Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trans Hungária Túra/Maraton | 2013. augusztus 16-20.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
717 hozzászólás a témában

#1
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Köszi gaboca1,

 

Igen azt hiszem tényleg az útvonal is főként a kéken ment így annak működnie kell.

 

Az első szakaszon Nagymaros és a Királyrét közti részen rémlik sorompó meg kerítés is.

Meg az utolsó szakaszon a főút átkelés az út alatti vizelvezetőn, ugye az ki lett takarítva. 7-8 év alatt fincsi dzsindzsa lehet ott megint...

 

Remélem még páran beírnak, hogy mi a szitu. :- )

 

Grig

 



#2
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszi Zoli, 

igen, jó lenne  esetleg vagányabb utakon is tekerni a környéken, csak én pont ezt az eredetiséget akarnám megnézni. 

Aztán lehet, hogy közben bekerítettek valami részt, vagy épült az ösvényen valami, vagy pláne Hollókő előtt volt olyan rész amit akkor takarítottak ki és singletrack-esítettek (de szép szó) így az 7-8 év után akár már el is tűnt...

 

Hátha járt valaki arra mostanában hasonló élmény keresési céllal. :- )

 

Üdv: Grig

A Hollókő előtti rész, Dobogótetőnél az járható, azt a dzsindzsás részt minek tették akkor bele, azóta sem értem, a kéktúra lefelé a hegyről az most teljesen rendbe van, Hollőkőig. A következő napi szasz elején, Hollókő-Alsótold között építettek valami tanyát, nem tudom ott hogy van most, kéktúra útvonal, így elvileg járható kellene legyen. Csapat társamék szoktak szakaszokat bejárni minden évben.



#3
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Köszi Zoli, 

igen, jó lenne  esetleg vagányabb utakon is tekerni a környéken, csak én pont ezt az eredetiséget akarnám megnézni. 

Aztán lehet, hogy közben bekerítettek valami részt, vagy épült az ösvényen valami, vagy pláne Hollókő előtt volt olyan rész amit akkor takarítottak ki és singletrack-esítettek (de szép szó) így az 7-8 év után akár már el is tűnt...

 

Hátha járt valaki arra mostanában hasonló élmény keresési céllal. :- )

 

Üdv: Grig



#4
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Emlékeim szerint végig szabadon tekerhető. 

Viszont szerintem sokkal jobb útvonalat lehet tervezni ami szebb és nem kicsit izgalmasabb. A verseny miatt volt egy hangulata,de szerintem kis munkával sokkal jobb útvonalt rakhatsz össze a sarokpontok megtartásával.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Sziasztok,

 

Az iránt érdeklődnék, hogy így sok év távlatából, próbált e valaki már végig menni az eredeti 4 napos verseny útvonalán?

Úgy értem, hogy a GPS track alapján mennyire járható vagy sem?

Nagy kedvem lenne végig tekerni újra majd jövőre, csak ha eleve sok lezárás, bekerítés, privát földek satöbbi van benne akkor az nem az igazi.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Üdv: Grig



#6
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

nekem megvan, hova küldjem?


Köszi!

Ment privi.

#7
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Valahogy én nem találom a maraton eredményeit, valakinek meg van esetleg?


nekem megvan, hova küldjem?

#8
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Valahogy én nem találom a maraton eredményeit, valakinek meg van esetleg?

#9
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
http://www.sportakti...-versenyeinkrol

Sajnálatos hír:

"Transz Hungária Túra A 2012-es túrának óriási sikere volt, és idén is megrendezzük!

Ez sajnos azt jelenti a profi versenyzõk számára, hogy idén sem lesz több napos maraton verseny,mivel nincs hazánkban olyan szintû kerékpár versenysportot támogató cég, aki egy ilyen nagy – 25 milliós költségvetésû - versenybe beszállna..

A Túra ezúttal négy napos lesz, és Miskolc-Tapolca csodálatos barlangfürdõje a célállomás! Az útvonal változatlanul a Börzsöny-Cserhát-Mátra-Bükk eredeti THM pálya. Csodálatos tájakon haladunk, kiváló túravezetõk irányításával. A nevezések minden eseményre február 1.-tõl kezdõdnek itt a honlapon, addigra minden idei információ helyére kerül."
Let's roll!

#10
schmizo

schmizo

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás

Te valamit tudhatsz vagy a véletlen mûve, hogy pont délután jelent meg egy sejtelmes bejegyzés a facebookon.
Nagyon sokan szeretnék, hogy legyen. Én is voltam 2011-ben és én is hasonlóan vélekedek róla!


A véletlen mûve, én is megörültem a FB-os üzenetnek. Úgy érzem csigázzák még kicsit a népet, és az érdeklõdés alapján felmérik mire is számíthatnak. Azért nem lehet egyszerû döntés a szervezõknek, igen nagy anyagi befektetés egy ilyet megszervezni és a jelenlegi nem túl rózsás gazdasági körülmények között bizonytalan vajon milyen létszámban neveznek majd. Csakis drukkolni tudok hogy megszervezzék és mint egy jelentkezõ üzenem: rám számíthattok, ott leszek!

#11
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Üdv!

Az idei Trans Hungáriáról halott valaki, valami kósza infót? Lesz vagy nem lesz? A hivatalos oldalán egyelõre semmi.
Nagyon jó lenne idén elindulni rajta, 2011-ben is ott voltam és életem legjobb bringás 4 napja volt!


