Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XV. Duna Maraton | Visegrád

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3657 hozzászólás a témában

#21
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

A német fotós az a sportograf cég volt. Profik, egy versenyre kimennek hárman-négyen, utána kiszórják a rossz képeket, a maradékot rajtszám alapján adatbázisba teszik, hogy ne kelljen mazsoláznod ezer kép között. Ez a szolgáltatás Lajtán túli pénztárcához illő árakat eredményez. De mivel ipari méretekben csinálják - rengeteg versenyre mennek ki -, bejön a befektetett munka.


Csak hogy a tényeknél maradjunk:
www.sportograf.com/en/shop/event/1142-Duna-Marathon
Szinte mindenkiről legalább egy tucat felvétel készül,ezt és 9 válogatott képet kapod meg 17euróért,vérprofi minőségben. Ha csak a saját képeket nézzük,ez 300 Ft per kép,amit be lehet keretezni és majd mutogatni az unokáknak, mert olyan.
Vagy egy darab 5euró amit ízlés szerint kiválaszthatsz,ami kétszer annyi mint nálunk. Ezzel szemben a minőség olyan amit még évekig szívesen nézel.
Amiket itthon készítenek,azt egy héttel később már el is felejtettem..
Mindenki maga döntse el hogy szívesen vesz e egy profi képet magáról,vagy kettő átlagosat annyi pénzből..

Persze azóta sem jöttek vissza hozzánk a sportograftól: látszik hogy itt a minőség nem fontos..

De ha belegondolok,lehet hogy megkérem a profi fotós haverom hogy jöjjön el és lőjjön egy párat, aztán megnézzük mit süt ki belőle.
Ha sz*r képek lesznek,ígérem elnézést kérek mindenkitől aki sértve érzi magát mert kritizáltam a mostani felhozatalt!

#22
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Lehúzódni értelem szerint csak ott kell ahol LEHET. Nem értem mit kell ebben félremagyarázni.. Aki nem tud lehúzódni az meg maradjon nyugton. Már csak azért is mert van aki ilyenkor is előz és jobb ilyenkor nem ficá
Arról van itt szó hogy van aki dafke nem engedi el a gyorsabbat, pedig meg tudná tenni. Az ilyen ne csodálkozzon ha leoltják..
És sajnos a lent leírt dafke mentalitás vezet oda hogy "nem lefele kell megnyerni a versenyt. Bezzeg felfele!..".

Erről csak az jutott eszembe, hogy vajon a hátulról érkező gyorsabb versenyző vajon hogy tudja felmérni, hogy az előtte haladó képes-e utat adni?
Csak magamból indulok ki, sohase versenyeztem, de tudom, hogy bizonyos helyzetekben a legkisebb irányváltoztatás is gondot okoz. Pl. meredek emelkedőn, mikor már nagyon erőltetem a tekerést. Egy bizonyos pontig segít az spd, de egy ponton túl azon parázok, hogy még meddig tudok menni, mikor dőlök ki és el. Ilyenkor hiába van hely kitérni, nem tudok.
És ugyanez megtörténhet lefelé is, ha nem érzékelem eléggé az utat.
Gondolom, profi versenyen nincs ilyen probléma, de ahol kocabiciklisek is indulhatnak. Mindezt csak a "dafke" kapcsán...

SokadikX módosította - 2014. július 12. - 08:39


#23
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Láttam a rajt előtt valakit kínai karbon össztelós vázra épített bringával. Ismeritek esetleg?

