Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#61
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
Mondjuk tényleg nem könnyű (főleg ez a felni...), de szép darab ettől még! ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#62
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás

tn_13_7366.jpg

 

tn_12_7191.jpg

 

campa daytona agy, 32 db dt küllő (2-1,8-2 mm/298mm), 32 db dt alu nipli, mavic open elite felni. nem egy atomvillanás, de télire jó lesz. :)


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#63
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás

tömeg adatok:

 

tn_16_1162.jpg

 

tn_15_5945.jpg

 

tn_14_4435.jpg


  • Rabbit kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#64
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás

megjöttek végre a küllők, amiket rendeltem a téli bringám kerekeihez. ma megcsináltam az első gurcsit. :) sztem elég jó lett. ez volt az első alkalom, h használtam küllő feszesség mérőt. hasznos cucc. ezek az eredmények jöttek ki:

 

tn_9_2530.png

 

10_6812.png

tn_11_5053.png


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#65
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok!

 

Keréképítés előtt állok. Ebike-hoz kell. Jelenleg shimano MT-620-as kereke vannak benne. Ez 24 küllővel nem lesz örökös, a felni is kapott már, valamint a tárcsa oldali csapágyak se boldogok. Boost, micro spline

 

Egyik lehetőség: Mavic e-deemax 30. Gyári kerék. 163000 Ft

Másik: slx agyak (7100-as sorozat), ztr flow mk3 felnik, 32 db húzott küllő, valószínűleg sapim d-light, réz anyák. Ez jelenleg bőven 100000 alatt kijönne. 

 

Kérdés: féljek az SLX agytól? Vagy valami más alternatíva? 



#66
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Az a baj, h a meglévő kerékpárba így nem tudom betenni, feszíti a villát. Igen, ez átütőtengelyes, a két végén van levehető csavar, arra gondoltam, h ha lenne belőle rövidebb, pontosan 3,5mm-el oldalanként, akkor pont jó lenne. A másik, h a jelenlegi gyorszáras megoldás, így az átütőtengelybe kell egy betét, amivel tudnám használni. Az meg is van. Ha nincs ezekből a csavarokból rövidebb akkor a jelenlegiből megpróbálok valakivel leesztergáltatni. Ez lenne a végső megldás. 

 

azokat kellene megnézned, hogy lehet-e 135m-re alakító cserealkatrészt kapni hozzá. erről írtam az előző válaszban.


  • simon23 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#67
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

A 142 - elvileg - átütőtengelyes megoldás. Ha átalakítható az agy, pl DT, vagy Hope vagy Novatec (?), akkor csak a tengely végén lévő kupakokat kell cserélned.

Az a baj, h a meglévő kerékpárba így nem tudom betenni, feszíti a villát. Igen, ez átütőtengelyes, a két végén van levehető csavar, arra gondoltam, h ha lenne belőle rövidebb, pontosan 3,5mm-el oldalanként, akkor pont jó lenne. A másik, h a jelenlegi gyorszáras megoldás, így az átütőtengelybe kell egy betét, amivel tudnám használni. Az meg is van. Ha nincs ezekből a csavarokból rövidebb akkor a jelenlegiből megpróbálok valakivel leesztergáltatni. Ez lenne a végső megldás. 


Ridley Noah Fast 


#68
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
A 142 - elvileg - átütőtengelyes megoldás. Ha átalakítható az agy, pl DT, vagy Hope vagy Novatec (?), akkor csak a tengely végén lévő kupakokat kell cserélned.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#69
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Sziasztok!!

 

Van egy átütőtengelyes CUBE hátsó kerekem 142mm-es szélességgel. Hogy tudnám ezt "leredukálni" 135mm-re?? 

 

THX!! 


Ridley Noah Fast 


#70
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Srácok, a GUB márkájú küllőanyákról hallottatok már? Valami távol-keleti csoda, azt hiszem, de vajon meg merjek bízni benne?


Nem tudom, hogy ez a GUB az a gub-e? De ha igen, akkor nekem kerámiacsapágyas ht2 középrészem van Tőlük, és hibátlanul működik.

#71
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
Srácok, a GUB márkájú küllőanyákról hallottatok már? Valami távol-keleti csoda, azt hiszem, de vajon meg merjek bízni benne?
  • Mars kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#72
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Korábban SLX racsnim volt hasonló láncforgatással de az kipusztult 15ezer km után.

Ebben az XT racsniban most 29300 km van:

http://www.kepfeltol...138IMG_5546.jpg

Ja...dzsuvás...


marton módosította - 2022. június 14. - 23:37

  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt
Marci

#73
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Hát...vallási, hit témákban nincs igazság. Én elmondom nálam mi a helyzet, aztán mindenki maga dönt.

