Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trans Hungária Túra/Maraton | 2013. augusztus 16-20.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
717 hozzászólás a témában

#601
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Senga: De itt egy újabb költség tényezõ. Aki éppen nem teker azt bicajostól kell tovább szállítani


vagy pont az lesz az-az ember aki viszi tovább az autót ill. csomagokat( feltéve ha van autó)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#602
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

És egyre rosszabb a pályajelölés.


De már úgyis megtanultad. :D

A verseny egyes szakaszain a maratonokon megszokott szinvonalú szolgáltatásokat nyújtjuk...


Ajjajj...:)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#603
schmizo

schmizo

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Üdv!
Kérdés: Mit lehet arról tudni hogy, ha valaki egyedül (kísérõ és csapat nélkül) indul lesz valami olyan szolgáltatás hogy a cuccait (sátor, ruhák, alkatrészek, miegymás) elviszik mindig a következõ célállomásba? .


Elkerülte a figyelmemet pedig itt volt a válasz:

"Szolgáltatások:

A verseny egyes szakaszain a maratonokon megszokott szinvonalú szolgáltatásokat nyújtjuk, természetsen kiegészítve egy két extrával-csomagszállítás, napi eredményhirdetés, négyszeri reggeli és vacsora, ingyenes sátorozási lehetõség, kiépített versenyközponttal, fürdési-zuhanyzási lehetõséggel, õrzött csomag- és bringatárolóval, masszázs szolgáltatással és ingyenes szervízzel."

#604
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A hazai színvonallal nem az a baj, hogy olyan, amilyen. (errõl oldalakat lehetne írni) Sokkal nagyobb a baj, hogy stagnál. Igazából az utóbbi 5 évben semmi fejlõdés nem történt, talán annyi, hogy még kevesebb a trappista sajt a tésztán, és még silányabb minõségû a póló.


És egyre rosszabb a pályajelölés.


A sebesség mindent megold.

 


#605
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A hazai színvonallal nem az a baj, hogy olyan, amilyen. (errõl oldalakat lehetne írni) Sokkal nagyobb a baj, hogy stagnál. Igazából az utóbbi 5 évben semmi fejlõdés nem történt, talán annyi, hogy még kevesebb a trappista sajt a tésztán, és még silányabb minõségû a póló.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#606
bike_maniac

bike_maniac

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Mi a baj a hazai színvonallal?...ez a versenyrendezõ gárda akikkel Harang szokott dolgozni õk elég jók szoktak lenni (külsõ szemmel) és Harang elég tapasztalat versenyrendezõ szerintem...persze mondom mindez a véleményem csak külsõ szemmel...kíváncsi lennék mit gondolsz errõl

#607
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Ellenben ha a hobbysokat meg akarnák fogni akkor én meg pont úgy gondolom, hogy inkább váltó versenyt kéne produkálni...


Szerintem pedig jó lenne már egy paradigmaváltás a hobbi-mezõny részérõl; egy Transalp meg egy Transgermany talán "elit" verseny? Persze, annak, aki 3-4 óra alatt tol le egy szakaszt. Ez a mezõny olyan 10 %-a. De valahogy mégis minden nap 10 (TÍÍÍÍÍZ) óra körüli a szintidõ, vágod, 8-9-es átlag. És meglepõdnél, a mezõny jelentõs része hobbista. Mégis túlélik, sõt, élvezik. Megállnak, pihennek, nézelõdnek, fotóznak. Visszaszerelik a letört váltót, megjavítják az elszakadt láncot. Nem hinném, hogy egy napi szakasz, ha van rá idõ, bárkinek gondot okozna.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#608
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Senga: De itt egy újabb költség tényezõ. Aki éppen nem teker azt bicajostól kell tovább szállítani, de ezt persze elõre nem tudja senki mikor hány embert kell átcuccolni (Ha menet közben száll ki, akkor hol veszik fel?). Aki röviden indul nem vállal be ilyet, egy szakaszt sem. Középtávon sokan indulnak olyanok akik tudnak azért többet is, csak nekik a buli (társaság) a fontos.


