Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XV. Duna Maraton | Visegrád

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3657 hozzászólás a témában

#81
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Ezek milyen rendszámtáblák?

dm14-0263.jpg

 

dm14-0603.jpg

 

Háát ők szerintem a "lógósok!" Én a rövid táv rajtjakor álltam az árnyékban még, amíg nem volt muszáj bemenni rajtolni, és láttam pár csókát rajtszám nélkül oldalogni, majd elővettek a hátzsebükből egy-egy régi rajtszámot és feltették gondolom én, mert ezt a lépést már nem vártam meg. Kettővel találkoztam közülük a pályán, ott nyomultak, ráadásul az egyik csókát a frissítő előtt nem sokkal hagytam el, hogy kiszolgálta magát azt nem tudom, de a lefelékben elég agresszíven közlekedett előzgetett, a felfelékben meg gyenge volt. 
Gondolom azért csatoltak fel valamilyen régi rajtszámot, hogy a rendezők ne szedjék ki őket a mezőnyből, hisz rajtszám rajtszám. Vagy esetleg Harangtól kapták ajándékba a régi számokat hogy menjenek azzal? (Azért ezt nem hiszem!)



#82
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Így van, nem elég nagy hozzá az állóképességem. :)
Ilyenkor 4:10-kor kelek, éjfél után tértek pihenőre. Ahogy kiritkulnak a versenyzők és több percre nő a szünetidő, valahogy mindig elfogy a fotózási kedv. :(
Viccet félretéve, most tényleg hamar lejöttem, mert másra is tekintettel kellett lennem. Volt egy önzetlen segítőm, aki hogy ki tudjon jönni, mindössze 2.5 órát aludt előtte.
Sajnos a kerékpársport itt tart ma még M.o.-on, nincsenek nagy pénzek benne, legtöbbször meg sem termeli a beletett időt, sokunk hobbiból, másodtevékenységként csinálja ezt.

Hm, nem tudom itt most a raszant idoert kar, vagy mert nincs benne penz, akarhogy is, azt hiszem ez a sajat dontesed.

En pld meg azert nem vettem toled (vagy mastol) kepet, mert alig  lehet olyat latni ami nincs elmosodva (nem a hatter, hanem en rajta) es tul/alul van vilagitva. Ezert 690 Ft-ot kiadni, hat.. Viszont lattam mar ingyen (sporttarsi szeretetbol) megosztott kepeket Facebookon amik utcaval jobbak voltak.. ;)

A masik veglet: volt a tavaly(elott?)i Duna maratonon egy nemet profi fotos, na az.. Ott vettem volna ha van rolam kep, meg ha draga is volt.

 

De ha mar a minosegben nincs olyan szinvonal, akkor legalabb emberi aron kellene adni: 690 Ft-ert alig veszi valaki, de ha 200-ert adnad, venne mindenki, garantaltan jobban jarnal.

A digitalis korszakban nincs vele plusz koltseged es egyre elterjedtebb lenne.

 

Lehet hogy a kamera minosege itt a baj, de hat akkor meg nem kell annyit elkerni a kepekert.

 

Nem baj, a "piac" megoldja majd ezt is maganak: majd attol vesznek aki eltalalja a legjobb ar/ertek aranyt. ;)



#83
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

A képekből lejött hogy visszavonulást fújtál, tetszett ahogy hátrált a kameraállás, mint a Dr. Who-ban a szoborangyalok: amikor nem nézi őket senki akkor nyomulnak :) Köszönjük a képeket, megint találtam egy pár vicceset :) Amikor megláttam ezt az arcot gondoltam hogy itt baj van, aztán lásd a három következő képet :) Jól sikerült lekapni, de nem lenne értelme egy-két videokamerának amik folyton pörögnek és ha kell ki lehet vágni az érdekes képeket? Vagy annyira rosszabb a minőség/drágább egy minőségileg jobb kamera?

