Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#121
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

https://www.ebay.com...SwAAOSwP1dgWgQV


  • blash és Kisherceg kedveli ezt

#122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

A 24-es felni egy régebbi projektből maradt. Egy mavic aksium szettet akartam tubeless kompatiblissé varázsolni, meg a hátsó kerék abban menthetetlen volt.
A 28 lyukas felnin egy 650bx1,9-es gravelking van. Igazából nem gyilkolom feleslegesen, de kicsit sem vagyok könnyű, ennek ellenére nincs vele gond. Az a kerék 1670 g volt párban.
A 700c meg 1740 asszem.
Vettem hozzájuk egy eBay-es küllőfeszesség mérőt, ami a tökéletestől nagyon messze van, de háztáji felhasználásra segít.


Ezt a feszességmérőt belinkeled, ha megkérlek?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#123
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

köszi! smile.png

 

zsírral sosem próbáltam, igazából eszembe sem jutott. az olaj jónak tűnik, a felesleget könnyen le tudom a törölni, a maradék meg "eloszlik", lepereg, de ha kellene, könnyen pótolható.

 

2mm: igen, igazad van, de én smucig vagyok, nem adok 3-4-szeres pénzt kb 20-30gr/kerék "előnyért". a sapim legolcsóbb rozsdamentes küllői teljesen beváltak*. az alu anya annyiból más, hogy legalább a felninél vannak, nem úgy, mint a küllők tömegközéppontja.... biggrin.png

 

kétkereszt: általában én is háromra fűzöm, talán csak zolkow Zolinak készítettem kettőre tavaly a csicsás kerekeit. ma még szóbaállt velem, így van nincs velük gond, vagy nem használja őket... biggrin.png a mostani alkalomal két dolog miatt választottam a kétkeresztes mintát:

- a DT agyak pereme elég magas, a kerék is "kicsi", nem akartam nagy torlódást az agyperemnél

- rövidebb küllő -->kisebb tömeg, ingyen  biggrin.png

 

*mondjuk most "vicces" volt, a fele "köztes" méret volt, páratlan mm hosszal....

 

 

nahát, ilyen kevés küllő! lusta vagy a küllőkulcsot forgatni, ezzel spórolsz? tongue.pngsmile.pngwink.png

 

A 24-es felni egy régebbi projektből maradt. Egy mavic aksium szettet akartam tubeless kompatiblissé varázsolni, meg a hátsó kerék abban menthetetlen volt. 

A 28 lyukas felnin egy 650bx1,9-es gravelking van. Igazából nem gyilkolom feleslegesen, de kicsit sem vagyok könnyű, ennek ellenére nincs vele gond. Az a kerék 1670 g volt párban.

A 700c meg 1740 asszem. 

Vettem hozzájuk egy eBay-es küllőfeszesség mérőt, ami a tökéletestől nagyon messze van, de háztáji felhasználásra segít. 


  • Kisherceg kedveli ezt

#124
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

Szép munka.

 

A niplik kenésével nagyon egyetértek, én a zöld zsírig is vetemedek már régóta, problémamentesen.

 

Tudom, hogy nagyon kínos a rendes küllő beszerzése, de saját fűzésnél, pláne ha ilyen szép aggyal dolgozok, mindig piszkál, hogy a minimum a 2-1,8mm-es húzott küllő. Nem könnyebb egy korty víznél többel a sima kettesnél, de mégis, kell a tudat, hogy magasabb technológiai szinten van.

 

Ugyanígy, hagyományos keréknél ragaszkodom a három keresztes fűzéshez.

Mi indokolta, illetve mik a tapasztalataid a két kereszttel?

 

köszi! :)

 

zsírral sosem próbáltam, igazából eszembe sem jutott. az olaj jónak tűnik, a felesleget könnyen le tudom a törölni, a maradék meg "eloszlik", lepereg, de ha kellene, könnyen pótolható.

 

2mm: igen, igazad van, de én smucig vagyok, nem adok 3-4-szeres pénzt kb 20-30gr/kerék "előnyért". a sapim legolcsóbb rozsdamentes küllői teljesen beváltak*. az alu anya annyiból más, hogy legalább a felninél vannak, nem úgy, mint a küllők tömegközéppontja.... :D

 

kétkereszt: általában én is háromra fűzöm, talán csak zolkow Zolinak készítettem kettőre tavaly a csicsás kerekeit. ma még szóbaállt velem, így van nincs velük gond, vagy nem használja őket... :D a mostani alkalomal két dolog miatt választottam a kétkeresztes mintát:

- a DT agyak pereme elég magas, a kerék is "kicsi", nem akartam nagy torlódást az agyperemnél

- rövidebb küllő -->kisebb tömeg, ingyen  :D

 

*mondjuk most "vicces" volt, a fele "köztes" méret volt, páratlan mm hosszal....

