Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XV. Duna Maraton | Visegrád

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3657 hozzászólás a témában

#1
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Kész az idei Duna maratonról a középtávos videóm, hogy ne legyen nagyon hosszú az elején gyorsan tekerek ;)

Aki megtalálja a második felében rejtőzködő "húsvéti tojás"-t azt meghívom egy (ha máshogy nem, virtuális) sörre  :)

 

Jó a videó, megnézve szinte újra átéltem az egészet.  Rajta vagyok a dobogókői frissítőnél :-)



#2
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

értelmetlen sebességgel mész lefelé a többi bicajoshoz képest és semmivel nem vagy előrébb, ugyanazokkal az emberekkel tekersz

 

Ez már többször agyon lett tárgyalva, értelmetlennek nem mondtható ha jelentős előnyt szerzel vele. Vagy más szemszögből, pótolod ami kondiból hiányzik. Csak ne kezdjünk megint egy fölösleges "akkor erősödj meg" vs. "akkor ne forraszd be a fékkart" topikot, az is agyon van tárgyalva :)



#3
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kész az idei Duna maratonról a középtávos videóm, hogy ne legyen nagyon hosszú az elején gyorsan tekerek ;)

Aki megtalálja a második felében rejtőzködő "húsvéti tojás"-t azt meghívom egy (ha máshogy nem, virtuális) sörre  :)

,,az én szemszögömből az az érthetetlen hogy hogy tudok ilyen gyorsan elmenni mellettük, amikor bőven van hely előzésre, fékezésre a kétsávos dózeren."

Az idézet a te hozzászólásod a Bükkmaratonos topicból, megnéztem ezt a filmet végig, és azt látom tényleg veszélyesen közlekedsz, értelmetlen sebességgel mész lefelé a többi bicajoshoz képest és semmivel nem vagy előrébb, ugyanazokkal az emberekkel tekersz, illetve leszakadsz róluk az értelmetlen sebességből adódó taknyolások miatt. Az Aradi csapat nagyon összedolgozik minden versenyen, illetve a férfi tagja dolgozik a hölgynek, szoktam velük együtt menni. Szóval kicsit több ésszel a lefelékben, ne az legyen az ok amiért ez megváltozik mert egyszer nagyon odavered magad, tapasztalatból mondom!



#4
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Kész az idei Duna maratonról a középtávos videóm, hogy ne legyen nagyon hosszú az elején gyorsan tekerek ;)

Aki megtalálja a második felében rejtőzködő "húsvéti tojás"-t azt meghívom egy (ha máshogy nem, virtuális) sörre  :)



#5
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Sziasztok!

A rövidtávosok rajtcsomagjában lévő kis schwalbe nyeregtáska ha valakinek felesleges, nálam, az-az párom munkába járós biciklijén jó helyen lenne. Tényleg csak egy belső és a gumileszedő fér bele, ami elég is.

Ha Neked csak lom a többi repi kacatok között, nálunk hasznos lenne...

 

Előre is köszi..


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#6
DMRezső1

DMRezső1

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Bocs mgy nem lekenyerezni akartalak... A meghirdetett szemetszedo ellenorzes jo otlet, sajnos nem tudom meg mikor leszek pontosan otthon...A sor azert jar, vagy bevalthato forralt borra is a sipalyan egy kis szemeteles az erdoben beszelgetes kapcsan...

 

Azert a tasakok kozul is van egy kupakos tipus, na annak a fedelet eleg nehez megtalalni...

 

Gabocanak szivesen, orultem minden ismeros arcnak, talan tul hangosan is...Dkore felerni mindig egy nagy elmeny, ezt magam is tapasztaltam...

