Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32001
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Az lenne a kérdésem, hogy ha eddig 170es hajtókart használtam, és áttérek 172,5-esre akkor kissebb lesz a lábfordulatom?
Arra gondolok, hogy a lábam x sebességgel forog a 170es hajtókarnál, akkor ugyanahoz a fordulathoz 172,5es hajtókarnál y>x sebességûnek kell lennie. Vagy nioncs jelentõsége?


A hosszabb hajtókar, nagyobb nyomatékot jelent azonos erõhatás mellett.
M=F*r ahol F az erõ, r pedig az erõ karja mint az köztudott.

#32002
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Szerintem jól írod (a seb. -->ford. szám kivéve). Nekem van 170-es karom az városi/edzõgépen, 172,5 a versenyen és 175-ös a montin. Nem sok különbség van, mindegyikkel mentem már jól is rosszul is. Azért a legjobban a 170-es fekszik nekem a 171cmhez, de simán át lehet szokni, szerintem.

#32003
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mathias ne má! :)
Forogni vmi nem sebességgel, hanem fordulatszámmal forog és természetesen, amennyiben ugyanakkora sebességgel mész és ugyanakkora átmérõjû lánckerékkel, akkor ahhoz ugyanannyit kell pörgetni, csak nagyobb íven mozog a lábad. Vagy rosszul értem a kérdést?


Na hát ez az! Nagyobb íven azonos fordulatszám mellett nagyobb a kerületi sebesség:)
Konkrétabban mondjuk a 170es karnál hátulról-elõre 533mmer (2*r*pi/2)az út, de ugyanakkora fordulathoz a 172,5ösnél meg 541mm. a 175ösnélT549mm.
De gondolom ez a gyakorlatban nem számít annyira:) Illetve gondolom a sprintereknél számít. Ott gondolom jobb a rövidebb hajtókar.

#32004
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Az lenne a kérdésem, hogy ha eddig 170es hajtókart használtam, és áttérek 172,5-esre akkor kissebb lesz a lábfordulatom?
Arra gondolok, hogy a lábam x sebességgel forog a 170es hajtókarnál, akkor ugyanahoz a fordulathoz 172,5es hajtókarnál y>x sebességûnek kell lennie. Vagy nioncs jelentõsége?


Mathias ne má! :)
Forogni vmi nem sebességgel, hanem fordulatszámmal forog és természetesen, amennyiben ugyanakkora sebességgel mész és ugyanakkora átmérõjû lánckerékkel, akkor ahhoz ugyanannyit kell pörgetni, csak nagyobb íven mozog a lábad. Vagy rosszul értem a kérdést?

#32005
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Az lenne a kérdésem, hogy ha eddig 170es hajtókart használtam, és áttérek 172,5-esre akkor kissebb lesz a lábfordulatom?
Arra gondolok, hogy a lábam x sebességgel forog a 170es hajtókarnál, akkor ugyanahoz a fordulathoz 172,5es hajtókarnál y>x sebességûnek kell lennie. Vagy nioncs jelentõsége?

#32006
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hú ne is mond ... minden álmom egy Favorit volt.
Az elsõ triatlonversenyemen 86-ban egy átalakított versenykormányos fixi Csepellel indultam :) (azé' legalább metálkék volt) :)

nekem volt....igaz jó helyen dolgoztam.....elõtte meg csepel, meg szputynik...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32007
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Hát, az ántivilágban nem voltunk elkényeztetve bicikli-kánaánnal, pláne méret és fajtavariációkkal, én még emlékszem, hogy a még a '80-as években sem lehetett égen-földön beszerezni versenykerékpárt mezei polgárnak, még Csepelt sem. A tömegrõl meg jobb nem is szólni... Megvettek a gyereknek egy akármilyen biciklit, aztán ha nagy volt majd belenõtt, azt meg már alig merem leírni, hogy sok gyerek még régebben "vázalatt" (nb. felsõcsõ alatt) tanult meg biciklizni a papa 20-30 éves biciklijén....


Hú ne is mond ... minden álmom egy Favorit volt.
Az elsõ triatlonversenyemen 86-ban egy átalakított versenykormányos fixi Csepellel indultam :) (azé' legalább metálkék volt) :)

#32008
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, az ántivilágban nem voltunk elkényeztetve bicikli-kánaánnal, pláne méret és fajtavariációkkal, én még emlékszem, hogy a még a '80-as években sem lehetett égen-földön beszerezni versenykerékpárt mezei polgárnak, még Csepelt sem. A tömegrõl meg jobb nem is szólni... Megvettek a gyereknek egy akármilyen biciklit, aztán ha nagy volt majd belenõtt, azt meg már alig merem leírni, hogy sok gyerek még régebben "vázalatt" (nb. felsõcsõ alatt) tanult meg biciklizni a papa 20-30 éves biciklijén....