#609
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Ellenben ha a hobbysokat meg akarnák fogni akkor én meg pont úgy gondolom, hogy inkább váltó versenyt kéne produkálni, valahogy hasonlóan mint a Bécs Budapesten váltózónákkal, illetve esetlegesen szabályba berakni, hogy minden tagnak egy egy szakaszt kell teljesítenie/nap, de utánna, ha kedvük van illetve technikai segítségnek húzásnak stb mehetnek a társukkal a pályán!Mondjuk ehhez meg lehet hogy a 100kili/nap túl rövid, mert az 25kilit jelentene egy egy tagnak! Viszont így lenne versenyzõ aki egyszerre tud menni egyéniben és csapatban is pont mint a Bécs Budapesten! Szerintem így ahogy most hírdetik nem lesz túl nagy tolongás a rajtnál, fõleg ha a TOP maratonokat megnézem hogy rövid táv mondjuk 6-800 induló közép 3-400 hosszú 100 és akkor max hangon mondtam!
Persze nyilván sokan máshogy gondoljátok, hisz a legtöbbötöknek ezek a távok megsem kottyannak, de ha én pénzt akarnék ebbõl kiszedni, úgy hogy egy jó versenyt nyújtok sok embernek, elérhetõ áron magas színvonalon biztosan betennék egy váltó kategóriát, mert ez a csapat megoldás kb a sz....k egy pofon, a gyengék nem vállalkoznak rá az erõsek meg mennek egyéniben! A 24h-s sem az egyéni miatt meg a duó miatt hangulatos!

#610
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Az elsõ három csapattag között a verseny során nem lehet nagyobb különbség, mint két perc, elsõ két csapattag ideje számít. S meg van oldva a probléma. Így esetleg még belefér, hogy tegyük fel a technikai problémával küzdõ negyedik tagot hátrahagyják.

#611
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Éppen ezen gondolkoztam, amikor elolvastam a kiírást. Az úgy nem csapat, hanem VÁLTÓ verseny!
Igaza van Röfikének, a csapat utolsó idejét kéne mérni.
Esetleg minden szakaszon összeadni a csapattagok idejét, vagy az elsõ kettõ idejét értékelni olyan kitétellel, hogy a másik kettõnek is be kell érni csapatidõ+fél órán belül. Az nonszensz, hogy 2 embernek nem is kell teljesíteni naponta a távot. Így még én is a gyõztes csapatban lehetnék, ha bevennének a maraton vb elsõ 3 tagjából álló csapatba lúzernek.;)
És mekkora pofám lenne utána!:D

#612
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

Ennek mi értelme?! Versenyezzenek egy olyan csapattal, ahol mindenki letekeri a négy napot? Nem fair.
Mindenütt az utolsó ember idejét mérném. Aztán ha az erõsek úgy érzik, vontathatják a beválogatott "gyenge" emberüket.
bike-maniac: Nem csak árakban több egy kinti verseny, de szinvonalban is...


Igen, de azt nem értem, hogy miért csak a legjobb kettõ idejét nézik, Én személy szerint egyéniben indulok....

#613
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Akkor nem logikusabb, hogy a csapat egyik fele egyik nap megy, a másik fele következõ nap...

Ennek mi értelme?! Versenyezzenek egy olyan csapattal, ahol mindenki letekeri a négy napot? Nem fair.
Mindenütt az utolsó ember idejét mérném. Aztán ha az erõsek úgy érzik, vontathatják a beválogatott "gyenge" emberüket.
bike-maniac: Nem csak árakban több egy kinti verseny, de szinvonalban is...


#614
schmizo

schmizo

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Üdv!

Pedig már azt hittem Lengyelországig kell mennem egy jó többnaposért (Beskidy Trophy) , de végre lesz nekünk is aminek nagyon örülök.
Azt hiszem ha 40e körül "megállapodik" a nevezés megyek.

Kérdés: Mit lehet arról tudni hogy, ha valaki egyedül (kísérõ és csapat nélkül) indul lesz valami olyan szolgáltatás hogy a cuccait (sátor, ruhák, alkatrészek, miegymás) elviszik mindig a következõ célállomásba? Vagy ezt mindenkinek egyénileg kell ledumálni pl itt a fórumon hogy hahó valaki kocsijába becuccolhatnék?! Mert nagyon jó lenne ha lenne ilyen nevezésbe beletartozó hordár opció.

#615
bike_maniac

bike_maniac

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Azt hiszem erre a versenyre vártam, nem nagyon mertem eddig még elindulni maratonokon de azt hiszem ez megéri majd :)
Kutakodtam egy kicsit itt a nevezési díj dilemma miatt és eléggé eltérnek a külföldi versenyek nevezési díjai:
Trans Germany 299 Euro
Trans Alp 625 Euro
Salzkammergut Trophy 22.000Ft (1nap ha jól értelmezem)
Cape epic 1500 Euro (jó nyilván több nap)
Rock d' Azure errõl nem találtam pontos infót úgyhogy nem írnám ide...ha valaki tudja érdekelne
Beskidy Trophy...itt sincs info

Na mindegy szóval ahogy ezeket elnézem, szerintem a 40 ezer nem lenne meglepõ....

#616
Krisz85Bp

Krisz85Bp

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Ha valóban 40.000 Ft lesz a nevezés, én személy szerint azt sem tartom soknak, inkább pont elfogadhatónak érzem. Végül is 4 nap, napi 100 km, kijelölve, frissítéssel, tehát nem hiszem, hogy másabb lenne a szervezés mint pl. egy Duna Maratonon, ezért is örülök, hogy Harangék csinálják (annak meg még jobban ha a zánkai 24 óráson végre lenne 12 órás verseny is most, hogy már millióan fognak elférni a pályán).
Az útvonal szép, remélem lesz MÁV kedvezmény is hazafele Tokajból, meg tetszik, hogy busszal visznek át, mondjuk érdekes lesz, hogy tök egyedül végigtolni úgy, hogy nem ismerek senkit 4 napig :D Nem baj, lesz idõ az ismerkedésre is legalább.

Azt meg pláne merem remélni, hogy honorálják valami emléktárggyal a szintidõn belüli teljesítést is, akárcsak pl. a Trans Germany-n.

#617
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Nem tudom, hogy az elõbb idézett cikkben (Trans Hungária Maraton | kerékpár maraton,nevezési díj,útvonal | mozgasvilag.hu) ki szolgáltatta a térképet, de ha öszeadom az ott szereplõ etapok szintkülönbségeit, akkor az összesen 7500 m. .... ???


Téves, olvass vissza. Hamarosan ki lesz javítva.

#618
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Nem tudom, hogy az elõbb idézett cikkben (Trans Hungária Maraton | kerékpár maraton,nevezési díj,útvonal | mozgasvilag.hu) ki szolgáltatta a térképet, de ha öszeadom az ott szereplõ etapok szintkülönbségeit, akkor az összesen 7500 m. .... ???

#619
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
"A csapat értékelés lényege, hogy a 4 fõs csapatból mindig a beérkezõ két legjobb csapattag eredménye számít és még arra is lehetõség van, hogy a csapat két versenyzõje csak fél távig halad és a másik két versenyzõ ér be a célba. " Akkor nem logikusabb, hogy a csapat egyik fele egyik nap megy, a másik fele következõ nap, szerintem sokkal fárasztóbb napi 45-50km terep teljes gázzal, így lenne egy nap pihenõ mindenkinek... Remélem ezt majd engedik a szabályok.

#620
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
akkor valóban 40 körül lesz. legalábbis ha a Trans Germany-hoz hasonlítjuk.
Ott 300 € a nevezés.
Annak a fele 42.000