Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34211 hozzászólás a témában

#32481
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Érdemes bekukkantani az apróhirdetõbe is 160ért 10-es Chorus szettes bringa van karbon villákkal, vagy 170ért 9-es Dura Ace szettes. Persze meg kell nézni nincs-e benne két versenyszezon ;).

Én is innen használtan vettem a bringámat és nem cserélném el semmilyen belépõszintû új gépre...

szerk: szerintem nincs itthon olyan hegy amire ne lehetne 39-27-el felmászni.

#32482
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

-Henger-: A tripla hajtómût nem tuningnak szántam, hanem ilyet szeretnék alapból. Lehet jól jön egy pár nagyobb emelkedõn :) [vagy plussz súly?:confused: ] Bár kishazánkban nincs túl sok "hegy". Tényleg: általában mekkora a legkisebb ill. a legnagyobb áttétel?
[a mostanin asszem 52-39 van elöl, hátul meg 28-11 (6os rendszerben) De a mostani egy csotrogány :cool2: ]

pcycle: Belépõ szintû modellre gondoltam, nem versenyre valót. A sora tényleg jó lenne, mer pl ha cserélni kell váltót vagy akármit, nem túl húzós az ára... d)

a 8as 9es rendszer meg majd lehet a boltban dõl el d)
Még van idõm, majd valószinû csak télen vagy tavasszal veszem meg az outit.

nah mégegyszer köszönöm a segítségeteket!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32483
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, pedig kb. ennyi idõre gondoltam, emrt nem valószínû, hogy gyakrabban cseréljük le az egész drive-ot. Persze, biztos fognak még akkor is gyártani 9-est, csak ismerve a hazai állapotokat, a beszerzése problematikus lehet. Sõt most is az, a múltkoriban alig tudtam szerezni egy 9-es fogast! (mondjuk ez inkább az itteni forgalmazókat, boltokat minõsíti)
Sac: hát az ilyen nagy ugrásos és apránkénti fejlesztés, sajnos, nem nagyon mûködik, mert nem igazán kompatibilis egy 8-as és egy 10-es rendszer (kivéve a tuningmestereknek), ezt egyszerre jó kicserélni. A másik, hogy így sokkal drágább lesz, mintha egyszerre, kompletten veszel egy jó vázú - jó felszereltségû bicajt, a különbség lehet 100e Ft is!

#32484
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
én úgy voltam vásáráskol hogy vetem 1 SORA szetes bringát aztán addig is tudok hajtani vele .. aztán ha cserélni kell valamit akor megveszem rá a topposat... 2-4 havonta nem nagy kiadas 10-20k esetleg egy ultegra durace cuccért... (a fékváltókar már húzósabb) aztán ha esetleg 1-1,5 év után már lesz egy komplett szet mitom éltegra akor rakok alá egy másik vázat....

#32485
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

EGyetlen hátránya leeht, hogy idõvel nem lesz könnyû beszerezni 9-es sort és láncot.


Azért ennyire nem vészes a helyzet. :) 5-ös racsnit már tényleg nehéz beszerezni, de 7-8-9-es koszorúból van bõven választék. 8-asból is rögtön négy márkát tudok ajánlani. Szval az a Kánaán még messze van, hogy csak 10-es sor legyen a boltokban- mert a többi elavult gagyi.
De ha idõvel azt érted, hogy 5-10 év mûlva, akkor nem szóltam. ;)
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32486
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Arti: belépõ szintû modellekre Shim. Sora (vagy 2200.asat) szettet raknak (ritkábban egy hasonló szintû Campát), ez még úgy tudom, hogy 8-as. Ez is lehet megfelelõ, ha nem versenyzel, ill. nem akarsz sokat menni egy évben. A fogaskerékszámnak nincs túl nagy jelentõsége egy bizonyos szintig, tehát kb. mindegy 8, vagy 9 vagy 10. A különbség a váltás fokozatosságában és legfõképp az árban, beszerezhetõségben van. EGyébként szerintem a 9-es rendszer a legoptimálisabb, mert a kellõképpen fokozatos a fogaskeréksor és még nem kopik túlságosan. EGyetlen hátránya leeht, hogy idõvel nem lesz könnyû beszerezni 9-es sort és láncot.
HA belépõ szintû bicajtól jobbat akarsz, szét lehet nézni a használtak között is (persze óvatosan), pld. 105-ös szett (vagy hasonló Campa) + egy jó acél vagy esetleg alu vázas bicaj kb. oylan árban van, mint egy új sorás.

#32487
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Mivel a Sora 8-as, ha 9-es szettet szeretnél, az minimum Tiagra és 150-180ezer Ft lesz. A tripla hajtómû még kicsit megdrágítja, de inkább a vásárláskor szerezd be, mint utólag tuningként.

Mind outin, mind montin 8-as rendszert használok, és nem értem a többieket. Eddig mindenhol elég volt, 2-3. fokozatban van eltérés (két szélsõ lánckerék a soron ugyanakkora), az meg nem számottevõ. Nem ezen fog múlni, milyen gyorsan érsz a kör végére. A Sora fvkar is megbízható (5000 km tapasztalat), bár nem olyan finom a mûködése, mint egy 8-as 600/Ultegra típus.
Használtam 9-es rendszert is, de "visszafejlõdtem". Nekem nem éri meg kétszer annyi pénzt kiadni sorra, láncra, mint 15 helyett 12 % fordulatszám különbség a váltásoknál.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32488
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

... mások elmondása alapján a 10-es rendszer érezhetõen rövidebb élettartamú a 9-eseknél, adódóan a kisebb anyagvastagságokból, pl. láncnál.


