Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XV. Duna Maraton | Visegrád

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3657 hozzászólás a témában

#41
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ahogy ilyenkor DM után "szokás" elmentem megnézni, mi a helyzet szemétügyben. Talán emlékeztek, tavaly asszem 10 zacsit szedtem össze Szentkereszt és Dobogókő között.

Ahogy elindultam fel a szűk köves részen, nagyon boldog voltam, éreztem, hogy változott a világ, csend-rend-fegyelem. Sehol egy simanós szalag, otthagyott nyíl, bokorra akasztott belső, semmi zseléstasak, csak a köves mászóka.

Na ez tartott vagy két percig, aztán szépen elkezdtek jönni. 12 darabot sikerült a fenti parkolóig összeszednem. Hogy erre a rendező nem képes, ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni. De az, hogy ekkora ostoba tapló parasztok vannak közöttünk, az felháborít. Esküszöm, legközelebb ha látom, hogy eldobja valamelyik a zselés tasakot, a seggébe dugom vissza, de a kormányával együtt... 

 

dm_2014_dobogoko.jpg

 

Mé' nem tartja fontosnak valamelyik zacskógyáros képviselője, hogy ne heverjen a termékének csomagolása egy védett erdőben? Én, ha ilyeneket árulnék, simán szerveznék a verseny utáni hétvégére egy bulizós, dumálós bringatúrát, ahol a csapat felszedné a szemetet. Még jól is venné ki, hogy a highnutrifit demennyire odafigyel a környezetre (is). A túra végén meg kisorsolnék/kiosztanék egy marék filctollat, skála ajándékkosarat vagy egy afroamerikai transzneműt mit tudom én mit, csak hogy érezzék a résztvevők, hogy fontosak voltak aznapra...


  • mephisoft, vdavid, SokadikX és 1 további fórumtag kedveli ezt

#42
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mind a kettőhöz tehetség kell, csak a felfelét nehezebb elsajátítani!

 
Szvsz ahhoz több tehetség kell hogy egy technikás pályát megtanulj abszolválni mint ahhoz hogy eljárj naponta súlytemelni, meredeken feltekerni stb., mert az előbbinél a hangsúly inkább a koordinációképességen, reakciógyorsaságon, 3D belátáson stb. van, az utóbbinál viszont az elhatározáson, kemény munkán és önuralmon. Az objektív tény hogy a gyerekkorban kialakult, akár genetikai adottság stb.-ből adódó neuronokat főleg késöbb nem egyszerű bővíteni, vagy olyan könnyen újraprogramozni mint izomtömeget növelni. Nem arról van szó hogy 20 centit nőni kell, hanem arról hogy akármennyit próbálkozol a pályán, kevés eddig felfedezetlen Senna van. Tehát nem áll helyt hogy nehezebb a felfelét elsajátítani mint a lefelét, ha csak nem úgy gondoltad hogy egy köves, meredek, technikás felfelét egy köves, meredek, technikás lefeléhez képest, mert akkor abban egyet tudok érteni hogy mindkettőhöz kell tehetség, de fölfelé amellett még több erő is kell.
 

Uluwatu ehhez a külön élményhez szeretnék hozzá szólni,


Szerintem összekeversz Uluwatuval, nekem volt a külön élmény. Nem tudom nálad éppen mi történt de megjegyzem hogy ha előzök szoktam szólni hogy merről és tudomásom szerint nem pofátlankodok, megköszönöm ha elengednek, ha olyan a helyzet bocsánatot kérek, pl. ha látom hogy váratlan volt az előzés stb. Ha úgy adódik fölfelé elengedem az előzni kívánókat, de nem mindig (versenyhelyzetben amikor egymást előzgetjük, épp jön a lefelé - tehát pozicionálásról van szó stb.), de más távon/egyértelműen gyorsabb versenyzőket szó nélkül. Az segít ha ők is szólnak ha én nem veszem észre hogy jönnek, persze, vagy hogy merről.

Azt nem tudom hogy értékeljem hogy ezek szerint te szükségesnek tartod veszélyeztetni a "megleckéztetendő" sporit.
 

Azt nem értem ha nem egy távon indultok akkor minek kavarsz bele az ő versenyükbe.


Bocs de azzal hogy kívülről, nem az ideális íven előzök semmi köze az ő versenyükhöz, ha csak nem abból indulsz ki hogy lelki csapásnak számítana (pl. mert megijedne, ami egy profi versenyzőtől érdekes lenne). Nem veszélyeztettem senkit, a kanyarból legfeljebb a hátsó tag mellett/mögött jöttem volna ki egy kétsávos úton, sehol nem akadályoztam őket. Az hogy nekem mi a külön élmény arról te nem tehetsz, nem igazán érdekel hogy ezt farokméregetésnek tartod (mondtam én valaha hogy hú de jó vagyok eredményességben? Ellenkezőleg.), de sajnálatos hogy így gondolkodsz róla.