Te valamit tudhatsz vagy a véletlen mûve, hogy pont délután jelent meg egy sejtelmes bejegyzés a facebookon.
Nagyon sokan szeretnék, hogy legyen. Én is voltam 2011-ben és én is hasonlóan vélekedek róla!

#12
schmizo

schmizo

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Üdv!

Az idei Trans Hungáriáról halott valaki, valami kósza infót? Lesz vagy nem lesz? A hivatalos oldalán egyelõre semmi.
Nagyon jó lenne idén elindulni rajta, 2011-ben is ott voltam és életem legjobb bringás 4 napja volt!

#13
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás
Sajnos a túrán a 6 nap miatt -( túl sok )- nem tudtunk résztvenni, de nosztalgiából, mûsoron kívül, szonbaton a Bükkszék-Diósgyõr szakaszt hárman letekertük. Jó volt ! Remélem jövõre lessz THM

#14
daneluszkil

daneluszkil

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Persze hogy meg volt tartva, szuper kis túra volt. 25-30 emberke pont elég volt egy ilyen túrához, így legalább jobban összekovácsolódott a csapat. Igaz én csak az utolsó napon mentem velük. Kaptunk induláskor egy kis harapnivalót, menetközben egyszer volt frissítõ és szervízpont, plusz bónusz frissítõpont az Erdõhorváti szeszipari létesítményben. A célbaérkezés után strandolás a vacsoráig. A vacsora egy Hercegkúti borosbincében volt, vadpörkölt és a vendéglátó borosgazda borainak kóstolgatása. Jól éreztem magam, örülök hogy újabb kerékpáros barátokat ismerhettem meg. És azthiszem ezt mondhatom a többi résztvevõ nevében is. Köszönjük a szervezést.
Aki készített menetközben fényképeket ne restelje megosztani a nagyérdemûvel.

#15
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Úgy tudom volt, pénteken telefonoztam egy résztvevõvel.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szomorú, bár várható, hogy csak egy maroknyi bringás volt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Ennek elvileg tegnap volt vége... Lett ebbõl valami? Vagy csak én gondolom, hogy szép csöndben, érdeklõdés hiányában elmaradt?
Ha igen, akkor kár érte... A THM-re mentem volna...



Elindulni biztos elindultak, ezt tanúsítja ez a videó Trans Hungária Túra Nagymarosi Rajt 2012.08.14. - YouTube
Nagyon kíváncsi leszek a beszámolókra, mert a tavalyi THM fantasztikus volt!

#18
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Ennek elvileg tegnap volt vége... Lett ebbõl valami? Vagy csak én gondolom, hogy szép csöndben, érdeklõdés hiányában elmaradt?
Ha igen, akkor kár érte... A THM-re mentem volna...

#19
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Sajnos a fent számolt 6 milla az egy Duna, Bükk stb maraton szervezésére sem elég :-( A gazdasági helyzetet tekintve pedig nem valószínû, hogy a nevezési számok idén dognak megdõlni. (Már tavaly sem engedhettem meg én se magamnak a részvételt, idén meg mégannyira se) Szomorú de ez van, maradnak a jó kis közös ingyenbringázások a barátokkal.

#20
info@sportaktiv.hu

info@sportaktiv.hu

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Sziasztok!

A tavaly elsõ alkalommal megrendezésre kerülõ Trans Hungária Maraton óriási sikerét követõen 2012-ben megrendezzük a Trans Hungária Mountainbike Túrát a verseny útvonalán.
A túra célja, hogy a kerékpáros túrázók is megismerhessék ezt a csodálatos útvonalat, amely végigvezet Észak-Magyarország legszebb vidékein.

A résztvevõknek - mivel ez nem verseny - lehetõségük van megismerni az útvonal mentén található turisztikai látványosságokat, természeti szépségeket, nemzeti értékeket, a helyi lakosság kultúráját.
Ezen kívül azoknak is lehetõséget biztosít ez a rendezvény, akik meg szeretnék ismerni az izgalmas útvonal várható nehézségeit és ennek alapján felkészülni a 2013-as Trans Hungária Maraton versenyre.
A szervezõbizottság döntése értelmében a Trans Hungária Maraton versenyt 2 évente rendezzük, a köztes években Trans Hungária Túrát szervezünk, ugyanezen az útvonalon.
A túra 6 napon keresztül tart.

Túra szakaszok:
1. Nagymaros-Hollókõ
2. Hollókõ- Mátraszentistván
3. Mátraszentistván- Bükkszék
4. Bükkszék-Felsõtárkány
5. Felsõtárkány-Diósgyõr

IGÉNY ESETÉN transzfer Szerencsre

6. Szerencs-Sárospatak

A túrán való részvétel INGYENES, mindenki egyénileg, saját felelõsségére vesz részt.

Lehetõség lesz a túra alatt különbözõ szolgáltatások térítés ellenében történõ igénybevételére:
- csomagszállítás
- GPS koordináták és eszközök elérése
- túravezetés
- bringaszerviz
- transzfer (Diósgyõr – Szerencs között)
- hazaszállítás

Milyen egyéb szolgáltatásokat gondoltok még fontosnak?
www.sportaktiv.hu