 

Jo tekerest mindenkinek Fro bol, mi is nyomjuk, sajnos csak itt eszakon. Egy kis kor peldanak  http://www.sportypal...Details/3927625



#7
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Bocs a további off-ért, de közben leesett hogy mozog a háttér tehát nem lehet állványról, attól fogva az adott fénykörülmények között nem igazán lehet mit csinálni mindenféle elmosódási problémák ellen, csak talán jobb, önstabilizáló objektívet használni, Arduino-val irányított, a versenyző lézerbemérésével vezérelt robotkezet, esetleg :)

Ez egy akciófotó. Egy akciófotón nem kell mindennek élesnek lennie. A háttér elmosódottsága szerintem egyértelműen erőssége a képnek. Fölteszem ez nem is véletlen, a fotós dolgozott azért, hogy ez így legyen. A téma legfontosabb része, az arc éles. Aztán hogy egyéb részei elmosódottak, bemozdultak (esetleg lobogott a mez?), az a kép élvezeti értékéből szerintem semmit sem von le - még az is lehet, hogy hozzáad.


  • Nutrixxion kedveli ezt

#8
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok

 

Bocs, nincs ekezetem...

 

A szemet temahoz annyit, hogy minden evben tokeletesen kitakaritjuk az erdot, erdesz leven nagyon utalom a szemetet az erdoben, igy meg a turistak szemetet is szedjuk.

 

 

 

Koszonom mgy nek, hogy addig is besegitett, higgyetek el, hogy a DM utan nem marad szemet az erdoben. Illetve egy esetben lehet, de az mar a taplosag kategoria, ha valaki azt nagy ivben az erdobe hajitja be. Ha mar nem birja el a formaja azt a par gramm sulyt, miert nem csak az utra dobja le?

 

Ugy latom a jelolessel es biztositassal meg voltatok elegedve, valamint a Dko i itatas is hozzam tartozik, tovabbitom a kollegaknak is, hogy ez a resze rendben volt a versenynek.

 

 

Most a Dunán nem, de a Szilváson konkrétan az előttem tekerő tapló olyan elegáns ívben pöckölte be az erdőbe a zacsit mint egy hárompontos kosárdobásnál, szívem szerint lerúgtam volna az útról. :angry:

A gyors kulacstöltést meg  köszönöm Rezső! :)



#9
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Köszönöm, de nem a sörért csináltam, engem is zavar ha látom, az meg még jobban, ha taplónak  gondolnak a gyalogos turisták, mikor elmegyek mellettük, a szemetes erdőben. Hétvégén körbementem a Szentkereszt-Dobogókő-Szentlászló-Szentkereszt körön, és tényleg tisztaság van!!!

Javaslom jövőre szólj akár már a verseny előtt, hogy a következő hétvége sörözős-dumálós-egésznapos hosszútáv-járás, biztosan lesznek rá jelentkezők! 

...

A szemet temahoz annyit, hogy minden evben tokeletesen kitakaritjuk az erdot, erdesz leven nagyon utalom a szemetet az erdoben, igy meg a turistak szemetet is szedjuk.

...

Tovabbi jo tekerest mindenkinek....



#10
DMRezső1

DMRezső1

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Sziasztok

 

Bocs, nincs ekezetem...

 

A szemet temahoz annyit, hogy minden evben tokeletesen kitakaritjuk az erdot, erdesz leven nagyon utalom a szemetet az erdoben, igy meg a turistak szemetet is szedjuk.

 

A verseny utani nap, az altalunk kirakott jeloleseket, teljes egeszeben, a versenyzok altal eldobalt tasakok 90 % at [tobb szaz darab, ott ahol autoval el tudunk menni] osszeszedjuk. Technikai okok miatt a vegso biciklis, szemelyes ellenorzest, csak a verseny utan kb 2 hettel tudom megejteni, ahol a tobbi tasakot is begyujtom.

 

Koszonom mgy nek, hogy addig is besegitett, higgyetek el, hogy a DM utan nem marad szemet az erdoben. Illetve egy esetben lehet, de az mar a taplosag kategoria, ha valaki azt nagy ivben az erdobe hajitja be. Ha mar nem birja el a formaja azt a par gramm sulyt, miert nem csak az utra dobja le?

 

Ugy latom a jelolessel es biztositassal meg voltatok elegedve, valamint a Dko i itatas is hozzam tartozik, tovabbitom a kollegaknak is, hogy ez a resze rendben volt a versenynek.

 

Aki tavalyi, vagy a vegso ellenorzes utan is, talal a versenyhez kapcsolodo szemetet, annak fizetek egy sort. Mgy nek mar jar igy is...

