Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#32461
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

hm... tucc adni linket arról az idõfutam kormáynról?


Adok én...

#32462
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
nem én kérdeztem :D

#32463
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Sac1: Ilyen gyorsan kiokosodtál?, ha "majd te szépen eldöntöd", akkor minek kérdeztél errõl a témáról?? Persze, végül is akármivel fel lehet menni Kékesre ... EGyébként nem keseredünk el, töretlen optimizmussal nézünk a jövõbe, még akkor is ha más nem is tud felmenni 42/23-ban, pláne nem ülve... :-)

#32464
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hát nem akarok elkeseríteni senkit de én (prowheel 52/42T; Sora T)42-23 be ülve felmentem szinte mindenhova (kékes vége kivételével ismert okok miatt)

de ahogy számoltam nekem a kellemes pedál tempó az ojan 60-80 között van... hegynek felfele sajnos ezzel az áttétel nem tom kihozni .... de nem is azért megyek hegyre hogy kellemes legyen :)

hozzám is hozám vágták itt hogy vegyek rendes gépet .. spóroljak még meg íj meg újj de minek is majd szépen én L döntöm hogy nekem mi kell a gépre addig meg van 1 alap modellem amin kitapasztalhatok sokmindent ja és persze erõsödök mert fullos menetkész álapotban (kulacs pumpa defektszet kaja térkép szerelõcucc) 18kg és az már a sújjom 1/4 nem akartam kiadni pénzt egy 9-10es tárcsáért azért ha kiderül hogy nem is kell csak 8as csak nem Ts hanem monjuk Us vagy V s.... összeálítású... v

#32465
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

Harmadrészt, ha egy hétvégén kiugranál a Tátrába (Alpokba, ...), akkor gondolom nem fogod átszerelni a gépet.


Ez nekem is eszembe jutott. Bár jelenleg nincs túl sok esély arra, hogy monjduk havonta egyszer kiugorjak az Alpokba, vagy bárhová... :) [vajon miért?! :)]

Bár a nyáron elvileg lesz egy túra amin elvileg résztveszek, ugyan még nemtudni hová megyünk, de valószínû a hegyekbe!!! :ogien:
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32466
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Erre szerintem nincs egységes recept ami mindenkire igaz lenne, te úgy mész fel, én inkább kiállok a nyeregbõl és kisebb pedálfordulattal megyek. Ha felfelé még pörgetnem is kellene vihetnék oxigénpalackot a hátamon :).

Tátrában, Alpokban sajna még nem voltam, de a Dolomitokban elég volt a 39-25 ;)

#32467
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Lehet, hogy bárhová fel tudsz Magyarországon menni 39/27-ben, de kérdés, hogy jó-e? Egyrészt a térdnek nem tesz jót a nagy megterhelés, másrészt a romlik a hatásfok. Harmadrészt, ha egy hétvégén kiugranál a Tátrába (Alpokba, ...), akkor gondolom nem fogod átszerelni a gépet.

Én még Dobogókõre is 30/27-ben pörgetek fel. Biztos fel tudnék menni durvább áttételen is, de ez kíméli a már ócska térdem. Az a 10dkg pedig semmit sem számít.

#32468
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Lehet jól jön egy pár nagyobb emelkedõn :) [vagy plussz súly?]


100 gramm, csavarokkal együtt. Lemértem.

a 8as 9es rendszer meg majd lehet a boltban dõl el d)
Még van idõm, majd valószinû csak télen vagy tavasszal veszem meg az outit.

nah mégegyszer köszönöm a segítségeteket!!!


Ha Sorát akarsz, az csak 8-as lehet. Feljebbi kategóriából csak régebbi szériák vannak, max. használtan jutsz hozzájuk, ha egyáltalán eladják.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32469
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hm... tucc adni linket arról az idõfutam kormáynról?

#32470
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
edit amit az elõbb nem tudtam mert megin beszart a fórum:
az MTB kormány persze le van nyesve 45 centire.
+ lehet, h egy rövidebb stucni jobb lenne neked... fene se tudja. Én mondjuk nem voltam oda azért a lefelé kanyarért a kormányban. Nem lehetett elég szélesen fogni az egyenes részt miatta.

#32471
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Köszi fel is adom az aproban amint tudom,nem gondoltam hogy el tudnám adni végülis vadi uj.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#32472
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Add el a ricsit 8500ért és vegyél egy jó koskormányt. Vagy egyeneset, akár kormányszarvval (nekem ez jött be, sokkal jobb sztem mint az idõfutamkormány. Mondjuk én városi harcos vok, te nemtom hol hogy hajtasz)
Én pár hete adtam el egy futárnak egy 1 éves, meglehetõsen kopott és rövidebbre fûrészelt ricsi idõfutamkormányt 7000ért az apróban... Tied 8ért biztos elmegy. Futárok imádják és nekik úgyis mindig szezon van:) Többen leszólítottak, kérdezgettek róla mikor az volt a bicón. Lett is volna rá másik vevõ is.

