Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32481
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
én úgy voltam vásáráskol hogy vetem 1 SORA szetes bringát aztán addig is tudok hajtani vele .. aztán ha cserélni kell valamit akor megveszem rá a topposat... 2-4 havonta nem nagy kiadas 10-20k esetleg egy ultegra durace cuccért... (a fékváltókar már húzósabb) aztán ha esetleg 1-1,5 év után már lesz egy komplett szet mitom éltegra akor rakok alá egy másik vázat....

#32482
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

EGyetlen hátránya leeht, hogy idõvel nem lesz könnyû beszerezni 9-es sort és láncot.


Azért ennyire nem vészes a helyzet. :) 5-ös racsnit már tényleg nehéz beszerezni, de 7-8-9-es koszorúból van bõven választék. 8-asból is rögtön négy márkát tudok ajánlani. Szval az a Kánaán még messze van, hogy csak 10-es sor legyen a boltokban- mert a többi elavult gagyi.
De ha idõvel azt érted, hogy 5-10 év mûlva, akkor nem szóltam. ;)
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32483
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Arti: belépõ szintû modellekre Shim. Sora (vagy 2200.asat) szettet raknak (ritkábban egy hasonló szintû Campát), ez még úgy tudom, hogy 8-as. Ez is lehet megfelelõ, ha nem versenyzel, ill. nem akarsz sokat menni egy évben. A fogaskerékszámnak nincs túl nagy jelentõsége egy bizonyos szintig, tehát kb. mindegy 8, vagy 9 vagy 10. A különbség a váltás fokozatosságában és legfõképp az árban, beszerezhetõségben van. EGyébként szerintem a 9-es rendszer a legoptimálisabb, mert a kellõképpen fokozatos a fogaskeréksor és még nem kopik túlságosan. EGyetlen hátránya leeht, hogy idõvel nem lesz könnyû beszerezni 9-es sort és láncot.
HA belépõ szintû bicajtól jobbat akarsz, szét lehet nézni a használtak között is (persze óvatosan), pld. 105-ös szett (vagy hasonló Campa) + egy jó acél vagy esetleg alu vázas bicaj kb. oylan árban van, mint egy új sorás.

#32484
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Mivel a Sora 8-as, ha 9-es szettet szeretnél, az minimum Tiagra és 150-180ezer Ft lesz. A tripla hajtómû még kicsit megdrágítja, de inkább a vásárláskor szerezd be, mint utólag tuningként.

Mind outin, mind montin 8-as rendszert használok, és nem értem a többieket. Eddig mindenhol elég volt, 2-3. fokozatban van eltérés (két szélsõ lánckerék a soron ugyanakkora), az meg nem számottevõ. Nem ezen fog múlni, milyen gyorsan érsz a kör végére. A Sora fvkar is megbízható (5000 km tapasztalat), bár nem olyan finom a mûködése, mint egy 8-as 600/Ultegra típus.
Használtam 9-es rendszert is, de "visszafejlõdtem". Nekem nem éri meg kétszer annyi pénzt kiadni sorra, láncra, mint 15 helyett 12 % fordulatszám különbség a váltásoknál.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32485
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

... mások elmondása alapján a 10-es rendszer érezhetõen rövidebb élettartamú a 9-eseknél, adódóan a kisebb anyagvastagságokból, pl. láncnál.


Jé tényleg! Ez eszembe sem jutott. akkor most már a 9est favorizálom! :spoko:

Ja és Köszi a segítésget!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32486
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
nem tudom, mi a gyakorlat, de e-boltok kínálatában mintha lenne mindkettõ (2-es és 3-as hajtómû és elsõ váltó).

és bár 8-as rendszert használok,azt is montinál, mások elmondása alapján a 10-es rendszer érezhetõen rövidebb élettartamú a 9-eseknél, adódóan a kisebb anyagvastagságokból, pl. láncnál.

#32487
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Egyik ismerõsnek (csaj) szintén 3 tárcsája van elöl. Ez elég ritka. [vagy nem?]
Mondjuk tegyük fel hogy 3tárcsásat veszek, és valamiért ki akarom cserélni az elsõ váltót/váltókart. Mennyire van alkatrész ilyenhez?

Ez a 3tányér - 2tányér lehet h csak az én hülyeségem :o
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32488
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hát amikor másztam a kékest jól esett volna elõlre a 3. tárcsa de hobby szinten sztem nem számít ... általába 3-4 sebeséget használsz fixen.... (én enyit használok) ha hegymenetvan .. meredek akor úgyis felpakolod ....

#32489
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Értem, köszi!

Hallottam, illetve olvastam - többek között itt, a fórumon is - hogy van 9es ill 10es rendszer. Az ilyen "alapmodellekre" milyet raknak? Vagy ez ettõl független?

Az a plusz egy kerék jelent valamilyen elõnyt? Vagy hobbi szinten tök mindegy h 9es vagy 10es?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32490
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
a shimano szetjei kompatibilisek egymással (többé kevésbé) szóval lehet veszel széppen Durace monoblokkot ér rávágsz 1 105 s hajtókart majd egy 105 váltókar kavara az ultegra láncod hátul meg már csak 1 tiagrara maradt pénzed... jó ez kicsit duva ... de megvan mivel mit lehet cserélni ... a tapasztaltabb outisok biztos L monják neked

#32491
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

... és mivel shimano sora szetes így szépen lassan lehet pakolni rá a cucokat...