 

Én az utolsó két garnitúra kerekemet sapim D-light-tal fűztem réz anyával. 

 

Mindkettő a gravel bringába ment:

700c novatec agyak, Dt R500 felni, 24 küllő

650b novatec agyak, sun helix 25 felni, 28 küllő

 

Mindkettő két keresztre fűzve. 

A küllőkkel maximálisan elégedett vagyok, nem volt nehéz dolgozni velük. 

 

nahát, ilyen kevés küllő! lusta vagy a küllőkulcsot forgatni, ezzel spórolsz? :P :) ;)


  • ZolkoW és Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#125
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Én az utolsó két garnitúra kerekemet sapim D-light-tal fűztem réz anyával. 

 

Mindkettő a gravel bringába ment:

700c novatec agyak, Dt R500 felni, 24 küllő

650b novatec agyak, sun helix 25 felni, 28 küllő

 

Mindkettő két keresztre fűzve. 

A küllőkkel maximálisan elégedett vagyok, nem volt nehéz dolgozni velük. 

A Sapim D-light nem a 2mm-es Champion kategória. :-)

Kiegészíteném az előző hozzászólásom, a hagyományos alatt a 32 lyukas opciót értettem. 24-28 küllőnél a 3 kereszt már furán állna, ha jól sejtem.



#126
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Én az utolsó két garnitúra kerekemet sapim D-light-tal fűztem réz anyával. 

 

Mindkettő a gravel bringába ment:

700c novatec agyak, Dt R500 felni, 24 küllő

650b novatec agyak, sun helix 25 felni, 28 küllő

 

Mindkettő két keresztre fűzve. 

A küllőkkel maximálisan elégedett vagyok, nem volt nehéz dolgozni velük. 



#127
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Szép munka.

 

A niplik kenésével nagyon egyetértek, én a zöld zsírig is vetemedek már régóta, problémamentesen.

 

Tudom, hogy nagyon kínos a rendes küllő beszerzése, de saját fűzésnél, pláne ha ilyen szép aggyal dolgozok, mindig piszkál, hogy a minimum a 2-1,8mm-es húzott küllő. Nem könnyebb egy korty víznél többel a sima kettesnél, de mégis, kell a tudat, hogy magasabb technológiai szinten van.

 

Ugyanígy, hagyományos keréknél ragaszkodom a három keresztes fűzéshez.

Mi indokolta, illetve mik a tapasztalataid a két kereszttel?


  • Kisherceg kedveli ezt

#128
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

ez meg a hátsó, DT 350 QR, SunRingle Helix TR25 SL felni, Sapim küllők, réz anyák.

 

621fd7b2e18c2428622699f1.jpg?width=2000&

 

réz anyák: nem akartam a squorx-ot gyötörni, mert lehet, ez is megkapja a másik Duroc-ot, de egyelőre így van párban a Unitban lévő elsővel. (így a Unithoz most másfél pár kerekem van :D )

 

úgyegyébként, hátha valakit érdekel: nagy kedvenceim az utóbbi években a SunRingle felnik. bár sala nem javasolta, de nekem jó tapasztalataim vannak velük. konkrétan ezekkel:

 

Helix TR25 SL: ebből 27,5 és 29er felniket is fűztem, két-két pár kereket. gyűrűzött, illesztett darabok, a 27,5 400gramm, a 29er-re nem emlékszem. fűzéskor kicsit puhábbnak tűnik, elsőre eléggé csipsznek néz ki, de szépen, gyorsan kiegyenesedik mikor elkezdem meghúzni a küllőket. réz és alu anyákkal is fűztem, könnyen ment mindkettővel, a rézzel valamivel talán könnyebben, ha mindkettő ugyanúgy picit olajozva volt. gondolom itt a sqoux menetrögzítője (és talán a 29er-be épített 2-1,8-2 küllők) miatt volt macerásabb. használva nem volt eddig gondom egyikkel sem, de én nem nagyon rongálom a kerekeket, vigyázok rájuk. :)

 

Duroc30: 440gramm a 27,5. hegesztett, gyűrű nélküli. nagyon szép egyenes a fűzés megkezdésétől, gyorsan, könnyen kész tud lenni. a gyűrű hiánya miatt az alu anya kis "fészket" csinál magának a küllőlyukba. ezzel még nem mentem, csak összeraktam,.


  • karakoram, Rabbit és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#129
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

Az új DT-k szintén nagyon korrektek, 240EXP-t használok lassan 1 éve, top az új ratchet cucc! wink.png

Tömegre is jók, bár szerintem a 350-es most a best buy.