#32473
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
Kérem segítsetek!!Vettem egy Ricsi idõfutamkormányt hogy majd milyen jó lesz,ugyanis állandoan a féknél vagy az egyenes résznél fogtam a kos kormányt"ez olyan montis rögeszme".
Még rosszab mint vot ugyanis az idõfutamkormányon nincs egyenes rész sõt a testartásom még meredekebb lett ugy sajog a derekam mint a huzat,azota nem ültem az országutimon.
Tulajdonképpen az a kérdés van valami trükk vagy buktam tíz rugot,ráadásul a régit sem akarom visszarakni,mert a Ricsihez képest nehéz mint a kõ.
Ha valaki tud valami okossat a bajomra zuzzon már egy pár sort kérem.
Még a stucnit is megforditottam hátha segit de igy már a bovdenek is rövidek lettek meg ugy néz ki mint a DHgépem.
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#32474
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Arti gyere át a szabadonfutóba, mert itt mérgesek lesznek ránk (jogosan)
Katt a linkre:

http://forum.bikemag...read.php?t=2513

#32475
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

Én egy pocakos vénember vagyok ;), te pedig látom Balatonalmádiban laksz, ha ismered a Mátyás Kir utcát, no én ott felmegyek 39-25-el igaz szép lassan tüdõmet kiköpve dehát az 20% felett van végig! Szerintem nem fogod kihasználni a kistányért, de te tudod én inkább nem szóltam :)


Felmentél azon az utcán? végig? :wtf: Amikor legutoljára jártam arra elég poros, murvás, csúszós volt :-(
na mind1, legfeljebb kerülöm az ilyen emelkedõket!!! :-)
Ha felmész a 20% os emelkedõkön akkor a 10[?]%-os Megye-hegy Neked már nem is jelent akadályt?

Látom 50%-ban Almádiban laksz. nyaraló? Merre fele? [ha nem vagyok tolakodó]
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32476
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

ez a 39-27 es áttétel dolog meg szerintem olyan hogy, Te felmész mindenhová, de én [MÉG] nem :).

Én egy pocakos vénember vagyok ;), te pedig látom Balatonalmádiban laksz, ha ismered a Mátyás Kir utcát, no én ott felmegyek 39-25-el igaz szép lassan tüdõmet kiköpve dehát az 20% felett van végig! Szerintem nem fogod kihasználni a kistányért, de te tudod én inkább nem szóltam :).

Nézeggettem már az aprót, valóban van egy pár jó bringa. De én egyelõre csak egy alap bringát szeretnék.

Láttam Xenont vagy Miraget 100 alatt, Velocet 130-ért, igaz nem most volt. A Veloce 10-es volt és karbonvillás Wilier egy éves, elmentem megnézni, mint az új olyan volt!

#32477
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

Érdemes bekukkantani az apróhirdetõbe is 160ért 10-es Chorus szettes bringa van karbon villákkal, vagy 170ért 9-es Dura Ace szettes. Persze meg kell nézni nincs-e benne két versenyszezon ;).

Én is innen használtan vettem a bringámat és nem cserélném el semmilyen belépõszintû új gépre...


szerk: szerintem nincs itthon olyan hegy amire ne lehetne 39-27-el felmászni.


Nézeggettem már az aprót, valóban van egy pár jó bringa. De én egyelõre csak egy alap bringát szeretnék.

ez a 39-27 es áttétel dolog meg szerintem olyan hogy, Te felmész mindenhová, de én [MÉG] nem :).
Bár alapvetõen igazad van ;)

szerk: efi99: Asszem vágom ezt a váltókar témát, bár elég jól bezavartál ;-)
Tehát a különbség csupán az a kis "pöcök" fékváltókaron?

pl ez elvileg sora: http://www.sheldonbr...ages/LD3334.jpg
ez meg asszem dura-ace [az a lényeg nem sora]: http://images.amazon...SCMZZZZZZZ_.jpg

ha ez a különbség akkor az nem zavar.
Köszi h fegyelmeztettél erre!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32478
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Arti, írtad, hogy fékváltókaros legyen mindenképp. Az nem tudom számít-e, hogy a Sorának a "kialakítása" eltér az összes többiétõl, miszerint a kioldókar helyett a markolaton van egy kioldó fülecske.
Áttételek elõl 50, de inkább 52 v. 53 megy a 40 v. 39-hez. Egyébként elég sok országútit árulnak már triplával is. A fékváltókarok között van olyan, ami tudja a hármast és a kettest is kezelni, ilyen kar még akkor is elõfordulhat alapból a bicón, ha amúgy a hajtómû éppen kettes.
Hátul jellemzõen 11 v 12 tõl indul az utolsó 23..28 között. Ha 12-sel kezdõdik, elõfordulhat, hogy a testre 11-sel kezdõdõt nem lehet késõbb feltenni. A 8-as test egyébként jó lesz késõbb 9 v 10 sorhoz is, meg a hátsó váltó 100%, az elsõ 90%. Minden mást cserélni kell, esetleg az elsõ lánckerekek még passzolnak a késõbbi vékonyabb láncokhoz.

#32479
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Érdemes bekukkantani az apróhirdetõbe is 160ért 10-es Chorus szettes bringa van karbon villákkal, vagy 170ért 9-es Dura Ace szettes. Persze meg kell nézni nincs-e benne két versenyszezon ;).

Én is innen használtan vettem a bringámat és nem cserélném el semmilyen belépõszintû új gépre...

szerk: szerintem nincs itthon olyan hegy amire ne lehetne 39-27-el felmászni.

#32480
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

-Henger-: A tripla hajtómût nem tuningnak szántam, hanem ilyet szeretnék alapból. Lehet jól jön egy pár nagyobb emelkedõn :) [vagy plussz súly?:confused: ] Bár kishazánkban nincs túl sok "hegy". Tényleg: általában mekkora a legkisebb ill. a legnagyobb áttétel?
[a mostanin asszem 52-39 van elöl, hátul meg 28-11 (6os rendszerben) De a mostani egy csotrogány :cool2: ]

pcycle: Belépõ szintû modellre gondoltam, nem versenyre valót. A sora tényleg jó lenne, mer pl ha cserélni kell váltót vagy akármit, nem túl húzós az ára... d)

a 8as 9es rendszer meg majd lehet a boltban dõl el d)
Még van idõm, majd valószinû csak télen vagy tavasszal veszem meg az outit.

nah mégegyszer köszönöm a segítségeteket!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."