 

Nekem eddig csak egy bringám volt, ezen 10es XT racsni van, 4 db XT láncot forgatok vetésforgóban kb 5-600 km-enként. (néha elfelejtem, akkor több) Nyúlást nem mérek, nem gyantázok hanem olajozom a láncot és lánccserekor tisztítom csak, 100 v 200 Ft-ot rászánok a magasnyomású mosóban.

Vegyes használatban, napi melóba járás és hétvégén egy hosszabb terep túrával nagyjából fele-fele a város/terep aránya.

Most van a racsniban kb 30ezer km. És pont!!! 2 napja cseréltem láncot, hang nélkül, csöndben, ugrás nélkül megy. Szóval nálam itt a hit kérdése, én hiszek a több lánc forgatásában. Láncnyúlás mérésben nem hiszek, akinek kedve van, tegye! A számaim talán engem igazolnak, mérés nélkül is lehet tartós a rendszer. Csak simán a km órát nézem és 5-600anként csere.

Szerintem a 10es rendszer nagyon tartós, nálam a 8as is pont ilyen volt.

 

A 12es bringában még csak 300km van. Ez a gép kb csak terepen lesz használva. SLX racsni van rajta. Tartósságról nem tudok még nyilatkozni de ezt is kb 500 km-enként fogom cserélgetni, 3 db Deore láncot.

Szerintem ez is sokáig fogja bírni.

 

lehet, hogy igazad lesz ezzel a cserélgetéssel. utánaszámoltam, nekem kb fele-harmada km lehet a sorban, mint amit írtál. a másod vagy harmadik (?) láncot (arra emlékszem, hogy volt köztük egy XT, talán a legutóbbi, az tényleg sokat bírt és jól is váltott még a végefelé* is) tettem fel múlt nyáron, a második (olcsókínai) lánckerékkel együtt. van pár áttétel, ahol morog nagyobb terhelésen (mondjuk a 2.3.4. legkönnyebb fokozat). gondolkodtam, hogy cseréljem-e a sort (fiókban az utód), de amíg nem ugrik (sosem tette) nem fogom, kíváncsi is vagyok, mennyit bír. viszont csak terepen használom és nem vagyok pörgetős fajta, sokszor megyek kiállva is. ha figyelembe veszem, hogy neked a futás fele város (gondolom a sor nehezebb fele is többet van használva mint nálam) és esetleg tudsz pörgetni is, máris nem tűnik akkorának a különbség. smile.png szóval, ki tudja. wink.png

 

mindenesetre, ha belefér az idődbe, dobhatnál fel egy képet arról a sorról, kíváncsi vagyok, hogyan néz ki.

 

az "enyimé" ilyen:

62a89a3b16c39a21f420422d.jpg?width=2000&

 

*igényesen akkor szoktam láncot cserélni, ha a 0,75 felével már átmegy rajta a mérő. biggrin.png


Kisherceg módosította - 2022. június 14. - 16:52

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#74
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Marci, arról mesélj, mi igaz abból szerinted, hogy a 12es láncok jóval hamarabb csereérettek lesznek, mint egy 10es?

Hát...vallási, hit témákban nincs igazság. Én elmondom nálam mi a helyzet, aztán mindenki maga dönt.

 

Nekem eddig csak egy bringám volt, ezen 10es XT racsni van, 4 db XT láncot forgatok vetésforgóban kb 5-600 km-enként. (néha elfelejtem, akkor több) Nyúlást nem mérek, nem gyantázok hanem olajozom a láncot és lánccserekor tisztítom csak, 100 v 200 Ft-ot rászánok a magasnyomású mosóban.

Vegyes használatban, napi melóba járás és hétvégén egy hosszabb terep túrával nagyjából fele-fele a város/terep aránya.

Most van a racsniban kb 30ezer km. És pont!!! 2 napja cseréltem láncot, hang nélkül, csöndben, ugrás nélkül megy. Szóval nálam itt a hit kérdése, én hiszek a több lánc forgatásában. Láncnyúlás mérésben nem hiszek, akinek kedve van, tegye! A számaim talán engem igazolnak, mérés nélkül is lehet tartós a rendszer. Csak simán a km órát nézem és 5-600anként csere.

Szerintem a 10es rendszer nagyon tartós, nálam a 8as is pont ilyen volt.

