Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#81
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Marci, arról mesélj, mi igaz abból szerinted, hogy a 12es láncok jóval hamarabb csereérettek lesznek, mint egy 10es?

Basszus ez a verzió nekem új! Meséljetek!

 

Amelyekről "tudok", a teljesség igény nélkül:

- a 8-as jobb, mint a 9-es

- a 9-es sz@r, szimplán

- a 10-es rosszabb, mint a 11-es, sőt, a 10-es igazából a legrosszabb

- tehát a 11-es igazából már jó, de a 12-es jobb

 

A gyártók és a szettek különbözőségének figyelembevétele nélkül mindezt.



#82
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
Marci, arról mesélj, mi igaz abból szerinted, hogy a 12es láncok jóval hamarabb csereérettek lesznek, mint egy 10es?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#83
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Nem az átállástól idegenkedem, csak eredetileg olcsón, részben használt cuccokkal, a jelenlegi gép részleges átépítésével kalkuláltam, most ott tartok, hogy teljesen használható, jó minőségű alkatrészeket kell kidobnom az ablakon, és helyettük min. kb 70 ezres befektetéssel (sor, lánc, váltó, tányér) megvehetem ugyanazokat a cuccokat. Ha innen nézzük, akkor azért annyira mégsem tölt el az öröm. biggrin.png

No, de nem nyavalygok tovább: ahogy mostanában a fórum-életet elnézem, az évi forgalom felét az én hatalmas problémáim teszik ki. biggrin.png


husevotelefonfulke módosította - 2022. június 14. - 02:03


#84
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

A boost-ot akarom, első villáknál is bejött az "átütősség" azzal nem is variálnék. Csak nem szívesen dobnám ki a jelenlegi hajtást, ami könnyebb, nekem elég és még lenne benne jópár km. smile.png

De úgy tűnik - legalábbis én sem találtam infót - hogy nem tudom megbuherálni, szóval ezek szerint marad a 12s... smile.png

Azért értek már embereket ennél sokkal megrázóbb dolgok, mint hogy most tudatosult benned, 12 sebességgel kell tovább élni földi léted biggrin.png

Amúgy kb értelek, embertelen sokáig volt 8 sebességem, mikor 10re "kellett" váltani (új bringa) nem igazán láttam az előnyeit csak hogy sokkal több fokozat között kell váltani.

A 12 fokozattól is "tartottam", előítéleteim voltak. Embertelen mennyiségű cikkel elolvastam, letöltöttem a témáról de nem nagyon hittem benne. Aztán haver (szintén 10 sebességes) mondta, hogy 1 napig volt nála egy 12es bringa és teljesen jó rendszer. Akkor megnyugodtam és az első túrán beláttam, ez tényleg jól kitalált, átgondolt dolog.
 


marton módosította - 2022. június 13. - 23:14

Marci

#85
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

offtopic, szóval 2016-ban a Salz A távon 32-es tányérral és 10-42t 11-es sorral mentem. (Más kérdés, normális voltam-e) biggrin.png

mondtam hogy metál cselekedet :)

Te amúgy sem vagy mérvadó, defektes talicskával is jobban mész mint a többiek együttvéve :)


  • Rabbit kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#86
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

meg amúgy egy sztem használható 1*10 es sor az 11-46 , az srből 436 g egy 12 es 10-45 slx meg 517, a meg nincs 200 (nem mintha azon múlna)

persze ízlések és sosonok  lehet rövidebb sorral de 29es keréekkel 40/42 végű sor, hát..... legalábbis metál cselekedet

offtopic, szóval 2016-ban a Salz A távon 32-es tányérral és 10-42t 11-es sorral mentem. (Más kérdés, normális voltam-e) :D



#87
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

meg amúgy egy sztem használható 1*10 es sor az 11-46 , az srből 436 g egy 12 es 10-45 slx meg 517, a meg nincs 200 (nem mintha azon múlna)

persze ízlések és sosonok  lehet rövidebb sorral de 29es keréekkel 40/42 végű sor, hát..... legalábbis metál cselekedet


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#88
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

A boost-ot akarom, első villáknál is bejött az "átütősség" azzal nem is variálnék. Csak nem szívesen dobnám ki a jelenlegi hajtást, ami könnyebb, nekem elég és még lenne benne jópár km. :)

De úgy tűnik - legalábbis én sem találtam infót - hogy nem tudom megbuherálni, szóval ezek szerint marad a 12s... :)



#89
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Az a gond, ez egy mostani, 2020as évek beli rendszer. Tehát ma már a vázak boost-osak, ehhez illően a kerekek is boost-osak.

DT keréken lehetne cserélni a szabadonfutót de a DT alap kereke is több mint dupla összeg lett volna a kerekednél.

Itt már annyi szabvány megváltozott, hogy ebbe belerondítani egy 7-8 évvel ezelőtti 10 fokozattal már nem nagyon tudsz.

Meg minek is? Jó dolog az a 12es + még váltókarod is van hozzá. wink.png És ahogy Rabbit is írja, így egy teljes értékű váltórendszered lesz.

Válassz egy jó súlyú vázat és ne a kazetta plusz súlyát sajnáld. 12essel is lehet jó súlyú bringád.

 

 


Marci

#90
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Közben marton segítségével lett kerék, köszi! smile.png

Az lenne a kérdésem, hogy egy átütős, 12 sebességre fejlesztett micro spline slx agy (FH-M7110) bárhogyan átszabható "régi" 10 sebességes koszorúhoz? Akár adapter, akár a kazettatest cseréjével van bármilyen lehetőség? Gondolkoztam 1x12-es rendszerre átálláson, de igazából a jelenlegi 1x10 is elég nekem és a 12-es koszorú vagy 200 grammal nehezebb lenne, szóval, ha megoldható, megtartanám a jelenlegi cuccaimat.

