Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#32521
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hm, már van és szereltek is Sramot?! Mirõl maradok le... A gyártó írta, hogy csak 2008-ban dobják piacra mert addig ilyen meg olyan tesztrendszereken megy át. Úgy látszik azért sietõsebb volt... Van róla valami konkrét tapasztalat, ára?
Méghogy EU-ba vagyunk !! Pont mióta beléptünk inkább Balkánon, az egész ország állapotát is tekintve... Ami topiktémába vágó, az is inkább az, mert piacgazdaság helyett változatlanul hiánygazdaság van, meg egy-két gazd. klikk kénye-kedve...

#32522
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

nem vagyunk meg mindig az EU-ban vagy mi a szosz??? :mad:


És még sokáig nem is leszünk:)

#32523
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Amugy rohadtul nem ertem mi megy Magyarorszagon,mert itt Angliaban mar szeptember ota tele van minden a 2007-es modellekkel, pl 2007-es Tiagra es tarsai, meg uj bringak... nem vagyunk meg mindig az EU-ban vagy mi a szosz??? :mad:


szerintem a kereskedõk ki akarják elõtte söpörni a polcokat... állítólag nagy most a kavarc a szezonváltás miatt, erre hivatkoztak legalábbis, mikor a 4 hete rendelt alkatrészeim késése miatt nemtom hányadszor telefonáltam... :(

#32524
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
En mar fogtam a kezemben Forcet.
Es egy magyar kereskedo baratom is meghozza Magyarorszagon, vagyis szerintem jovore mar kaphato lesz Mo-n is...de masfelszer annyiba kerul mint a Dura Ace, szoval nemtom ki fogja megvenni :(

Amugy rohadtul nem ertem mi megy Magyarorszagon,mert itt Angliaban mar szeptember ota tele van minden a 2007-es modellekkel, pl 2007-es Tiagra es tarsai, meg uj bringak... nem vagyunk meg mindig az EU-ban vagy mi a szosz??? :mad:
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32525
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
húú ha 1 Orbea ra vagy 1 Yasec ra felülhetnék :)

#32526
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Idézet:
Eredetileg pcycle írta:
Sac: azért nem olyan egyszerû, minden mindennel egyáltalán nem kompatibilis a Campa és Shimano rendszerben, ez a dolog talán a Shimano és Sram között lesz meg, ha kijön (végre) a Sram oúti szettje 2008-ban.


A nyomtatott Bicycling magazinban most volt egy teszt a Sram Force szettrõl ... ez már elméletileg kapható ... tõlünk szerencsésebb országokban.
Tehát már itthon is kapható lesz legkésõbb jövõre ... Az Amerikai Orbea Team már azzal a szettel fut.

#32527
fero74

fero74

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat, Sheldon Brown oldalán minden kérdésemre választ kaptam!

#32528
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
micsoda?
már be is szereltek ilyet a Corratecben egy srácnak multhéten. Rivalt. meg a másik szett is van. nayo lehet külföldrõl hozattaák, de szerintem már itthon is van.

#32529
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

Sac: azért nem olyan egyszerû, minden mindennel egyáltalán nem kompatibilis a Campa és Shimano rendszerben, ez a dolog talán a Shimano és Sram között lesz meg, ha kijön (végre) a Sram oúti szettje 2008-ban.


én már fogtam a Rival cuccokat a kezemben :) jönnie kell annak hamarosan...

#32530
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
nem én shimano shimano ra gondoltam ... csak... mármint mitomén egy 105 s fékar nyomat egy tiagra váltót... ien re gondoltam .. a campa meg a simi nem igazán viszik egymást...sõõt

#32531
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Ezen pl. az van:
http://apro.bikemag....ct=29976&cat=56

#32532
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Fero: Azt hiszem létezett 7-es fékváltókar a Shimanonak, talán még most is fellelhetõ valahol használtan, de ha nem akarsz keresgélni át kell tenni a rendszert. Ha a bicikliden lévõ váltókar/váltó jó, akkor a legolcsóbb valóban a 8-as fogas-lánc felrakása, mert 7-es váltókarral mûködik, csak a fogas valamelyik végére kell beállítani a váltót. Ha ez nem jó, akkor min. 9-es rendszercsere ajánlatos.


A 7-es váltókarok sehogyse kompatibilisek a 8-as sorokkal és viszont. Van itt egy táblázat az oldal alja felé (http://www.sheldonbrown.com/k7.html) a 7-esnél 5mm, a 8-as 4.8mm keresztben 1-1 fokozatnál a hátsóváltó mozgása. Az már 5 fokozat után 1 mm eltérés.
A 7-es karral lehet, neked van igazad, az rsx-bõl (2000-ig gyártották) volt 7-es is, meg talán 8-as is, de 7-es biztosan.

#32533
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Sac: azért nem olyan egyszerû, minden mindennel egyáltalán nem kompatibilis a Campa és Shimano rendszerben, ez a dolog talán a Shimano és Sram között lesz meg, ha kijön (végre) a Sram oúti szettje 2008-ban.

#32534
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Fero: Azt hiszem létezett 7-es fékváltókar a Shimanonak, talán még most is fellelhetõ valahol használtan, de ha nem akarsz keresgélni át kell tenni a rendszert. Ha a bicikliden lévõ váltókar/váltó jó, akkor a legolcsóbb valóban a 8-as fogas-lánc felrakása, mert 7-es váltókarral mûködik, csak a fogas valamelyik végére kell beállítani a váltót. Ha ez nem jó, akkor min. 9-es rendszercsere ajánlatos.

#32535
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Sziasztok!

Technikai kérdésekben nagyon amatõr vagyok, remélem nem kérdezek hülyeséget. Egy nagyon régi 7 sebességes országúti kerékpárom van, Shimano 500EX szettel. Lehet még ehhez valahogyan fékváltókart illeszteni? Ha igen, csak Shimano-t, vagy más gyártó termékét is?


A shimano fékváltókarjai mind legalább 8-asok, tehát kisebbet léptetnek mint, ami neked kell. 2 lehetõség van: 8-as sort venni, vagy szétszedni a hetest - ha lehet, egyáltalán nem biztos - és 8-as való hézagolókat tenni a fogaskerekek közé.

#32536
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
a shimanoknak van 1 oan jó szokásuk hogy lehet mixelni .... szal sztem L tipeg neked az valami újfajta fékkarváltóval is

#32537
fero74

fero74

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!

Technikai kérdésekben nagyon amatõr vagyok, remélem nem kérdezek hülyeséget. Egy nagyon régi 7 sebességes országúti kerékpárom van, Shimano 500EX szettel. Lehet még ehhez valahogyan fékváltókart illeszteni? Ha igen, csak Shimano-t, vagy más gyártó termékét is?

#32538
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Hello

Végre én is országutis..is lettem!
Somec , Columbus Thron, full Campa Veloce, Mavic open ceramic

a columbus Thron csõszettrõl hol találok adatokat?

#32539
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
oké. Köszi a válaszokat.
most látom csak milyen suliba jársz. szeretnék kérdezni Tõled vmit ezzel kapcsolatban. nem akarok offolni dobok egy privit.
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32540
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Monjuk nekem ez kényelmi és aerodinamikai szempontokból is jó és én jobban tudok így maipulálni a tömegközéppontal ... lejjebb tudom rakni kisebb az esély az esetleges riszálásra... de vannak itt prok is hátha õk is hozzáfûznek valamit..