Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12281
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Most fûzettem a kereket. Új Dt küllõkkel és Nova aggyal. Szerinted veszek új felnit?

dolgozd el a felületet, jó lesz utána. olcsóbb felnik hátránya a vacak illesztés.

#12282
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
mavic crossmax enduro disc kerékrõl vélemények ? cc-re kéne , de az SL jelenleg nekem nagyon drága, és az a 80 gr. nekem nem biztos hogy megér 50.000 ft-ot. amiatt gondolkozom ezen a kerékszetten, hogy tartós,jó és viszonylag könnyû. a hangsúly a tartósságon van, mert már másodszorra szívok az elsõ kerekemmel...kotyog az agy meg sokminden........ ez egy hosszú történet :) . szal egy olyan kerék kéne, ami tartós, könnyû, merev,hosszú évekig mehetek vele ( cc ), nem kell vele jövõre sz*rakodnom, stb..megéri az árát? vagy egyéb alternatíva?

#12283
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Most fûzettem a kereket. Új Dt küllõkkel és Nova aggyal. Szerinted veszek új felnit?

#12284
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Mit gondoltok? Lehet ezt javítani, vagy hagyam a fenébe, aztán gyakrabban cseréljek fépofát? Essek neki csiszolópappírral, és polírozzam össze a felületeket (amik eredetileg nem köszörültek!) ?


Megpróbálkozhatsz a csiszolópapírral, de szerintem hagyd a fenébe az egészet, és vegyél egy köszörült felnit.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#12285
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Sziasztok!

Felmerült egy problémám. A segítségeteket kérem.

Egy új kerék van a kerómban, Mach1-MX felnikkel. V-fékes. Az elsõ keréknél az illesztés meglehetõsen szépen sikerült, és azzal nincs is gondom, ám a hátsó keréknél nem tökéletes, és fékezésnél fordulatonként kattan egyet, ahogy a betétbe beleharap. Nem hiszem, hogy túl jót tesz az élettartamnak.

Mit gondoltok? Lehet ezt javítani, vagy hagyam a fenébe, aztán gyakrabban cseréljek fépofát? Essek neki csiszolópappírral, és polírozzam össze a felületeket (amik eredetileg nem köszörültek!) ?

Köszi,

Sp

#12286
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mind b+ mind novatech agyam volt, semmi problémám nem volt velük. amelyik jobban tetszik azt vedd!
(b+ máig használat alatt van)

#12287
Jamiroquai

Jamiroquai

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Helló! Tudnátok mondani tippeket átütõs elsõ agyra újonnan 10 e forint környékén? Egy Novatecet néztem ami ipari csapágyas meg ezt az új B+ Break nevezetût ami elvileg szintén az. Ezekrõl van vélemény?

#12288
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás
néztem és megdumáltuk :)

#12289
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Newbiker! Írtam privit!

#12290
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Dual Duty XC-t használok már 2 éve, eddig semmi extra, bár nagy dagonyákban nem voltam vele. Jól futnak, beépítés után 2 hónappal érdemes utánhúzatni a küllõket, egyébként ok. Ereje megfelelõ, a gyári katalógussal ellentétben nem szegecselt, de nekem jó így is (Hobby MX). Viszonylag könnyû és erõs, és bár tavaly egy frontális karambol (nem én voltam a hunyó) után eltört a felni, de ismét ilyet vettem (olcsóbb volt megvenni a komplett kereket, mint a régi agyat újrafûzetni+felni).
2 ngatívum: az agy nem tárcsafékes (ez spec. nekem nem hátrány, egyenlõre még V-fékem van, és marad is egy ideig), másrészt a felni fékezõfelületének be kell kopnia, mert az elsõ 1000 kilométeren elég rosszul fog. Érdemes elõször egy "karcolósabb" pofát rátenni, hogy a hosszanti marásokat lereszelje az oldaláról, aztán mehet rá puhább.

X.

szia,

köszi a kimerítõ választ.
nekem muszály sajnos mihamarabb kicserélni a hátsó kerekem, több okból is. én a 3. használoja vagyok ennek a keréknek, ami áll egy Specialized BX25 szimpla falu felnibõl, valami X agyból és egyenes küllõkbõl. a felniben van már minden (8as, tojás), az aggyal nemtom van-e baj és hát az egyenes küllõkbõl egy már törött és nem is igazán elérhetõek itthon.
a WTB Dual Duty FR-t néztem ki magamnak hátra és majd elõre is. ezek tárcsás aggyal vannak szerelve, igaz nekem most még csak elöl van tárcsám, de majd idõvel talán hátra is futja majd. amúgy CC-re, freeride-ra és minimális DH-ra kell majd. 75-80kg vagyok és 181 cm, remélem bírja majd a "megpróbáltatásokat". a másik érv az, hogy a komplett kerék, újonnan 12 ezer, ami nem rossz, ismerve az anyagihelyzetem.