Szerintem csak átfűzni tudnád az agyat, a rotor háztáji cserélgetése ellen sokat dolgoztak a shimano mérnökei. Ehhez DT-t, Hope-ot, esetleg novatecet kellett volna venni.

Én a helyedben előre menekülnék az 1x12-be, az a kétszáz gramm az pont annyi, hogy teljes értékű legyen az áttételed. A rotorcserére szánt összegből vegyél drágább sort, ha könnyíteni szeretnél.



#91
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Közben marton segítségével lett kerék, köszi! smile.png

Az lenne a kérdésem, hogy egy átütős, 12 sebességre fejlesztett micro spline slx agy (FH-M7110) bárhogyan átszabható "régi" 10 sebességes koszorúhoz? Akár adapter, akár a kazettatest cseréjével van bármilyen lehetőség? Gondolkoztam 1x12-es rendszerre átálláson, de igazából a jelenlegi 1x10 is elég nekem és a 12-es koszorú vagy 200 grammal nehezebb lenne, szóval, ha megoldható, megtartanám a jelenlegi cuccaimat.


husevotelefonfulke módosította - 2022. június 12. - 15:39

  • Kisherceg kedveli ezt

#92
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Vázat is cserélem, azt is épp most próbálom kitalálni. :)



#93
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

De hogy fog beférni a 26os vázba a 29es kerék? Milyen gumival tervezed?

Azt sem írtad, 135ös szélességű váz sima gyorszáras tengellyel? Gondolom igen.

 


Marci

#94
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Sziasztok!

29-esre szeretném átépíteni a jelenlegi 26-os montimat. 85 kg alá kéne kerék, ami minél könnyebb, de azért bír is. Ipari csapágyas és 10-es koszorúhoz passzoló rendeszerben gondolkodnék, nagyon max 100-120e-ig.  DT SWISS X1900 Spline 29-et néztem ki eddig, de már eléggé kikoptam a bringab_zulásból, szóval ha van jobb ár-érték arányú vagy ajánlottabb cucc - főleg ha olcsóbb! -, hallgatom. :) 



#95
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Biztosan el tudod adni, nemrég haverom is az apróban vette amikor tönkrement neki. Csak találj ki neki valami jó árat, ne annyiért akard adni, mintha egy külföldi webshopból rendelnénk újonnan.

(mennyit engedsz a feléből? tongue.pngbiggrin.png)


Marci

#96
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

blog ON (és persze stealth ad :D): megvettem a 36T ratchet-et a DT agyhoz (beledobtam kerékbe, aztán vissza is támasztottam a másik mellé a falhoz, nem volt lelkierőm kedvem beépíteni és persze tartok is tőle, hogy ha ezzel is sz@r  lesz sem lesz akkora világmegváltás, mint hírlik hogy kellene lennie, akkor felgyújtom nagyon csalódott leszek :/ ) szóval a kérdés, hogy a 18T gyári alap ratchet napkerekeket vajh el lehet adni értelmes áron?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#97
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

A fele ár az eredetihez képest neked mióta drágább? Különben meg sokan írtak pozitívat a 36-os változatról, persze az 54 meg 60-as az már más tál tészta.

Elnézést kívánok hogy nem osztottam-szoroztam hirtelen pontosan kiszámolva Dollárról és Euróról Ft-ra. Csak a számokat nagyjából néztem...

És igaz, nekem az volt meg a fejemben, hogy te 26 Dollcsiért linkeltél 36 fogast (ami ugyan nem szállít Pannóniába) én meg a 18as DT-vel számoltam, ami 33€.

https://www.bike-dis...dt-240/240s/440

De a 26$-hoz én hozzá gondoltam a vámot + áfát + szállítást. Amit nem tudom pont mennyire jönne ki. És igaz, a gyári DT 36os biztosan jóval drágább.

És az Ali-s cucchoz kapsz még ingyen egy adag gyomorfekélyt, vajon hány km után maradok ott a Pilis legvégén? 70 v 10ezer?

(az én DT 18 fogasomban kb 35ezer km van és nem néz ki olyan szarul mint a haveré de már rendeltem egy új szettet)


marton módosította - 2022. április 03. - 22:19

Marci

#98
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
The Unseen Component That Will Make or Break Your Ride

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#99
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Drágábban ne reklámozzuk már a szemetet, lécci!!!

Imádom én is a kínai apróságokat, ezer szart vettem már Aliról de itt tényleg jobb az eredetit venni.

 

A fele ár az eredetihez képest neked mióta drágább? Különben meg sokan írtak pozitívat a 36-os változatról, persze az 54 meg 60-as az már más tál tészta.



#100
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Szerintem simán lehet, hogy hozzászoktál a sűrű reteszeléshez? Ahogy én is hozzászoktam, 240s (36-fogas gyűrűk) és Acros agyakkal megyek. Ma reggel direkt figyeltem, hogyan dolgozik a 350-es és ahol késést éreztem, tuti mind a 20°-os reteszelés miatt volt. De ahogy írtam, engem korábban sem zavart ez, egyszerűen csak feltűnt, hogy érezhető egy "szalajtás" effekt, gondolom, mikor 15-19°-ot kell tekerni a reteszeléshez. Nem nehéz kiszámolni, ez egy 175mm-es hajtókarral mérve mit jelent és tuti, érezhető.

350-es hátsó agyat én el nem adnék, akkor már egy 36-os gyűrű bele, drága vagy sem! wink.png

 

igen, azt hiszem, valóban hozzászoktam a jóhoz, vagy legalábbis a sűrű reteszeléshez. az xt 36-ot tud, a hope ss 48-at... mindegy , kap még egy esélyt. valamikor... :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"