyunk meg mindig az EU-ban vagy mi a szosz??? :mad:


És még sokáig nem is leszünk:)

#32528
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,685 posts

Amugy rohadtul nem ertem mi megy Magyarorszagon,mert itt Angliaban mar szeptember ota tele van minden a 2007-es modellekkel, pl 2007-es Tiagra es tarsai, meg uj bringak... nem vagyunk meg mindig az EU-ban vagy mi a szosz??? :mad:


szerintem a kereskedõk ki akarják elõtte söpörni a polcokat... állítólag nagy most a kavarc a szezonváltás miatt, erre hivatkoztak legalábbis, mikor a 4 hete rendelt alkatrészeim késése miatt nemtom hányadszor telefonáltam... :(

#32529
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,323 posts
En mar fogtam a kezemben Forcet.
Es egy magyar kereskedo baratom is meghozza Magyarorszagon, vagyis szerintem jovore mar kaphato lesz Mo-n is...de masfelszer annyiba kerul mint a Dura Ace, szoval nemtom ki fogja megvenni :(

Amugy rohadtul nem ertem mi megy Magyarorszagon,mert itt Angliaban mar szeptember ota tele van minden a 2007-es modellekkel, pl 2007-es Tiagra es tarsai, meg uj bringak... nem vagyunk meg mindig az EU-ban vagy mi a szosz??? :mad:
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32530
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
húú ha 1 Orbea ra vagy 1 Yasec ra felülhetnék :)

#32531
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 posts
Idézet:
Eredetileg pcycle írta:
Sac: azért nem olyan egyszerû, minden mindennel egyáltalán nem kompatibilis a Campa és Shimano rendszerben, ez a dolog talán a Shimano és Sram között lesz meg, ha kijön (végre) a Sram oúti szettje 2008-ban.


A nyomtatott Bicycling magazinban most volt egy teszt a Sram Force szettrõl ... ez már elméletileg kapható ... tõlünk szerencsésebb országokban.
Tehát már itthon is kapható lesz legkésõbb jövõre ... Az Amerikai Orbea Team már azzal a szettel fut.

#32532
fero74

fero74

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Köszönöm a válaszokat, Sheldon Brown oldalán minden kérdésemre választ kaptam!

#32533
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 posts
micsoda?
már be is szereltek ilyet a Corratecben egy srácnak multhéten. Rivalt. meg a másik szett is van. nayo lehet külföldrõl hozattaák, de szerintem már itthon is van.

#32534
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts

Sac: azért nem olyan egyszerû, minden mindennel egyáltalán nem kompatibilis a Campa és Shimano rendszerben, ez a dolog talán a Shimano és Sram között lesz meg, ha kijön (végre) a Sram oúti szettje 2008-ban.


én már fogtam a Rival cuccokat a kezemben :) jönnie kell annak hamarosan...

#32535
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
nem én shimano shimano ra gondoltam ... csak... mármint mitomén egy 105 s fékar nyomat egy tiagra váltót... ien re gondoltam .. a campa meg a simi nem igazán viszik egymást...sõõt

#32536
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 posts
Ezen pl. az van:
http://apro.bikemag....ct=29976&cat=56

#32537
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 posts

Fero: Azt hiszem létezett 7-es fékváltókar a Shimanonak, talán még most is fellelhetõ valahol használtan, de ha nem akarsz keresgélni át kell tenni a rendszert. Ha a bicikliden lévõ váltókar/váltó jó, akkor a legolcsóbb valóban a 8-as fogas-lánc felrakása, mert 7-es váltókarral mûködik, csak a fogas valamelyik végére kell beállítani a váltót. Ha ez nem jó, akkor min. 9-es rendszercsere ajánlatos.


A 7-es váltókarok sehogyse kompatibilisek a 8-as sorokkal és viszont. Van itt egy táblázat az oldal alja felé (http://www.sheldonbrown.com/k7.html) a 7-esnél 5mm, a 8-as 4.8mm keresztben 1-1 fokozatnál a hátsóváltó mozgása. Az már 5 fokozat után 1 mm eltérés.
A 7-es karral lehet, neked van igazad, az rsx-bõl (2000-ig gyártották) volt 7-es is, meg talán 8-as is, de 7-es biztosan.

#32538
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
Sac: azért nem olyan egyszerû, minden mindennel egyáltalán nem kompatibilis a Campa és Shimano rendszerben, ez a dolog talán a Shimano és Sram között lesz meg, ha kijön (végre) a Sram oúti szettje 2008-ban.

#32539
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
Fero: Azt hiszem létezett 7-es fékváltókar a Shimanonak, talán még most is fellelhetõ valahol használtan, de ha nem akarsz keresgélni át kell tenni a rendszert. Ha a bicikliden lévõ váltókar/váltó jó, akkor a legolcsóbb valóban a 8-as fogas-lánc felrakása, mert 7-es váltókarral mûködik, csak a fogas valamelyik végére kell beállítani a váltót. Ha ez nem jó, akkor min. 9-es rendszercsere ajánlatos.

#32540
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 posts

Sziasztok!

Technikai kérdésekben nagyon amatõr vagyok, remélem nem kérdezek hülyeséget. Egy nagyon régi 7 sebességes országúti kerékpárom van, Shimano 500EX szettel. Lehet még ehhez valahogyan fékváltókart illeszteni? Ha igen, csak Shimano-t, vagy más gyártó termékét is?


A shimano fékváltókarjai mind legalább 8-asok, tehát kisebbet léptetnek mint, ami neked kell. 2 lehetõség van: 8-as sort venni, vagy szétszedni a hetest - ha lehet, egyáltalán nem biztos - és 8-as való hézagolókat tenni a fogaskerekek közé.