#12291
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

sziasztok,

WTB (agy, küllõ, felni) kerekrõl mi a véleményetek? WTB Dual Duty. hátra kéne nekem, de aztán majd elõre is. rögtön azután, hogy megnyertem a lottót. 150-160K-s kerekek? az egész bringám nincs annyi.. :wtf:


Dual Duty XC-t használok már 2 éve, eddig semmi extra, bár nagy dagonyákban nem voltam vele. Jól futnak, beépítés után 2 hónappal érdemes utánhúzatni a küllõket, egyébként ok. Ereje megfelelõ, a gyári katalógussal ellentétben nem szegecselt, de nekem jó így is (Hobby MX). Viszonylag könnyû és erõs, és bár tavaly egy frontális karambol (nem én voltam a hunyó) után eltört a felni, de ismét ilyet vettem (olcsóbb volt megvenni a komplett kereket, mint a régi agyat újrafûzetni+felni).
2 ngatívum: az agy nem tárcsafékes (ez spec. nekem nem hátrány, egyenlõre még V-fékem van, és marad is egy ideig), másrészt a felni fékezõfelületének be kell kopnia, mert az elsõ 1000 kilométeren elég rosszul fog. Érdemes elõször egy "karcolósabb" pofát rátenni, hogy a hosszanti marásokat lereszelje az oldaláról, aztán mehet rá puhább.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#12292
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
túl szép lett volna , hogy igaz legyen. ha szorítom az anyát az amclassic agy jobb oldalán a kotyogás ugyanúgy megmarad, csak kerék nem forog...ha kilazítom egy picit, pörög a kerék, ahogy kell, és a kotyogás ugyanolyan...ez van.. frankó, hogy 0 km-es.

dt hügi onyx-szal szerintetek jól járok ? valaivel nehezebb... mert tudok most olcsón szerezni, aztán ha majd végleg elegem lesz a kotyogásból, akkor ki lesz cserélve.

#12293
newbiker

newbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás
sziasztok,

WTB (agy, küllõ, felni) kerekrõl mi a véleményetek? WTB Dual Duty. hátra kéne nekem, de aztán majd elõre is. rögtön azután, hogy megnyertem a lottót. 150-160K-s kerekek? az egész bringám nincs annyi.. :wtf:

#12294
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nova vagy drágábban b+
Feltöltött képFeltöltött kép

#12295
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Az tuti, hogy ár-érték arányban a Nova ver mindent.

#12296
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Hali
Milyen átütõs hátsó tárcsafékes 12mm vastag tengelyû 135 mm-es agyat ayánlanátok??
a FUNN Huru Guru aszem 35 ezerFT
meg van Novatec ami nem tudom menyi...
de van még valami más márka ami szóbayöhet?
és a kettõ közül meyik?
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#12297
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

van egy vágás az anyán menettel merõlegesen igaz?


pontosan! csak a vágásnál rá van hajlítva a menetre...próbálkozom, amint le zh-ztam mikroökonómiából :) , aztán írok !

#12298
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

a menetes anyán nem lehet állítani, mert oda van vhogy "sajtolva", szal csak roncsolással lehetne megoldani. a másik, ohgy hogyan fogod meg a tengelyt ?

150-160 jelenleg nagyon sok :( ...


van egy vágás az anyán menettel merõlegesen igaz?
nekem attól még lehet csavargatni simán. simán kézzel. egyébként a tárcsa felfogatásánál jó fogás esik rajt
ha nem megy próbálj egy csavarhúzót beerõltetni az anyán a résbe, hátha

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12299
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

az egyik oldalon van egy menetes anya, azzal lehet tudsz állítani rajt egy kicsit. nekem eddig nem volt problémám vele, (kb 2000-3000 km van benn) de mégegyszer nem vennék ilyet. olscó volt és könnyû, de csapágyat nem lehet hozzá szerezni, ha tönkre megy. ez az egy hátránya van

arra nem gondoltál még, hogy egy komplatt kereket vegyél? Mavic CrossMax SL disc-et már lehet kapni párban 150-160 ért. és az valóban könnyû és tartós is. bár kicsit drága.


a menetes anyán nem lehet állítani, mert oda van vhogy "sajtolva", szal csak roncsolással lehetne megoldani. a másik, ohgy hogyan fogod meg a tengelyt ?

150-160 jelenleg nagyon sok :( ...

#12300
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

(Zoogie) . Nekem is az lett. 0 km-es és kotyog. Most egy naiv kérdés jön: lehet ezzel csinálni vmit is?


az egyik oldalon van egy menetes anya, azzal lehet tudsz állítani rajt egy kicsit. nekem eddig nem volt problémám vele, (kb 2000-3000 km van benn) de mégegyszer nem vennék ilyet. olscó volt és könnyû, de csapágyat nem lehet hozzá szerezni, ha tönkre megy. ez az egy hátránya van

arra nem gondoltál még, hogy egy komplatt kereket vegyél? Mavic CrossMax SL disc-et már lehet kapni párban 150-160 ért. és az valóban könnyû és tartós is. bár kicsit drága.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu