Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XV. Duna Maraton | Visegrád

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3657 hozzászólás a témában

#61
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Igen, nyilván ez a dolog nem túl bonyolult megfejtése: nem onnan villan a vaku, ahova nézek, hanem oldalról, és ezért nem zavar. Úgy tűnik,a fotósok előre belegondoltak ebbe a kérdésbe, mert eddig egyetlen alkalommal sem zavartak, pedig szinte minden versenyen több fotós is vakuzik. - Kérlek a továbbiakban is készítsetek jó képeket! Nem mindig fogok venni, de néha igen :)



#62
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Először is köszönöm a sok támogató hozzászólást, nagyon jóleseik! :)
A vakuzásról még annyit, hogy igaza van akinek nem tettszik, de amolyan szükséges rossz. Fény nélkül sajnos nem lehet a fényt leképezni. Más helyzetben sokszor pedig deríteni kell a vaku, mert a fotógépnek jóval kisebb a dinamikatrtománya mint a szemünknek (az árnyékos rész túl sötét lenne). Persze fel lehet tekerni az ISO-t az erdőben a mai gépeken, de a képek dinamikája, a színek attól még sehol sem lesznek.
A kifogásolt képen ráadásul oldalról, max. 45 fokból fotóztam, ilyenkor nem a látóter éles részébe villan, hanem valahová a perifériális területre, ott érzékenyek esetén sem okoz elvakítást ilyen kis teljesítmény. Ha elég oldalról készül a kép, van aki észre sem veszi, hogy villant.



#63
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Én meg mostanában minden képról lemaradok. Volt hogy rajtnál többször asszony rajta van elméletileg mellőle indultam, én egyiken sem. Bár H Zoli képein mindig szereplek! Apropó Zoli még nem rakta ki amiket lőtt, pedig szerintem láttam a pálya mellett!



#64
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

[*]nagyon hálás vagyok, hogy csinálnak fotókat rólam és megvehetem azokat

Utcán is? Szólj, merre jársz, újra beüzemelem a fotós cuccomat! :)
(anno az ú.n. streetfotóval próbálkoztam, inkább kevesebb, mint több sikerrel és sokan néztek rám úgy, mintha a fényképezőgép helyén egy Uzit tartanék :) )

ui: jelezném, hogy a fotósok közt igen sok a hölgy is, tessék őket is védeni!

SokadikX módosította - 2014. július 09. - 14:23


#65
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

A fotós Urak védelmében:

  • nagyon hálás vagyok, hogy csinálnak fotókat rólam és megvehetem azokat
  • elfogadhatónak találom az árakat és rendszeresen rendelek - tudom, hogy nagyon melós dolog, nagy befektetés szükséges (sportfotózás sokszor sötét erdőben!), illetve számottevő az amortizáció (főleg a váz a sok ezer exponálás miatt)
  • egyáltalán NEM zavar a vakuzás, még sohasem vakított el!

Csak ebben az évben ezek a képek készültek rólam különböző versenyeken.


  • Nutrixxion kedveli ezt

#66
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Engem meg azért zavarnak a fotósok, mert ha meglátok egyet, gyorsan megfeszítem minden izmom, kiállok a nyeregből rogyasztok, mosolygok, mindent csinálok, csak hogy minél jobban nézzek ki. És ez milyen veszélyes!!! Be kéne őket tiltani! :D :D :D 
Sajna most nem jutottam el Janiiig, de biztosan le is taroltam volna pár nézőt a nagy pozőrködésben.


Lehet, hogy jobb is? :D :D :D
Egyébként tapasztalataim szerint ez a ritkább... sokan képesek lennének rendőrt hívni, mert "jujj, lefényképeztek" :(

#67
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Engem meg azért zavarnak a fotósok, mert ha meglátok egyet, gyorsan megfeszítem minden izmom, kiállok a nyeregből rogyasztok, mosolygok, mindent csinálok, csak hogy minél jobban nézzek ki. És ez milyen veszélyes!!! Be kéne őket tiltani! :D :D :D 

Sajna most nem jutottam el Janiiig, de biztosan le is taroltam volna pár nézőt a nagy pozőrködésben.

 


  • Nutrixxion kedveli ezt

#68
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Csatlakozom mephisoft--hoz. Nem kérjük, köszi!
 
Kép téma: Egyszer vettem képet, az első Salz-omról. 15 EUR volt a csomag!! ár. 5 vagy 6 kép volt rólam. Az egyenkénti ár 4-5 EUR között lehetett (már nem emlékszem) Szóval a 690 FT-s árral az ég világon semmi baj nincs. 


Nem titeket "védelek". (arra egyikőtök sem gondol, hogy ... ad1 - pár éve még aktívan fotóztam, van némi halvány sejtésem a vaku hatásairól, ad2 - van akinek érzékeny a szeme, pl. az enyém is, ha egy ilyen vakuvillanás miatt csak egy másodpercig káprázik a szemem, abból akár bukás is lehet)

#69
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Egyreszt: hagy dontse el mindenki maga hogy neki mi a fontos egy versenyben ;).

Foleg annak nem latom ertelmet hogy belenyugodjunk egy alacsonyabb szintu minosegbe olyan teren ami mindenki szerint jo otlet. Akinek jo minden nap a bab, egye azt, de hagy ne kelljen mar mindenki masnak is csak azt ennie.

 

HAD meséljem el neked: tavaly Salzon csapnivaló Finisher pólót kaptunk. Akkor most sz..r volt az egész rendezvény? :)



#70
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Magamból kiindulva, én lehet, hogy leszálltam volna a bringáról és a nyakadra tekertem volna a láncot. :D

(nem tudom, másokat mennyire zavar, engem rettenetesen. Még egy kis kompakt szappantartó vakuja is)

Csatlakozom mephisoft--hoz. Nem kérjük, köszi!

 

Kép téma: Egyszer vettem képet, az első Salz-omról. 15 EUR volt a csomag!! ár. 5 vagy 6 kép volt rólam. Az egyenkénti ár 4-5 EUR között lehetett (már nem emlékszem) Szóval a 690 FT-s árral az ég világon semmi baj nincs. 



#71
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

 

Ha nem vettél még képet, akkor ebből a méretből nem tudod megítélni, élesek-e, vagy sem. Nyilván nem mind éles, de én vettem már pár technikailag kifogástalan, és jól elkapott fotót.

 

690 Ft, mint nem "emberi ár"??? Egy sör, vagy másfél zselé ára.

 

Ja, mar reg alkoholista lennel ha mindent sor araban mernel.. de lehetne akar inkubarotokban is merni, nem? ;)

En kerek elnezest hogy merem megkerdojelezni egy kamera amortizaciojanak koltseget ;).

De engem nem kell meggyozni: az veszi akinek megeri, ugyhogy csak hajra! :)



#72
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

En pld meg azert nem vettem toled (vagy mastol) kepet, mert alig  lehet olyat latni ami nincs elmosodva (nem a hatter, hanem en rajta) es tul/alul van vilagitva.

...

 

emberi aron kellene adni: 690 Ft-ert alig veszi valaki

Ha nem vettél még képet, akkor ebből a méretből nem tudod megítélni, élesek-e, vagy sem. Nyilván nem mind éles, de én vettem már pár technikailag kifogástalan, és jól elkapott fotót.

 

690 Ft, mint nem "emberi ár"??? Egy sör, vagy másfél zselé ára.


  • Rabbit kedveli ezt

#73
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Hát 430EX-szel már lőttem szemen magam. Kb. fél fényerőn. Hogy úgy mondjam, nem volt kellemes. ;)

Mondjuk EXIF-t nem láttam a képeken, de úgy ránézésre elég vakító lehetett. Magamból kiindulva, én lehet, hogy leszálltam volna a bringáról és a nyakadra tekertem volna a láncot. :D

(nem tudom, másokat mennyire zavar, engem rettenetesen. Még egy kis kompakt szappantartó vakuja is)

 

én lehet, hogy leszálltam volna a bringáról és a nyakadra tekertem volna a láncot.

Mivel nem vagy börtönben, úgy tűnik, nem voltál ott. Én ott voltam, és persze észrevettem, hogy vakuztak (talán több helyen is?), és bár általában roppantul utálom a vakukat, és a (gépre helyezett) vakuval készült képeket, azt tapasztaltam, hogy menet közben a dolog egyáltalán nem zavart. Fölteszem, mást sem, mert biztos szóltak volna. Szóval köszi, hogy aggódsz helyettünk, de nem kérjük.


  • Rabbit kedveli ezt

#74
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hát 430EX-szel már lőttem szemen magam. Kb. fél fényerőn. Hogy úgy mondjam, nem volt kellemes. ;)

Mondjuk EXIF-t nem láttam a képeken, de úgy ránézésre elég vakító lehetett. Magamból kiindulva, én lehet, hogy leszálltam volna a bringáról és a nyakadra tekertem volna a láncot. :D

(nem tudom, másokat mennyire zavar, engem rettenetesen. Még egy kis kompakt szappantartó vakuja is)

Annyira, észre sem vettem.



#75
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Hol látod ezen a képen a durva erejű vaku hatását? :)
Mert hogy épp nem volt az, kb. 1/64-ed teljesítményen villant egy 58-es kulcsszámú 580EX vaku.