 

Nekem tetszett a verseny, mindenhol rendkívül kedvesek és segítőkészek voltak (váltó gyorsszerelésével együtt, nem féltek egy kis láncolajtól), minden fontos rendben volt. Bár valahol 60 km után megszenvedtem a fölfeléket (és valahogy 73.x jött össze pedig nem tévedtem el), megint jót javítottam tavalyhoz képest és külön sikerélmény volt lefelé behozni a 4-5-6-ik helyezett hosszútávos elitet :)

 

Szerk: a pólóból M helyett 2XL jutott de visszamentem és még volt M-es másik dizájnnal (piros szponzor logó fehér helyett). Nem mintha nagyon fontos lenne mert már annyi pólóm van hogy nagyrészét pizsamának használom :)

Ezt a ,,külön sikerélmény volt lefelé behozni a 4-5-6-ik helyezett hosszútávos elitet" nem igazán tudom értelmezni, segíts! :huh:


  • zeezoltano kedveli ezt

#84
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

- komolyan gondoljuk hogy ezért jó vagy nem jó egy verseny?

Igen. :)

 

Poent felreteve, nagyon tevedsz.

 

Egyreszt: hagy dontse el mindenki maga hogy neki mi a fontos egy versenyben ;).

Foleg annak nem latom ertelmet hogy belenyugodjunk egy alacsonyabb szintu minosegbe olyan teren ami mindenki szerint jo otlet. Akinek jo minden nap a bab, egye azt, de hagy ne kelljen mar mindenki masnak is csak azt ennie.

 

Masreszt, egyszeruen nem ertem a teljesen torz kepessegeit a rendezoknek: egy energiagel OK hogy szponzoracioban megy (reszben, gondolom), de megis meg ilyen mennyisegben is a piaci erteke kb 400 Ft per darab, ez ha jol szamolom 800 Ft per ketto zsele amit adtak. Plusz a nyeregtaska a rovidtavon es a szerszamkeszlet meg tobbet er, igy legalabb 1000 Ft-nal vagyunk per resztvevo.

Ezzel szemben, a gyumolcs/zoldseg svedasztalon sokat mondok ha osszeszamolva 100 Ft ertekben ettem! Ketszazbol mar jol is laktam volna! :D Es milyen jo otlet, egeszseges es erre lehet pozitivan emlekezni, ha jol csinaljak. Eddig kivetel nelkul azokat a kis versenyeket jegyeztem meg mint emlekzetes ahol ilyen fajta kedvessegekkel szolgaltak, evvel mutattak ki az odafigyelesuket a versenyzo irant.

Igenis tessek a rendezoknek tobb figyelmet szanni a versenyzok igenyeire, visszajelzesere. Mindenki ugyanannyit fizet be, minden velemeny szamit, addig amig azok nem ellentetesek egymassal vagy nem mennek a masik karara.

Peldaul igenis tessek gondoskodni a versenyzok helyes taplalkozasarol, foleg 30+ fokban. Ha be van igerve egy gyumolcs/zoldseg svedasztal, akkor nem art egy kicsit szamolni, hogy ehhez mennyi ido kell es mennyi alapanyag. Egy ideig en is ott olalkodtam (es nem panaszkodhatok, mert masfel ora korul futottam be, igy meg jo hogy volt koszt), de azt lattam hogy nem volt folyamatos az ellatas, nem volt elore (eleg) alapanyag kikeszitve es/vagy amit lehetett volna elotte felvagni, ott helyben improvizaltak, eleg siralmas korulmenyek kozott. Fejetlenseg jellemzi ahogy ott helyben vagdostak es rohangaltak a versenyzok kozott, egyesek meg csak ultek (kes/hely hianyaban?..). Tessek konzultalni legalabb egy vendeglatossal, hogy hogy kell keszulni az ilyenre! Mas ha anyuka otthon foz a csaladra es mas amikor majdnem ezer, kiehezett es szomjas sportolo a 30+ fokban raveti magat barmi ehetore mert sehol sincs alternativa (vagy mert epp azt igertek neki hogy valami varja a celban..).

