Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trans Hungária Túra/Maraton | 2013. augusztus 16-20.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
717 hozzászólás a témában

#621
Balogh25

Balogh25

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
A 40et csak megközelítõleg mondtam, én is csak hallottam. De tegnap olvastam egy konkrétumot a Harangvölgyitõl (Fõszervezõ), hogy valóban mennyi is lesz körülbelül a nevezési díj

#622
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
tuti
a rákóczi 120at se csináltuk meg még 140 alatt sose, meg nem értünk be nappal! :-)

#623
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Én voltam mindkettõn. Az Ironbike egy nagy rohanás hajnalból az éjszakába, mindenen át, minden körülmények között, a határok feszegetésével. A Transzbihar pedig egy kedélyes baráti túrázás, sokkal szebb tájakon, és mindenre van idõ. Mind a kettõnek megvan a maga hangulata, de szerintem neked az utóbbi jobban tetszene.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#624
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás

Nem, én nem voltam a Trans Biharon, de Soma (nagybub) igen képek itt.
Mérlegeljetek...
Én az Iron Bike-on voltam, szerintem azt a beszámolót olvastad. Itt idén a kétfõs csapatnak lesz 21 rugó a nevezés. De az ellátás tavaly is fenséges volt. ;) Tibiék (szervezõk) valahogy jobban megbízok.


egge', tényleg!
De a nagybub által vázolt transbihar is jól hangzik, bár nekem a nyár szopóka lesz, 05.2.. körül kész a 3.0, sokat nem tudok lépni kontenbájozni, majd ha az egész család szállítható lesz.
....
/röfike/
jaja! excucilsta államok hegyvidékei rulez!
épp' most ismerkedtem meg a "sítura" nevezetû betegséggel 1500ft gázolajköltségért sumiacra :-)

#625
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

aki ezt soknak tartja...
nem kell részt venni, lehet spórolni 40 ezret... vagy részt venni és élvezni :)


Vagy spórolni 40-et és mással élvezni. :)
Vénember: Tibiék két hét alatt szervezték meg az IronBike-ot (példásan).
http://mtb275.debrec...tureid/11100004
Sült csirke rizzsel és krumplival. Elõször el sem akartuk hinni. :)


#626
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
A nagyatádi ironman nevezési díja 28ezer forint, ami idõsávonként növekszik egészen 40ezerig pedig az "csak" egynapos rendezvény. Szállás és minden nélkül. Ennek fényében a 40ezer kimondottan baráti szerintem egy szállást kaját biztosító többnapos maratonra.

Annyit módosítok hogy nem egynapos, mert már csütörtöktõl indul a banzáj és vasárnap van eredményhirdetés, de a verswny egy nap alatt zajlik le, akkor kell a legnagyobb munkát végeznie a szervezõknek.
11:38:11 IM 2012

#627
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Balu 75
Igen voltam már 1 versenyen ezért is írtam a maratonokon kapható förmedvényekrõl (bár találkoztam már üdítõ kivételekkel) azonban ha egy olyan rendezvényen is ahol több napon keresztül (nem kicsit) rájuk vagy utalva valamilyen elfogadható színvonalú ellátást kell biztosítani mert abból igen nagy botrány lesz.
Az emlitett nevezési díjat reálisnak tartom , bár ez jelen helyzetemben valószínûleg megfejthetetlenül magas lesz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#628
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Nem, én nem voltam a Trans Biharon, de Soma (nagybub) igen képek itt.
Mérlegeljetek...
Én az Iron Bike-on voltam, szerintem azt a beszámolót olvastad. Itt idén a kétfõs csapatnak lesz 21 rugó a nevezés. De az ellátás tavaly is fenséges volt. ;) Tibiék (szervezõk) valahogy jobban megbízok.


Isten õrizz, hogy magunk ellen beszéljek, de azért nem lehet összehasonlítani a két rendezvényt, teljesen más a kettõ, más szervezés kell mindkettõhöz és bizony más tõkemennyiséget kell megmozgatni a tetõ alá hozás érdekében.

#629
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Megbízható forrástól 40et hallottam. Úgy lenne korrekt, ha szét lenne szedve és aki megtudja oldani a szállítást/kaját, akkor "csak" a versenyen való részvételéért kelljen fizetnie. Egy biztos, hogy hatalmas ötlet, Én mindenképp ott leszek!


én is 40-et tippeltem.
mondjuk ez a "kopasz nevezési lehetõség" tényleg jó lenne, de kb max a nevezés elsõ 2-3 hetében lenne megoldható. mondjuk én sem tartanék igényt se szállásra se kajára.


versenyen kívûl, ez meg tán némi pozítiv változás elõszele ?

"A kijelölésre kerülõ útvonal, egyben egy Észak-magyarországi terepkerékpáros turisztikai régió gerincútvonala is lesz"
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#630
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

megnyugodhatsz 40e körül lesz a nevezés, ha ez megnyugtat ... (meleg az infó)

aki ezt soknak tartja, számoljon utána, hogy mennyibe kerülne mondjuk egy top maratonnyi nevezéssel ez a 4 nap és mellé még egy ember, aki a 4 napon keresztül kísér, viszi utána autóval a cuccát... valószínûleg többe...

az utóbbi idõben valahogy kívülállóként tekintek már a bringás sportra és teljesen másként látni így, mint "belsõsként", versenyzõként. most valahogy nem tud felizgatni, hogy drága a nevezés és kint sokkal jobb stb... nem kell részt venni, lehet spórolni 40 ezret... vagy részt venni és élvezni :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#631
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Elfogadom majd a nevezési díjat ha már tudom mennyi és ha reálisan kifizethetõnek tartom mert nem lesz olcsó 4 vacsi, 4 reggeli (csak remélni tudom hogy nem a Top Maratonok után kapható förmedvények lesznek étlapon mert az csak arra lehet jó hogy az étteremig kibírd) transzfer buszok és egyebek.