Jé tényleg! Ez eszembe sem jutott. akkor most már a 9est favorizálom! :spoko:

Ja és Köszi a segítésget!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32489
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
nem tudom, mi a gyakorlat, de e-boltok kínálatában mintha lenne mindkettõ (2-es és 3-as hajtómû és elsõ váltó).

és bár 8-as rendszert használok,azt is montinál, mások elmondása alapján a 10-es rendszer érezhetõen rövidebb élettartamú a 9-eseknél, adódóan a kisebb anyagvastagságokból, pl. láncnál.

#32490
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Egyik ismerõsnek (csaj) szintén 3 tárcsája van elöl. Ez elég ritka. [vagy nem?]
Mondjuk tegyük fel hogy 3tárcsásat veszek, és valamiért ki akarom cserélni az elsõ váltót/váltókart. Mennyire van alkatrész ilyenhez?

Ez a 3tányér - 2tányér lehet h csak az én hülyeségem :o
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32491
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hát amikor másztam a kékest jól esett volna elõlre a 3. tárcsa de hobby szinten sztem nem számít ... általába 3-4 sebeséget használsz fixen.... (én enyit használok) ha hegymenetvan .. meredek akor úgyis felpakolod ....

#32492
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Értem, köszi!

Hallottam, illetve olvastam - többek között itt, a fórumon is - hogy van 9es ill 10es rendszer. Az ilyen "alapmodellekre" milyet raknak? Vagy ez ettõl független?

Az a plusz egy kerék jelent valamilyen elõnyt? Vagy hobbi szinten tök mindegy h 9es vagy 10es?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32493
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
a shimano szetjei kompatibilisek egymással (többé kevésbé) szóval lehet veszel széppen Durace monoblokkot ér rávágsz 1 105 s hajtókart majd egy 105 váltókar kavara az ultegra láncod hátul meg már csak 1 tiagrara maradt pénzed... jó ez kicsit duva ... de megvan mivel mit lehet cserélni ... a tapasztaltabb outisok biztos L monják neked

#32494
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

... és mivel shimano sora szetes így szépen lassan lehet pakolni rá a cucokat...


Ezt hogy érted? :scratchhe
Amúgy köszönöm szépen a segítséget! :)
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32495
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
hát frissen tudom mondani .. én most vettem belépõ modellnek 1 Altrix Whirlwind 1.0 át 89k ért Fékarváltós Sora setes 11kg körül van .... (www.buynet.hu) igen gyártanak nem fékkarváltósat. (valaki azt szereti) illetve a meridának van ien H-váltósa.... nekem bejött 1000kili körött beleraktam 1 hó alatt és semi baja ... és mivel shimano sora szetes így szépen lassan lehet pakolni rá a cucokat...

ha márkára utazol akor van természetesen ugyan ien felszereltségû Merida, Mali, Kelly's... cask azok 120-140k ... sztem anyit nem ér ha nem versenyezni akarsz vele

#32496
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Az lenne a kérdésem hogy hobbi célra szánt outit [újat] kb menyni pénzért lehet kapni. ill mennyiért érdemes venni. és milyet? [márka szinte mindegy...]
Súly sem fontos, de azér nyilván ne legyen 15kiló. A szett sem lényeges annyira, csak ne a legszarabb legyen, tehát mûködjön sokáig :)
egyetlen kikötésem lenne: ez pedig a fékváltókar. (bár lehet hülyeséget mondtam. Gyártanak még nem fékváltós outikat? :confused: ) na mindegy.

Tudom ez így elég hülyén hangzik, de egyáltalán nem ismerem az országutikat :(

Segítségeteket elõre is köszönöm!!!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32497
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
http://www.cicliambr...ione_000007.htm

vinném is rögtön a MÉH-be...

#32498
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Ha kireszelgetnéd a kazetta hornyolását mélyebbre, akkor még a legnagyobb fogak tartóbakjáról is le kellene esztergáltatni 1mm-t, mivel a 10-es agy a láncvonalhoz közelebb támasztja meg a fogsort. Ezért kell a 9-es agyakra húzott 10-es fogsor alá tenni a fogsor mellé adott 1mm-es távtartót. Ha jól emlékszek, akkor a 9-es tartóbakján az az 1mm-nyi anyag egy körbefutó vonalként látható. Egyébként ha publikus, akkor mennyiért férkõzhetsz hozzá a kerékszetthez?

Sajnos nem találtam megoldást a 9-es rendszerhez a tizes dura(7801)kerék kompatibilissá tételében! Utolsó megoldásként a rotor cseréje jött szóba, de teljesen más mint akár a 9-es dura! :rocketman
Publikus, habár ingyen reklámot nem akarok csinálni: a pénívósok versenykerekérõl lett volna szó. Rájadásul az általam választott példány a R. Zolié, úgyhogy tudja mennyivel kell mennie :D :D
65 e párja 10-es dura sorral + 23-as külsõvel!!!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#32499
veloman

veloman

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

a columbus Thron csõszettrõl hol találok adatokat?


http://www.nimbuscyc...html/thron.html
http://www.terraferm...us_tubesets.htm

#32500
veloman

veloman

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Korán van még, fel sem ébredtem,mot látom, Alonso már linkelt, bocs az ismétlésért!