Hát 430EX-szel már lőttem szemen magam. Kb. fél fényerőn. Hogy úgy mondjam, nem volt kellemes. ;)

Mondjuk EXIF-t nem láttam a képeken, de úgy ránézésre elég vakító lehetett. Magamból kiindulva, én lehet, hogy leszálltam volna a bringáról és a nyakadra tekertem volna a láncot. :D

(nem tudom, másokat mennyire zavar, engem rettenetesen. Még egy kis kompakt szappantartó vakuja is)



#76
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Ezeken a képeken elgondolkodtam: a bringások ott helyben vagy a célbaérkezés után nem akarták meglincselni a fotóst? Akárhogy nézem, ezek a képek valami durva erejű vakuval készülhettek, ami elég veszélyes lehet bizonyos esetekben.

Hol látod ezen a képen a durva erejű vaku hatását? :)
Mert hogy épp nem volt az, kb. 1/64-ed teljesítményen villant egy 58-es kulcsszámú 580EX vaku.



#77
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Hm, nem tudom itt most a raszant idoert kar, vagy mert nincs benne penz, akarhogy is, azt hiszem ez a sajat dontesed.

En pld meg azert nem vettem toled (vagy mastol) kepet, mert alig  lehet olyat latni ami nincs elmosodva (nem a hatter, hanem en rajta) es tul/alul van vilagitva. Ezert 690 Ft-ot kiadni, hat.. Viszont lattam mar ingyen (sporttarsi szeretetbol) megosztott kepeket Facebookon amik utcaval jobbak voltak.. ;)

A masik veglet: volt a tavaly(elott?)i Duna maratonon egy nemet profi fotos, na az.. Ott vettem volna ha van rolam kep, meg ha draga is volt.

 

De ha mar a minosegben nincs olyan szinvonal, akkor legalabb emberi aron kellene adni: 690 Ft-ert alig veszi valaki, de ha 200-ert adnad, venne mindenki, garantaltan jobban jarnal.

A digitalis korszakban nincs vele plusz koltseged es egyre elterjedtebb lenne.

 

Lehet hogy a kamera minosege itt a baj, de hat akkor meg nem kell annyit elkerni a kepekert.

 

Nem baj, a "piac" megoldja majd ezt is maganak: majd attol vesznek aki eltalalja a legjobb ar/ertek aranyt. ;)

Az 1. felvetésedre a válaszom, mindössze annyi, amire korábban is céloztam: én úgy tapasztalom, nem lehet megélni ebből ma itthon, ezért mással is foglalkozom, nem tudom 100%-ban erre helyezni az energiáimat, így csak ennyire telik, elfáradok a vége előtt.

 

A fotók készítésénél mindig próbálok olyan eljárásokat alkalmazni, amivel eltérek a tucatfotóktól. Ebből viszont az következik, hogy a végeredmény tekintetében kockázatot vállalok. Jelen esetben annál nagyobbat, minél hosszabb záridőt választok. Örök dilemma egyébként, hogy legyen-e minden kép éles és mintha egy gagyi kompakttal lőtték volna, vagy menjek olyan irányba, hogy akár minden második expóm kuka lesz.

Az árak:
Ha próbálsz valami minőséget hozni (ami ezek szerint nálam még hagy némi kívánni valót), azon túl, hogy kint vagy a verseny napján, számolj még rá 1nap utómunkát + webtárhelyet, a kép küldözgetés idejét, adminisztrációját, stb. A felszerelés amit ilyenkor rendesen amortizálsz bizony nem olcsó. Példaként a tavasszal tönkrement vakuvezérlő pótlása közel 100eFt lenne, amit inkább mellőzök jelen viszonyok mellett.
Én kb. ezeken az árakon érzem értékarányosnak, ha tudsz valakit, aki végignyomja 200Ft-ért képenként, kérd meg, hogy jöjjön ki a versenyekre. Egyébként ha 10 képet kérsz egyszerre, nálam is jelentősen csökken az ár, az utolsó fázisban ráfordítandó idő lerövidülése miatt.



#78
ForzaRacing

ForzaRacing

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Hello, ha High5 akkor szívesen fogadom. :)

Keress meg a Bükk Maratonon, elviszem Neked!



#79
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Ezek milyen rendszámtáblák?

dm14-0263.jpg

 

 

Ezeken a képeken elgondolkodtam: a bringások ott helyben vagy a célbaérkezés után nem akarták meglincselni a fotóst? Akárhogy nézem, ezek a képek valami durva erejű vakuval készülhettek, ami elég veszélyes lehet bizonyos esetekben.


SokadikX módosította - 2014. július 08. - 19:51


#80
Grand9

Grand9

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Tekergek!

 

A hölgyike rajtszámát feltehetőleg a Bánki tereptriatlonon kaphatta! Nekem is ilyen rajtszámom volt Bánkon!!!

 

Itt meg is nézheted:

http://cross-triathl...13640145&page=1