Z-bá,

Egyáltalán versenyeztél már valaha, vagy csak végigtekerted a távokat? Mert ha versenyeztél, akkor tudhatnád, hogy az a kaja amit kapsz, az nem = azzal amit be kellene vinni a "szervezetbe! :(
Egyébként kint a nagy Ausztriában is meg tudom számolni a kezemen, hogy melyik versenyen (maratonon) kapsz fullos ellátást amit, mondjuk a profi és kvázi profi versenyzõk is magukba nyomnak hiánytalanul. Persze mindezt 36-56 EUR között/ verseny ... hangsúlyozom 36-56 ....

Egy kicsit le kellene szállni a földre .... és nem elérhetetlen célokért követelõzni ... akkor bele érne a bilibe a kezed ... :)

megnyugodhatsz 40e körül lesz a nevezés, ha ez megnyugtat ... (meleg az infó)

Most jöhet a sarazás .... :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#632
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Nem, én nem voltam a Trans Biharon, de Soma (nagybub) igen képek itt.
Mérlegeljetek...
Én az Iron Bike-on voltam, szerintem azt a beszámolót olvastad. Itt idén a kétfõs csapatnak lesz 21 rugó a nevezés. De az ellátás tavaly is fenséges volt. ;) Tibiék (szervezõk) valahogy jobban megbízok.


#633
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Azt azért sokallnám már kissé, oda-vissza útiköltséggel MÁV által "kényeztetve" az már 50 ezer, plusz amit költ az ember kb 6 nap alatt. Összesen 60-70 ezret nem biztos, hogy megér egyetlen verseny.

Szerintem 40 ezres nevezés mellett nem fognak tolongani az emberek.


nem is az a cél.

Ha külön-külön elmész minden Topmaraton állomásra, nagyjából akkor is lehet 50 rugóval számolni.

#634
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Megbízható forrástól 40et hallottam.


Azt azért sokallnám már kissé, oda-vissza útiköltséggel MÁV által "kényeztetve" az már 50 ezer, plusz amit költ az ember kb 6 nap alatt. Összesen 60-70 ezret nem biztos, hogy megér egyetlen verseny.

Szerintem 40 ezres nevezés mellett nem fognak tolongani az emberek.

#635
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Megbízható forrástól 40et hallottam. Úgy lenne korrekt, ha szét lenne szedve és aki megtudja oldani a szállítást/kaját, akkor "csak" a versenyen való részvételéért kelljen fizetnie. Egy biztos, hogy hatalmas ötlet, Én mindenképp ott leszek!

#636
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Az egyszer biztos, hogy szép helyeken megy a nyomvonal
" A Cube el van vetve! "

#637
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Esetleg irhattok is nekik, hogy talaltatok benne hibat. Szerintem orulnenek a segitsegnek.

Ha mar ennyire lovagoltok rajta...


szerintem is, ezt a mailt kaptam:

A Trans Hungaria Maraton útvonalával kapcsolatos információk:



Az útvonal részletes térképét tavasszal, a jó id? beálltával tesszük közzé, mivel tesztelni fogjuk, hogy hol van, olyan szakasz ahol az esetleges dagonya miatt nem lehet tekerni.

Ezért egy két szakaszon több alternatív lehet?séget is meghatároztunk és természetesen a számotokra es? esetén legjobban járható szakasz útvonalat hagyjuk jóvá. Ebb?l adódóan kis mértékben módosulhat a szintkülönbség. A pálya rendkívül változatos erd?kben és talajviszonyok között halad és a tavaszi teszteléskor jelezni fogjuk a térképen azt is hogy hol várható sáros szakasz. A jelenlegi pályaterv szerint az összes szintkülönbség kb. 5500 méter, az el?z? hírlevélben az ennél nagyobb szintkülönbség tévesen jelent meg.

Továbbra is várjuk észrevételeiteket és kérdéseiteket valamint épít? javaslataitokat és észrevételeiteket.
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#638
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Elfogadom majd a nevezési díjat ha már tudom mennyi és ha reálisan kifizethetõnek tartom mert nem lesz olcsó 4 vacsi, 4 reggeli (csak remélni tudom hogy nem a Top Maratonok után kapható förmedvények lesznek étlapon mert az csak arra lehet jó hogy az étteremig kibírd) transzfer buszok és egyebek.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#639
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás
Íme a kiírás:

Sportaktv

Egy kicsit legyünk már tisztelettel a szervezõk iránt is, és fogadjuk el a nevezési díjakat, mert azért ingyen nem lehet semmit sem elvárni.

üdv, Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#640
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

az beszámoló van fenn a merkaptos oldalon?

Én az Ironbike-ról tudok, de lehet hogy ezen is voltak már Röfiék.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_