Ha belegondolok hogy egy par suti, egy kis banan es egyeb gyumolcsot ettem es ha ezt beszorzom legalabb 500-al, mar jocskan alul volt becsulve a feladat merete/logisztikaja a rendezok altal. Vagy egyszeruen sporoltak a megoldason: embert vagy anyagot.

Pedig koltsegben beleferne, pesszimista szamitasnal sem hiszem hogy tobbe kerulne mint 100 Ft per fo, itt meg 1000 fore is a szuk keresztmetszet inkabb a kiszolgalok gazsija (hacsak nem ha onkentesek..), semmint a nagybanin bevasarolt gyumolcs ara.

 

Az otlet amugy nagyon jo es tamogatom, de ne mar hogy jovore azert ne legyen mert "akartatok de csak panaszok jottek, tehat toroltuk".

Evvel az erovel ne legyen egy maraton sem, mert annyi a panasz. Ha van panasz, azt kezelni kell, ennyi.

 

Vegul, egy kis arlista a nagybani piaci arakrol, cask hogy legyen valami realitaserzekunk az egeszhez. Az gondolom senkit sem lep meg hogy szinte csak banan meg alma volt kint.. ;)

Gyümölcsfélék     Ft   Ft Alma (Golden) hazai I. oszt. kg 220 240 Körte (Alexander) import I. oszt. kg 420 450 Csemegeszőlő (fehér) import I. oszt. kg 700 800 Földieper hazai I. oszt. kg 650 700 Őszibarack hazai I. oszt. kg 260 350 Nektarin import I. oszt. kg 360 400 Kajszibarack hazai I. oszt. kg 380 500 Cseresznye hazai I. oszt. kg 450 700 Meggy hazai I. oszt. kg 300 400 Málna hazai I. oszt. kg 700 1200 Ribizli hazai I. oszt. kg 500 950 Egres hazai I. oszt. kg 520 860 Déligyümölcs Banán import I. oszt. kg 290 310 Narancs import I. oszt. kg 220 330 Citrom import I. oszt. kg 420 580 Grapefruit import I. oszt. kg 300 330 Kivi import I. oszt. kg 600 640

Uluwatu módosította - 2014. július 08. - 17:26


#85
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ezek milyen rendszámtáblák?

dm14-0263.jpg

 

dm14-0603.jpg

 



#86
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Így van, nem elég nagy hozzá az állóképességem. :)

 

A képekből lejött hogy visszavonulást fújtál, tetszett ahogy hátrált a kameraállás, mint a Dr. Who-ban a szoborangyalok: amikor nem nézi őket senki akkor nyomulnak :) Köszönjük a képeket, megint találtam egy pár vicceset :) Amikor megláttam ezt az arcot gondoltam hogy itt baj van, aztán lásd a három következő képet :) Jól sikerült lekapni, de nem lenne értelme egy-két videokamerának amik folyton pörögnek és ha kell ki lehet vágni az érdekes képeket? Vagy annyira rosszabb a minőség/drágább egy minőségileg jobb kamera?

 

Nekem tetszett a verseny, mindenhol rendkívül kedvesek és segítőkészek voltak (váltó gyorsszerelésével együtt, nem féltek egy kis láncolajtól), minden fontos rendben volt. Bár valahol 60 km után megszenvedtem a fölfeléket (és valahogy 73.x jött össze pedig nem tévedtem el), megint jót javítottam tavalyhoz képest és külön sikerélmény volt lefelé behozni a 4-5-6-ik helyezett hosszútávos elitet :)

 

Szerk: a pólóból M helyett 2XL jutott de visszamentem és még volt M-es másik dizájnnal (piros szponzor logó fehér helyett). Nem mintha nagyon fontos lenne mert már annyi pólóm van hogy nagyrészét pizsamának használom :)


Tekergek módosította - 2014. július 08. - 16:38


#87
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Viszont már megint nem vagyok rajta a fotóitokon. Úgy látszik, ebből a szempontból nem nyerő a hosszútáv végén beérni. Pedig biztosan vásároltam volna.