 

Tovabbi jo tekerest mindenkinek....



#11
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Bocs a további off-ért, de közben leesett hogy mozog a háttér tehát nem lehet állványról, attól fogva az adott fénykörülmények között nem igazán lehet mit csinálni mindenféle elmosódási problémák ellen, csak talán jobb, önstabilizáló objektívet használni, Arduino-val irányított, a versenyző lézerbemérésével vezérelt robotkezet, esetleg :)


  • Nutrixxion kedveli ezt

#12
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Feltételezem, a hosszú záridő okozta elmosódás+a vaku által mégis kimerevített állapot megjelenését látod egy képen. :)

 

Akkor egy csíkban kéne elmosódva lennie az "erős" és a halvány árnykép között, de két egyértelműen különálló időpont van rögzítve. Késik a vaku, gyengén elővillan vörös szem megelőzésére? Mindenesetre ha az árnyat ki lehetne küszöbolni máris javulna egy része annak amit én "elmosódottság"-nak tituláltam.



#13
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Én is ránéztem de eredeti nagyságban itt ott tök életlennek látom, az arca és vállai élesek, több helyen viszont el van mosódva és "ghosting"-ot látok, mintha HDR öszetett kép lenne

Feltételezem, a hosszú záridő okozta elmosódás+a vaku által mégis kimerevített állapot megjelenését látod egy képen. :)
  • Nutrixxion kedveli ezt

#14
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ami a kepet illeti, ez egy teljesen eles kep a nagy formatumban.

 

Én is ránéztem de eredeti nagyságban itt ott tök életlennek látom, az arca és vállai élesek, több helyen viszont el van mosódva és "ghosting"-ot látok, mintha HDR öszetett kép lenne: pl. a hátán az Areus-ban az U betű alsó íve egyértelműen duplázik, úgysmint a kissebb szöveg alatta ("more in one"). Elvileg nem lehet az objektív elmozgása mert állványon van, tehát fókusznégyzetek, ráeső fénymennyiség?

 

Abból kiindulva hogy a Capture One-t csak arra használod hogy a laptop tárhelyként szolgáljon és vagy egyenest JPG-ben lövöd, vagy RAW-ból rögtön JPG-be tárolsz a laptopon, máshol az elmosódás nagyrésze várhatólag a JPG kompresszió miatt van, pl. a szőr a kezén vagy az "átlátszó" küllők hátul. Ha RAW formátumban maradna ez valamelyest elkerülhető de nagyon megnő a tárhely használata és lassabban lehet csak fényképezni (elvileg a Canon EOS 5D-nek 60 JPG de csak 17 RAW kép fér a pufferébe, ha ennél többet kell egyszerre lőni akkor addig nem tudsz újat csinálni amig nem írja el a kártyára, USB2-vel egy 12.8 MP @24 bites képet átvinni max. 35 MB/s >=1 másodperc képenként, ami lassabb mint a puffer). Utólagos konverziónál persze mégis veszíthet a részletekből.

 

Máshol viszont nem egyértelmű: a kulacs piros fedeléből "kiharap" három fognyit a terep, a rajtszámok alsó éle ferdén mosódik el, gondolom mert a váz nem csak előre hanem függőlegesen is mozgott, de ugyanakkor az órán a Polar felirat meg az Easton a stucnin vízszintesen teljesen élesnek tűnik, csak függőlegesen lehet egy egész pici ghosting-ot látni (gondolom az élesebb kontraszt miatt a firmware kevésbé hibázik). A villa bal oldali lábán az alsó fehér csík alja is ferdén homályos, de a gumin a Ralph PH betűi megint teljesen élesek - persze azok is más irányban mozognak, meg élesebbek a határok, nagyobb a kontraszt (ott a betűk fehér felületén enyhe zöld/piros moiré féle zajt vélek felfedezni, ez már a kamera filterszoftvere).