#32009
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Köszi! Itt a Dunakeszi Decathlonban is van, az is ugyanaz a méret mint a váz amit vettem neki, kb 42-es. Már ült rajta és nagy neki, a váltóját meg sem bírja mozdítani (mondjuk nekem is nehezen ment).

Mást találtam ki. Nem a névnapjára kapja készen, hanem együtt rakjuk össze szép lassan. Így elkerülhetõ a nagy csalódás ha nagy neki. Csak azt sajnálom, hogy az egész nyarat ezzel a kínai 20 kilós monti-bmx keverékkel fogja megint végigszenvedni. Az én gyerekkoromban még voltak kerékpár formájú gyerekbicajok:mad:.


#32010
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az igazsághoz az hozzátartozik, hogy ha jól tudom az Author Eastonból nem dolgozik, csak Columbusból.

monti vázuk van eastonból...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32011
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Helló Voti! A csömöri Dechatlonban már jó ideje látok egy gyerek országutit 26"-os kerekekkel kb 40-ért. Szerintem a geometriája és a felszereltsége is rendben van. (Rövid hajtókar, Mach1-es felnik...) A kisebbik fiam 142 cm, neki most raktam össze egy országutit, 46 cm-es Mali vázra.

Üdv:G.Pityu

#32012
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Nem létezik??? Keress rá Pegoretti mester mûveire! Ha egyszer gazdag leszek...

#32013
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

még mindig elbeszélünk egymás mellett....senki nem mondta hogy szar a merida /speciel a montis karbon vázat most inkább hanyagoljuk/ , csak annyit hogy egy columbus vagy easton csõszett nekem spec szimpibb mint egy sima "noname" 6 vagy 7 ezres sorozatu strapa alu....pláne ha még nincs is jelentõs árkülönbözet......


Az igazsághoz az hozzátartozik, hogy ha jól tudom az Author Eastonból nem dolgozik, csak Columbusból.

#32014
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Hát már én is kiváncsi vagyok, milyen komoly érvek vannak a MErida ellen, mondjuk a két felsõ aluvázszettjével, vagy a Sculturával, összehasonlítva a nagy nevek hasonló szintû vázaival. Anyag, megmunkálás, geometria, dizájn? Amikor néhány fajta csõszettbõl rakják össze a vázak túlnyomó többségét, ugyanolyan gépsorokon... Az igazán hand made nagyon ritka (egy aluváznál szerintem nem is létezik), azt nem is számítom ide.


Az enyém spec hand made in italy! ;)

#32015
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
még mindig elbeszélünk egymás mellett....senki nem mondta hogy szar a merida /speciel a montis karbon vázat most inkább hanyagoljuk/ , csak annyit hogy egy columbus vagy easton csõszett nekem spec szimpibb mint egy sima "noname" 6 vagy 7 ezres sorozatu strapa alu....pláne ha még nincs is jelentõs árkülönbözet......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32016
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát már én is kiváncsi vagyok, milyen komoly érvek vannak a MErida ellen, mondjuk a két felsõ aluvázszettjével, vagy a Sculturával, összehasonlítva a nagy nevek hasonló szintû vázaival. Anyag, megmunkálás, geometria, dizájn? Amikor néhány fajta csõszettbõl rakják össze a vázak túlnyomó többségét, ugyanolyan gépsorokon... Az igazán hand made nagyon ritka (egy aluváznál szerintem nem is létezik), azt nem is számítom ide.

#32017
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Hmmm.
Nekem kezdés képpen tökéletesen megfelel a Merida. [903]
Ez az elsõ komoly outi gépem.


Természetesen!
Nem mondom, hogy szar! Alap gépnek tökéletes, de magasabb kategóriában nem venném meg!

#32018
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Hmmm.
Nekem kezdés képpen tökéletesen megfelel a Merida. [903]
Ez az elsõ komoly outi gépem.
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32019
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Mondjuk úgy, hogy elkúrvult?!
Egyébként nem tud valaki eladó 2 forgáspontos 105-ös használt féket, vagy egyéb alternatívát?

#32020
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem akarok kötözködni, szóval tényleg rossz szándék nélkül kérdezem, hogy mi a baj a Meridákkal?!?

egyébként semmi...csak magam részérõl, hasonló árért sokkal inkább vennék egy colombus vagy easton csõszettes authort, mint egy meridát......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való