Így van, nem elég nagy hozzá az állóképességem. :)
Ilyenkor 4:10-kor kelek, éjfél után tértek pihenőre. Ahogy kiritkulnak a versenyzők és több percre nő a szünetidő, valahogy mindig elfogy a fotózási kedv. :(
Viccet félretéve, most tényleg hamar lejöttem, mert másra is tekintettel kellett lennem. Volt egy önzetlen segítőm, aki hogy ki tudjon jönni, mindössze 2.5 órát aludt előtte.
Sajnos a kerékpársport itt tart ma még M.o.-on, nincsenek nagy pénzek benne, legtöbbször meg sem termeli a beletett időt, sokunk hobbiból, másodtevékenységként csinálja ezt.



#88
mail-box

mail-box

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

 

 

Először is,

-  Az idén kb. már vagy tíz gélt összegyűjtöttem a rajtcsomagokból, mert én egy másik cég termékeit fogyasztom, ezt a legnagyobb sportbaráti szeretettel szeretném felajánlani az első jelentkezőnek.

Hello, ha High5 akkor szívesen fogadom. :)



#89
ForzaRacing

ForzaRacing

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Kedves Sporttársak,

 

Jó páran rendszerint adtok itt visszajelzést a versenyek szervezését illetően, ami több esetben kimerül annál a pontnál hogy mi volt a rajtcsomagban.

" szűk a póló", "csúnya a színe", "zsíros a gulyás", "hideg a tészta", "sok szórólap van a csomagban", "a frissítőnél meleg az iso" "nincs semmi kaja a célban"   stb...

 

Először is,

-  Az idén kb. már vagy tíz gélt összegyűjtöttem a rajtcsomagokból, mert én egy másik cég termékeit fogyasztom, ezt a legnagyobb sportbaráti szeretettel szeretném felajánlani az első jelentkezőnek.

Másodszor,

- komolyan gondoljuk hogy ezért jó vagy nem jó egy verseny?

 

Szerintem ha időben elrajtolunk, pontos az időmérés, baleset esetén van gyors szakszerű segítség, van egy kellő információt tartalmazó weboldal, jól ki van jelölve a pálya az egy jó verseny!

 

A többi mind-mind gesztusértékű dolog, lehet neki örülni vagy nem örülni, de semmikép nem ez minősíti a versenyt, szervezőt.

 

Továbbá elsősorban rövid távos sporttársakra gondolok, saját isoval és zsebben elvihető mennyiségű géllel vagy sokszor anélkül ezen versenyek végig tekerhetőek eredményesen. Akinek számít az eredmény az egyébként is figyel minden részletre, saját jól bevált dolgait szereti fogyasztani.

 

Sokszor előkerül a Salzkammergut Trophy, igen az ember légzete eláll, amikor ott van és megtapasztalja a verseny hangulatát, atmoszféráját. Más dimenzió. Ahogyan Ausztria is más, a hegyek is magasabbak, az ott élők is másként gondolkodnak,  

Ne hasonlítsunk almát körtével mert más a formájuk, ízük, más fáról esnek le.

 

Vannak itthon is jó dolgok és kezdeményezések és vannak kevésbé jók. Lehet versenyezni, vagy csak túrázgatni ingyen. De semmikép nem gondolom hogy a "mit kaptam" c. mondat alapján ítéljünk meg egy versenyt.

További sikeres, balesetmentes  versenyzést mindenkinek!

 

 


  • filmes és Tekergek kedveli ezt

#90
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Párbeszédem dobogókőn a frissitő ponton

-Vizet v isot?

-Mühelypumpát

-Az nincs nem kaptunk

-Fasza,akkor nyomok az enyémmel

-A pumpa dolgot nem sikerült ellopni Salzkammergut-i versenyről?

- Majd akkor ellopjuk a 60 euros nevezést is,jó?