(Tavaly is így kezdtem valamelyik verseny után, meg is lett az eredménye... :D)



#24
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Ha már itt tartunk,még egy pár klasszikus példa ami nálam kiüti a biztosítékot,amikor mások akarják elmondani hogy is kell versenyezni:
1. Duna maraton, indulásnál ha nem állok be fél órával előtte, aszfalton előzgetésnél: "Nem az elején kell megnyerni a versenyt!"
Aha,tehát inkább várjam meg amíg akik nem melegitenek be,a Salamontoronynál leszálljanak mert addigra pukkantak ki és ott kelljen mögöttük araszolni.. FAIL!
2. Bármelyik maraton (kivéve Buda): tekintet nélkül arra hogy hol végeznek,a tömeg bemelegítés helyett egy órával előtte beáll az elejére,hogy jó helyről induljon. Majd jól feltartja később a mezőnyt. FAIL!
3. Frissítőnél: leáll a pálya közepén, merőlegesen a pályára, vagy ha valaki épp ott áll az itatónál, begurul eléje, pont úgy hogy az moccanni ne tudjon. Kérésre meg véletlenül sem odébb menni 20 centit hogy ki lehessen fordítani a kereket. FAIL!
4. És végül a kedvencem, a technikásabb részeken, főleg felfelé, amit nem tud a kis spinningkirálynő kitekerni és le kell szállnia: véletlenül sem tolna 30 centivel odébb, amikor hallja hogy "Pálya!". Nem, neki az ideális vonal JÁR! FAIL!

Szóval az ilyenek vágják nálam ki a biztosítékot.
Akinek nem inge, ne vegye fel! ;)

Látod ezért kell inkább országúti versenyeken indulni, ott nem nagyon van gond ezzel a 4 ponttal.



#25
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás

szerintem az a fontos nehogy bukas legyen az elozesbol. en az egesz verseny alatt haromszor keretem lehetoseget a gyorsabb haladás erdekeben, ketszer el is engedtek, 

ha rovidtavost erek utol akko nincs gond mert ok nagyon rendesek, ha kozeptavost az megint ok, mert az az 5. 7 ember akikkel egymas korul versenyzunk vasarnaponkent  mar pontosan tud mindent mindenkirol, es neven szolitanak ha utban vagyok.

kicsit nehezebben ragom at magam a hosszutav kozepmezony elejen, na ok mar edzegetnek, tudatosak, buszkek, es szinte latom a fejuk felett azt a vilagíto frizbit amit a rajtcsomagban adnak kizarolag a kiraly tavra, 

irigylem is.

szoval ugy erzem maratonokon a nagy tobseg az elmeny miatt vesz reszt, jomagam is ezert jarok effele megmozdulasokra.

bar  elveznem ha nyernék is...  :D


  • zeezoltano kedveli ezt

#26
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Na ha ezt nekem szántad írtam hogy a kedves spori rakott le az ívről úgy hogy még arra sem vette a fáradságot hogy szólna melyik oldalról jönne, akkor vettem észre mikor mellém ért és abban a pillanatban is satuzhattam ha el akartam kerülni az ütközést vagy a fák között landolást.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#27
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nem tudom hogy miért nem lehet úgy olvasni ahogy írja az ember..
Ki beszél itt single-trackről?
Lehúzódni értelem szerint csak ott kell ahol LEHET. Nem értem mit kell ebben félremagyarázni.. Aki nem tud lehúzódni az meg maradjon nyugton. Már csak azért is mert van aki ilyenkor is előz és jobb ilyenkor nem ficánkolni.

Arról van itt szó hogy van aki dafke nem engedi el a gyorsabbat, pedig meg tudná tenni. Az ilyen ne csodálkozzon ha leoltják..
És sajnos a lent leírt dafke mentalitás vezet oda hogy "nem lefele kell megnyerni a versenyt. Bezzeg felfele!..".
Ezt kellene végre megérteni,nem fölöslegesen vitatkozni: mindenki maga dönti el hogy hogy versenyez,ne már hogy pont a besz*rik döntsék el ebben a sportágban hogy mi legyen az etalon!

Szabályok meg nem a logikus dolgok fordítottja.. Talán pont azért léteznek hogy elkerüljék a bajt?.. ;) Igencsak biztos vagyok benne hogy pont ezért írja a szabály hogy el kell engedni a gyorsabbat (ahol lehet!), mert ha beáll a sor,nagyobb a baleset kockázata. Na meg ez verseny vagy mi,nem túrázgatás,ugyebár..