Ezt hogy érted? :scratchhe
Amúgy köszönöm szépen a segítséget! :)
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32492
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hát frissen tudom mondani .. én most vettem belépõ modellnek 1 Altrix Whirlwind 1.0 át 89k ért Fékarváltós Sora setes 11kg körül van .... (www.buynet.hu) igen gyártanak nem fékkarváltósat. (valaki azt szereti) illetve a meridának van ien H-váltósa.... nekem bejött 1000kili körött beleraktam 1 hó alatt és semi baja ... és mivel shimano sora szetes így szépen lassan lehet pakolni rá a cucokat...

ha márkára utazol akor van természetesen ugyan ien felszereltségû Merida, Mali, Kelly's... cask azok 120-140k ... sztem anyit nem ér ha nem versenyezni akarsz vele

#32493
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Az lenne a kérdésem hogy hobbi célra szánt outit [újat] kb menyni pénzért lehet kapni. ill mennyiért érdemes venni. és milyet? [márka szinte mindegy...]
Súly sem fontos, de azér nyilván ne legyen 15kiló. A szett sem lényeges annyira, csak ne a legszarabb legyen, tehát mûködjön sokáig :)
egyetlen kikötésem lenne: ez pedig a fékváltókar. (bár lehet hülyeséget mondtam. Gyártanak még nem fékváltós outikat? :confused: ) na mindegy.

Tudom ez így elég hülyén hangzik, de egyáltalán nem ismerem az országutikat :(

Segítségeteket elõre is köszönöm!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32494
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
http://www.cicliambr...ione_000007.htm

vinném is rögtön a MÉH-be...

#32495
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Ha kireszelgetnéd a kazetta hornyolását mélyebbre, akkor még a legnagyobb fogak tartóbakjáról is le kellene esztergáltatni 1mm-t, mivel a 10-es agy a láncvonalhoz közelebb támasztja meg a fogsort. Ezért kell a 9-es agyakra húzott 10-es fogsor alá tenni a fogsor mellé adott 1mm-es távtartót. Ha jól emlékszek, akkor a 9-es tartóbakján az az 1mm-nyi anyag egy körbefutó vonalként látható. Egyébként ha publikus, akkor mennyiért férkõzhetsz hozzá a kerékszetthez?

Sajnos nem találtam megoldást a 9-es rendszerhez a tizes dura(7801)kerék kompatibilissá tételében! Utolsó megoldásként a rotor cseréje jött szóba, de teljesen más mint akár a 9-es dura! :rocketman
Publikus, habár ingyen reklámot nem akarok csinálni: a pénívósok versenykerekérõl lett volna szó. Rájadásul az általam választott példány a R. Zolié, úgyhogy tudja mennyivel kell mennie :D :D
65 e párja 10-es dura sorral + 23-as külsõvel!!!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#32496
veloman

veloman

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

a columbus Thron csõszettrõl hol találok adatokat?


http://www.nimbuscyc...html/thron.html
http://www.terraferm...us_tubesets.htm

#32497
veloman

veloman

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Korán van még, fel sem ébredtem,mot látom, Alonso már linkelt, bocs az ismétlésért!

#32498
veloman

veloman

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok! Ezer éve nem jártam erre... Úgy tudom, hogy átalakították a rotor belsejét, a tengelyre is áttettek a csapágyazásból, s ezért nemcsak a rotort, hanem a tengelyt is cserélni kellene, ha mûködne a dolog. A német fórumokat olvasgatva még nem hallottam olyanról, hogy az új 10-es DA kerekek, agyak rotorját lecserélték volna kilencesre! :(
Na jó, kikerestem:
9-es http://href.hu/x/1v13
10-es http://href.hu/x/1v14

johnyiron-nak!

ps. már a fórumozástól is elszoktam... :)

#32499
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
:clap:

#32500
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás

Itt vannak robbantott ábrák minden alkatrészükrõl:
http://campagnolo.co...hinfo.php?did=c


:)

hali köszi
már késõ
nekioálltam magamtól és SIKERÜLTT

ye! kurva ügyes vagyok. nem menék mbe a részletkbe, de most kész van 4 db fél fékváltókaromból 2 bal-jobb tökéletesen mûködõ Campa Veloce!!
csak a bal oldalira kellene Gumi ....nem tud valaki??

amugy elvileg 9-es lenne de mivel egy 8-asból tudtam csak a megfelelõ részeket kivenni, igy most átalakítottam 8-asra a 9-est.
de bármikpor visszalehet :) csak kell az arecés tárcsa. ami mozog benne.

szóval nagy az öröm
akinek hasonló problémáya van bizalommal fordulhat hozzám, maradt még alkatrészem (meg ezek is eladõók) de szívesen megcsinálom másnak is ahibását.
elvileg Magyarországon 1-2 ember vállalya be a Campát és 8 ezer!! FT egy fékváltókar szerelés.

Ezért is álltam neki egyedül.