240EXP-k, első-hátsó agy friss mérés, 210g + 122g (sajnos nem az enyémek) biggrin.pnghttps://gewichte.mtb-news.de/

 

az első agynál két dologtól nem vagyok elájulva, mindkettő a 15mm<->QR átalakítással kapcsolatos:

- kell a saját kupakja, a "generic" tengellyel nem lesz jó, a tárcsa oldali csapágyat nem támasztja alá teljes szélességében.

- a kupakot kb ki kell "tépni" az agyból....

 

egyébként kész az első kerék. nem lett világbajnok (közel sem), de falura jó lesz.  :)

 

621fd7c15f1dce6609612fc5.jpg?width=2000&

 

DT 350 agy

Sapim 2mm küllők

DT squorx 15mm alu anyák

SunRingle Duroc 30 felni

 

 

a squorx anyákra annyira rászoktam, hogy a múltkor az apróban felbukkanó "akciós" kétkeréknyi csomagra majdnem gyorsabban csaptam le, mintsem felkerült a hirdetés... :D :D :D


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#130
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az új DT-k szintén nagyon korrektek, 240EXP-t használok lassan 1 éve, top az új ratchet cucc! ;)

Tömegre is jók, bár szerintem a 350-es most a best buy.

240EXP-k, első-hátsó agy friss mérés, 210g + 122g (sajnos nem az enyémek) :D https://gewichte.mtb-news.de/



#131
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

Gratulálok!
Honnan rendelted?
1. Egyszerű de nagyszerű a cucc
2. Miket nem szagolgatsz te...és még tetszik is neki...biggrin.png


Bike-discount, amit linkeltél, amit köszönök is!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#132
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

meg is érkezett (illetve érkeztek, mert nem bírtam ki, hogy ne legyen első párja biggrin.png)

gyors észrevételek:

1, basszus, zseniális a cucc!

2, q_rva jó szaga van benne a zsírnak biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png

Gratulálok!
Honnan rendelted?

1. Egyszerű de nagyszerű a cucc

2. Miket nem szagolgatsz te...és még tetszik is neki...biggrin.png


Marci

#133
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

Nem tudom, volt-e már róla szó, ezek a gravelbe készülnek, ugye?

 

nem volt róla szó, de nem a Roninba lesz, oda már fűztem tavasszal/nyáron Deore+Helix kerekeket. a DT-vel a Unit lesz "soksebességesítve". ( ha nagyon nem válna be, akkor megy a 4565B-be. ja, hát nem vagyok egyszerű... :D)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#134
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

meg is érkezett (illetve érkeztek, mert nem bírtam ki, hogy ne legyen első párja biggrin.png)

gyors észrevételek:

1, basszus, zseniális a cucc!

2, q_rva jó szaga van benne a zsírnak biggrin.pngbiggrin.png

 

Nem tudom, volt-e már róla szó, ezek a gravelbe készülnek, ugye?



#135
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

Szívesen!

Nem bánod meg ha benevezel rá.

 

meg is érkezett (illetve érkeztek, mert nem bírtam ki, hogy ne legyen első párja :D)

gyors észrevételek:

1, basszus, zseniális a cucc!

2, q_rva jó szaga van benne a zsírnak :D :D :D


  • karakoram, Rabbit és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#136
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Értem, van egy v fékes acél túra vázam, aminek a hátsó villája a saruknál 130mm. Sztem agyváltós volt eredetileg, ezért ennyi a 26-os mérete ellenére. Van esetleg valakinek vmi ötlete? Köszi, haromp

A 3*6, 3*7 fokozatú váltással szerelt "ősmontik" papucstávolsága még 130 mm volt. Nekem is van egy ilyen Kettlerem, meg egy másik ilyenből származó kerék van most a 135mm papcstávú vázamban, hézagolókkal.


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#137
haromp

haromp

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Értem, van egy v fékes acél túra vázam, aminek a hátsó villája a saruknál 130mm. Sztem agyváltós volt eredetileg, ezért ennyi a 26-os mérete ellenére. Van esetleg valakinek vmi ötlete? Köszi, haromp

haromp módosította - 2022. február 23. - 23:33


#138
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Üdv, és elnézést, ha egy százmilliószor feldobott témával jövök, de lehet 26-os mtb hátsókerékbe országúti agyat tenni? Köszi haromp

135x9mm gyorszár (tárcsafékkel)? 142x12mm (tárcsafékhez)? Akkor valószínű, hogy igen***.

130x9mm gyorszár (felnifékes kerékhez)? Nem.

 

***-specifikáció pontosítása szükséges


  • haromp kedveli ezt

#139
haromp

haromp

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv, és elnézést, ha egy százmilliószor feldobott témával jövök, de lehet 26-os mtb hátsókerékbe országúti agyat tenni? Köszi haromp

#140
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Szívesen!

Nem bánod meg ha benevezel rá.


Marci