Ha már itt tartunk,én már egy párszor közel voltam ahhoz hogy leszállok és ugyanolyan fizikai módon intézem el a vitát,mint amilyen módon engem veszélyeztet az aki szándékosan rámránt vagy egyszerűen leszorít hogy véletlenül sem tudjak haladni.

Ha már itt tartunk,még egy pár klasszikus példa ami nálam kiüti a biztosítékot,amikor mások akarják elmondani hogy is kell versenyezni:
1. Duna maraton, indulásnál ha nem állok be fél órával előtte, aszfalton előzgetésnél: "Nem az elején kell megnyerni a versenyt!"
Aha,tehát inkább várjam meg amíg akik nem melegitenek be,a Salamontoronynál leszálljanak mert addigra pukkantak ki és ott kelljen mögöttük araszolni.. FAIL!
2. Bármelyik maraton (kivéve Buda): tekintet nélkül arra hogy hol végeznek,a tömeg bemelegítés helyett egy órával előtte beáll az elejére,hogy jó helyről induljon. Majd jól feltartja később a mezőnyt. FAIL!
3. Frissítőnél: leáll a pálya közepén, merőlegesen a pályára, vagy ha valaki épp ott áll az itatónál, begurul eléje, pont úgy hogy az moccanni ne tudjon. Kérésre meg véletlenül sem odébb menni 20 centit hogy ki lehessen fordítani a kereket. FAIL!
4. És végül a kedvencem, a technikásabb részeken, főleg felfelé, amit nem tud a kis spinningkirálynő kitekerni és le kell szállnia: véletlenül sem tolna 30 centivel odébb, amikor hallja hogy "Pálya!". Nem, neki az ideális vonal JÁR! FAIL!

Szóval az ilyenek vágják nálam ki a biztosítékot.
Akinek nem inge, ne vegye fel! ;)

#28
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Sose tudtam megérteni, hogy az egynyomos lefelén miért kell elengedni a gyorsabbat, ha nem bírok lehúzódni. Ha lenne hely lehúzódni sebesség vesztés nélkül, ő is tudna előzni, nem? Én a béna is a pálya része vagyok, mint a kavics. Ez tömegsport rendezvény. Amelyik nagyképűnek ez kevés menjen svájci xco világkupa pályán, ott majd megmutathatja mit tud. Mindezt mondom úgy, hogy elengedem ha tudom, és én is jónéven veszem, ha elengednek.



#29
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Én személy szerint  igyekszem elengedni azt aki gyorsabb, de egy valamit nekik is meg kellene érteni! 

k..ra nem szabályfüggő! 

 

Akire hátulról ráordítanak lefelé egy egynyomos ösvényen, hogy balról, jobbról innen-onnan, az azért nem megy gyorsabban, mert neki az a max. nem csak sebességben, hanem figyelemben, koncentrációban! Olyankor jön egy apró blokk, keresi a helyet hol lehet megállni, lassítani anélkül, hogy saját testi épségét veszélyeztetné. Közben valaki ordít hátulról INNEN-ONNAN stb...

 

Ha egy kicsit életszerű akarok lenni, majdnem olyan, mintha az úton el kéne engedni azt aki hátulról dudál. Meg lehet tenni ott is ha van hova lehúzódni. .. és a kresz szerint se ezt gyakoroljuk nap mint nap..

 

Még egyszer megjegyzem mielőtt bárki nekem támadna, hogy igyekszem mindig elengedni a gyorsabbat, de nem mindig lehet abban az adott pillanatban mint ahogy azt a mögöttem haladó szeretné. 

 

 

más téma:

Amikor kiírták a verseny szervezői, hogy svédasztal stb. felcsillant a szemem, és eszembe jutott a tavalyi, vagy azt megelőző Mátra maraton, ahol az egyik frissízőn szinte tényleg svédasztal volt . Dinnye, citrom, banán , sós és édes péksüti stb. Reméltem a célba beérve hasonló lesz. 

Sajnos csalódnom kellett, de akkor konstatáltam, hogy szvsz a top maraton sorozaton csak akkor lesz "rend" ha jön egy nagy szponzor aki a 4 versenyt összefogva tesz bele pénzt és lesznek elvárásai stb. Amíg nem lesz egy ember aki ezeket összefogja addig számíthatunk még arra hogy a 100. pólót visszük haza munkáspólónak vagy portörlőnek, hogy a kaja nem lesz megfelelő...

Azt sem értem, mért kell olyan szórólapokkal tölteni a táskát amik már nem aktuálisak? Amikor megláttam benne az ausztrál verseny anyagát, néztem egy nagyot........ nem értem mire jók ezek. 

 

A pálya tényleg remek volt, és a frissítőkön lévő segítők is készségesek voltak és a tényleg jó hangulat volt a pályán. 

 

 



#30
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Uluwatu ehhez a külön élményhez szeretnék hozzá szólni, bár én nagyon nem a pontszerző helyekért megyek, de nekem is volt hasonló élményem. Utolérem a középtávos sporit és megelőzőm. Jön a lefele és az egyenes végén vidáman lerak az ívről és vigyorog. Kb 1 perc múlva sík, utolérem és megkérdezem hogy ez mire volt jó mert még csak nem is egy távon indultunk nem hogy azonos kategóriába.

 Nem mond semmit lehagyom, de rakja a kereket és lefelé megint ugyan ez.

Rendben. Emelkedő otthagyom de most már figyeltem hogy nagyon ne maradjon le majd jött a lefelé és egy kanyart direkt "elrontottam" úgy hogy én még megtudtam oldani. Ő nem.

Azt nem értem ha nem egy távon indultok akkor minek kavarsz bele az ő versenyükbe. Mert ha ők a H 4-5-6 akkor sejtésem szerint  te a közép táv 100-300 között voltál. A kategóriában sem igen lehettél kb 20-nál előrébb.

Nekem ez olyan nézzétek mekkora farkam van típusú akció, mert ugye az ő átlagsebességük minimum +25%, +23km és +800mszint után.

Szerintem.

Bocsi, de nem engem nem az erdekel hogy kit hagyok le lefele, ezt valaki mas irta.

Nem art olvasni hogy ki mit ir. Azoknak is akik lajkolnak ;).

Szerintem.

 

Errol ennyit.

Ami pedig a konkret temat illeti, elmagyarazom hogy mi ertelme van valakit lefele lehagyni: mert (bar alig hiszik ezt el azok akiKET lefele mindig csak lehagynak) avval is lehet idot nyerni. Az hogy ok erre nem kepesek, errol nem tehetek. az hogy valaki kirepul, sajat kockazata, de azt hiszem Blazsoek kuzdelme is mutatja hogy ez nem kezdo kontra profi kerdese, egyszeruen vezetoi stilus. Aki mindig kockaztat, tobbet veszithet, de tobbet is nyerhet, ennyi.

Ja, hogy ilyenkor jon megint a klise hogy mennyit lehet vesziteni lefele. Igen, LEHET. Annak aki kockaztat es veszit. Es a pelda amit leirtal, nem jellemzo, meg ha igy is be akarod allitani: nem az a jellemzo aki rogton ki is repul mert gyorsan ment, ugyhogy ez gyenge probalkozas volt igy feltuntetned..

 

Amugy amitol herotom van az az ilyen spinningkiralynok mentalitasa amit itt leirsz: agy nullara es felfele toljuk mert egesz evben csak tekerunk, lefele meg beszarunk mert nem illik a koncepcioba. Es bocs, a f*rkad hossza azoknak megy ossze akik ilyenkor azert nem engedik elore a gyorsabbat mert feltekenyek hogy az valamit tud lefele is, vagy mert mer kockaztatni. Ergo nem puhap*csu..

Kerem, ez nem teremsport! Es ahogy a nev is mondja: MOUNTAINbike, vagyis HEGYIkerekparozas. A hegy pedig altalaban magas, onnan az ut lefele pedig meredek es gyors, sot, veszelyes is tud lenni. Aki XCO-zni akar az ne rinyaljon egy XCM-en ha beszolnak mert nem huzodik le. Vagy menjen at orszagutizni, bar ott is megnezem hogy ha nem tudja tartani a virslikereket lefele, hogy fog boldogulni egy mezonyben. Mert hogy tobb balesetet okoz a kontrollhiany miatt, az biztos. Nem csak enszerintem..

 

Mellesleg: az UCI szabalyok is egyertelmuek ilyen teren: a gyorsabbat el KELL engedni. Bocsanat, nem en talaltam ki.

 

Es amitol vegleg hanyingerem van: amikor nem csak hogy nem engednek, de meg igy be is szolnak hogy mi ertelme volt leelozni lefele, mert felfele megint sikerul beernie (ha sikerul..). Nos, ilyenkor egy picit nem art gondolkodni: akkor most ELSOBBSEG jar annak aki felfele gyorsabb??? Magyarul, felfele TILOS feltartani a gyorsabbat, lefele viszont a gyorsabb rogton agytalan, meg bunko, meg hulye mert kockaztat es ne mar hogy elozhesse a lassabb, LEFELE GYENGEBB bringast?? Igen, lefele GYENGEBB, ezt igy szoktuk mondani..

Szoval nem kellene a csapattarsat hulyenek nezni aki ennek a sportnak minden szempontjaban a maximumot adja. Mellesleg aki dolgozik az fejlodik es felfele is erosodik, szerencsere nekem ez eleg jol sikerul. Akkor ez most azt jelenti hogy hamarosan mar lefele is mehetek gyorsabban, mert felfele is "kierdemeltem"? Wtf???

 

Szerintem.


Uluwatu módosította - 2014. július 11. - 15:43

  • filmes kedveli ezt

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 


 

 

 

Mé' nem tartja fontosnak valamelyik zacskógyáros képviselője, hogy ne heverjen a termékének csomagolása egy védett erdőben? Én, ha ilyeneket árulnék, simán szerveznék a verseny utáni hétvégére egy bulizós, dumálós bringatúrát, ahol a csapat felszedné a szemetet. Még jól is venné ki, hogy a highnutrifit demennyire odafigyel a környezetre (is). A túra végén meg kisorsolnék/kiosztanék egy marék filctollat, skála ajándékkosarat vagy egy afroamerikai transzneműt mit tudom én mit, csak hogy érezzék a résztvevők, hogy fontosak voltak aznapra...

abszolút a rendező sara a takarítás.

az meg kis hazai viszonyainknak is köszönhető, hogy a forgalmazó cégek többsége kicsike, 1-2 személyes cég, nem nagyon van erre kapacításuk a legnagyobb jóakarattal sem szvsz.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Tekergek tényleg kevertelek.

Elnézést, én nem veszélyeztettem senkit . Ő jött folyamatosan úgy mögöttem lejtökön hogy amíg nem tudott előzni addig teljesen rakta a kereket ez 1-1.5m volt ez simán felelőtlenség, és az én testi épségem veszélyeztetése is. Nem raktam le az ívről mint Ő engem csak éppen előtte mentem és biztos voltam benne hogy abban az adott pillanatban is olyan állát módjára fog mögöttem jönni.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#33
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

ha en utolerhetnek egy hosszutavost leolnek harom birkat de meg veletlenul sem probalnam meg megelozni oket. foleg nem ha meg arra is raismernek, hogy a dobogoert meccselnek.

 

Mégegyszer: senki nem akadályozott senkit. Elég egyértelmű hogy single track kezdeténél nem előzök eléjük, az attól függetlenül hogy talán még gyorsabb is lennék helytelen lenne, de itt semmi ilyesmiről nem volt szó. Amúgy akkori tudomásom szerint nem a dobogóért meccseltek (4-6.) és miért nem szabad előzni ha van bőven hely és akkor előznek vissza amikor tetszik? Azt nem lehet tudni hogy kategórián belül ki hol van, ezzel az erővel nem szabad semelyik lánytól pályát kérni lefelé mert ő nagyvalószínűséggel legalább a kategóriáján belül dobogós lesz, kissebb versenyen majdnem garantáltan.
 

az legalabb annyira vicces lenne, mintha a master 1 direkt akadalyozna a master 2, versenyrol versenyre.