#43
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Uluwatu ehhez a külön élményhez szeretnék hozzá szólni, bár én nagyon nem a pontszerző helyekért megyek, de nekem is volt hasonló élményem. Utolérem a középtávos sporit és megelőzőm. Jön a lefele és az egyenes végén vidáman lerak az ívről és vigyorog. Kb 1 perc múlva sík, utolérem és megkérdezem hogy ez mire volt jó mert még csak nem is egy távon indultunk nem hogy azonos kategóriába.

 Nem mond semmit lehagyom, de rakja a kereket és lefelé megint ugyan ez.

Rendben. Emelkedő otthagyom de most már figyeltem hogy nagyon ne maradjon le majd jött a lefelé és egy kanyart direkt "elrontottam" úgy hogy én még megtudtam oldani. Ő nem.

Azt nem értem ha nem egy távon indultok akkor minek kavarsz bele az ő versenyükbe. Mert ha ők a H 4-5-6 akkor sejtésem szerint  te a közép táv 100-300 között voltál. A kategóriában sem igen lehettél kb 20-nál előrébb.

Nekem ez olyan nézzétek mekkora farkam van típusú akció, mert ugye az ő átlagsebességük minimum +25%, +23km és +800mszint után.

Szerintem.


  • Rabbit, Morph, zscs és 1 további fórumtag kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#44
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Mi van itt???

Mert értelme semmi a másik baszogatásának...


  • Uluwatu kedveli ezt

#45
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Mert nem vagy elég erős felfelé  előzni, ezért csinálod lefelé, nem szégyen, ez van. ;)


Hát hogy te milyen okos vagy hogy ezt levezetted, ezért jár egy plecsni! ;)
Kitüntetést a menő elvtársnak, aki tudja mitől döglik a légy! :D

#46
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Erősödni viszont lehet, de tehetséget pótolni nehezebb  :P

Mind a kettőhöz tehetség kell, csak a felfelét nehezebb elsajátítani!


  • zeezoltano kedveli ezt

#47
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mert nem vagy elég erős felfelé  előzni, ezért csinálod lefelé, nem szégyen, ez van. ;)

 

Erősödni viszont lehet, de tehetséget pótolni nehezebb  :P


  • Uluwatu kedveli ezt

#48
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Igen, azt rögtön az első hozzászólásodból érzékeltem, hogy nulla humorérzékkel rendelkező, besavanyodott vénkisasszony/-ember vagy. :D

 

ui: az viszont vérciki, hogy IT-s létedre nem ismered a smiley-kat... :(

Köszi az építő kritikát!

(Szerencse, hogy ott a smiley, így már egyáltalán nem is sértő.)



#49
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

A kritika jó dolog lehet. A fikázás viszont nem kritika. Továbbá a "meglincselés" és "nyakára tekerni a láncot" kifejezésekkel ízesített megnyilvánulásokat nekem nehezemre esik építő kritikának tekintenem.

Igen, azt rögtön az első hozzászólásodból érzékeltem, hogy nulla humorérzékkel rendelkező, besavanyodott vénkisasszony/-ember vagy. :D

 

ui: az viszont vérciki, hogy IT-s létedre nem ismered a smiley-kat... :(


SokadikX módosította - 2014. július 09. - 22:30


#50
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Egyébként végülis miért javítsunk bármin is, nem? Maradjon minden a régiben, ha meg valaki kritikát gyakorol, azonnal védjük a mi kutyánk kölykét, csak hogy úgy érezzük hogy "összetartozunk". Mi fotósunk, mi gulyásunk, mi szervezőnk: kicsit savanyú, kicsit sárga, de a MIÉNK! :D

Köszi elvtársak, de azt hiszem maradok a változásnál, ha avval javul a minőség.

A kritika jó dolog lehet. A fikázás viszont nem kritika. Továbbá a "meglincselés" és "nyakára tekerni a láncot" kifejezésekkel ízesített megnyilvánulásokat nekem nehezemre esik építő kritikának tekintenem.



#51
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Klisé ami nem ennyire fekete -fehér: a lefele után előbb utóbb jön egy sík vagy egy felfele ív: nem mindegy hogy milyen lendülettel veszi be az ember.
Én lefele szoktam azokat behozni akik felfele valamivel erősebbek, viszont lefele nem kerül energiámba előbbre kerülni, felfele viszont igen ;).