 

Az viszont jól látható hogy lekicsinyítésnél elég rossz a minőség, hogy ez a konverzió sebesség/szoftver lehetőségei miatt van, a terméklogók bemásolása miatti több lépés miatt vagy direkt nem tudom, de biztos van akit elriaszt. Az átlagfelhasználónak a nagy kép megfelel mert böngészőben/Windows picture viewerben meg ilyesmi úgyis van egy simítás/konverzió de arra szvsz nem alkalmasak hogy képernyőnél nagyobb formátumú, esetleg minőségi posztert nyomjál belőle.

 

Az 5D nem kezdő kamera de már 9 éves, azóta fejlődött egysmást a szoftver, hardver is, nem csak megapixel téren. Talán érdemes beleolvasni a Magic Lantern alternatív firmware-be is ha magasabb kategória/új kamera (esetleg objektív) nem elérhető. Ezen kívül marad a terep választása, több fénynél rövidebb exponálás miatt jobb képeket lehet csinálni. Egyébként nem vagyok fényképész, valószínüleg ezeket már régen tudod, elnézést ha engem kéne inkább oktatni :)



#15
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Úgy tűnik messze nem egy síkon gondolkodunk.
Az outizás nem feltétlenül akkor kezdődik, ha nem képes az ember hegyibringázni. :)

Én pl. épp azzal kezdtem, de közben rájöttem, hogy nekem a kerékpározás igazi élménye 40km/h óra körül kezdődik, és itt nem a lefelékre gondolok, hanem önerőből a síkon haladásra.
Nálam a kerékpár nem egyszerű hobbi eszköz, sokkal inkább egy remek lehetőség A-ból B-be történő eljutásra a fosszilis energiaforrásaink megkímélése mellett. Innen jön a könnyen és jól haladó kerékpározás szeretete. A célpontok pedig már úgyis össze vannak kötve aszfaltozott úthálozattal, akkor meg minek kínlódnék ott a hegyibringával. :)
Nem vagyunk egyformák, mindenkinek mások a preferenciái.

Aha, OK. Felolem a tema lezarva, ne trollkodjuk szet a Duna maraton topikot ;) .



#16
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Ha már ismét előkerült a téma, épp most küldtem el ezt a képet a fenti versenyről:
http://foto.nutrixxi.../dm14-0042.html
Nézz már rá légyszí, és áruld el mik a hibák, mit csináljak másként legközelebb! Szeretnék fejlődni a jövőt illeti.

Ha nagyban is meg szeretnéd nézni, itt van eredetiben:
http://letolt.nutrix...k/dm14-0042.jpg

Szerintem teljesen szet-offoltuk mar a Dunamarci topikot a fenykepeszettel, de szivesen folytatom priviben ;).

 

Tehat, OFF:

 

Ami a kepet illeti, ez egy teljesen eles kep a nagy formatumban. Ha jol ertem evvel azt akarod mondani hogy a kepek amiket felraksz, szandekosan eletlenek, hogy ne hasznaljak az emberek illetlenul? Ezt megertem, de honnan lehet akkor tudni hogy tenyleg el van e mosodva vagy nincs?.. ;) Mert hogy az is eleg biztos hogy nem mindegyik ilyen eles, zsakba-macskat meg senki sem szeret venni. Arra meg gondolom nincs idod hogy atkuldd hogy nezze meg mar hogy tetszik e, mert ha nem tetszik neki, egyszeruen lemasolhatja, ingyen es nem veszi meg.

 

Peldaul kivancsi lennek hogy a kovetkezo fenykepek nagy meretben mennyire elesek:

http://foto.nutrixxi.../dm14-0132.html

http://foto.nutrixxi.../dm14-0133.html

http://foto.nutrixxi.../dm14-0134.html

 

Nem kell hogy elkuldd, de vagj ki kerlek legalabb egy reszletet hogy lehessen latni hogy azok elesek e.

 

ON :)



#17
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Örülök hogy egyetértünk: járjon az oda aki nem képes HEGYIbringázni :).