 

A 12es bringában még csak 300km van. Ez a gép kb csak terepen lesz használva. SLX racsni van rajta. Tartósságról nem tudok még nyilatkozni de ezt is kb 500 km-enként fogom cserélgetni, 3 db Deore láncot.

Szerintem ez is sokáig fogja bírni.


  • Kisherceg, husevotelefonfulke, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt
Marci

#75
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

nemtom', nem értek hozzá, valszeg nem hüJeség, ártani nem árt, kérdés, hogy használ-e, illetve spórolsz-e vele? mert ugye milyen sűrű vetésforgóval, milyen terhelés és milyen takarítási szokások mellett? ...és innen válik a dolog vallási jellegű kérdéssé. wink.png

Ohh, és akkor még kétfelé bonthatjuk a wax- és az olajhívőkre. Utóbbiakat pedig a mosósokra és a törölgetősökre.


  • Kisherceg kedveli ezt

#76
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

A tudomány mai állása szerint amúgy még mindig érdemes felváltva használni két láncot, ha kímélni akarjuk a koszorút? smile.png

 

nemtom', nem értek hozzá, valszeg nem hüJeség, ártani nem árt, kérdés, hogy használ-e, illetve spórolsz-e vele? mert ugye milyen sűrű vetésforgóval, milyen terhelés és milyen takarítási szokások mellett? ...és innen válik a dolog vallási jellegű kérdéssé. ;)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#77
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

hehe, valszeg nálam is ez a kulcs (és ugyanezért nem lennék gondban 12s rendszerrel sem :)), a kevés km(/bicaj). :D :D :D


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#78
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

8-as, 9-es relációban megfakultak az emlékeim. jelenleg 10-es rendszert használok, már sok éve, nálam hibátlan. beállításra, koszra nem érzékeny és (nekem) tartósnak is tűnik (770-es sort használok, shimano és kmc láncokkal - mondjuk volt olyan lánc, ami viszonylag hamar nyúlt, de hogy valóban, vagy csak "érzésre" passz, nem vezetek szerviznaplót). nekem valahogy az maradt meg, hogy a 8-as a legtartósabb, a 11-es a legrosszabb. "odaát", a ph bringás forumán olvasgattam a sirámokat a 12-es láncokkal kapcsolatban (mondjuk ott elég sok sirámot lehet olvasni....), az árakat meg magamtól is látom. biggrin.png ezért a kérdés. remélem, Marci (vagy bárki, releváns tapasztalatokkal) megcáfolja. wink.png

Nem megyek eleget ehhez, túl sokfelé kell elosztani azt a kevés kilométert. Van két 2x11-es országút illetve vegyes, egy 1x12-es terep és egy 1x9-es. Ez utóbbi az igásállat, ezt használom a legtöbbet. (Ez lehetne 10-es, de az nem volt otthon elfekvőben.) Itt már érezhetően szűkül a kínálat, és nem olcsóbb a fenntartása a 10-eshez képest.

A 11-es (105) és a 12-es (SLX) rendszer hobbiszinten kifogástalan nálam. Nem tudok 12-es rémtörténettel szolgálni.


  • Kisherceg kedveli ezt

#79
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

A tudomány mai állása szerint amúgy még mindig érdemes felváltva használni két láncot, ha kímélni akarjuk a koszorút? :)



#80
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

Basszus ez a verzió nekem új! Meséljetek!

 

Amelyekről "tudok", a teljesség igény nélkül:

- a 8-as jobb, mint a 9-es

- a 9-es sz@r, szimplán

- a 10-es rosszabb, mint a 11-es, sőt, a 10-es igazából a legrosszabb

- tehát a 11-es igazából már jó, de a 12-es jobb

 

A gyártók és a szettek különbözőségének figyelembevétele nélkül mindezt.

 

 

8-as, 9-es relációban megfakultak az emlékeim. jelenleg 10-es rendszert használok, már sok éve, nálam hibátlan. beállításra, koszra nem érzékeny és (nekem) tartósnak is tűnik (770-es sort használok, shimano és kmc láncokkal - mondjuk volt olyan lánc, ami viszonylag hamar nyúlt, de hogy valóban, vagy csak "érzésre" passz, nem vezetek szerviznaplót). nekem valahogy az maradt meg, hogy a 8-as a legtartósabb, a 11-es a legrosszabb. "odaát", a ph bringás forumán olvasgattam a sirámokat a 12-es láncokkal kapcsolatban (mondjuk ott elég sok sirámot lehet olvasni....), az árakat meg magamtól is látom. :D ezért a kérdés. remélem, Marci (vagy bárki, releváns tapasztalatokkal) megcáfolja. ;)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"