És akkor lesz.

 

Duna Maraton egyre gyengébb,ja és finom volt a kaja amit a láthatatlan ember eltakart.(remélem jövőre emelkednek a nevezési dijjak mert mennék.

Na, legalább "névvel" vállalod. Én is éppen ott voltam a jelenetnél. Ez valóban nem a Salz.

 

Ugyanezen a ponton történt, hogy befutott a sporttárs és a zsebéből nyílegyenesen maga elé, a földre hajította a gél üres tasakját. Ott volt 2 méterre a szemétnek kirakott pár kartondoboz. Jó, legalább idáig elcipelte. Sokat várok, igaz?

 

A hosszútáv lényegében üres tasakját meg ezt a kuponos szemfényvesztést sokkal bosszantóbbnak tartom.

A legegyszerűbb, ha az ember nem vár sokat - nálam volt készpénz, megvettem magamnak a géleket meg a végén a tál tésztát, és ennyi. Nekem a pálya az érdekes...


LGee


#91
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

Sziasztok.

 

Pár képet én is csináltam. 

 

https://picasaweb.go...DunaMaraton2014

 

üdv

Kezso

NAGYON KÖSZI A FOTÓT! 



#92
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Párbeszédem dobogókőn a frissitő ponton

-Vizet v isot?

-Mühelypumpát

-Az nincs nem kaptunk

-Fasza,akkor nyomok az enyémmel

-A pumpa dolgot nem sikerült ellopni Salzkammergut-i versenyről?

- Majd akkor ellopjuk a 60 euros nevezést is,jó?

És akkor lesz.

 

Duna Maraton egyre gyengébb,ja és finom volt a kaja amit a láthatatlan ember eltakart.(remélem jövőre emelkednek a nevezési dijjak mert mennék.



#93
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok.

 

Pár képet én is csináltam. 

 

https://picasaweb.go...DunaMaraton2014

 

üdv

Kezso


  • _Alex_, Rabbit és vdavid kedveli ezt

#94
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás

kicsit mintha rendellenesen állna a lánc... az egyik legkeményebb kép 

http://foto.nutrixxi.../dm14-0694.html


  • szak kedveli ezt

#95
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

köszönjük szépen,jó kis verseny volt.



#96
Hegyisport Klub

Hegyisport Klub

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Kedves Versenyzők!

 

Tavaly megígértük Nektek és tartottuk a szavunkat.

 

Idén is – bár megújulva – a szervezőktől „kibéreltük” a Pilisszentlászlói frissítőállomást, tettük ezt azzal a céllal, hogy olyan frissítésben lehessen része a versenyzőknek, amilyet mi is kapni szeretnénk.

 

Aki elrobogott és nem nálunk frissített, azok kimaradtak a kolbászkarika, friss fehér kenyér szelet, tepertőkrémes falatka, dinnye, hideg sör (idén is hatalmas siker volt) és energia ital, banán, citrom, nápolyi, pogácsa, szőlőcukor, izó áldásos és jótékony hatásaiból.

 

Bíró Ádámnak (megkerülhetetlen és oszlopos csapattársunk) köszönhetően (nem mindig) halk zene szólt és Bodola Gergő a szervizsátor alatt várta a bajba jutottakat.

 

Többen a mi fejünkre olvasták, hogy a rajtcsomag elég szerény, nem olyan méretű pólót kapott, mint amit kért……!!…… ezt a frissítőállomást nem a Duna Maraton szervezői működtették, hanem a HEGYISPORT KLUB csapata.

 

Remélem mindenki elégedett volt velünk, idén is tanultunk a hibákból, vannak ötleteink, hogy mivel lehetne még inkább „nyugati” (esetleg keleti) színvonalú a közép és a hosszútáv első frissítőállomása.