Úgy tűnik messze nem egy síkon gondolkodunk.
Az outizás nem feltétlenül akkor kezdődik, ha nem képes az ember hegyibringázni. :)

Én pl. épp azzal kezdtem, de közben rájöttem, hogy nekem a kerékpározás igazi élménye 40km/h óra körül kezdődik, és itt nem a lefelékre gondolok, hanem önerőből a síkon haladásra.
Nálam a kerékpár nem egyszerű hobbi eszköz, sokkal inkább egy remek lehetőség A-ból B-be történő eljutásra a fosszilis energiaforrásaink megkímélése mellett. Innen jön a könnyen és jól haladó kerékpározás szeretete. A célpontok pedig már úgyis össze vannak kötve aszfaltozott úthálozattal, akkor meg minek kínlódnék ott a hegyibringával. :)
Nem vagyunk egyformák, mindenkinek mások a preferenciái.



#18
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Csak hogy a tényeknél maradjunk:
www.sportograf.com/en/shop/event/1142-Duna-Marathon
Szinte mindenkiről legalább egy tucat felvétel készül,ezt és 9 válogatott képet kapod meg 17euróért,vérprofi minőségben. Ha csak a saját képeket nézzük,ez 300 Ft per kép,amit be lehet keretezni és majd mutogatni az unokáknak, mert olyan.
Vagy egy darab 5euró amit ízlés szerint kiválaszthatsz,ami kétszer annyi mint nálunk. Ezzel szemben a minőség olyan amit még évekig szívesen nézel.
Amiket itthon készítenek,azt egy héttel később már el is felejtettem..
Mindenki maga döntse el hogy szívesen vesz e egy profi képet magáról,vagy kettő átlagosat annyi pénzből..

Persze azóta sem jöttek vissza hozzánk a sportograftól: látszik hogy itt a minőség nem fontos..

De ha belegondolok,lehet hogy megkérem a profi fotós haverom hogy jöjjön el és lőjjön egy párat, aztán megnézzük mit süt ki belőle.
Ha sz*r képek lesznek,ígérem elnézést kérek mindenkitől aki sértve érzi magát mert kritizáltam a mostani felhozatalt!

Ha már ismét előkerült a téma, épp most küldtem el ezt a képet a fenti versenyről:
http://foto.nutrixxi.../dm14-0042.html
Nézz már rá légyszí, és áruld el mik a hibák, mit csináljak másként legközelebb! Szeretnék fejlődni a jövőt illeti.

Ha nagyban is meg szeretnéd nézni, itt van eredetiben:
http://letolt.nutrix...k/dm14-0042.jpg



#19
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Látod ezért kell inkább országúti versenyeken indulni, ott nem nagyon van gond ezzel a 4 ponttal.


Örülök hogy egyetértünk: járjon az oda aki nem képes HEGYIbringázni :).

#20
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Erről csak az jutott eszembe, hogy vajon a hátulról érkező gyorsabb versenyző vajon hogy tudja felmérni, hogy az előtte haladó képes-e utat adni?
Csak magamból indulok ki, sohase versenyeztem, de tudom, hogy bizonyos helyzetekben a legkisebb irányváltoztatás is gondot okoz. Pl. meredek emelkedőn, mikor már nagyon erőltetem a tekerést. Egy bizonyos pontig segít az spd, de egy ponton túl azon parázok, hogy még meddig tudok menni, mikor dőlök ki és el. Ilyenkor hiába van hely kitérni, nem tudok.
És ugyanez megtörténhet lefelé is, ha nem érzékelem eléggé az utat.
Gondolom, profi versenyen nincs ilyen probléma, de ahol kocabiciklisek is indulhatnak. Mindezt csak a "dafke" kapcsán...


A lényeg hogy ha szólnak, akkor már lehet tudni hogy valaki épp előzni fog és merről. Célszerű ilyenkor nem arra rántani a kormányt.. ;)
Amúgy szerintem ez elég költői kérdés: ha ezt megkérdőjelezzük, akkor azt is meg kellene hogy szabad e egyáltalán előzni, mert "veszélyes " ;).

A dafke pedig látszik: még utólagos beszólás nélkül is látni amikor valaki nem AKAR, szemben azzal aki nem tud.

Én egyébként helyzettől függetlenül mindig megköszönöm hogy elengednek. Van hogy minden 5másodpercben, de ennyi jár annak aki korrekt és enged.