Mert nem vagy elég erős felfelé  előzni, ezért csinálod lefelé, nem szégyen, ez van. ;)



#52
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Ők kockáztattak. ;)
Versenyt megnyerni felfelé, elveszíteni lefelé szokás. ;)


Klisé ami nem ennyire fekete -fehér: a lefele után előbb utóbb jön egy sík vagy egy felfele ív: nem mindegy hogy milyen lendülettel veszi be az ember.
Én lefele szoktam azokat behozni akik felfele valamivel erősebbek, viszont lefele nem kerül energiámba előbbre kerülni, felfele viszont igen ;).
  • Tekergek kedveli ezt

#53
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Az biztos hogy ha az életük függene tőle akkor lefelé is otthagynának - erőből biztos. Gondolom volt benne némi taktika is (pihenés, a konvoj 2-3. tagja nem mehet mint az őrült mert nem látják mi van elöttük, az elsőnek meg vigyázni kell mert elütik ha hirtelenkedik stb.), de valahol elképzelhető hogy én is tudok valamit :) Az tény hogy feszítem a határaimat, de hát abból áll a haladás. Ha megnézed a képeket az abszolút első és második kollegánál (Szatmáry/Blazsó) is véres a bal térd.


Jaja, pont ott voltam amikor az orrom előtt kezdett Blazsó az előzésbe a töltés végén, majd láttam ahogy a kanyarban bukik.
Legtöbbször a spinningkirálynők szoktak abba burkolózni hogy "nem kockáztatok", magyarul ez annyit jelent hogy lefele balek. Nem szégyen, ez van.

#54
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

HAD meséljem el neked: tavaly Salzon csapnivaló Finisher pólót kaptunk. Akkor most sz..r volt az egész rendezvény? :)


Tőlem kérdezed?.. Szerintem attól kell kérdezni aki helyettem is eldönti hogy nekem mi tetsszen és mi nem ;).

Egyébként végülis miért javítsunk bármin is, nem? Maradjon minden a régiben, ha meg valaki kritikát gyakorol, azonnal védjük a mi kutyánk kölykét, csak hogy úgy érezzük hogy "összetartozunk". Mi fotósunk, mi gulyásunk, mi szervezőnk: kicsit savanyú, kicsit sárga, de a MIÉNK! :D

Köszi elvtársak, de azt hiszem maradok a változásnál, ha avval javul a minőség.
Igencsak biztos vagyok benne hogy evvel nem vagyok egyedül.. Sőt, úgy tűnik ezt még a szervezők is megértették, mert a VISSZAJELZÉSEK alapján vezették be a svédasztalt. Az hogy nem jól kivitelezték, nem a koncepció hibája, csakis az ő kudarcuk.

#55
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az biztos hogy ha az életük függene tőle akkor lefelé is otthagynának - erőből biztos. Gondolom volt benne némi taktika is (pihenés, a konvoj 2-3. tagja nem mehet mint az őrült mert nem látják mi van elöttük, az elsőnek meg vigyázni kell mert elütik ha hirtelenkedik stb.), de valahol elképzelhető hogy én is tudok valamit :) Az tény hogy feszítem a határaimat, de hát abból áll a haladás. Ha megnézed a képeket az abszolút első és második kollegánál (Szatmáry/Blazsó) is véres a bal térd.

Ők kockáztattak. ;)

Versenyt megnyerni felfelé, elveszíteni lefelé szokás. ;)



#56
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A hölgyike rajtszámát feltehetőleg a Bánki tereptriatlonon kaphatta! Nekem is ilyen rajtszámom volt Bánkon!!!

 

Itt meg is nézheted:

http://cross-triathl...13640145&page=1

 

Megvan,

x2s-bank-terepfesztival-2014-06-22_-szas

 

egyébként ha már erről beszéltünk, ez is nagyon jól sikerült, hangulatos kép. A lány vagy nagyon eltévedt (Piliscsaba 30 km) vagy nem volt elég a Duatlon :)



#57
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Lefelé is tudnának nagyobb tempót, csak kevésbé kockáztatnak.

 

Az biztos hogy ha az életük függene tőle akkor lefelé is otthagynának - erőből biztos. Gondolom volt benne némi taktika is (pihenés, a konvoj 2-3. tagja nem mehet mint az őrült mert nem látják mi van elöttük, az elsőnek meg vigyázni kell mert elütik ha hirtelenkedik stb.), de valahol elképzelhető hogy én is tudok valamit :) Az tény hogy feszítem a határaimat, de hát abból áll a haladás. Ha megnézed a képeket az abszolút első és második kollegánál (Szatmáry/Blazsó) is véres a bal térd.



#58
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A hosszútávon abszolút 4., 5. és 6. helyezett sporttárs (ketten a kategóriájukban 1. és 2. is) robotkonvoja felfelé/síkon behozott mint a birodalmi cirkáló Leia naszádját. Még látótávolságban voltak amikor én is felértem a gerincre, onnan lefelé egyre közelebb kerültek, amig rájuk nem értem pont egy éles kanyarban (ahol ők bevették a tisztább belső íven, én meg kicsúsztam mert hülye fejemmel le akartam őket előzni kivűlről, a jó murvás/kavicsos részen :lol: ). Aztán megint sík/fel és elhúztak. Szóval a sikerélmény abból áll hogy legalább lefelé van igazán rendes tempóm B)

Lefelé is tudnának nagyobb tempót, csak kevésbé kockáztatnak.