 

Üdvözlettel

 

A Hegyisport Klub csapata

 

Képek:

https://www.facebook...54378635&type=3

 


  • sztyopa, Chicken, Tondach és 1 további fórumtag kedveli ezt

#97
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Én vázat és telót cseréltem a verseny előtti napon. :) (Kicsit későn érkezett meg.)

Szombat délelőtt még szaladgáltam alkatrészekért boltról boltra, mert néhány bigyó nem volt kompatibilis a régivel.

 

Pl. az első váltó sem... (alulhúzós / felülhúzós) Úgyhogy végül első váltó nélkül mentem (rövid távon).

 

Vasárnap reggel a parkolóban még felraktam a régi váltót, persze nem lehetett bekötni, csak azért raktam fel mégis, hogy ne engedje leesni a láncot a bukkanókon. Egy régi km. óra jeladó mágnest dugtam a váltó mechanikába, hogy kiékeljem, hogy a nagytányéron tartsa a láncot. :) Előző nap az első váltó nélkül vagy négyszer leesett a lánc egy egyórás próbakörön.

 

Utána még visszaroppantottam a láncot - na ez a pillanat a rajt előtt 45 perccel történt meg, utána rohatntam melegíteni. Kicsit stresszes volt a rajt előtti időszak.

 

Mindenkivel egyetértek, hogy nagy rizikó az utolsó pillanatokra hagyni bármilyen szerelést. De most nem volt más választásom.


  • zeezoltano és ForzaRacing kedveli ezt

#98
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Csak azt tudnám javasolni, hogy bárminemű változtatást legalább egy kipróbálási lehetősággel a verseny előtt!

A javaslat teljesen jogos, bárcsak az élet is ilyen egyszerű lenne... Szombat este jutott időm kicserélni egy repedt bowdenházat, feltenni egy versenyt még nem látott külsőt hátulra, no meg lábat borotválni... :D Cserébe viszont mivel bringával mentem ki a versenyre, volt lehetőség ellenőrizni, hogy minden rendben van-e.

 

Viszont már megint nem vagyok rajta a fotóitokon. Úgy látszik, ebből a szempontból nem nyerő a hosszútáv végén beérni. Pedig biztosan vásároltam volna.


LGee


#99
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

dm14-0001.jpg

Én is feltöltöttem a fotóimat: http://nutrixxion.hu/

1330db kép, igyekeztünk mindenkiről kettőt is készíten. Nem biztos, hogy egymás után lesznek, 1-2 idegen kép is közbeékelődhet.

A Salamon torony előtti köves lefelén készültek, a célbaérkezés mínusz 4...8perc körül kell keresgélni az indexképek alatti időknél.


Nutrixxion módosította - 2014. július 07. - 15:43

  • Rabbit kedveli ezt

#100
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

A verseny előtt cseréltettem ki a fékbetéteket, azt mondta a szerelő srác, hogy belerakott új betétet és mivel a Avid Juicy-n (legalább is az enyében) nincs állítócsavar -elvileg- beállítja magát. Hát nem így lett, amikor beértem a célba még akkor sem forgott a hátsó kerék úgy fogta a tárcsát a betét. (egyébként a Shimanós szerelő sráccal is megnézettem indulás előtt és ő csak annyit

A probléma az, hogy több a fékfolyadék mennyisége a rendszerben, mint amennyi új betét esetén szükséges. Ennek az az oka, hogy a cserét megelőző korábbi szerelésnél elvégzett légtelenítés/fékfolyadék csere során egy kopott állapotú betétekkel rendelkező rendszerhez lett passzintva a folyadék mennisége. A probléma megoldása végtelenül egyszerű. Betéteket kiveszed, dugattyúkat visszanyomod alapállásba, betéteket visszarakod, majd a fékfolyadék tartály fedelét ki kell nyitni, természetesen úgy, hogy a tartály fedele egyenesen felfelé nézzen. A felesleg ki fog folyni, amit le kell törölni - ha van izopropil alkohol, akkor azzal - fedelet lezárni, és máris használható tovább.


Valeria Victrix módosította - 2014. július 07. - 15:29