Az is vicces hogy előfordult hogy pont ezért megkérdeztem hogy ne legyen felesleges versengés :)



#34
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

No comment kategória, ki kellene a picsába zárni az ilyeneket, nemcsak a versenyből, az erdőből is! 

 

Osztrákoknál ez benne is van a szabályzatban, és mennek versenyzőnek álcázott "sheriff"-ek is akik ezt figyelik, és kizárás mellett van pénzbírság is. Itt is meg lehetne szervezni, legalább a szabályzatba felvételét.

 

Bulis pályatisztítás nem rossz ötlet, csak sajnos most is láttam nagy ívben behajító mozdulatot (lehet hogy csak rágó volt, ami önmagában is érdekes, legfeljebb azt tudom elképzelni hogy valaki nem bírja a légnyomáscsökkenést más módon egyenlíteni), azt nem igazán lehet megtalálni.



#35
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Nna akkor az én véleményem / beszámolóm a versenyről:

 

Ami a legfontosabb: A jelölés szinte tökéletes. Egyedül fönt Dobogókőn éreztem magam kicsit bizonytalanul, mert viszonylag hosszan nem volt megerősítés, hogy jó úton járok. Szerencsére emlékeztem, hogy tavaly és tavelyelőtt is bizonytalanul éreztem ott magam, de végül mindig meglett az a letérő. A pálya nagyon tetszett. Szinte mindenütt lehet előzni, de azért nem unalmas, van pár technikás rész is. (A Tetves-árok azért még így, kitakarítva sem lopta be magát a szívembe.) Csak Dobogókőn álltam meg, ott a frissítőállomás szuper volt, egy pillanat alatt megtöltötték a kulacsom, és volt banán - engem csak az érdekel. A célban azt híres svédasztalt nem láttam, igaz, nem is kerestem, mert a beérkezés után az ivással voltam elfoglalva. Az eredményeket hamar kiírták - kár, hogy idén már nem volt időmérés a közbenső pontokon, mint tavaly - de ez már nem igazán fontos.

 

A rajtcsomagról azt gondolom, hogy nekem itt semmi olyanra nincs szükségem, amit pénzért meg tudok venni. Mert ha kell, megveszem, ha nem kell, akkor fölösleges. Maratonos pólókból pedig már annyi van, hogy nem tudom őket hova tenni. Van, amelyiket időnként viselem, de ez szerintem nem lesz közöttük, elég gyengének, kinyúlósnak tűnik az anyaga. Amit szívesen látnék, és amit először a Mátrában kaptunk: a pálya vázra, vagy stucnira felragasztható szintrajza. Szóval ha gazdag rajtcsomag és olcsóbb nevezés között lehetne választani, akkor az utóbbit választanám. Ha nincs ilyen választás, mert a szponzor csak természetben tud támogatni, akkor viszont mindegy.

 

***

 

Amúgy nagyon jól ment a tekerés, majdnem 40 percet javítottam a tavalyi és tavalyelőtti időmhöz képest, még úgy is, hogy volt egy lassú defektem: már visszafelé Pilisszentlászló előtt vettem észre, hogy puha a hátsóm, egy darabig reméltem, hogy végig tudok menni, megfogja a tej a lyukat, de a cél előtt kb. 5 km-rel már rendszeresen éreztem, hogy felkoppan a felni, nem mertem továbbhajtani. Hogy teljes legyen az örömöm, kiderült, szar a pumpám, így 5 és fél percet bénáztam a rápumpálással, és nem is sikerült rendesen felfújni, továbbra is csak óvatosan mertem ereszteni. (Hazaérve kicsivel 1 bar alatti nyomást mértem.) - Mikor megtudtam, hogy végül 6 perccel maradtam le a dobogóról, akkor azért bosszankodtam egy sort. Utóbb diagnosztizáltam: mind a két oldalon, kb. az oldalfal középmagasságában szúrta (hasította?) ki valami a (tubeless) gumit. Itthon oldalra fordítva a kereket a trutyi eltömítette a lyukakat, de úgy látszik, menet közben az oldalfal közepére nem kerül elég a lötyiből, hogy rendesen eltömítse.

 

***

 

Idén találkoztam először azzal a jelenséggel, hogy valakit fölfelé (az első fölfelé menő már nem aszfalton) megelőztem (jóval előttem rajtolhatott), de erre ráerősített, elém vágott, a kanyarban zárta az ívet - és ezt eljátszottuk még vagy 3x. Hallatszott, hogy már majd kiköpi a tüdejét, de csak nem akart elengedni. - Mi is nyilvánvalóan nem egy kategória voltunk (kb. 20-25 évvel fiatalabb lehetett), nem értem, miért volt ez neki jó?

 

***

 

Összességében végülis nagyon élveztem a versenyt, jó buli volt. Családi szinten is jól alakultak a dolgok: az asszony megnyerte a maga kategóriáját, a gyerkőcök másodikok lettek. Köszönet a szervezőknek!

 

***

 

A jövő évi tervek (indulás a Budai Várból) viszont egyáltalán nem tetszenek. Semmi kedvem áttekerni a városon, és verseny utáni hazajutással kapcsolatban is súlyos aggályaim vannak. Én még csak-csak hazatekernék, de a két gyerkőcnek és az asszonynak bőven elég a versenyük 30 km-e. Szóval ha úgy lesz, ahogy mondták, ahogy tervezik, akkor néggyel kevesebb indulóra számíthatnak a szervezők jövőre. Remélem, még meggondolják magukat. - Jó lenne, ha minél többen elmondaná(n)k az ezzel kapcsolatos véleményü(n)ket.


  • Uluwatu kedveli ezt

#36
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

No, erről nem is tudtam, nem rossz ötlet!

Akkor viszont reggel újra felmegyek Dobogókőre, s kikukázom a 12 zacsit, az is több, mint egy ezres, érted... :-D :-D :-D

:)
Pedig itt van már egy jó ideje: http://nutrixxion.hu/zoldebb
De az bizony az én hibám, hogy lassan fél év alatt nem jutott el mindenkihez.



#37
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

No, erről nem is tudtam, nem rossz ötlet!

Akkor viszont reggel újra felmegyek Dobogókőre, s kikukázom a 12 zacsit, az is több, mint egy ezres, érted... :-D :-D :-D

...
Részemről tavasz óta nyomom a weben, hogy ne dobd el a kiürült zacskókat, hozd vissza a sátrunkhoz, mert 100Ft értékben beszámolunk minden egyes géles/szeletes tasakot! Saját oldalon, FB.-on, Velon, még itt a Bikemmagon is futott külön a Dunára készített banner, de úgy látszik ez kevés, illetve nem jut el mindenkihez. :(

...


  • Nutrixxion kedveli ezt

#38
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Ahogy ilyenkor DM után "szokás" elmentem megnézni, mi a helyzet szemétügyben. Talán emlékeztek, tavaly asszem 10 zacsit szedtem össze Szentkereszt és Dobogókő között.

Ahogy elindultam fel a szűk köves részen, nagyon boldog voltam, éreztem, hogy változott a világ, csend-rend-fegyelem. Sehol egy simanós szalag, otthagyott nyíl, bokorra akasztott belső, semmi zseléstasak, csak a köves mászóka.

Na ez tartott vagy két percig, aztán szépen elkezdtek jönni. 12 darabot sikerült a fenti parkolóig összeszednem. Hogy erre a rendező nem képes, ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni. De az, hogy ekkora ostoba tapló parasztok vannak közöttünk, az felháborít. Esküszöm, legközelebb ha látom, hogy eldobja valamelyik a zselés tasakot, a seggébe dugom vissza, de a kormányával együtt... 

 

Mé' nem tartja fontosnak valamelyik zacskógyáros képviselője, hogy ne heverjen a termékének csomagolása egy védett erdőben? Én, ha ilyeneket árulnék, simán szerveznék a verseny utáni hétvégére egy bulizós, dumálós bringatúrát, ahol a csapat felszedné a szemetet. Még jól is venné ki, hogy a highnutrifit demennyire odafigyel a környezetre (is). A túra végén meg kisorsolnék/kiosztanék egy marék filctollat, skála ajándékkosarat vagy egy afroamerikai transzneműt mit tudom én mit, csak hogy érezzék a résztvevők, hogy fontosak voltak aznapra...

Teljesen igazad van! Én sem értem az embereket, miért nem lehet oda visszatenni, ahonnan elővette.
Részemről tavasz óta nyomom a weben, hogy ne dobd el a kiürült zacskókat, hozd vissza a sátrunkhoz, mert 100Ft értékben beszámolunk minden egyes géles/szeletes tasakot! Saját oldalon, FB.-on, Velon, még itt a Bikemmagon is futott külön a Dunára készített banner, de úgy látszik ez kevés, illetve nem jut el mindenkihez. :(

Jó ötlet a felszedjük helyettük irány, de azt hiszem ez a szervezőknél és a forgalmazóknál is eléggé a mostoha gyerek kategóriába tratozna. Elég melós egy ilyen rendezvényt összehozni. Utána kb. mindenki örül, hogy túl van rajta és csak a legszükségesebb teendőket végzi el. Persze ezért is tartunk itt...
Én afelé hajlok inkább, amit elkezdtem, hogy a fejekben kellene rendet tenni. Nem lehetsz ott pl. minden autós mellett, aki kidobálja az üres műanyag üdítős palackot az útszélére, stb. A következő ilyen versenyre lehet készítek egy plakátot, amit kiteszünk a sátrunkhoz, akkor már minden helyben vásárló láthatja, hogy jobban jár anyagilag is, ha visszahozza és nem dobja el az erdőben.


  • Uluwatu kedveli ezt

#39
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Ahogy ilyenkor DM után "szokás" elmentem megnézni, mi a helyzet szemétügyben. Talán emlékeztek, tavaly asszem 10 zacsit szedtem össze Szentkereszt és Dobogókő között.

Ahogy elindultam fel a szűk köves részen, nagyon boldog voltam, éreztem, hogy változott a világ, csend-rend-fegyelem. Sehol egy simanós szalag, otthagyott nyíl, bokorra akasztott belső, semmi zseléstasak, csak a köves mászóka.

Na ez tartott vagy két percig, aztán szépen elkezdtek jönni. 12 darabot sikerült a fenti parkolóig összeszednem. Hogy erre a rendező nem képes, ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni. De az, hogy ekkora ostoba tapló parasztok vannak közöttünk, az felháborít. Esküszöm, legközelebb ha látom, hogy eldobja valamelyik a zselés tasakot, a seggébe dugom vissza, de a kormányával együtt... 

 

dm_2014_dobogoko.jpg

 

Mé' nem tartja fontosnak valamelyik zacskógyáros képviselője, hogy ne heverjen a termékének csomagolása egy védett erdőben? Én, ha ilyeneket árulnék, simán szerveznék a verseny utáni hétvégére egy bulizós, dumálós bringatúrát, ahol a csapat felszedné a szemetet. Még jól is venné ki, hogy a highnutrifit demennyire odafigyel a környezetre (is). A túra végén meg kisorsolnék/kiosztanék egy marék filctollat, skála ajándékkosarat vagy egy afroamerikai transzneműt mit tudom én mit, csak hogy érezzék a résztvevők, hogy fontosak voltak aznapra...

És ebben az a szomorú, hogy van olyan forgalmazó aki még pénzt is ad vissza ha visszaviszed az üres zacskót.... 

No comment kategória, ki kellene a picsába zárni az ilyeneket, nemcsak a versenyből, az erdőből is! 



#40
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás

ha en utolerhetnek egy hosszutavost leolnek harom birkat de meg veletlenul sem probalnam meg megelozni oket. foleg nem ha meg arra is raismernek, hogy a dobogoert meccselnek.

az legalabb annyira vicces lenne, mintha a master 1 direkt akadalyozna a master 2, versenyrol versenyre.