#59
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ezt a ,,külön sikerélmény volt lefelé behozni a 4-5-6-ik helyezett hosszútávos elitet" nem igazán tudom értelmezni, segíts! :huh:

 

A hosszútávon abszolút 4., 5. és 6. helyezett sporttárs (ketten a kategóriájukban 1. és 2. is) robotkonvoja felfelé/síkon behozott mint a birodalmi cirkáló Leia naszádját. Még látótávolságban voltak amikor én is felértem a gerincre, onnan lefelé egyre közelebb kerültek, amig rájuk nem értem pont egy éles kanyarban (ahol ők bevették a tisztább belső íven, én meg kicsúsztam mert hülye fejemmel le akartam őket előzni kivűlről, a jó murvás/kavicsos részen :lol: ). Aztán megint sík/fel és elhúztak. Szóval a sikerélmény abból áll hogy legalább lefelé van igazán rendes tempóm B)

 

 

Csak ebben az évben ezek a képek készültek rólam különböző versenyeken.

 

A minőséget nézve a 12. fénykép (portré) jó, a többi tényleg készülhetett akár mobiltelefonnal is. Ez nem a formátumtól függ, lehet többezer képre is rendes automatizált filter/kicsinyítőmakrót készíteni Photoshopban, de ha az eredeti nem jó akkor nem lehet feljavítani. A Nutrixxion képek tényleg nem csúcsminőség, rendszeresen nem csak a háttér van elmosódva (ami önmagában se feltétlenül törvényszerű), KeZsó képei viszont tökéletesek. A vakuzás engem eddig nem zavart, érzékeny a szemem de pont ezért mindig sötét napszemüvegben megyek ami ezt is tompítja. Az árak/minőség magukat alakítják amig nem adnak valakinek monopólhelyzetet (lásd UCI szabályzat..). Ha nem éri meg és/vagy túl fárasztó akkor egy idő után lesz másvalaki aki kitölti az esetleges űrt.

 

Mivel egyre több az egész jó/tűrhető minőségű mobilkamera, fejkamera, drónfelvétel stb. egyre nagyobb lesz a konkurrencia és egyre kevésbé fogja megérni ezt (kiegészítő) életvitelszerűen űzni. Inkább most kéne egy infrastruktúrát felépíteni ami a jövőben más üzleti modell alapján nyereséges és/vagy közhasznú de önmagát anyagilag ellátó: pl. egy portál ahová minden amatőr/néző/élettárs aki valamilyen felvételt csinált azt feltöltheti, a rendszer rajtszám alapján, esetleg későbbiekben közembernek is elérhető arcfelismerő szoftverrel besorolja és rá lehet keresni (a hegyibringa oldalán volt már ilyen, de eltüntek a FB-ra), egy nominális összegért meg lehet rendelni és a mennyiség alapján mindenkinek megérné (többek között mert nem kell fórumokat átböngészni és egy központi helyen mindent megtalálsz). Az eltérő tehetség/minőségi szinteket lehetne közös pontozással besorolni és esetleges elkért összegeket ehhez maximalizálni. Ebből még egyfajta versenyhangulatot is lehet csinálni, minél több jobb képet csinálsz annál nagyobb a renoméd stb.

 

Szerk: azt még elfelejtettem hozzátenni hogy a portál üzemeltetője egy kis (<10) százalékot igényelhetne a nominális összegből, a többi, ha igényt tart rá a feltöltőé, vagy mehet egy közösbe amiből pl. fenntartani/bővíteni lehet a rendszert. Ez messze nem lenne annyi mint üzletszerűen ezzel foglalkozni, viszont nagyobb lenne a mennyiség. Vlszlg akkor se érné el az eredeti szintet, de cserébe nem kerül többe mint üzemeltetni a portált.


Tekergek módosította - 2014. július 09. - 21:14

  • Uluwatu kedveli ezt

#60
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

 

A masik veglet: volt a tavaly(elott?)i Duna maratonon egy nemet profi fotos, na az.. Ott vettem volna ha van rolam kep, meg ha draga is volt.

A német fotós az a sportograf cég volt. Profik, egy versenyre kimennek hárman-négyen, utána kiszórják a rossz képeket, a maradékot rajtszám alapján adatbázisba teszik, hogy ne kelljen mazsoláznod ezer kép között. Ez a szolgáltatás Lajtán túli pénztárcához illő árakat eredményez. De mivel ipari méretekben csinálják - rengeteg versenyre mennek ki -, bejön a befektetett munka.